Cena Bitcoin spadła po raz trzeci w tym tygodniu. Dlatego

17 lutego 2021
Category: Wiele Osób

Analitycy rynku kryptowalut uważają, że winni mogą być górnicy bitcoinów zrzucający na rynek i nalot na giełdę w Korei Południowej.

Cena bitcoina ponownie spada. Zdjęcie: Shutterstock

W skrócie
 • Bitcoin rozbił się po raz trzeci w tym tygodniu.
 • Utrzymuje się na stałym poziomie około 10 000 USD.Eksperci obarczają winą nalot na giełdę kryptowalut i zrzut górników.Cena Bitcoina zanotowała dziś kolejny gwałtowny wzrost, spadając z około 10600 USD do 10 245 USD w niecałą godzinę, co stanowi spadek o 3% na dane z serwisu metrykCoinMarketCap. Niby drobna, ale to trzecia poważna awaria w tym tygodniu. Czemu?

  Bitcoin osiągnął we wtorek wartość 12067 USD. Ale potem zaczęło spadać. W środę miał miejsce pierwszy poważnyka-doosh, kiedy spadł z 11 726 $ do 11 395 $ w około dwie godziny. Następniekerplunkw czwartek, kiedy spadł z 11 259 $ do 10849 $ w około godzinę. Jego ostatnia porażka, hmkrrrr-sploosh, miała miejsce dzisiaj. Od tamtej pory trochę się poprawiło, do 10 463 dolarów.

  Dlaczego więc Bitcoin rozbił się podczas jednego z najbardziej pracowitych tygodni dla kryptowalut w historii? Bitcoin działa w tajemniczy sposób, ale eksperci przekazaliOdszyfrujkilka prawdopodobnych opcji.

  Simon Peters, analityk rynkowy w serwisie eToro do handlu kryptowalutami, zasugerował „szereg potencjalnych przyczyn.

  Powiedział, że jednym z prawdopodobnych sprawców jest „wysypisko górników. Powiedział Peters: „Platformy analityczne w łańcuchu poinformowały, że pule wydobywcze ostatnio przenosiły na giełdy większe niż zwykle wolumeny Bitcoinów.

  Charles Bovaird, badacz w firmie zajmującej się badaniami kryptoekonomicznymi Quantum Economics, zgodził się: „jednym z czynników mogą być po prostu górnicy sprzedający swoje krypto, powiedziałDecrypt.

  Philip Gradwell, główny ekonomista Chainalysis, wykorzystał technologię firmy śledzącej blockchain, aby odkryć, że Bitcoin wlewał się do giełd na rekordowych poziomach w tym tygodniu.

  „Wpływy bitcoinów na giełdy wyniosły wczoraj 92 tys., Najwyższy od 37 dni, gdy ludzie rzucili się do sprzedaży po cenie blisko 12 tys. Dolarów z 1 września – napisał na Twitterze.

  Jeśli wiele osóbmasowowyrzuca bitcoiny na rynek – coś, co często się zdarza, gdy ceny gwałtownie rosną, ponieważ handlowcy chcą wypłacić pieniądze z zyskiem – wtedy jest prawdopodobne, że cena Bitcoina spadnie, często nawet szybciej niż wzrosła pierwsze miejsce.

  Dalej, postulował Peters, jest „nalot / zajęcie na Bithumb. Bithumb, największa giełda kryptowalut w Korei Południowej, została wczoraj nalotowana przez policję. Rajd, według Seoul Newspaper, jest powiązany ze sprzedażą 25 milionów dolarów za token Blockchain Exchange Alliance (BXA)

  Innym powodem mogą być wahania na giełdzie w tym tygodniu. Akcje w USA, które tego lata odbiły się po krachu COVID-19, spadły. W ciągu ostatnich dwóch dni Nasdaq spadł o ponad 7%, a Dow o 2,2%

  Bitcoin jest często uważany za bezpieczną przystań – co oznacza, że ​​nie jest skorelowany z giełdami – ale rozbił się wraz z giełdami w marcu i to samo może być prawdą w tym tygodniu.

  Ale nie spadł poniżej 10 000 USD, mitycznego punktu cenowego, powyżej którego kryptosfera uważa Bitcoin za silny i stabilny. „Wierzę, że istnieje silne wsparcie w okolicach poziomu 10 000 USD – powiedział Bovaird.

  „W ciągu ostatnich 24 godzin dwukrotnie widzieliśmy test 10 000 USD – powiedział Peters, dodając: „Na razie wydaje się, że się trzyma.

  „Może to być okazja dla byków, które siedziały z boku, aby się teraz zaangażować.

  Ze względu na posiadaczy miejmy nadzieję, że nie mają słabych rąk.

  Zrzeczenie sięPoglądy i opinie wyrażone przez autora mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady finansowej, inwestycyjnej ani innej.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy