Jak usunąć dług z tytułu windykacji medycznej z raportu kredytowego

Jak usunąć dług z tytułu windykacji medycznej z raportu kredytowego
16 października 2020
Category: Twojej Zdolności

Rachunki medyczne to coś, z czym prawie każdy Amerykanin musiał sobie radzić w pewnym momencie swojego życia. Według danych Consumer Financial Protection Bureau około 43 milionów Amerykanów ma w raporcie kredytowym windykację należności medycznych. Poza tym około jedna trzecia z nich ma bezbłędny kredyt. Jedno konto windykacji medycznej może obniżyć Twoją zdolność kredytową nawet o 100 punktów.

Rachunki medyczne mogą być bardzo frustrujące. Jeśli masz ubezpieczenie, czasami musisz poczekać, aby zobaczyć, ile Twoja firma ubezpieczeniowa zapłaci, aby wiedzieć, ile jesteś winien. Czasami może to zająć miesiące i do tego czasu dług medyczny może już być w windykacji. Zamierzamy omówić sposoby obsługi długu medycznego, aby nie uwzględniać go w raporcie kredytowym.

Bądź na bieżąco z długiem

Chcesz mieć pewność, że pozostajesz na szczycie swojej firmy ubezpieczeniowej w kwestii zadłużenia. Kontynuuj kontakt z nimi, aby upewnić się, że zapłacą swoją część rachunków medycznych. Uzyskaj oszacowanie, ile będziesz na haku. Pozostań w kontakcie ze szpitalem i chirurgiem w sprawie rachunków medycznych. Poinformuj ich, że zamierzasz opłacić swoje rachunki, aby nie wysłali Cię do firmy windykacyjnej w przypadku przedwczesnych płatności. Będąc w stałym kontakcie z lekarzem i szpitalem znacznie mniej prawdopodobne jest, że skierują dług do firmy windykacyjnej.

Ignorowanie długu jest najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, nawet jeśli może wywołać niepokój, ignorowanie długu medycznego tylko go pogorszy. Zanim się zorientujesz, rachunki będą w windykacji, mogą zostać dodane opłaty i odsetki, które znacznie zwiększą kwotę, którą jesteś winien.

Zajmowanie się windykacją medyczną przed zgłoszeniem jej do Biura Kredytowego

Skonfiguruj plan płatności

Nie musisz dokonywać pełnej płatności. Zawsze możesz ustalić plan płatności ze szpitalem, lekarzem, chirurgiem lub agencją windykacyjną. Plany płatności można skonfigurować już za 50 USD miesięcznie. Dopóki dokonujesz nawet najmniejszych płatności na koncie, nie będzie to widoczne w Twoim raporcie kredytowym.

Negocjuj ugodę

Jeśli masz fundusze na dokonanie dużej ryczałtowej płatności za zbiórki medyczne, możesz zaoferować spłatę ugody. Ponieważ szpitale i lekarze otrzymują tylko grosze z dolarów od agencji windykacyjnej, są bardziej skłonni przyjąć ryczałtową płatność za kwotę niższą niż kwota, którą jesteś winien. Skontaktuj się ze szpitalem lub lekarzem i wyjaśnij, że stać Cię na zapłacenie x kwoty, jeśli umorzy resztę zadłużenia medycznego.

Agencje windykacyjne są również skłonne uregulować zadłużenie za kwotę niższą niż pierwotnie zadłużona. Agencje windykacyjne zazwyczaj kupują Twój dług za mniej niż 15-20% pierwotnej kwoty. Z tego powodu często zgadzają się na uregulowanie długu medycznego do wysokości połowy pierwotnego salda.

Zajmowanie się windykacją medyczną po zgłoszeniu jej do Biura Kredytowego

Gdy rachunek medyczny zostanie zgłoszony do biura informacji kredytowej, wpłynie to negatywnie na twoją zdolność kredytową nawet o 100 punktów. Musisz inaczej postępować z długiem medycznym w raporcie kredytowym. Samo opłacenie windykacji nie poprawi Twojej zdolności kredytowej.

Zapłać za usunięcie

Konto windykacyjne ma znaczący negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową, niezależnie od tego, czy jest to płatna kolekcja, czy nie. Z tego powodu nigdy nie należy spłacać poborów medycznych, chyba że agencja windykacyjna zgodzi się usunąć uwłaczające konto. „Zapłata za usunięcie” jest dokładnie tym, na co wygląda. Zgadzasz się spłacić dług, aw zamian agencje windykacyjne zgadzają się całkowicie usunąć konto z Twojego zgłoszenia.

Upewnij się, że otrzymasz zapłatę za list kasacyjny od windykatora. W ten sposób będziesz mieć na piśmie zgodę na usunięcie konta z Twojego raportu po spłaceniu konta. Dokonując spłaty za długi, większość agencji windykacyjnych nie zadecyduje o kwocie niższej niż to, co jesteś winien. Jeśli nie chcą pisemnie poinformować, że nie usuwają konta, nie płać go.

Zapłacenie kolekcji medycznej znajdującej się w zgłoszeniu nie zwiększy zdolności kredytowej, chyba że zostanie ona usunięta. Jeśli zapłacisz, a oni zaktualizują status na „opłacone” z saldem zerowym, nie poprawi to Twojej zdolności kredytowej.

Kwestionowanie rachunków medycznych z Biurem Kredytowym

Jeśli firma windykacyjna zgodzi się na zapłatę za usunięcie, następnym krokiem jest zakwestionowanie konta. Możesz zakwestionować konto pocztą, telefonicznie lub online za pośrednictwem TransUnion, Experian i Equifax. Kiedy rozpoczynasz spór, agencja windykacyjna ma 30 dni na zweryfikowanie konta. Jeśli tego nie zrobią, biuro informacji kredytowej musi zgodnie z prawem usunąć konto będące przedmiotem sporu.

Rachunki medyczne są częściej usuwane z raportów kredytowych niż jakikolwiek inny rodzaj konta windykacyjnego. Może to wynikać z ustawy Hippa, ograniczającej ilość informacji, które szpital może udostępniać w związku z rachunkami za leczenie.

Pamiętaj, aby dołączyć do sporu następujące informacje:

  • Imię i nazwisko oraz inicjał drugiego imienia
  • Data urodzenia
  • Numer ubezpieczenia społecznego
  • Adresy, które miałeś w ciągu ostatnich 2 lat
  • Kopia prawa jazdy lub dowodu osobistego.
  • Kopia rachunku telefonicznego, rachunku za media lub wyciągu bankowego.
  • Wymień każde konto, które uważasz za niedokładne, numer konta i powód, dla którego jest niedokładny

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy