10 najlepszych banków na świecie, w których można pracować

17 lutego 2021
Category: Jpmorgan Chase

Pisarz biznesowy i finansowy

Czego szukasz w firmie? Duża pensja lub rekompensata zawierająca hojne świadczenia?

Pracownicy mają różne potrzeby, a firmy zdają sobie sprawę, że nie są w stanie zaoferować swoim pracownikom uniwersalnego pakietu dla wszystkich – już nie. Gdy nowa krew przejmuje kontrolę, firmy rzucają różnymi rzeczami na ścianę i sprawdzają, co się przyczepia.

Sektor usług finansowych jest jedną z największych branż na świecie, zatrudniającą miliony ludzi na całym świecie. Nawet pomimo tego, że ich reputacja stała się hitem w ostatnich latach, największe firmy wciąż przyciągają mnóstwo nowych absolwentów i specjalistów, którzy chcą zmienić karierę. Konkurencyjne wynagrodzenie, dodatki i awans zawodowy to tylko niektóre z korzyści związanych z uzyskaniem pracy w tej dziedzinie.

Więc gdzie powinieneś pracować? Jest to pytanie, które nękało wiele osób, które chcą stanąć u progu jako bankier w banku inwestycyjnym lub w typowej instytucji społecznościowej.

Aby dać Ci podstawowe zrozumienie niektórych z najlepszych, przeanalizowaliśmy rankingi, recenzje Glassdoor i oceny firmy Indeed, aby stworzyć ważną listę, która może pomóc skierować Cię we właściwym kierunku. Gdy szukasz możliwości zatrudnienia, koniecznie przyjrzyj się niektórym z tych banków.

Oto 10 największych banków na świecie, dla których warto pracować.

10. Wells Fargo

Globalne przychody (2017): 88,39 mld USD (70,09 mld GBP)

Pracownicy ogółem (2018): 262700

Praktyki? tak

Praktyki zawodowe? tak

Programy dla absolwentów? tak

Wells Fargo jest jednym z bardziej znanych tytanów Wall Street, prawdopodobnie dlatego, że należy do Berkshire Hathaway, na czele którego stoi ulubiony miliarder wszystkich Warren Buffett. Nie tylko jest to ulubiona firma wśród inwestorów, ale też pracownicy zdają się doceniać bank.

W następstwie obniżek podatków od osób prawnych wprowadzonych przez rząd USA, bank zastosował szereg podwyżek płac, inwestycji w miejscu pracy, poprawy świadczeń i innych przyjaznych pracownikom dodatków. To sprawia, że ​​pracownicy są zadowoleni, ponieważ wydaje się, że skargi są minimalne, a firma nadal zatrudnia pracowników.

Co ważniejsze, morale pracowników rośnie po tym, jak Buffett i jego starszy zespół opanowali złe zachowanie. Kto lubi pracować w biurze, które zachęca do nieokrzesanych manier?

9. JPMorgan Chase

Bumble Dee / Shutterstock.com

Globalne przychody (2017): 99,62 mld USD (79 mld GBP)

Całkowita liczba pracowników (2018): 250 000

Praktyki? tak

Praktyki zawodowe? tak

Programy dla absolwentów? tak

JPMorgan Chase od lat miał problem z młodzieżą. Wyglądało na to, że przedstawiciele pokolenia milenialsów nie byli zainteresowani współpracą lub pracą dla jednego z największych banków na świecie. To niebezpieczny trend, zwłaszcza że pokolenie pokolenia Milenialsów przejęło obecnie Baby Boomers jako największego konsumenta i pracownika na świecie.

Po zauważeniu napisu na ścianie, Jamie Dimon, dyrektor generalny firmy, zainicjował agresywną kampanię, aby zwrócić uwagę najbardziej wykształconego i obeznanego technologicznie pokolenia w historii. Plan, który zakłada obecność w mediach społecznościowych, wydaje się działać.

8. Morgan Stanley

Bastian Kienitz / Shutterstock.com

Globalne przychody (2017): 37,94 mld USD (30,09 mld GBP)

Pracownicy ogółem (2018): 57 633

Praktyki? tak

Praktyki zawodowe? tak

Programy dla absolwentów? tak

Za każdym razem, gdy włączasz sieć wiadomości biznesowych lub czytasz wiadomości finansowe, zwykle cytowany jest ktoś z Morgan Stanley. Czemu? Ponieważ jego pracownicy są doświadczeni, wnikliwi i profesjonalni. W rezultacie MS pozostaje szanowaną organizacją.

Założony w 1935 roku Morgan Stanley jest właściwie złotym standardem bankowości. Osiągnął ten pseudonim, zatrudniając odpowiednich pracowników, którzy są wdzięczni za niezliczone świadczenia uzupełniające ich stanowisko, takie jak świadczenia emerytalne, świadczenia ubezpieczeniowe, wynagrodzenie za urlop i premie.

Pozornie główna marka finansowa obejmuje koncepcję „szczęśliwy pracownik to produktywny pracownik.

7. Barclays

projekty Jack / Shutterstock.com

Globalne przychody (2017): 26,89 mld USD (21,32 mld GBP)

Pracownicy ogółem (2018): 79.900

Praktyki? tak

Praktyki zawodowe? tak

Programy dla absolwentów? tak

Kiedy myślisz o brytyjskiej doskonałości bankowej, co ogólnie przychodzi Ci na myśl? Jeśli jesteś jednym z 24 milionów klientów, prawdopodobnie wymienisz nazwę Barclays, która jest chwaloną międzynarodową marką. Podobnie jak niektóre jej amerykańskie odpowiedniki, Barclays był stałą instytucją od ponad 300 lat i mógł przetrwać tylko trzy stulecia, utrzymując znakomitą siłę roboczą.

Jeśli przejrzysz jakąkolwiek recenzję pracodawcy lub punkt rankingowy, zawsze znajdziesz wysokie oceny i entuzjastyczne komentarze byłych i obecnych pracowników, którzy zawsze byli dobrze traktowani – czy to poprzez wynagrodzenie, czy zasoby ludzkie.

Niezwykłe jest to, że Barclays przetrwał setki burz przez lata i za każdym razem wychodził na szczyt. Nic dziwnego, że ludzie domagają się pracy w, jak mówią eksperci, najlepszym brytyjskim banku.

6. HSBC

Globalne przychody (2017): 51,44 mld USD (40,79 mld GBP)

Pracownicy ogółem (2018): 228687

Praktyki? tak

Praktyki zawodowe? tak

Programy dla absolwentów? tak

HSBC jest obecnie siódmym co do wielkości bankiem na świecie – i nie bez powodu. Przy całkowitych aktywach w bilionach i łącznej liczbie pracowników przekraczającej 200 000, należałoby się zastanowić, co dokładnie robi firma. Może to mieć związek z inwestowaniem przez firmę w siłę roboczą.

Chociaż firmy myślą, że jeśli oferują konkurencyjne wynagrodzenie, mogą następnie wyrwać najlepszych i najzdolniejszych z puli talentów, HSBC przyjmuje inne podejście: kultywowanie swoich pracowników. HSBC oferuje konkurencyjny na rynku pakiet wynagrodzeń i świadczeń, ale przyjmuje również aktywne podejście do zwiększania liczby pracowników, a także dostosowywania się do zmieniających się krajobrazów.

Pracownicy często są orędownikami strategii HR firmy polegającej na zapewnieniu właściwej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

5. Capital One

Isabelle OHara / Shutterstock.com

Przychody globalne (2017): 27,37 mld USD (21,7 mld GBP)

Wszystkich pracowników (2018): 49,300

Praktyki? tak

Praktyki zawodowe? Nie

Programy dla absolwentów? tak

Capital One zainwestował dużo pieniędzy w przekształcenie swoich codziennych funkcji w miejscu pracy, co prawdopodobnie miało na celu zaproszenie młodszych kandydatów do dołączenia do zespołu. Jedną z takich inwestycji było przeniesienie go do chmury, co było ryzykownym posunięciem, biorąc pod uwagę cyfrowe zagrożenia, które grasują nad każdym finansowym gigantem.

W związku z tym, że młodsi pracownicy zaczynają adaptować swoją dorosłość – małżeństwo, dom i dzieci – bank zatrzymał dużą część swojej siły roboczej, upewniając się, że dobrze sobie radzą poza godzinami pracy.

Firma przyznaje w swoich ogłoszeniach o pracę: „Skupiamy się na pomaganiu współpracownikom w zachowaniu zdrowia – fizycznego, finansowego i emocjonalnego. Nasi współpracownicy mają dostęp do wyjątkowych planów medycznych, dentystycznych, okulistycznych i leków na receptę – z pełnym ubezpieczeniem dla małżonków, partnerów domowych i osób na utrzymaniu .

4. Lloyds Bank

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Globalne przychody (2017): 17,5 mld USD (13,87 mld GBP)

Pracownicy ogółem (2018): 45869

Praktyki? tak

Praktyki zawodowe? tak

Programy dla absolwentów? tak

Lloyds Bank prawdopodobnie nie jest sympatyczny dla swoich klientów po tym, jak ogłosił, że ponownie podnosi opłaty! – ale to nie znaczy, że jego pracownicy są równie nieszczęśliwi. Dlaczego ktokolwiek miałby być, biorąc pod uwagę zakres korzyści, jakie oferuje wieloletnim pracownikom?

Jeśli jesteś w służbie przez dłuższy czas, możesz się tego spodziewać:

 • sześć miesięcy pełnego wynagrodzenia i sześć miesięcy pół wynagrodzenia na zwolnieniu chorobowym
 • elastyczne możliwości pracy, w zależności od stanowiska i działuhojna polisa ubezpieczeniowa na życie oparta na „świadczeniu z tytułu śmierci podczas pracy.Ogólnie pracownicy twierdzą, że są zadowoleni z czasu spędzonego w 250-letniej firmie.

  3. Deutsche Bank

  Świat w HDR / Shutterstock.com

  Globalne przychody (2017): 29,92 mld USD (23,72 mld GBP)

  Pracownicy ogółem (2018): 97535

  Praktyki? tak

  Praktyki zawodowe? Nie

  Programy dla absolwentów? tak

  Deutsche Bank stoi w obliczu serii skandali, w tym nalotów policyjnych i rzekomych programów prania pieniędzy. Ale ponieważ firma przetrwała te trudne czasy, zadbała o swoich pracowników, utrzymując pakiety wynagrodzeń i świadczeń zgodnie ze standardami branżowymi.

  Ponadto Deutsche Bank przyjął trend w miejscu pracy XXI wieku: możliwość pracy w domu. Może to sprawić, że będzie to o wiele bardziej atrakcyjna perspektywa niż inne podmioty z Wall Street, które utrzymują praktyki biurowe XX wieku.

  2. TD Bank

  Roman Tiraspolsky / Shutterstock.com

  Przychody globalne (2017): 36,1 mld USD (28,62 mld GBP)

  Całkowita liczba pracowników (2018): 85000

  Praktyki? tak

  Praktyki zawodowe? Nie

  Programy dla absolwentów? Nie

  Ponieważ większość innych banków inwestuje w automatyzację, aplikacje mobilne i kilka narzędzi cyfrowych, TD Bank jako jeden z nielicznych ponownie inwestuje w swoje oddziały. Jest to niekonwencjonalna taktyka, ale dzieje się tak, gdy widzisz, jak Twoje zyski rosną o 9% w ciągu jednego kwartału po zaksięgowaniu 20% wzrostu zarobków.

  Czy to oznacza więcej pracowników za ladami i wewnątrz oddziałów stacjonarnych? Możliwie.

  To może być Twoja okazja, aby dołączyć do banku i zdobyć jego plan emerytalny, płatny urlop oraz znane w branży rabaty dla pracowników wewnętrznych i zewnętrznych.

  1. Bank of America Merrill Lynch

  TK Kurikawa / Shutterstock.com

  Przychody globalne (2017): 87,35 mld USD (69,26 mld GBP)

  Całkowita liczba pracowników (2018): 209000

  Praktyki? tak

  Praktyki zawodowe? tak

  Programy dla absolwentów? Nie

  Bank of America Merrill Lynch (BAML) może być workiem treningowym na Wall Street ze względu na wysokie opłaty, słabą obsługę klienta i okropne IT; jednak pracownicy nie przyłączają się do pugilistycznych przedsięwzięć, głównie z powodu niezliczonych korzyści związanych z zatrudnieniem w banku.

  Jednym z największych kosztów dla amerykańskich pracowników jest ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli pracujesz dla BAML, nie musisz się tym zbytnio martwić, ponieważ jego ubezpieczenie zdrowotne jest jednymi z najwyższych w każdej branży. Możesz także skorzystać z planu 401k, płatnego urlopu, wynagrodzenia za urlop i planu zwrotu czesnego.

  Czego więcej można chcieć od pracodawcy?

  TD, HSBC, alfabetyczna zupa firm finansowych jest obszerna. Globalny rynek usług finansowych tylko się powiększa, co jest dobrą wiadomością zarówno dla konsumentów, jak i pracowników.

  Ale która firma jest dostosowana do Twoich potrzeb zawodowych? Bank, który oferuje wyższe wynagrodzenie, czy główna marka, która zapewnia elastyczne godziny pracy dla swojej nowoczesnej siły roboczej?

  Poruszając się naprzód, poruszając się po rynku pracy, dysponujesz wiedzą o najlepszych bankach, w których możesz pracować.

  Następnym razem, gdy będziesz składać podanie o pracę do instytucji finansowej, spójrz jeszcze raz na tę listę i sprawdź, czy ten bank jest odpowiedni dla Ciebie i Twoich celów zawodowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy