5 ekspertów się liczy: najlepsze duże zapasy ropy naftowej do kupienia i utrzymania

17 lutego 2021
Category: Ciągu Ostatnich

Większy nie zawsze jest lepszy, ale pięciu ekspertów uważa w tym przypadku, że tak jest.

Inwestorzy sygnalizują swój optymizm, czyniąc kwiecień jednym z najlepszych miesięcy w historii rynku; SPDR S & P 500 ETF Zaufanie (NYSEMKT: SPY) jest wyłączona tylko 9,3% od początku roku 2020, nawet z gospodarką wciąż w stanie nieważkości. Z drugiej strony zapasy ropy nadal pozostają w tyle. Wyboru energii Sektor SPDR EFK (NYSEMKT: XLE) reprezentująca zasobów ropy naftowej i gazu, w S & P 500 jest mniejsza o 36%.

Dla wielu inwestorów wskazuje to ostro na Big Oil – największe firmy w sektorze ropy naftowej – jako wielkie inwestycje jako jeden z nielicznych sektorów, który wciąż jest znacznie poniżej szczytów z 2020 roku. Ryzykiem jest oczywiście pomylenie rozmiaru z siłą; widzieliśmy już, jak kilka firm Big Oil obniżyło swoje dywidendy i jest całkiem możliwe, że jedna lub więcej bankrutuje, zanim ten kryzys się skończy.

Źródło obrazu: Getty Images.

Ale wciąż są możliwości zakupu; nawet najlepsze z Big Oil są nadal dyskontowane bardziej niż reszta rynku, a najlepsze w swojej klasie firmy powinny okazać się zwycięzcami, gdy gospodarka i sektor naftowy ożyją. Aby pomóc Ci zidentyfikować najlepsze typy, poprosiliśmy pięciu naszych najlepszych współpracowników posiadających doświadczenie w zakresie energii, aby mogli kupować i utrzymywać swoje najlepsze akcje Big Oil, a oni wrócili z Enterprise Products Partners (NYSE: EPD) ConocoPhillips (NYSE: COP) ExxonMobil (NYSE: XOM) Total (NYSE: TOT) i Phillips 66 (NYSE: PSX).

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego.

Nieumyślne planowanie tego przez dłuższy czas

Tyler Crowe (partnerzy ds. Produktów dla przedsiębiorstw) : Partnerzy ds. Produktów dla przedsiębiorstw mogą nie być tak rozpoznawalni, jak inne firmy należące do Big Oil, ale jego obecność w północnoamerykańskim przemyśle naftowym i gazowym jest ogromna. Główna spółka komandytowa jest właścicielem jednej z największych sieci rurociągów, obiektów przetwórczych i aktywów logistycznych w Stanach Zjednoczonych i od dziesięcioleci dostarcza inwestorom gotówki na stałym poziomie. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat kierownictwo utrzymywało niewielką stopę wzrostu wypłat, ponieważ chciało wydawać pieniądze na projekty, jednocześnie wzmacniając swoje finanse. Więc to całkiem nieoczekiwane, że firma ma prawdopodobnie najsilniejszą pozycję finansową, jaką kiedykolwiek miała, gdy rynek ropy i gazu został zdewastowany.

Źródło obrazu: Getty Images.

W najnowszej publikacji o wynikach kierownictwo przedsiębiorstwa powiedziało, że znacznie ograniczyło wydatki kapitałowe zarówno w 2020, jak i 2021 roku. Przed dokonaniem tych ruchów gotówka firmy wygenerowała 7,4 miliarda USD w ciągu poprzednich 12 miesięcy, w porównaniu z 4,4 miliarda USD wydatkami kapitałowymi. . Kierownictwo przewiduje obecnie, że wydatki kapitałowe w 2020 r. Wyniosą od 2,7 do 3,2 mld USD. Te redukcje, w połączeniu z przedsiębiorstwem znacznie bardziej odizolowanym od cen towarów, powinny zapewnić mu gotówkę potrzebną do przetrwania tej burzy i utrzymania przyzwoitej kondycji finansowej.

Nierozsądne jest oczekiwanie, że zyski firmy nie ucierpią w pewnym stopniu na tym spowolnieniu. Ponadto kierownictwo prawdopodobnie będzie musiało skorzystać z niektórych krótkoterminowych linii kredytowych, aby zatrzymać trochę gotówki w księgach. Jednak biorąc pod uwagę swoją obecną sytuację finansową, jest on stosunkowo dobrze przygotowany do radzenia sobie ze spadkiem i może dziś stanowić atrakcyjną inwestycję dochodową.

Długoterminowy plan nagradzania inwestorów naftowych

Matt DiLallo (ConocoPhillips) : W zeszłym roku gigant naftowy ConocoPhillips przedstawił ambitny 10-letni plan mający na celu zwrócenie gotówki inwestorom. Strategia firmy nakierowała ją na wypłatę 50 miliardów dolarów w formie dywidend i odkupienie udziałów w ciągu następnej dekady, jeśli ropa naftowa będzie wynosiła średnio 50 dolarów za baryłkę. Napędzaniem tego planu były tanie zasoby ropy, które mogą generować ogromne zyski, gdy cena ropy przekracza 40 dolarów za baryłkę.

Niestety w tym roku firma doświadczyła niewielkiego wzrostu prędkości z powodu krateru cen ropy. W odpowiedzi tymczasowo zawiesił program odkupu akcji, aby zachować elastyczność finansową w czasie kryzysu.

Źródło obrazu: Getty Images.

Jednak ConocoPhillips powinien być w stanie wrócić do realizacji swojego planu, gdy tylko ceny ropy wzrosną. Dzieje się tak dlatego, że ma siłę finansową, aby przejść przez ten kryzys, dzięki doskonałemu bilansowi popartemu pozycją gotówkową w wysokości 8 miliardów dolarów i niedrogiej bazie zasobów, która powinna ponownie stać się maszyną do przepływu gotówki, gdy ceny ropy wzrosną. Te czynniki sprawiają, że ten gigant naftowy jest idealny do kupienia i utrzymania w dłuższej perspektywie.

Historia po swojej stronie

John Bromels (ExxonMobil) : Większość inwestorów prawdopodobnie nie powinna teraz kupować akcji ropy – nawet akcji Big Oil. Krótkoterminowe prognozy dla branży są w najlepszym razie niepewne, ceny ropy osiągają rekordowe poziomy, a tyle ropy naftowej wypełnia każdy zakamarek magazynów w Stanach Zjednoczonych, że przepracowanie tego zajmie miesiące, jeśli nie lata .

Zintegrowane główne firmy prawdopodobnie wyjdą na drugi koniec tego kryzysu w stosunkowo przyzwoitej kondycji, dzięki swojej zdolności do wykorzystania swojej wielkości i bilansów. Jednak, jak pokazał wszystkim Royal Dutch Shell (NYSE: RDS.A) (NYSE: RDS.B) 30 kwietnia, kiedy obniżył swoją dywidendę o 66%, nawet wielkość może przynieść tylko tyle.

Wybieram ExxonMobil jako najlepszy wybór w słabej branży. Jego stopa dywidendy wynosi obecnie 7,9%, a jej długa historia rocznych wzrostów dywidendy – 37 lat i wciąż rośnie! – ma zamiar zachęcić firmę do wykorzystania wszelkich dostępnych jej środków, aby uniknąć utraty pożądanego statusu Dywidendy Arystokraty. Jeśli jednak nie jesteś inwestorem tolerującym ryzyko, prawdopodobnie powinieneś rozważyć inne opcje w sektorze energetycznym.

Duży zapas ropy to coś więcej niż ropa

Travis Hoium (ogółem) : Duże firmy naftowe mają tę zaletę, że są bardziej zdywersyfikowane niż wielu ich mniejszych konkurentów, ale dywersyfikacja jest ważna. Na przykład w tej chwili posiadanie zróżnicowanego zestawu wydobycia ropy naftowej i aktywów rurociągów może nie być cenne, ponieważ ceny i konsumpcja ropy spadają, więc obie firmy mają trudności.

Źródło obrazu: Getty Images.

Dywersyfikacja firmy Total poza poszukiwanie i wydobycie ropy wynika zarówno z dystrybucji ropy naftowej i produktów rafinowanych, jak i alternatywnych źródeł energii. Spółka wygenerowała 11% przychodów w 2019 roku z marketingu i usług, a kolejne 16,4% przychodów ze zintegrowanego gazu, odnawialnych źródeł energii i energii. Zwłaszcza energia odnawialna zyskała na znaczeniu, gdy kierownictwo próbuje zdywersyfikować posiadanie aktywów wiatrowych i słonecznych oraz nowe modele, takie jak stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Większość działalności Total nadal koncentruje się na produkcji i rafinacji ropy naftowej, a to będzie miało kluczowe znaczenie dla jej odzyskania. Ale firma poczyniła kroki, aby przejść na nowe formy energii, takie jak odnawialne źródła energii, i dlatego podoba mi się jej pozycja wśród akcji Big Oil. Ponieważ zmienia się krajobraz energetyczny, a ropa staje się mniej opłacalna, różnorodność źródeł energii będzie dobrze służyć firmie. Jak na ironię, to niezwiązane z ropą części firmy sprawiają, że myślę, że ta firma Big Oil prześcignie rywali.

Najlepsza zintegrowana firma naftowa na własność w czasach spowolnienia

Jason Hall (Phillips 66) : Rok 2020 nie będzie tylko straconym rokiem dla większości firm naftowych, ale rokiem, który cofnie je. Firmy, które przejdą przez krach naftowy w 2020 r. Jako grupa, będą miały więcej długów i mniej gotówki niż na początku. Nieliczni, którzy wyjdą z mniejszym długiem, a więcej gotówki, zbankrutują i wyeliminują akcjonariuszy. Tak czy inaczej, rok 2020 będzie bardzo ciążył na branży i inwestorach przez lata.

Jednak jedną z akcji spółki Big Oil, która została stworzona, aby poradzić sobie ze spadkiem i szybko wyłonić zwycięzcę, jest Phillips 66. Bez produkcji ropy jej przepływy pieniężne powinny być znacznie lepsze niż w przypadku innych głównych firm.

Na przykład firma straciła 2,5 miliarda dolarów w pierwszym kwartale z powodu 3 miliardów dolarów z tytułu utraty wartości aktywów niepieniężnych. Tego typu utrata wartości nie jest dobra sama w sobie – jest to zmniejszenie przyszłych zysków, które miał przynieść składnik aktywów – ale były to ruchy bezgotówkowe. Po uwzględnieniu utraty wartości firma Phillips 66 zarobiła 450 milionów dolarów w pierwszym kwartale. Duża różnica polega na tym, że producenci ropy naftowej, a nawet zintegrowane główne firmy z segmentami wydobycia ropy naftowej stoją w obliczu spadków przepływów pieniężnych, które mogą okazać się znacznie większe niż zobaczy Phillips 66.

Tak, jego rafinacja, marketing paliw i zbierająca część segmentu średniej wielkości mają przed sobą ciężkie czasy, ponieważ popyt na ropę pozostaje niski. Jednak popyt na produkty petrochemiczne – pomyślcie o plastikowych pojemnikach na środki odkażające i czyszczące – rośnie, a działalność w środkowym strumieniu gazu ziemnego jest silna i stabilna.

Pewny znak Phillips 66 to mocny zakład: zarząd ogłosił 6 maja, że ​​utrzyma kwartalną dywidendę na poziomie 0,90 $ na akcję. Podczas gdy wielu innych firm tnie wypłaty, Phillips 66 jest w stanie nadal płacić inwestorom, aby przetrwać spowolnienie. Co najważniejsze, jego działalność jest zbudowana tak, aby czerpać korzyści z ożywienia gospodarczego szybciej niż jej rówieśnicy w branży wydobywczej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy