8 najlepszych bezpłatnych raportów kredytowych w 2020 r

8 najlepszych bezpłatnych raportów kredytowych w 2020 r
16 października 2020

Nie musisz płacić, aby zobaczyć całą swoją historię kredytową

Twój raport kredytowy zawiera prawie pełny zapis Twojej historii kredytowej. Wiele z twoich wniosków finansowych opiera się bezpośrednio lub pośrednio na informacjach zawartych w raporcie kredytowym. Nie trzeba dodawać, że chcesz mieć pewność, że informacje w raporcie kredytowym są dokładne.

Zaleca się sprawdzanie raportu kredytowego co najmniej raz w roku, aby upewnić się, że nie ma błędów. Im częściej możesz sprawdzić swój raport kredytowy, tym lepiej. Na szczęście istnieje wiele sposobów bezpłatnego sprawdzenia raportu kredytowego. Najlepsze bezpłatne raporty kredytowe nie wymagają podania danych karty kredytowej do rejestracji i są łatwo dostępne online. Sprawdzając bezpłatny raport kredytowy, upewnij się, że uzyskujesz dostęp do bezpiecznej witryny internetowej i zapoznaj się z wszelkimi drobnym drukiem w witrynie. Mając to na uwadze, spójrz poniżej, aby zobaczyć najlepsze bezpłatne raporty kredytowe, których zalecamy używać.

Najlepsze ogólnie: AnnualCreditReport.com

W 2003 r. Uchwalono ustawę federalną, która przyznaje każdemu konsumentowi prawo do corocznego bezpłatnego raportu od wszystkich agencji informacji kredytowej. AnnualCreditReport.com to scentralizowana witryna, która umożliwia każdemu konsumentowi dostęp do bezpłatnego raportu kredytowego przyznanego przez prawo federalne. To jedyna witryna internetowa, która umożliwia dostęp do każdego raportu kredytowego ze wszystkich trzech głównych biur kredytowych – Equifax, Experian i TransUnion – bez żadnych kosztów. Możesz otrzymać jeden bezpłatny raport kredytowy co 12 miesięcy za pośrednictwem AnnualCreditReport.com, bez rejestracji, tworzenia konta lub podawania informacji o karcie kredytowej. Alternatywnie możesz zadzwonić pod numer 1-877-322-822, aby zamówić darmowy zgodnie z prawem raport kredytowy.

Raporty kredytowe są dostępne do pobrania w formacie PDF lub możesz poprosić o przesłanie ich pocztą elektroniczną. Wadą jest to, że otrzymujesz pełny raport kredytowy, który nie został sformatowany pod kątem łatwości obsługi. W zależności od długości historii kredytowej i liczby posiadanych kont, raporty kredytowe mogą mieć po kilkadziesiąt stron. Nie otrzymasz oceny kredytowej wraz z raportem kredytowym z AnnualCreditReport.com.

Najlepsze do monitorowania kredytów: Credit Karma

Credit Karma istnieje od 2006 roku i współpracuje z dwoma głównymi biurami kredytowymi – Equifax i TransUnion – aby zaoferować bezpłatny raport kredytowy. Ponieważ masz dostęp do dwóch głównych raportów kredytowych, jest to kolejna najlepsza opcja dla AnnualCreditReport.com. Chociaż będziesz musiał utworzyć konto, aby korzystać z Credit Karma, nie musisz podawać danych swojej karty kredytowej ani pamiętać o anulowaniu dowolnej bezpłatnej subskrypcji próbnej. Możesz uzyskać dostęp do raportów kredytowych w dowolnym momencie, logując się na swoje konto bezpośrednio za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej. Informacje w raporcie kredytowym są aktualizowane tak często, jak raz w tygodniu, co zapewnia stały dostęp do zmian w informacjach kredytowych.

Będziesz mieć dostęp do informacji w raporcie kredytowym wraz z wyjaśnieniem czynników, które obecnie wpływają na Twoją zdolność kredytową. Credit Karma wykorzystuje również informacje z bezpłatnego raportu kredytowego, aby pokazać oferty kart kredytowych i pożyczek, do których możesz się kwalifikować w oparciu o Twoją zdolność kredytową. Nie musisz korzystać z tych ofert, jeśli nie jesteś na rynku dla nowej karty kredytowej lub produktu pożyczkowego.

Najlepsze dla dostępu do pojedynczego biura: Sezam kredytowy

Credit Sesame dostarcza informacji z raportu kredytowego TransUnion wraz z czynnikami wpływającymi najbardziej na Twój kredyt. Podobnie jak Credit Karma, rejestrujesz się, tworząc konto, ale nie musisz podawać danych karty kredytowej. Po utworzeniu konta członkostwo zapewnia dostęp do comiesięcznej aktualizacji informacji kredytowych, ale możesz uzyskać dostęp do swojego konta w dowolnym momencie.

Oprócz informacji z raportu kredytowego TransUnion, będziesz mieć również dostęp do swojej oceny kredytowej TransUnion online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej Credit Sesame. Przeglądanie informacji często daje wyobrażenie o tym, na jakim poziomie znajduje się Twój kredyt i czy musisz poprawić swój wynik. Credit Sesame analizuje informacje kredytowe, aby wydać zalecenia dotyczące kart kredytowych, pożyczek i innych produktów finansowych, ale nie musisz składać wniosku, jeśli nie jesteś na rynku o nową pożyczkę.

Najłatwiejsza rejestracja: NerdWallet

Zarejestruj się w NerdWallet i uzyskaj dostęp do bezpłatnego raportu kredytowego TransUnion. Dzięki Nerdwallet szczegóły raportu kredytowego są odświeżane co tydzień, ale możesz zalogować się w dowolnym momencie, aby sprawdzić informacje z raportu kredytowego.

Oprócz bezpłatnego raportu kredytowego będziesz mógł również przeglądać swój VantageScore 3.0 w oparciu o informacje z raportu kredytowego TransUnion. Twoja ocena kredytowa jest również aktualizowana co tydzień.

Rejestracja jest dość prosta. Możesz korzystać ze swojego istniejącego konta Google i aby utworzyć konto, wystarczy wprowadzić cztery ostatnie cyfry numeru ubezpieczenia społecznego. Opcjonalnie możesz użyć aplikacji mobilnej Nerdwallet, aby szybko i łatwo monitorować raport kredytowy i inne aspekty swoich finansów, gdy jesteś w drodze.

Najlepsze do spersonalizowanej analizy: Bankrate

Bankrate zapewnia pełny, bezpłatny dostęp do informacji o raporcie kredytowym z TransUnion, z unikalnym układem, który jest łatwiejszy do zrozumienia niż wiele innych usług związanych z raportami kredytowymi. Bankrate przedstawia informacje z raportu kredytowego w chronologicznej osi czasu, aby pokazać, jak zmieniły się informacje kredytowe na przestrzeni czasu. Możesz przejrzeć historię swojego kredytu i wskazać kluczowe obszary, które mogły mieć wpływ na Twój kredyt – na dobre lub na złe. Gdy zmieniają się informacje w raporcie kredytowym, możesz zobaczyć, jak te zmiany mogły zmienić twoją zdolność kredytową, a nawet wyodrębnić elementy w raporcie kredytowym, które mogą wskazywać na możliwość oszustwa.

Wraz z bezpłatnym raportem kredytowym otrzymasz również bezpłatną ocenę kredytową i analizę swojego wyniku. Te spostrzeżenia pomogą Ci zrozumieć czynniki wpływające na Twoją zdolność kredytową, zobaczyć, czy Twoja zdolność kredytowa rośnie czy maleje, oraz zrozumieć, jak Twoje nawyki finansowe mogą wpływać na Twoją zdolność kredytową.

Najlepsze do poprawy zdolności kredytowej: CreditWise

Możesz sprawdzić swój raport kredytowy TransUnion i ocenę kredytową za pośrednictwem CreditWise, raportu kredytowego i narzędzia oceny kredytowej od Capital One. Credit Wise jest dostępny za darmo, nawet dla tych, którzy nie są klientami Capital One. Rejestracja jest prosta i łatwa. Nie musisz podawać żadnych danych karty kredytowej, nie ma subskrypcji próbnej do anulowania, a Twoje informacje kredytowe są aktualizowane co tydzień. Możesz uzyskać dostęp do Credit Wise online lub skorzystać z aplikacji mobilnej, aby śledzić swoją zdolność kredytową.

CreditWise informuje Cię na bieżąco o zmianach w raporcie kredytowym, a nawet otrzymasz e-maile lub powiadomienia push o ważnych wydarzeniach kredytowych, co jest świetne, jeśli jesteś w drodze i często zapominasz o sprawdzaniu swojego kredytu. CreditWise zawiera symulator oceny zdolności kredytowej, którego możesz użyć, aby określić, jak określone działania wpłyną na Twoją zdolność kredytową, abyś mógł podejmować świadome decyzje finansowe. Na przykład, jeśli planujesz otworzyć nowe konto karty kredytowej, możesz użyć symulatora, aby oszacować, jak wpłynie to na Twoją zdolność kredytową.

Najlepsze do codziennych aktualizacji: WalletHub

Informacje w raporcie kredytowym mogą się często zmieniać, ponieważ wierzyciele przesyłają aktualizacje do biur informacji kredytowej. Cotygodniowe lub comiesięczne aktualizacje mogą sprawić, że nie będziesz mieć kontaktu ze szczegółami raportu kredytowego. WalletHub jest jedyną witryną, która zapewnia bezpłatne codzienne aktualizacje pełnego raportu kredytowego wraz z podsumowaniem ważnych zmian w informacjach kredytowych. Będziesz mieć najbardziej aktualne informacje z raportu kredytowego TransUnion, co pozwoli Ci szybko reagować na zmiany lub podejrzane działania w raporcie kredytowym. WalletHub zapewnia również spersonalizowane porady kredytowe oparte w szczególności na Twoich informacjach kredytowych.

Oprócz bezpłatnego raportu kredytowego będziesz mieć również dostęp do swojej bezpłatnej oceny kredytowej (WalletHub korzysta z Vantage Score 3.0), która pozwala szybko sprawdzić, gdzie znajduje się Twój kredyt i jak potencjalni pożyczkodawcy mogą zobaczyć Twoje ryzyko kredytowe. Do rejestracji nie jest wymagana karta kredytowa, a korzystanie z usługi nie spowoduje uszkodzenia kredytu, nawet jeśli codziennie sprawdzasz swój raport kredytowy.

Co to jest raport kredytowy?

Twój raport kredytowy to zbiór historii rachunku firm, w których utworzyłeś konto kredytowe, lub firm, które Twoi wierzyciele wyznaczyli do zbierania w ich imieniu. Informacje zawarte w raporcie kredytowym pomagają nowym wierzycielom i pożyczkodawcom zdecydować, czy robić z Tobą interesy, oraz określić odpowiedni koszt, który należy obciążyć.

Dlaczego powinieneś sprawdzić swój raport kredytowy

Błędy się zdarzają. W rzeczywistości Federalna Komisja Handlu szacuje, że jeden na pięciu konsumentów ma co najmniej jeden błąd w swoim raporcie kredytowym. Błędy te mogą wpłynąć na możliwość uzyskania zatwierdzenia lub spowodować, że po uzyskaniu zgody zapłacisz wyższe stawki. Jedynym sposobem sprawdzenia, czy Twój raport kredytowy zawiera właściwe informacje, jest ich bieżące przeglądanie.

Czy darmowe raporty kredytowe są tego warte?

Kupowanie raportów kredytowych może być kosztowne, zwłaszcza jeśli musisz przeglądać raport kredytowy kilka razy w roku. Dostęp do bezpłatnego raportu kredytowego pozwala zachować kontrolę nad swoim kredytem bez dużej ceny. Dodatkowo możesz korzystać z więcej niż jednego bezpłatnego raportu kredytowego naraz, aby uzyskać kompleksowy przegląd swojego kredytu we wszystkich trzech głównych biurach kredytowych.

Jak wybraliśmy najlepsze bezpłatne raporty kredytowe

Oceniliśmy, że wybraliśmy najlepsze bezpłatne raporty kredytowe na podstawie kilku czynników: liczby raportów kredytowych, do których można uzyskać dostęp, częstotliwości aktualizacji, łatwości zrozumienia informacji, łatwości zakładania nowego konta oraz tego, czy bezpłatny kredyt uwzględniono również punktację lub analizę. Wykluczyliśmy wszelkie firmy, które wymagały podania danych karty kredytowej do rejestracji lub które oferowały bezpłatny raport kredytowy tylko na zasadzie próbnej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy