Na ile domu mogę sobie pozwolić

Na ile domu mogę sobie pozwolić
16 października 2020
Category: Inny Sposób

Wpisz miasto lub kod pocztowy

Lokalizacja ma znaczenie. Przystępność różni się w zależności od stanu (stopy procentowe), a nawet hrabstwa (podatki od nieruchomości).

Dom to duży wydatek – ale opłaca się też w inny sposób! Odlicz swoje odsetki od kredytu hipotecznego i lokalne podatki od nieruchomości, aby zaoszczędzić pieniądze w czasie opodatkowania (zwłaszcza gdy odsetki są wysokie we wczesnych latach).

Kredytodawcy tradycyjnie preferowali zaliczkę w wysokości 20%, ale obecnie można odłożyć znacznie mniej. Oznacza to jednak, że prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić ubezpieczenie kredytu hipotecznego.

Miesięczne zobowiązania mogą obejmować takie rzeczy, jak opieka nad dzieckiem lub wsparcie, kredyty samochodowe, zadłużenie na karcie kredytowej, pożyczki studenckie i alimenty. Pożyczkodawcy mają pewną swobodę co do tego, w jaki sposób uwzględniają obciążenie długiem – w zależności od Twojej oceny kredytowej i historii płatności – ale najlepiej jest wziąć pod uwagę tutaj realistyczne liczby, a nie liczby niskie, aby nie wpaść w finansowe zobowiązania .

Wyższa ocena kredytowa daje większą szansę na niższe oprocentowanie pożyczki – co z czasem może zaoszczędzić tysiące dolarów.

Wpisz miasto lub kod pocztowy

Lokalizacja ma znaczenie. Przystępność różni się w zależności od stanu (stopy procentowe), a nawet hrabstwa (podatki od nieruchomości).

Oprocentowanie według oceny kredytowej

Prawdopodobna ocena: 3,022% Współczynnik edycji

Potwierdź swoją przystępność finansową u pożyczkodawcy. Na podstawie Twoich danych zalecamy następujących pożyczkodawców:

Sprawdź, do jakiej kwoty się kwalifikujesz, i otrzymaj list wstępnej akceptacji w zaledwie 3 minuty.

Doskonały do ​​pożyczek FHA, niskich zaliczek i bezproblemowego korzystania z Internetu.

Oferuje narzędzia cyfrowe, dedykowanych urzędników ds. Pożyczek, zryczałtowane opłaty za udzielenie pożyczki i bezpłatne blokady.

Przygotowujesz się do zakupu domu? W kilka minut znajdziemy dla Ciebie wysoko ocenianego pożyczkodawcę.

Wprowadź swój kod pocztowy, aby rozpocząć spersonalizowaną ofertę pożyczkodawców.

Na jaką spłatę kredytu hipotecznego mogę sobie pozwolić?

Aby obliczyć, na ile domu możesz sobie pozwolić, bierzemy pod uwagę kilka podstawowych elementów, takich jak dochód gospodarstwa domowego, miesięczne zadłużenie (na przykład spłata kredytu samochodowego i studenckiego) oraz wysokość dostępnych oszczędności na zaliczkę. Jako kupujący dom będziesz chciał mieć pewien poziom komfortu w zrozumieniu miesięcznych rat kredytu hipotecznego.

Chociaż dochód gospodarstwa domowego i regularne miesięczne długi mogą być względnie stabilne, nieoczekiwane wydatki i nieplanowane wydatki mogą wpłynąć na Twoje oszczędności.

Dobrą praktyczną zasadą przystępności jest trzymanie w rezerwie trzymiesięcznych płatności, w tym raty mieszkaniowej i innych miesięcznych długów. Pozwoli ci to pokryć spłatę kredytu hipotecznego w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia.

Jak stosunek zadłużenia do dochodów wpływa na dostępność?

Ważną miarą, której bank używa do obliczenia kwoty pieniędzy, którą możesz pożyczyć, jest wskaźnik DTI – porównanie łącznych miesięcznych długów (na przykład spłat kredytu hipotecznego, w tym płatności z tytułu ubezpieczenia i podatku od nieruchomości) z miesięcznymi dochodami przed opodatkowaniem.

W zależności od Twojej zdolności kredytowej, możesz kwalifikować się na wyższy współczynnik, ale generalnie wydatki mieszkaniowe nie powinny przekraczać 28% Twojego miesięcznego dochodu.

Na przykład, jeśli Twoja miesięczna rata kredytu hipotecznego, z podatkami i ubezpieczeniem, wynosi 1260 USD miesięcznie, a Twój miesięczny dochód wynosi 4500 USD przed opodatkowaniem, Twój DTI wynosi 28%. (1260/4500 = 0,28)

Możesz również odwrócić ten proces, aby dowiedzieć się, jaki powinien być budżet mieszkaniowy, mnożąc dochód przez 0,28. W powyższym przykładzie pozwoliłoby to na spłatę kredytu hipotecznego w wysokości 1260 USD, aby osiągnąć 28% DTI. (4500 x 0,28 = 1260)

Na ile domu mogę sobie pozwolić na pożyczkę FHA?

Aby obliczyć, na ile domu możesz sobie pozwolić, założyliśmy, że przy co najmniej 20% zaliczce najlepiej będzie Ci spłacić zwykłą pożyczkę. Jeśli jednak rozważasz mniejszą zaliczkę, do minimum 3,5%, możesz ubiegać się o pożyczkę FHA.

Pożyczki wspierane przez FHA mają również bardziej łagodne standardy kwalifikacyjne – coś do rozważenia, jeśli masz niższą zdolność kredytową. Jeśli chcesz dokładniej zbadać pożyczkę FHA, skorzystaj z naszego kalkulatora hipotecznego FHA, aby uzyskać więcej informacji.

Pożyczki konwencjonalne mogą obejmować zaliczki na poziomie zaledwie 3%, chociaż kwalifikacja jest nieco trudniejsza niż w przypadku pożyczek FHA.

Na ile domu mogę sobie pozwolić na pożyczkę VA?

Posiadając powiązania wojskowe, możesz kwalifikować się do pożyczki VA. To wielka sprawa, ponieważ kredyty hipoteczne wspierane przez Departament Spraw Weteranów zazwyczaj nie wymagają zaliczki. Kalkulator przystępności cenowej NerdWallet Home bierze pod uwagę tę główną zaletę podczas obliczania spersonalizowanych wskaźników przystępności.

Pamiętaj, aby zaznaczyć opcję „Tak” w sekcji „Szczegóły pożyczki” w polu „Czy jesteś weteranem?” pudełko.

Więcej informacji na temat rodzajów kredytów hipotecznych można znaleźć w artykule Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny.

Reguła 28% / 36% – co to jest i dlaczego ma znaczenie

Aby obliczyć, ile domu mogę sobie pozwolić, dobrą praktyczną zasadą jest zastosowanie reguły 28% / 36%, zgodnie z którą nie należy wydawać więcej niż 28% miesięcznego dochodu brutto na koszty związane z mieszkaniem oraz 36 % całkowitego zadłużenia, w tym kredytu hipotecznego, kart kredytowych i innych pożyczek, takich jak kredyty samochodowe i studenckie.

Przykład: Jeśli zarabiasz 5500 USD miesięcznie i masz 500 USD w spłatach zadłużenia, miesięczna rata kredytu hipotecznego za dom nie powinna przekraczać 1480 USD.

Zasada 28% / 36% jest szeroko akceptowanym punktem wyjścia do określenia przystępności cenowej domu, ale nadal będziesz chciał wziąć pod uwagę całą swoją sytuację finansową, rozważając, na ile domu możesz sobie pozwolić.

Jakie czynniki pomagają określić, „na ile domu mogę sobie pozwolić?”

Kluczowymi czynnikami przy obliczaniu przystępności są 1) Twój miesięczny dochód; 2) rezerwy gotówkowe na pokrycie zaliczki i kosztów zamknięcia; 3) Twoje miesięczne wydatki; 4) Twój profil kredytowy.

  • Dochód – pieniądze, które regularnie otrzymujesz, takie jak pensja lub dochód z inwestycji. Twój dochód pomaga ustalić podstawę dla tego, co możesz zapłacić co miesiąc.
  • Rezerwy gotówkowe – jest to kwota, którą masz do dyspozycji, aby wpłacić zaliczkę i pokryć koszty zamknięcia. Możesz wykorzystać swoje oszczędności, inwestycje lub inne źródła.
  • Zadłużenie i wydatki – miesięczne zobowiązania, które możesz mieć, takie jak karty kredytowe, płatności za samochód, pożyczki studenckie, artykuły spożywcze, media, ubezpieczenie itp.
  • Profil kredytowy – Twoja ocena kredytowa i kwota zadłużenia mają wpływ na postrzeganie Ciebie przez pożyczkodawcę jako pożyczkobiorcy. Te czynniki pomogą określić, ile pieniędzy możesz pożyczyć i jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego zarobisz.

Aby uzyskać więcej informacji na temat przystępności cenowej domu, przeczytaj o całkowitych kosztach, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie domu.

Ile mogę wydać na dom?

Kalkulator przystępności cenowej domu zapewni Ci odpowiedni przedział cenowy w zależności od Twojej sytuacji. Co najważniejsze, bierze pod uwagę wszystkie Twoje miesięczne zobowiązania, aby określić, czy dom jest wygodnie w zasięgu finansowym.

Kiedy jednak banki oceniają twoją dostępność, biorą pod uwagę tylko twoje obecne niespłacone długi. Nie biorą pod uwagę tego, czy chcesz co miesiąc odkładać 250 dolarów na emeryturę, czy też spodziewasz się dziecka i chcesz zaoszczędzić dodatkowe środki.

Kalkulator przystępności cenowej domu NerdWallet pomaga łatwo zrozumieć, jak zaciągnięcie długu hipotecznego wpłynie na Twoje wydatki i oszczędności.

Na ile domu mogę sobie pozwolić ze swojej pensji?

Chcesz szybko określić, na ile domu możesz sobie pozwolić przy dochodzie gospodarstwa domowego w wysokości 40 000 USD? 60 000 dolarów? 100 000 USD lub więcej? Skorzystaj z naszego kalkulatora dochodów z kredytu hipotecznego, aby przeanalizować różne scenariusze.

Wprowadzając cenę domu, spodziewaną zaliczkę i zakładaną stopę procentową kredytu hipotecznego, możesz zobaczyć, ile miesięcznego lub rocznego dochodu będziesz potrzebować – a nawet do jakiej kwoty pożyczkodawca może Cię kwalifikować.

Kalkulator odpowiada również na pytanie z innej strony, na przykład: Jakiej pensji potrzebuję, aby kupić dom za 300 000 dolarów?

To po prostu kolejny sposób, aby przyzwyczaić się do siły nabywczej domu, którą możesz już mieć lub chcesz zyskać.

Przystępność domu zaczyna się od oprocentowania kredytu hipotecznego

Prawdopodobnie zauważysz, że każda kalkulacja przystępności cenowej domu zawiera oszacowanie oprocentowania kredytu hipotecznego, który zostanie obciążony. Pożyczkodawcy określą, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki, na podstawie czterech głównych czynników:

  1. Twój stosunek zadłużenia do dochodów, jak omówiliśmy wcześniej.
  2. Twoja historia terminowego płacenia rachunków.
  3. Dowód stałego dochodu.
  4. Kwota zaoszczędzonej zaliczki wraz z poduszką finansową na pokrycie kosztów zamknięcia i innych wydatków, które poniesiesz podczas przeprowadzki do nowego domu.

Jeśli pożyczkodawcy stwierdzą, że jesteś wart kredytu hipotecznego, wycenią twoją pożyczkę. Oznacza to określenie oprocentowania, za które zostaniesz obciążony. Twoja ocena kredytowa w dużej mierze determinuje oprocentowanie kredytu hipotecznego.

Oczywiście im niższe oprocentowanie, tym niższa miesięczna rata.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy