5 najlepszych pierwszych kart kredytowych do budowania historii i oceny kredytowej

17 lutego 2021

autor: Saeed Darabi – Ostatnia aktualizacja 4 stycznia 2018 r. (Ten post może zawierać linki partnerskie).

Nie można zaprzeczyć, że karty kredytowe oferują wygodę.

Niestety, nie zawsze łatwo jest otrzymać pierwszą kartę kredytową, zwłaszcza jeśli masz złą historię kredytową lub jej nie ma.

I to jest dylemat wielu ludzi, w tym mnie, kiedy próbowałem dostać swoją pierwszą kartę kredytową. Jeśli nie możesz otrzymać karty kredytowej, ponieważ nie masz historii kredytowej, jak zamierzasz zbudować tę historię?

Jasne, możesz iść po pożyczkę do…

Chwileczkę… Nie możesz nawet dostać pożyczki, jeśli masz złą historię kredytową lub nie masz jej wcale.

Sam zmagałem się z tym problemem. Przyjechałem do tego kraju jako uchodźca, gdy miałem 20 lat. Tak więc nie miałem historii kredytowej ani nikogo, kto mógłby podpisać umowę na samochód lub pożyczkę, aby zbudować tę historię.

Na szczęście niektórzy dostawcy kart kredytowych zaczęli oferować zabezpieczone i niezabezpieczone karty dla początkujących.

Właściwie użyłem zabezpieczonej karty kredytowej z wtedy Orchard Bank (teraz jest to Capital One), aby powoli budować swoją historię i zdobywać punkty.

Oto moja lista najlepszych i najbardziej przyjaznych dla użytkownika kart dla tych, którzy chcą otrzymać swoją pierwszą kartę kredytową:

Spis treści

Najlepsze pierwsze karty kredytowe na złe (OK, przyzwoite ..) lub bez kredytu

1. Zabezpieczona karta MasterCard firmy Capital One


Jeśli nie masz kredytu i szukasz karty, która pomoże Ci go zbudować, to jest ta.

Ta karta była moją pierwszą kartą (kiedy znajdowała się w banku Orchard Bank) i nadal jej używam do dziś, chociaż teraz zmieniła się z zabezpieczonej na niezabezpieczoną.

Zwykle zaczynają ludzi od około 200 $, ale najlepsze jest to, że po 12 miesiącach terminowego płacenia rachunków dadzą ci niezabezpieczoną kartę z limitem 300 $. Płać rachunki na czas przez kolejne 6-7 miesięcy, a Twój limit kredytowy wzrośnie do 500 USD. Mniej więcej co 6 miesięcy linia kredytowa wzrasta, jeśli płacisz w terminie.

 • Ma zmienną RRSO wynoszącą 22,9%.
 • Roczna opłata wynosi 29 USD.2. Chase Slate®Otrzymujesz 0 USD opłaty za wstępny przelew salda za przelewy wykonane w ciągu pierwszych 60 dni. Po pierwszych 60 dniach opłata za przelewy salda wynosi 3% kwoty przelewu przy minimum 5 USD.

  Otrzymujesz kartę z 0% wprowadzającą RRSO przez 15 miesięcy na zakupy i transfery salda. Po zakończeniu okresu wstępnego obowiązuje zmienna APR w wysokości 12,99%, 17,99% lub 22,99%.

  Nie ma opłaty rocznej.

  3. Karta Kredytowa Chase Freedom
  Ta karta pozostaje przyjazna dla konsumentów, którzy mają skromny kredyt lub nie mają go wcale. Otrzymujesz 5-procentowy zwrot gotówki na zakup benzyny, artykułów spożywczych i pieniędzy wydanych w restauracjach.

  RRSO zakupów dokonanych w ciągu pierwszych piętnastu miesięcy wynosi zero. To samo dotyczy transferów salda.

  Najlepsze pierwsze karty kredytowe dla studentów

  4. Odkryj legitymację studencką


  Dla mnie to najlepsza pierwsza karta kredytowa dla studentów. Dla użytkowników, którzy po raz pierwszy otrzymają tę kartę, atrakcyjna będzie ta karta, ponieważ przez pierwsze dziewięć miesięcy nie pobiera ona żadnej rocznej stopy oprocentowania pobieranej przez firmę.

  Jednak uzyskanie tej karty może być trudne dla osób bez ekspozycji na kredyt.

  Nagrody których możesz oczekiwać od tej firmy, obejmują:

  • 5% zwrotu pieniędzy na takie rzeczy jak benzyna, artykuły spożywcze i restauracje, które uwielbiają większość studentów.
  • Za resztę zakupów otrzymasz 1% zwrotu gotówki.Nie ma żadnej opłaty rocznej.5. Karta Capital One Journey Student Rewards
   Osoby z pewnym stopniem historii kredytowej mogą kwalifikować się do tej karty, która pobiera 19,8% RRSO.

   Otrzymasz również nagrodę, jeśli zapłacisz swoje rachunki w terminie: premia w wysokości 25% od zwrotu gotówki uzyskanego w ciągu tego miesiąca.

   Ponownie, nie ma rocznej opłaty.

   6. Karta Citi Forward for College Students Card
   Wiem, że w tytule jest napisane 5, ale ta karta jest tak świetna, że ​​po prostu musiałem umieścić ją na tej liście.

   Ta karta zawiera wspaniałe nagrody. Otrzymujesz nagrodę za każdego dolara wydanego w restauracjach, w tym w fast foodach, muzyce, filmach i książkach.

   Nie pobierają opłaty rocznej, a RRSO za zakupy dokonane w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy wynosi zero.

   Rzeczy, które warto wiedzieć
  • Zabezpieczone a niezabezpieczone Aby uzyskać członkostwo w niezabezpieczonych kartach, nie musisz oferować zabezpieczenia w postaci przechowywania środków na koncie w banku oszczędnościowym. Ale oczekuje się, że udowodnisz swoją zdolność kredytową kwalifikującą się do takich kart.

   Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z kredytu lub nie możesz kwalifikować się do niezabezpieczonej karty kredytowej, jedyną opcją będzie karta zabezpieczona, która wymaga wpłacenia środków na konto oszczędnościowe.

   • Poluj na niskie stopy procentowe Gdy pobierana stopa procentowa jest niska, będziesz musiał zapłacić mniejszą kwotę odsetek, jeśli kwota salda z dowolnego poprzedniego wyciągu zostanie przeniesiona na następną.

    To całkiem normalna praktyka dla firm obsługujących karty, aby pobierać niskie opłaty za pierwsze kilka miesięcy członkostwa, ale musisz spojrzeć na stopę procentową, którą firma pobiera po zakończeniu okresu wstępnego.

    Oczywiście zawsze możesz uniknąć płacenia odsetek, płacąc regularnie rachunki w terminie.

    • Zapoznaj się z opłatami Przekonasz się, że karty kredytowe mają różne zalety i funkcje. Im więcej nagród i funkcji, tym większe są roczne opłaty.

     Podstawowe karty kredytowe pobierają opłatę od 0 do bardzo niskiej. Większość kart kredytowych pobiera opłaty za dodatkowe transakcje, takie jak przelewy salda i zaliczki gotówkowe.

     PodsumowanieWażne jest, aby zrozumieć, że karty kredytowe nie oferują gotówki za darmo. W rzeczywistości po prostu pożyczasz pieniądze, które należy spłacić. Nie można zaprzeczyć udogodnieniom oferowanym przez karty kredytowe, ale jeśli nie zapłacisz w terminie, na dłuższą metę z pewnością zepsuje to Twoją zdolność kredytową.

     Jeśli przejmujesz kontrolę nad swoimi finansami i regularnie płacisz w określonym czasie, z pewnością możesz użyć swojej pierwszej karty, aby zbudować świetną zdolność kredytową i czerpać z tego korzyści.

     Podziel się swoimi przemyśleniami Anuluj odpowiedźChcesz 50 dolarów?Zainstaluj aplikację Nielsen Computer & Mobile Panel na dowolnym urządzeniu i zarób do 50 USD.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy