Bitcoin Cash

17 lutego 2021
Category: Ciągu Ostatnich

215,89 $ -0,09% przez 24 godziny

185,68 0,27% przez 24 godziny

1481,03 -0,69% przez 24 godziny

£ 194,50 0,09% przez 24 godziny

Czym jest Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash to twardy rozwidlenie sieci Bitcoin. Zmęczona problemami skalowalności i wdrożeniem SegWit, część społeczności BTC postanowiła pójść w innym kierunku, tworząc kolejny łańcuch w blokach i nowy altcoin – BCH. Jest to elektroniczny system kasowy typu peer-to-peer o zwiększonym rozmiarze bloku do 32 MB i czasie blokowania wynoszącym 10 minut. W przeciwieństwie do Bitcoin, BCH dostosowuje swoją trudność co 600 sekund lub co blok zamiast raz na 2016 bloków. Limit podaży wynosi 21 mln BCH i obecnie nie podjęto decyzji o żadnej podjednostce. Bitcoin Cash wyróżnia się przede wszystkim realizacją inteligentnych kontraktów.

ZaletyProblemy ze skalowalnością, z którymi borykał się Bitcoin, były jedną z kluczowych przeszkód dla sieci. Głównym celem Bitcoin Cash było naprawienie tego problemu poprzez zwiększenie rozmiaru bloku. Obecnie jest to 32 MB, co pozwala na około 200 transakcji na sekundę w zależności od ruchu i ilości przesyłanych środków. Oto kilka innych korzyści:

 • Konfigurowalne i tanie transakcje
 • Awaryjna korekta trudności (EDA)Bezpieczny i niezmienny blockchainNiedogodnościJedną z głównych wad tej monety jest niedocenianie. Ponieważ jest to rozwidlenie sieci Bitcoin i dzieli z nią wiele aspektów, użytkownicy uważali ją za fałszywą monetę lub naśladowcę. Jest to dalekie od prawdy, ponieważ jest to prawdziwa moneta, która oferuje korzyści, których BTC nie może. Poniżej wymieniłem kilka innych znaczących wad:

  • Ma scentralizowany rozwój (BitcoinABC)
  • Rozmiar Blockchain jest duży (164 GB +)Historia i ewolucja1 sierpnia 2017 r. Protokół Bitcoin przeszedł hard fork, który podzielił blockchain na dwie części, tworząc w ten sposób Bitcoin Cash. Ponieważ widelec został spowodowany przez społeczność, nie ma prawdziwego twórcy nowego altcoina. Jedną z dobrze znanych postaci w sieci BCH jest Amaury Séchet, który jest założycielem Bitcoin ABC. Opracował oprogramowanie niezbędne do uruchomienia pełnego węzła w sieci BCH w celu utrzymania jej funkcjonowania. Obecnie BCH jest jednym z najlepszych forków Bitcoin na rynku. W listopadzie 2018 r. Spodziewany jest kolejny rozwidlenie, w ramach którego zaimplementowane zostaną podstawy dla inteligentnych kontraktów oraz zwiększenie rozmiaru bloku do 128 MB.

   Bitcoin Cash BlockchainJak wspomniano wcześniej, Bitcoin Cash to rozwidlenie Bitcoin, stąd ich łańcuchy bloków są podobne pod względem funkcji i architektury. BCH opiera się na technologii otwartej księgi blockchain, aby osiągnąć szybkie transakcje, bezpieczeństwo, niezmienność i anonimowość. Rozmiar bloku wynosi obecnie 32 MB, a nowe bloki można znaleźć mniej więcej co 10 minut. Górnicy nadal muszą korzystać z metody konsensusu Proof of Work i sprzętu zgodnego z algorytmem mieszania SHA-256. Obecnie nagroda za wydobyty blok wynosi 12,5 BCH z 10-minutowym odstępem między blokami. Nagrody zmniejszają się o połowę co 220 000 bloków, a poziom trudności następuje po każdym z nich, dążąc do średnio 144 bloków dziennie. Sieć Bitcoin Cash ma unikalną funkcję, której nie ma nikt inny – Algorytm Dostosowania Trudności lub DAA.Regularnie monitoruje sieć i liczbę bloków w ciągu ostatnich 24 godzin, odpowiednio reagując.

   Węzły BCHWęzły są kręgosłupem sieci. W zależności od ich funkcji będą musieli pobrać część pełnej historii blockchain. Wszyscy użytkownicy, którzy łączą się i działają w łańcuchu bloków, mogą być traktowani jako węzeł. Istnieją dwa rodzaje:

   • Węzły lekkie – do działania potrzebują tylko częściowego pobrania historii transakcji. Nie pełnią funkcji walidacyjnych
   • Pełne węzły – najważniejsze dla sieci. Aby uruchomić pełny węzeł, musisz pobrać całą historię transakcji blockchain, która obecnie wynosi ponad 164 GB. Znane również jako węzły pełnej walidacji, to one mają ostatnie słowo w sprawie ważności bloków od górnikówForks lub tokeny oparte na BCHJak wspomniano wcześniej, Bitcoin Cash jest twardym rozwidleniem sieci Bitcoin. Oddzielił się 1 sierpnia 2017 r. Po odkryciu bloku 478 558. Część węzłów w sieci zdecydowała, że ​​nie zgodzi się z resztą i spowodowała rozłam w łańcuchu bloków. Powody to odrzucenie protokołu BIP-91 (znanego również jako SegWitx2) i plany zwiększenia rozmiaru bloku z 1 MB do 8 MB, a później do 32 MB. W ten sposób chcieli rozwiązać problem skalowalności sieci.

    Obecnie nie ma forków ani tokenów opartych na łańcuchu blokowym Bitcoin Cash.

    Jak zdobyć gotówkę Bitcoin

    Mam nadzieję, że wzbudziłem Twoje zainteresowanie i chętnie dowiesz się, jak zdobyć tę monetę. Możesz go wydobyć za pomocą sprzętu wyspecjalizowanego do tego zadania lub kupić BCH na giełdach.

    Gdzie kupić BCHBCH jest obecnie bardzo popularną monetą i dlatego jest oferowana na większości giełd, które mają opcję handlu walutą fiducjarną.

    Wydobywanie gotówki BitcoinWydobywanie BCH można wykonać najbardziej wydajnie za pomocą układów scalonych specyficznych dla aplikacji (ASIC). Maszyny te mają specjalnie zaprojektowaną architekturę swoich mikroczipów do wydobywania kryptowalut przy użyciu określonej funkcji haszującej. Najlepszym ASIC do wydobywania monet, które używają algorytmu SHA-256, takiego jak Bitcoin Cash, jest Antminer S9i. Poniżej znajdziesz listę moich najlepszych rekomendacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wydobywać Bitcoin Cash, możesz znaleźć szczegółowy przewodnik krok po kroku. Sprzęt do obróbki metali Hash Rate Moc Cena £ Whatsminer M10 ASIC33,0 TH / s2145W 1580 $ Kup Teraz Antminer S9i ASIC14,5 TH / s1320W 612 $ Kup Teraz Antminer T9 + ASIC10,5 TH / s1400 W. 498 $ Kup TerazPortfele na Bitcoin CashAby móc robić cokolwiek w sieci blockchain, potrzebujesz portfela. To, co robi, to przechowywanie kluczy publicznych i prywatnych, które służą do uzyskiwania dostępu do twoich funduszy w świecie kryptowalut. Oficjalny portfel BCH to BitcoinABC, który działa również jako pełny węzeł walidacyjny. Możesz pobrać najnowszą wersję na ich stronie internetowej.

    Obsługuje systemy Windows, Linux i OSx. Aby uzyskać poradnik, jak to skonfigurować, możesz obejrzeć ten film – https://www.youtube.com/watch?v=KGZIjO1PDFQ

    Alternatywne portfeleBezpieczeństwo gotówki Bitcoin

    Głównym problemem związanym z bezpieczeństwem sieci BCH w przeszłości był błąd SIGHASH. W wyniku tego błędu konsensus dotyczący podpisów w transakcjach został poluzowany, a wcześniej nieważne transakcje mogły zostać uznane za ważne, co utrudniło rozwidlenie łańcucha. Jak widać, mogło to spowodować wiele problemów w sieci, ale na szczęście nigdy nie przeszło do wersji na żywo i zostało szybko zgłoszone. Pomimo tego błędu BCH jest tak samo bezpieczny jak jego łańcuch pochodzenia, Bitcoin.

    Przyszłość kryptowaluty BCH

    Mapa drogowa dla Bitcoin Cash jest jasna i obiecująca. Jego deweloper BitcoinABC planuje dalsze ulepszanie skalowalności, aby w przyszłości mieć rozmiary bloków 1 TB. Dodanie inteligentnych kontraktów w 2019 r. I tokenizacja aktywów, które mają być przedmiotem obrotu w łańcuchu, naprawdę pokazuje ich zaangażowanie w stworzenie najlepszego systemu monetarnego na świecie.

    Wiadomości i przydatne linki

    Aby śledzić wszystkie wydarzenia i wiadomości dotyczące Bitcoin Cash, dla Twojej wygody przygotowałem listę przydatnych źródeł.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy