Tutaj; s średnie oprocentowanie kredytu samochodowego według oceny kredytowej, okresu kredytowania i pożyczkodawcy

Tutaj; s średnie oprocentowanie kredytu samochodowego według oceny kredytowej, okresu kredytowania i pożyczkodawcy
16 października 2020

Personal Finance Insider pisze o produktach, strategiach i wskazówkach, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące pieniędzy. Możemy otrzymać niewielką prowizję od naszych partnerów, takich jak American Express, ale nasze raporty i zalecenia są zawsze niezależne i obiektywne.

  • Według danych Experian z pierwszego kwartału 2020 roku, średnie oprocentowanie kredytu samochodowego wyniosło 5,61% dla nowego samochodu i 9,65% dla używanego.
  • Oprocentowanie kredytów samochodowych różni się w zależności od oceny kredytowej kupującego, tego, czy samochód jest nowy czy używany, jak długo zajmie spłata pożyczki oraz konkretnego pożyczkodawcy.
  • Największy wpływ na stopy procentowe ma ocena kredytowa. Średnia RRSO waha się powyżej 10% pomiędzy średnią RRSO najniższej oceny kredytowej a RRSO najwyższej kategorii oceny kredytowej.
  • Porównaj do 4 ofert pożyczek samochodowych z naszym partnerem, myAutoLoan »

W pierwszym kwartale 2020 r. Średnia oprocentowanie kredytu samochodowego na nowy samochód wyniosła 5,61%, podczas gdy typowy kredyt na samochód używany był oprocentowany na poziomie 9,65% według stanu rynku finansowania motoryzacyjnego firmy Experian.

Stopy procentowe są obliczane z uwzględnieniem wielu czynników, w tym Twojej zdolności kredytowej, rodzaju kupowanego samochodu i miejsca zamieszkania. Pożyczki samochodowe można znaleźć u dealerów lub zbierając wstępne zgody od instytucji, z którymi chciałbyś współpracować. Biorąc pod uwagę niedawne odrodzenie ofert finansowania 0% od producentów, warto również sprawdzić, jakie oferty są dostępne w ramach marki, od której kupujesz, jeśli kupujesz nowy samochód z doskonałym kredytem.

Dane Experian pokazują, że dwa największe czynniki wpływające na oprocentowanie kredytu samochodowego to ocena kredytowa oraz to, czy kupujesz nowy, czy używany samochód. Oto średnie stopy procentowe dla każdego rodzaju oceny kredytowej zarówno dla zakupów nowych, jak i używanych samochodów, według Experian:

Kategoria zdolności kredytowej Średnia RRSO kredytu na nowy samochód Średnia RRSO kredytu na samochód używany
Deep Subprime (od 300 do 500) 14,39% 20,45%
Subprime (od 501 do 600) 11,92% 17,74%
Non-prime (od 601 do 660) 7,65% 11,26%
Prime (661 do 780) 4,68% 6,04%
Super Prime (od 781 do 850) 3,65% 4,29%

Średnie stopy procentowe według oceny kredytowej

Im wyższa zdolność kredytowa, tym mniejszy będzie koszt pożyczki

Wyniki kredytowe to numeryczna reprezentacja Twojej historii kredytowej. To jak ocena Twojej historii pożyczek od 300 do 850 i obejmuje Twoje pożyczki, wnioski, spłaty i różne rodzaje kredytów w raporcie kredytowym. Firmy wykorzystują oceny zdolności kredytowej, aby określić, jak ryzykowne byłyby dla ciebie pożyczki, a zatem ile chcą cię obciążyć za ten przywilej.

Pożyczki samochodowe nie są wyjątkiem od wieloletniej reguły, według której niższa ocena kredytowa powoduje, że pożyczanie jest droższe. W powyższych danych najtańsze oprocentowanie kredytu trafiło do osób z najlepszymi wynikami kredytowymi. Tymczasem osoby z najniższymi wynikami kredytowymi zapłaciły za pożyczkę około 10 punktów procentowych więcej niż osoby z najwyższymi wynikami.

Stopa procentowa ma również duży wpływ na miesięczną płatność. Korzystając z kalkulatora kredytu samochodowego Bankrate, Business Insider obliczył, ile pożyczkobiorca płacący średnią stopę procentową zapłaciłby za tę samą pożyczkę samochodową w wysokości 15 000 USD na 48 miesięcy:

Kategoria zdolności kredytowej Średnia RRSO kredytu na nowy samochód Miesięczna opłata za nowy samochód
Deep Subprime (od 300 do 500) 14,39% 413 $
Subprime (od 501 do 600) 11,92% 394 $
Non-prime (od 601 do 660) 7,65% 364 $
Prime (661 do 780) 4,68% 343 $
Super Prime (od 781 do 850) 3,65% 336 $

Przy zmianie stopy procentowej jako jedynego czynnika osoba z wynikiem kredytowym w najwyższej kategorii zapłaci 336 USD miesięcznie, a osoba z wynikiem z najniższej kategorii zapłaci 413 USD miesięcznie, czyli 77 USD więcej za pożyczkę na auto.

Średnie stopy procentowe dla samochodów używanych vs samochody nowe

Kupowanie może oznaczać wyższe stopy procentowe

Kupno nowego samochodu może być w sumie droższe niż kupno używanego. Jednak oprocentowanie nowych i używanych kredytów samochodowych jest raczej różne, bez względu na Twoją zdolność kredytową. Na podstawie danych Experian Business Insider obliczył różnicę między nowymi a używanymi stopami procentowymi. Finansowanie samochodów używanych kosztuje średnio o około cztery punkty procentowe więcej niż nowe finansowanie.

Kategoria zdolności kredytowej Oprocentowanie samochodów używanych a nowe, punkty procentowe
Deep Subprime (od 300 do 500) 6,06%
Subprime (od 501 do 600) 5,82%
Non-prime (od 601 do 660) 3,61%
Prime (661 do 780) 1,36%
Super Prime (od 781 do 850) 0,64%

Różnica między kosztami finansowania używanego samochodu zmniejsza się wraz ze wzrostem ocen kredytowych, ale nawet w przypadku najlepszych wyników kredytowych samochód używany będzie kosztował o ponad pół procent więcej niż nowy samochód.

Używane samochody są droższe w finansowaniu, ponieważ wiążą się z większym ryzykiem. Używane samochody często mają niższą wartość, a także większą szansę, że mogą zostać zsumowane w wypadku, a firma finansująca może stracić pieniądze. Ryzyko to jest przenoszone w postaci wyższych stóp procentowych, niezależnie od oceny kredytowej pożyczkobiorcy.

Średnie stopy procentowe według okresu kredytowania

Pożyczki poniżej 60 miesięcy mają niższe oprocentowanie

Warunki pożyczki mogą mieć pewien wpływ na stopę procentową. Ogólnie rzecz biorąc, im dłużej płacisz, tym wyższe jest Twoje oprocentowanie.

Po 60 miesiącach Twoja pożyczka jest uważana za bardziej ryzykowną, a kwota, którą zapłacisz za pożyczkę, jest jeszcze większa. Średnia stopa oprocentowania 72-miesięcznego kredytu samochodowego jest o prawie 0,2% wyższa niż typowa stopa procentowa kredytu na 60 miesięcy. Dzieje się tak, ponieważ istnieje korelacja między dłuższymi okresami pożyczki a niespłacaniem – pożyczkodawcy martwią się, że pożyczkobiorcy z długoterminowym okresem pożyczki ostatecznie nie spłacą ich w całości. W ciągu 60 miesięcy stopy procentowe rosną z każdym rokiem dodawanym do kredytu.

Dane S&P Global dotyczące zakupu nowego samochodu z pożyczką w wysokości 25 000 USD pokazują, o ile zmienia się średnia stopa procentowa:

Termin pożyczki Średnia stopa procentowa
36-miesięczny kredyt samochodowy 3,99% RRSO
48-miesięczny kredyt samochodowy 4,07% RRSO
60-miesięczny kredyt samochodowy 4,16% RRSO
72-miesięczny kredyt samochodowy 4,36% RRSO

Najlepiej jest trzymać kredyt samochodowy na 60 miesięcy lub krócej, nie tylko po to, aby zaoszczędzić odsetki, ale także po to, aby Twoja pożyczka nie stała się warta więcej niż Twój samochód, zwany także podwodnym. Gdy samochody się starzeją, tracą na wartości. To ryzyko nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twojego pożyczkodawcy, a to ryzyko znajduje odzwierciedlenie w oprocentowaniu.

Średnie oprocentowanie pożyczkodawcy

Pożyczkodawca, z którego korzystasz, robi różnicę

Kiedy zaczniesz kupować kredyty samochodowe, przekonasz się, że wybrany pożyczkodawca robi różnicę. Oto początkowe stopy procentowe od kilku różnych pożyczkodawców, zarówno dla nowych, jak i używanych samochodów.

Pożyczający Zakup nowego samochodu rozpoczyna się w kwietniu Zakup używanego samochodu od APR
Kredyt samochodowy Bank of America 2,69% RRSO 2,99% RRSO
Kredyt samochodowy Capital One 3,99% RRSO 4,62% ​​RRSO
Pożyczka samochodowa USAA 2,39% RRSO 2,79% RRSO
Pożyczka samochodowa z US Bank 2,84% RRSO 2,84% RRSO

Banki niezależnie ustalają minimalne oprocentowanie kredytów samochodowych, dlatego ważne jest, aby rozejrzeć się i porównać oferty, aby zobaczyć, co jest dla Ciebie najlepsze. Uzyskaj wstępne zgody kilku różnych pożyczkodawców i porównaj RRSO i miesięczne płatności, aby znaleźć ofertę najbardziej odpowiednią dla siebie.

Sprawdź tutaj najnowszą cenę akcji Bank of America.

Ujawnienie: Ten post został wysłany przez zespół Personal Finance Insider. Czasami zwracamy uwagę na produkty i usługi finansowe, które mogą pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji za pomocą pieniędzy. Nie udzielamy porad inwestycyjnych ani nie zachęcamy do przyjęcia określonej strategii inwestycyjnej. To, co zdecydujesz zrobić ze swoimi pieniędzmi, zależy od Ciebie. Jeśli podejmiesz działania w oparciu o jedną z naszych rekomendacji, otrzymamy niewielką część przychodów od naszych partnerów handlowych. Nie ma to wpływu na to, czy przedstawiamy produkt lub usługę finansową. Działamy niezależnie od naszego zespołu sprzedaży reklam.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy