Jak znaleźć adres mojego portfela bitcoin

Jak znaleźć adres mojego portfela bitcoin
16 października 2020
Category: Możesz Mieć

Uzyskanie adresu portfela bitcoin za pomocą Uphold jest łatwe! Ten łatwy do naśladowania przewodnik powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć o adresach portfeli bitcoin i jak je zdobyć.

Co to jest adres portfela Bitcoin?

Adres portfela bitcoin to unikalny kod alfanumeryczny składający się z 26-35 znaków, który zapewnia jego właścicielowi dostęp do bitcoinów, zapewniając jednocześnie unikalną ochronę przed kradzieżą i nieautoryzowanym dostępem do środków. Służy do wykonywania transakcji bitcoinowych, umożliwiając wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy do i od innych użytkowników Bitcoin.

Gdy udostępnisz swój adres portfela bitcoin innym osobom, będą oni mogli wysłać Ci bitcoiny. Możesz o tym myśleć jak o numerze konta lub numerze rozliczeniowym używanym do tradycyjnych transakcji bankowych.

Chociaż ten artykuł koncentruje się na adresach portfeli bitcoin, wiele innych kryptowalut działa przy użyciu podobnych typów adresów portfeli. Chociaż niektóre z omówionych tutaj kwestii mogą dotyczyć innych kryptowalut, należy pamiętać, że każda kryptowaluta podlega własnym zasadom i zwyczajom, które mogą imitować lub odbiegać od własnego protokołu bitcoina.

Różne rodzaje portfeli

Istnieją dwa główne typy portfeli: online i offline. Te dwa typy są czasami określane jako „ gorący portfel” i „chłodnia”.

Adres portfela internetowego lub „gorący portfel” sprawia, że ​​handel za pomocą kryptowalut jest prosty i wydajny. Ten rodzaj adresu portfela sprawia, że ​​Twój bitcoin lub dowolna inna krypto jest dostępna za pośrednictwem dowolnego urządzenia cyfrowego podłączonego do Internetu (takiego jak telefon, laptop lub tablet).

Adres portfela offline, czyli „chłodnia”, wymaga od użytkownika większego wysiłku, wiedzy specjalistycznej i konserwacji. Zaawansowani użytkownicy kryptowalut czasami zakładają adresy portfeli w chłodni, aby chronić duże ilości bitcoinów, których nie planują sprzedawać ani wykorzystywać w dłuższej perspektywie. Ale bądź ostrożny – ludzie, którzy nie śledzili dokładnie adresów swoich portfeli offline, stracili setki milionów dolarów bitcoinów!

Adresy portfeli offline są technicznie bezpieczniejsze przed hakerami, ponieważ nie istnieją na serwerze internetowym. Jednak gdy faktycznie chcesz użyć, przenieść lub fundusze – potrzebujesz gorącego portfela. Jeśli uzyskasz adres portfela online za pośrednictwem renomowanej, wysokiej jakości platformy do obsługi pieniędzy cyfrowych, takiej jak Uphold, możesz mieć doskonałe bezpieczeństwo swoich funduszy, a także elastyczność adresu portfela online.

Jak uzyskać adres portfela Bitcoin za pomocą karty Bitcoin na Uphold

Kiedy zarejestrujesz się w Uphold, możesz utworzyć kartę bitcoin, której możesz użyć do zakupu bitcoinów, wysłania bitcoinów do innego członka, wstrzymania lub wysłania na adres zewnętrzny i która wygeneruje adres portfela bitcoin. Każdy bitcoin wysłany na ten adres zostanie automatycznie dodany do środków na Twoim koncie Uphold.

Jeśli nie masz jeszcze konta Uphold, rozpoczęcie jest łatwe:

  • Zarejestruj się w Uphold tutaj.
  • Zweryfikuj swoje konto, aby korzystać ze wszystkich jego funkcji.
  • Skonfiguruj swój cyfrowy portfel i dodaj swoje bitcoiny do pulpitu nawigacyjnego!

Najważniejszą częścią organizacji konta Uphold jest uporządkowanie kart. Podobnie jak prawdziwy portfel, który trzymasz w kieszeni lub torebce, zestaw kart na koncie Uphold reprezentuje twoje zasoby w różnych formach waluty i towarów (bitcoin, ethereum, dolary amerykańskie, jeny japońskie, złoto, srebro itp. .).

Tych kart można używać do wysyłania i otrzymywania płatności, a każda z nich ma wyznaczony adres alfanumeryczny.

Znajdowanie adresu portfela Bitcoin na Uphold

Znalezienie adresu portfela bitcoin na Uphold jest proste. Najpierw kliknij kartę bitcoin (lub BTC) na pulpicie nawigacyjnym. Uwaga: Możesz oznaczyć swoją kartę bitcoin jako „ulubioną”, jeśli masz kilka kart w portfelu Uphold.

Po otwarciu karty BTC wybierz zakładkę „Dodaj środki”. Następnie kliknij przycisk „FUNDUSZ z kryptowalutą lub tokenem narzędziowym”. Spowoduje to przejście do menu, które poprosi Cię o dokonanie wyboru spośród listy kryptowalut i tokenów. Wybierz Bitcoin, tak jak szukasz adresu swojego portfela bitcoin.

Teraz zobaczysz stronę z nagłówkiem „Sieć Bitcoin”. Pod nagłówkiem będzie szare pole zawierające ciąg znaków alfanumerycznych. To jest adres twojego portfela bitcoin. Oto przykład tego, jak to może wyglądać:

Każdy, komu udostępnisz ten adres, będzie mógł wysłać dowolną ilość bitcoinów na Twoje konto. Jednak każda waluta wysłana na ten adres inna niż Bitcoin (BTC) nie będzie przetwarzana. Inne kryptowaluty w Twoim portfelu mają swoje własne unikalne adresy portfeli kryptowalut.

Dodatkowo powinieneś zauważyć graficzny kod QR pod alfanumerycznym adresem portfela bitcoin. Dzieje się tak, ponieważ adresy portfeli bitcoin mogą być również reprezentowane jako kod QR. Użytkownik, który chce wysłać Ci Bitcoiny, może zeskanować ten kod QR za pomocą aparatu w portfelu Bitcoin na swoim urządzeniu mobilnym.

Jak wysłać pieniądze na zewnętrzne adresy portfela Bitcoin

Być może musisz dokonać płatności na adres portfela bitcoin znajomego lub partnera biznesowego. Z drugiej strony możesz chcieć przenieść część swoich bitcoinów na adres portfela, który kontrolujesz poza Uphold. Możesz łatwo dokonać tego rodzaju płatności również za pomocą Uphold.

  • Wybierz swoją kartę bitcoin (lub BTC) z pulpitu nawigacyjnego.
  • Po otwarciu karty BTC kliknij zakładkę „Użyj środków”.
  • Na następnym ekranie wybierz opcję „Wyślij do kryptowaluty lub tokena narzędziowego”. Spowoduje to dokonanie wyboru z listy kryptowalut i tokenów. Wybierz Bitcoin, ponieważ chcesz dokonać płatności na zewnętrzny adres portfela bitcoin.
  • Pojawi się strona, na której możesz wpisać 26-35-znakowy alfanumeryczny adres portfela bitcoin pod nagłówkiem „Wybierz kontakt lub wpisz kryptowalutę lub adres tokena narzędzia”.
  • Na tej stronie podasz również kwotę, którą chcesz przelać.
  • Po wprowadzeniu kodu adresu zewnętrznego portfela bitcoin, kwoty, którą planujesz wysłać, oraz dowolnej wiadomości, którą chcesz wysłać wraz z płatnością, kliknij przycisk Potwierdź.

Ponownie, te instrukcje dotyczą adresów portfeli bitcoin. Należy pamiętać, że jeśli spróbujesz wysłać inne rodzaje waluty na adres portfela bitcoin, transakcja się nie powiedzie. Inne kryptowaluty mają własne adresy portfeli; zawsze upewnij się, że używasz poprawnie wyznaczonych adresów portfela, próbując zrealizować transakcje przy użyciu określonej kryptowaluty.

Jedna platforma dla wielu kryptowalut

Otóż ​​to! Teraz możesz używać adresu portfela bitcoin do wysyłania i otrzymywania płatności oraz przesyłania wartości. Za pomocą tej metody możesz uzyskać adres portfela dla dowolnej kryptowaluty, którą trzymasz na Uphold.

Dzięki Uphold możesz przechowywać swoje zasoby w szerokiej gamie ponad 30 walut, kryptowalut i towarów!

Uphold ułatwia członkom dostosowywanie swojego pulpitu nawigacyjnego i portfeli, a członkom łatwiej niż kiedykolwiek jest rozpoczęcie powiększania portfela cyfrowego. Postępując zgodnie z tym przewodnikiem, jesteś na właściwym początku w nurkowaniu w bitcoin.

Ten artykuł nie powinien być używany jako porada inwestycyjna ani uważany za niego. Jeśli masz pytania dotyczące kryptowalut, tokenów lub jakichkolwiek inwestycji finansowych, skonsultuj się z doradcą finansowym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy