10 najlepszych akcji do kupienia i utrzymania do 2021 r

17 lutego 2021
Category: Których Możesz

Chroń swój portfel inwestycjami, które będą nadal aktualne w przyszłym roku

Ponieważ tak wiele wiadomości dotyczy nowego koronawirusa, trudno myśleć o czymkolwiek innym. Ale choć w tej chwili trudno jest to konceptualizować, istnieje życie po koronie. Dlatego wnikliwi inwestorzy powinni rozważyć potencjalne najlepsze akcje do kupienia w 2021 r. I latach późniejszych.

Biorąc pod uwagę te długoterminowe ramy, zamierzam głównie unikać firm spekulacyjnych, które mają, że tak powiem, jednotorowy umysł. Oczywiście pandemia dała życie kilku organizacjom bez nazwy oraz tym, które były na krawędzi upadku. Ale na ile realne będą, gdy wejdziemy do nowej normy bez zgubnego zagrożenia ze strony Covid-19? To właśnie to pytanie napędza naszą dyskusję na temat najlepszych akcji do kupienia w przyszłym roku.

Na potrzeby tej dyskusji wychodzę z założenia, że ​​koronawirus i wynikająca z niego reakcja rządu pozostawi trwały, jeśli nie trwały wpływ na tych, którzy żyją i są dziś świadomi. Widzieliśmy podobną dynamikę podczas Wielkiego Kryzysu, kiedy ocaleni przyjmowali znacznie bardziej drakońskie podejście do finansów osobistych.

W nowej normie Amerykanie prawdopodobnie będą bardziej uważać na swoje przepływy pieniężne. Jednak otrzymaliśmy również surową lekcję dotyczącą zdrowia i środków ochronnych, której być może nigdy nie zapomnimy. W związku z tym najlepsze akcje do kupienia w dłuższej perspektywie powinny obejmować branże, które zaspokajają ten popyt.

Ale nie chodzi tylko o ochronę przed drobnoustrojami. Pandemia przyniosła zakłócenia i wymusiła zmiany w naszym sposobie pracy, życia i konsumpcji. Dlatego lista najlepszych akcji do kupienia na 2021 r. Jest eklektyczna:

 • 3 mln (NYSE: MMM )
 • Home Depot (NYSE: HD ) Costco (NASDAQ: COST ) Amazon (NASDAQ: AMZN ) Microsoft (NASDAQ: MSFT ) Johnson & Johnson (NYSE: JNJ ) GrubHub (NYSE: GRUB ) K12 Inc. (NYSE: LRN ) IBM (NYSE: IBM ) Toyota (NYSE: TM )Co najlepsze, większość tych firm ma rentowne firmy i silny popyt konsumencki, który wykracza poza katalizator koronowy. Dlatego możesz rozważyć zakup tych 10 najlepszych akcji z pewną dozą pewności.

  Najlepsze akcje do kupienia i utrzymania do 2021 r .: 3 mln (MMM)Jedną z pierwszych nazw, które pojawiły się jako najlepsze akcje do kupienia podczas tej pandemii, była firma 3M zajmująca się przemysłem i nauką stosowaną. W ostatnich latach akcje MMM walczyły o znaczenie. Po prostu świat biznesu się zmienił. Gigantyczne konglomeraty, takie jak 3M, były zagmatwane i nieporęczne. Ale to się nagle zmieniło, gdy zapukał nowy wirus.

  Od ataków z 11 września Amerykanie byli przyzwyczajeni do walki z widocznym, namacalnym wrogiem. Teraz stoimy w obliczu mikroskopijnego zagrożenia, które pochłonęło więcej istnień ludzkich niż jakikolwiek konflikt po drugiej wojnie światowej. Instynktownie i pomimo początkowych chęci przeciwnych, ludzie rzucili się do sklepów ze sprzętem, aby zaopatrzyć się w respiratory N95.

  To, co sprawia, że ​​wierzę, że akcje MMM będą długoterminowym zakupem w 2021 r., To utrzymujący się wpływ psychologiczny. Badania wykazały, że kryzysy gospodarcze mogą wymusić trwałe zmiany w zachowaniu młodych ludzi, którzy cierpią w takich okresach. Sądząc, że wszyscy będziemy nosić przynajmniej kilka blizn psychicznych po tym kryzysie. Cynicznie, jest to dodatni wynik netto dla 3M.

  Home Depot (HD)Idąc wzdłuż tych samych linii wpływu psychologicznego, widzę trwałe zainteresowanie Home Depot. Podczas początkowej fali koronawirusa konsumenci w naturalny sposób przenieśli wydatki z zakupów uznaniowych na towary niezbędne. Zasadniczo przełożyło się to na jedzenie, wodę, piwo i papier toaletowy – wiesz, najważniejsze.

  Jednak większość detalicznych środków ochrony indywidualnej (PPE) jest sprzedawana w sklepach ze sprzętem, takich jak Home Depot. W ten sposób akcje HD skorzystały na panicznym szale. Ponadto akcje nadal cieszą się pozytywnym tempem i wierzę, że będzie to kontynuowane w przyszłym roku.

  Chociaż pandemia jest katalizatorem, nie jest jedynym. Na przykład Home Depot otrzymał bezpłatną, organiczną możliwość wprowadzenia na rynek swoich alternatywnych usług dostawczych. Pozwól, że ci powiem – kilkakrotnie korzystałem z usługi HD dostarczanej ze sklepu w czasie kryzysu i jestem pod wrażeniem szybkości i wygody. Na pewno następnym razem to wykorzystam, pandemia czy nie.

  Ten proces myślowy powtarzany milion razy sprawia, że ​​Home Depot jest jednym z najczęściej kupowanych akcji.

  Cały czas zdarzają się też kryzysy. W tym roku mamy do czynienia z rekordowym sezonem huraganów. Kto wie, co może się stać w przyszłym roku? Prawdopodobnie jednak Home Depot będzie w pobliżu, aby ci pomóc, co jest dobrym powodem, aby zaufać akcjom HD.

  Costco (COST)Podczas tej epidemii, która doprowadziła do ponownego, ponownego zamknięcia, umieszczenie Costco na liście najlepszych akcji do kupienia jest tak oczywiste, że jest prawie przestępstwem. Jednak celem tego artykułu jest rozważenie nazw, które mają długą drogę do sukcesu. W tym kontekście nie chcę zwariować. Zamiast tego załaduję niezawodne gry, takie jak akcje COST.

  Oczywiście Costco jest teraz niezwykle istotne ze względu na utrzymujące się obawy przed koronawirusem. Przede wszystkim, jeśli pandemia Covid-19 jest tak zaraźliwa w sezonie letnim, jak będzie wyglądać zimą? Ponadto doradca ds. Zdrowia Białego Domu, dr Anthony Fauci, oblał zimną wodą wysokie oczekiwania ludzi co do szczepionki. Chociaż można się wydarzyć, może nie być przytłaczająco skuteczne, ostrzegł Fauci.

  Ale piękno akcji COST polega na tym, że w innych okolicznościach warto mieć je w portfelu. Ponieważ średnia roczna pensja członka Costco wynosi blisko 100 000 USD, można rozsądnie założyć, że jego główni klienci są stabilni finansowo i pracują w domu.

  Ponadto po pandemii może się nawet pojawić stłumiony popyt. W dobrych czasach Costco jest spełnieniem fantazji zakupoholiczki.

  Amazon (AMZN)Amazon jest kolejnym oczywistym wyborem, często wymienianym w wielu artykułach z najlepszymi akcjami do kupienia. Budzi również kontrowersje ze względu na swoje przełomowe sposoby i dominację na każdym rynku, na który wchodzi. Jednak przy tak wielu niewiadomych chcesz iść ze znanymi zwycięzcami. Nawet jeśli mogą nie zapewnić solidnych zysków, które uzyskasz od wysoko latającej firmy biotechnologicznej, zapasy AMZN przynajmniej ułatwią ci sen w nocy.

  Dziś to zaufanie jest na wagę złota. I założę się, że to bezpieczeństwo stanie się ważniejsze w miarę zbliżania się do 2021 roku. Chociaż desperacko chcemy, aby ten wirus zniknął, to nie jest tak, że proces czyszczenia jest czymś, na co można się doczekać. Przynajmniej mając pozycję w akcjach AMZN, będziesz mieć wiele odpowiednich źródeł przychodów, na których możesz polegać.

  Najwyraźniej podstawowy, zbliżeniowy biznes e-commerce firmy Amazon nie zniknie w najbliższym czasie. W rzeczywistości kryzys tylko wzmocnił argumenty na rzecz akcji AMZN. Ponadto Amazon ma swoją platformę chmurową AWS, która stała się krytyczna, gdy naród szybko przeszedł na aplikacje do pracy z domu.

  Gdyby tego było mało, Amazon prawdopodobnie pewnego dnia przejmie świat. Więc umieść go na swojej liście najlepszych akcji, aby kupować i spać spokojnie.

  Microsoft (MSFT)Konsumenckie firmy elektroniczne były bardzo popularne w czasie tej pandemii. Na przykład firma Apple (NASDAQ: AAPL ) wzrosła dzięki dużemu popytowi, a także ewentualnemu projektowi fizycznego pojazdu elektrycznego. Nawet moje stare tupanie Sony (NYSE: SNE ) było jednym z zaskakujących, gorących akcji, które można kupić w tym roku. Jednak to Microsoft również zasługuje na kilka spojrzeń, zwłaszcza jako holding do przeniesienia na przyszły rok.

  Przede wszystkim świat biznesu działa na platformie Microsoft. Powiedz, co chcesz o alternatywnych platformach; jeśli chodzi o pracę biurową, nic nie przebije pakietu Microsoft Office. Obecnie oferowane jako usługa jako platforma subskrypcyjna, akcje MSFT powinny być wspierane przez stałe strumienie przychodów. Ponadto, jako że Stany Zjednoczone są nadal w trybie pracy z domu, ten gigant technologii konsumenckich stał się jeszcze bardziej istotny.

  Po drugie, Microsoft może więcej niż utrzymać się dzięki bibelotom i gadżetom, które trzymają nas bezmyślnie przyklejonych do ekranu. Co więcej, pod koniec tego roku firma wypuści kolejną iterację Xboksa, aby konkurować z Sony PlayStation 5. Jak wiadomo, gry wideo były bardzo popularne podczas blokad. I to uczucie z pewnością przeniesie się na rok 2021 i znacznie później.

  Johnson & Johnson (JNJ)Nic dziwnego, że przestrzeń biotechnologiczna wyprodukowała kilka gorących zapasów do kupienia z powodu wyścigu w celu opracowania szczepionki na koronawirusa. Ale ryzyko w pogoni za tymi nazwami polega na tym, że nie wiesz, jak sobie poradzą po pandemii. W rzeczywistości nie wiesz, która biotechnologia wytworzy opłacalny produkt. Z tych i innych powodów uważam, że inwestorom lepiej służy solidna służba zdrowia, firma Johnson & Johnson.

  Nie zrozum mnie źle – akcje JNJ to nudna gra. Co więcej, istnieje pewna zachęta do postawienia na spekulacyjne biotechnologie. Jednym z obaw, jakie inwestorzy mogą mieć w związku z masową produkcją szczepionek, jest kwestia odpowiedzialności. Jednak zgodnie z e-mailem wysłanym do mnie przez Marca Gottlieba, partnera w Ortoli Rosenstadt LLP, główna kwestia wynika z „tego, czy można było przewidzieć, co poszło nie tak, i można było temu zapobiec, a także z analizy kosztów i korzyści, aby uczynić ten produkt bezpieczniejszym.

  Tak długo, jak firmy zajmujące się szczepionkami wprowadziły odpowiednie protokoły i działały kompetentnie i etycznie, nie powinno być problemu. Mimo to, uczciwie jest zastanawiać się nad długoterminową żywotnością kilku graczy, którzy są szczepionkami.

  Dzięki firmie Johnson & Johnson nie masz tego problemu dzięki niezliczonym zastosowaniom w opiece zdrowotnej. Ponadto akcje JNJ mają własny wiatr tylny Covid-19.

  GrubHub (GRUB)Przyznam się swobodnie, że z tej listy najlepszych akcji do kupienia na dłuższą metę, GrubHub niesie ze sobą wiele niewiadomych. A niewiadome nie są tym, czego chcesz, zwłaszcza że akcje już wzrosły w dotychczasowym roku.

  Jak wiecie, przemysł restauracyjny był prawdopodobnie najbardziej dotkniętym sektorem. Ponieważ infekcje koronawirusem wciąż są podwyższone w wielu częściach Stanów Zjednoczonych, chodzenie do restauracji dla większości ludzi było po prostu niemożliwe. Jednak wzmocniło to argumenty przemawiające za usługami dostawczymi, niezmiennie podnosząc poziom zapasów GRUB.

  To, co sprawia, że ​​akcje są tak trudne przy obecnych cenach, to długoterminowy wpływ pandemii. Według raportu BusinessInsider , 85% niezależnych restauracji może zostać zamkniętych na stałe do końca 2020 roku. Niektóre segmenty, takie jak bufet all-you-can-eat, prawdopodobnie zostaną zlikwidowane przez wiele lat.

  Z jednej strony nie pomaga to w utrzymaniu optymistycznej tezy o akcjach GRUB-u ze względu na parowanie kanału przychodów. Ale z drugiej strony dostawy mogą stać się znacznie ważniejszym elementem działalności gastronomicznej. Jak wspomniałem wcześniej, pandemia ta może zranić Amerykanów na stałe lub półtrwałe.

  Jeśli tak, GRUB może cynicznie być dobrym interesem.

  K12 Inc. (LRN)Ponieważ koronawirus grozi ponownym otwarciem szkół, K12 Inc. stał się jednym z najlepszych zapasów do kupienia w tym roku i to widać. Osobiście chciałbym zobaczyć, jak akcje LRN trochę spadają, zanim je zaangażuję. Technicznie rzecz biorąc, akcje są wykupywane. Ale jeśli pojawi się ta zniżka, LRN jest prawdopodobnie nazwą, której możesz zaufać, począwszy od 2021 roku.

  Mówię to, ponieważ rodzice stają przed brutalnym wyborem. Moim zdaniem nic nie zastąpi indywidualnej nauki. Jest to okazja dla dzieci i młodzieży do zdobycia cennych umiejętności społecznych, które będą im służyły przez całe życie. Jednocześnie chcesz chronić swoje potomstwo. Ponieważ wciąż tak mało wiadomo o Covid-19, myślę, że niedorzeczne jest stwierdzenie z pewnością, że szkoły mogą zostać ponownie otwarte bez problemów.

  Niemniej jednak wybór ten może zostać odebrany rodzicom, jeśli koronawirus nasili się jesienią i zimą. Nie czytaj tego źle – nie mówię w ten czy inny sposób, że tak będzie. Jednak optymistyczne podejście nie służy nam dobrze. Tak więc, jeśli szkoły zasadniczo się zamykają, jest to sygnał do zakupu akcji LRN.

  IBM (IBM)IBM od lat jest powolną i nudną inwestycją. Ale ze względu na nową normę ta ikona technologii może okazać się jedną z najlepszych akcji do kupienia w przyszłym roku, a być może i później. Stopniowo rezygnując ze swoich starszych firm, „Big Blue koncentruje się na istotnych kwestiach, takich jak przetwarzanie w chmurze i cyberbezpieczeństwo. Oczywiście przy ruchu pracy z domu te dwa elementy powinny być świetnymi katalizatorami dla akcji IBM.

  Ale umieszczam firmę technologiczną na tej liście z innego powodu: sztucznej inteligencji. W szczególności uważam, że platforma odpowiadająca na pytania IBM Watson może stać się ogromnym czynnikiem po pandemii. Po początkowej dewastacji Covid-19 miliony osób nagle bezrobotnych zostały zamknięte w państwowych biurach świadczeń. Ponadto wiele osób dzwoniło do innych instytucji w celu uzyskania odpowiedzi i nie znalazło nic oprócz zajętych tonów wybierania.

  Szczerze mówiąc, sztuczna inteligencja nie jest jeszcze idealnym rozwiązaniem, ale oto anegdota. W czasie tego kryzysu zadzwoniłem do AAA po serwis akumulatorów samochodowych. Zamiast rozmawiać z operatorem, zgłosiłem zgłoszenie serwisowe za pośrednictwem platformy AI. Zamówienie przeszło bez żadnych problemów. To rodzaj okazji, którą IBM może sprzedać, co dobrze wróży akcjom IBM.

  Toyota (TM)Ku zaskoczeniu wielu czytelników InvestorPlace , w końcu ujrzałem światło z amerykańskimi samochodami, a konkretnie z Fordem (NYSE: F ). Nacisk tego kultowego producenta samochodów na pojazdy elektryczne powinien być bardzo interesujący dla stosunkowo młodego rynku. Ale jeśli szukasz interesującej alternatywy, możesz rozważyć Toyotę.

  Podczas letnich igrzysk olimpijskich w 2020 roku Toyota miała zaprezentować swój półprzewodnikowy pojazd elektryczny z akumulatorem. Teraz akumulatory półprzewodnikowe stanowią święty Graal akumulatorów EV, głównie dlatego, że szybko się ładują. Jednak ciała stałe mają jedną krytyczną wadę: krótką żywotność. Dlatego możesz nie chcieć przedwcześnie deklarować Toyoty jako jednego z najczęściej kupowanych akcji.

  Ponadto obecny proces produkcji ciał stałych jest uciążliwy i nie nadaje się do masowej produkcji. Mimo to Toyota ma dodatkowy rok (miejmy nadzieję) na dopracowanie swoich innowacji. Jeśli tak się stanie, może to doprowadzić do szału akcji TM.

  To powiedziawszy, nie zamierzam wstrzymywać oddechu. Co mnie interesuje, to fakt, że Toyota nie chce grać drugich skrzypiec w wyścigu EV. Ponadto marka przywołuje jakość, niezawodność i wartość, co spodoba się konsumentom, zwłaszcza w przypadku przedłużającej się recesji. Dlatego też akcje TM są atrakcyjne dla długoterminowych ram.

  Josh Enomoto, były starszy analityk biznesowy w Sony Electronics, pomagał w brokerze dużych kontraktów z firmami z listy Fortune Global 500. W ciągu ostatnich kilku lat dostarczył unikalnych, krytycznych spostrzeżeń dla rynków inwestycyjnych, a także różnych innych branż, w tym prawa, zarządzania budową i opieki zdrowotnej. W chwili pisania tego tekstu jest on długo SNE i F.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy