5 razy bardziej niebezpieczne jest płacenie debetem vs. Karta kredytowa

17 lutego 2021
Category: Karta Kredytowa

Robienie zakupów za pomocą karty debetowej może wydawać się odpowiedzialne. W końcu karty kredytowe ułatwiają wydawanie większej ilości pieniędzy niż w rzeczywistości i płacenie odsetek od salda.

Jednak z punktu widzenia bezpieczeństwa lepiej płacić kartą kredytową niż debetową, zwłaszcza w niektórych sytuacjach wysokiego ryzyka.

Niebezpieczeństwa oszustw związanych z kartami debetowymi„Nie ma znaczenia, czy robisz zakupy w sklepie stacjonarnym, czy w Internecie, korzystasz z systemu punktów sprzedaży EMV, czy starszych czytników pasków magnetycznych, czy jesteś sprzedawcą korporacyjnym, czy też mamą. Kiedy używasz karty debetowej, jesteś bardziej narażony na straty finansowe niż w przypadku karty kredytowej – powiedział Jason Glassberg, współzałożyciel Casaba Security, firmy, którą główni detaliści, instytucje finansowe i inne firmy z listy Fortune 500 zatrudniły do ​​przeprowadzania włamań testy i przeglądy bezpieczeństwa.

Ochrona przed oszustwami w przypadku zakupów kartą kredytową jest znacznie lepsza. Zgodnie z prawem federalnym, najwyższa kwota, jaką każdy posiadacz karty kredytowej będzie musiał zapłacić w przypadku nieuczciwych zakupów, wynosi 50 USD.

Z drugiej strony musisz powiadomić swój bank o zagrożonej karcie debetowej w ciągu dwóch dni roboczych, aby ograniczyć swoją odpowiedzialność do 50 USD; jeśli powiadomisz bank po dwóch dniach, ale przed 60 dniami, możesz zostać obciążony nieuczciwymi opłatami do 500 USD. A jeśli zdasz sobie sprawę, że wystąpił problem znacznie później, możesz ponieść odpowiedzialność za wszystkie opłaty, które wystąpiły do ​​dnia, w którym poinformowałeś bank o problemie.

„Gdy oszustwo trafi na kartę kredytową, masz strefę buforową między oszustwem a gotówką.

Dodatkowo, gdy płacisz kartą debetową, gotówka jest pobierana bezpośrednio z Twojego konta bankowego. „Jeśli haker lub złodziej zdobędzie numer Twojej karty i pójdzie na zakupy, banki prawdopodobnie w końcu pokryją Twoje straty, ale… rozpatrzenie sprawy i zwrot środków na konto zajmie im dni, może nawet tygodnie, – powiedział Glassberg.

„To opóźnienie może być bolesne dla konsumenta, jeśli na koncie nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na opłacenie rachunków, jedzenie itp. – dodał. „Gdy oszustwo trafi na kartę kredytową, masz strefę buforową między oszustwem a gotówką.

To powiedziawszy, wydawanie pieniędzy wyłącznie na kartę kredytową lub gotówką może nie być realistyczne. Jeśli więc od czasu do czasu używasz swojej karty debetowej, unikaj tych pięciu miejsc, które są szczególnie ryzykowne.

1. Stacje benzynoweStacje benzynowe są znanym miejscem polowań dla skimmerów kart kredytowych. Skimming polega na tym, że ktoś podłącza urządzenie do legalnego czytnika kart kredytowych, który przechwytuje wszystkie Twoje informacje, gdy przeciągasz kartę. Dane te są przechowywane w urządzeniu lub przekazywane przestępcy, który następnie może wykorzystać te informacje do dokonania zakupów online lub nawet przenieść dane na podrobioną kartę.

Według Glassberga, mimo że branża finansowa naciskała na przejście od zwykłego przesuwania palcem do transakcji typu chip-and-pin, przestępcy znaleźli sposób na przezwyciężenie tego problemu, używając „migotek zamiast „skimmerów do kradzieży danych karty. „Migotanie to cienki jak papier chip, który jest wkładany do gniazda czytnika kart, skąd może wykraść informacje z inteligentnego chipa – wyjaśnił.

Pod koniec ubiegłego roku tajne służby USA zaczęły rozprawiać się z odpieniaczami i migaczami kart stacji benzynowych. Według jednego agenta specjalnego szacuje się, że co tydzień odzyskiwanych jest od 20 do 30 urządzeń do skimmingu, a każdy z nich zawiera informacje z około 80 kart. Dlatego, aby chronić swoje konta bankowe, warto płacić kartą kredytową zamiast debetową na pompie.

2. Restauracje i baryKiedy rachunek trafi do Twojej ulubionej restauracji lub wodopoju, płacenie kartą oznacza pozostawienie go z oczu na kilka minut, podczas gdy serwer przekazuje go do kasy. Oczywiście większość pracowników branży usługowej to uczciwi, pracowici ludzie. Ale z pewnością znajdzie się kilku nieuczciwych ludzi, którzy wykorzystają to jako okazję do zapisania informacji o karcie lub przeciągnięcia ich przez ręczny czytnik.

Poza tym zawsze istnieje ryzyko, że system punktu sprzedaży zakładu zostanie zhakowany przez osobę z zewnątrz. Glassberg zasugerował, aby klienci rozważali ogólny stan restauracji lub baru przed wyciągnięciem karty, aby zapłacić. Czy wygląda na dobrze zarządzany, czy też wydaje się zdezorganizowany i niechlujny? „Zdezorganizowane miejsca rzadziej aktualizują czytniki kart lub stosują inne podstawowe środki bezpieczeństwa – powiedział.

W tym przypadku płacenie kartą kredytową zamiast debetową nie eliminuje tego ryzyka, ale oznacza to, że jesteś lepiej chroniony, jeśli dane karty zostaną skradzione.

3. Bankomaty pozabankowe i zewnętrzneWiększość banków ma przyzwoite zabezpieczenia w oddziałach i wokół nich. Przynajmniej są pod nadzorem wideo 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wiele oddziałów bankowych wymaga od klientów, aby wyciągnęli swoje karty debetowe, aby uzyskać dostęp do oddziału po godzinach pracy jako dodatkowy poziom bezpieczeństwa.

Ale wiele bankomatów można znaleźć poza oddziałami, a wiele innych nie znajduje się w pobliżu banków. Od sklepów spożywczych po bary i salony i sklepy monopolowe – tysiące wolnostojących bankomatów można znaleźć w obszarach, które rzadziej są monitorowane, co ułatwia manipulowanie nimi.

Usługa FICO Card Alert Service, która monitoruje setki tysięcy bankomatów w całych Stanach Zjednoczonych, zauważyła ogromny wzrost skąpienia liczby bankomatów w latach 2014–2015. W rzeczywistości liczba przypadków skąpienia danych z bankomatów wzrosła w tym roku aż o 546 procent.

„Przestępcy używają również kamer otworkowych do rejestrowania numerów kart i PIN-ów bez włamywania się do czytnika kart lub bankomatu – powiedział Glassberg. Jeśli więc chcesz wypłacić gotówkę, planuj z wyprzedzeniem i korzystaj z bezpiecznego bankomatu w swoim banku, a nie z wolnostojącej maszyny, która mogła zostać przejęta.

4. Kioski samoobsługowePodobnie jak stacje benzynowe i bankomaty, kioski samoobsługowe są kolejnym miejscem, w którym można łatwo manipulować czytnikiem kart. Przykłady obejmują płatne kasy parkingowe, automaty biletowe transportu publicznego i pasy samoobsługowe w sklepach spożywczych.

Kioski te często znajdują się w obszarach, które nie są nadzorowane, co stanowi doskonałą okazję dla oszustów do zainstalowania fałszywych czytników kart. Zanim przesuniesz swoją kartę na jednej z tych samoobsługowych stacji, sprawdź, czy nie ma luźnych lub dziwnie wyglądających części, które mogą wskazywać, że skimmer został umieszczony nad oryginalnym czytnikiem kart.

5. OnlineInternet może ułatwić znajdowanie i kupowanie prawie wszystkiego, czego kiedykolwiek zapragniesz (dziękuję, Amazon Prime), ale oferuje również wiele innych sposobów kradzieży informacji o Twojej karcie.

Cyberprzestępcy mogą bezpośrednio włamać się do witryny sprzedawcy lub zhakować usługę strony trzeciej, której używa do przetwarzania transakcji online w celu przechwycenia informacji o karcie. Glassberg zauważył, że jednym z nowych ataków, które częściej obserwuje, jest „formjacking, w którym przestępca wykorzystuje złośliwy kod do wykradania informacji prosto z pól koszyka online, zanim jeszcze zdarzyło się kliknąć „wyślij.

Chociaż nie jest możliwe zabezpieczenie się w 100 procentach przed oszustwami związanymi z zakupami online, korzystanie z karty kredytowej może pomóc zmniejszyć ryzyko. Dobrym pomysłem jest również robienie zakupów tylko w witrynach, które mają „https w adresie URL („s wskazuje, że jest to witryna zabezpieczona), aby unikać korzystania z publicznych sieci Wi-Fi i instalować oprogramowanie antywirusowe na komputerze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy