Co się dzieje z Twoim 401k, gdy odchodzisz z pracy?

17 lutego 2021
Category: Możesz Mieć

DNY59 / E + / Getty Images

Znalazłeś wymarzoną pracę i jesteś gotowy pożegnać się z obecnym pracodawcą. Ale zanim odejdziesz, musisz podjąć kilka decyzji dotyczących 401 (k).

Chociaż mogą istnieć pewne wskazówki ze strony działu kadr, generalnie to Ty decydujesz, co zrobić ze swoimi oszczędnościami emerytalnymi w przypadku zmiany pracy. Więc co dzieje się z Twoim planem 401k, kiedy odchodzisz z pracy?

401 (k) Opcje planu w przypadku odejścia z pracy

Jeśli masz 401 (k) sponsorowane przez pracodawcę, po odejściu z pracy prawdopodobnie będziesz miał do czynienia z czterema opcjami.

 • Pozostań w istniejącym planie pracodawcy
 • Przenieś pieniądze na plan nowego pracodawcyPrzenieś pieniądze na samodzielne konto emerytalne (znane jako rollover IRA)WypłaćPrzed podjęciem decyzji należy rozważyć kilka kwestii w przypadku każdej opcji.

  Zostaw pieniądze w 401 (k) byłego pracodawcy

  Wiele firm pozwoli byłym pracownikom inwestować w ich plan 401 (k) na czas nieokreślony, jeśli na koncie znajduje się co najmniej 5000 USD. W ankiecie przeprowadzonej wśród prawie 1100 uczestników programu Fidelity prawie jedna trzecia respondentów przebywała w 401 (k) byłego pracodawcy przez 120 dni lub dłużej, ponieważ nie byli pewni, co jeszcze robić. O ile plan twojego byłego pracodawcy nie obejmuje wyjątkowych opcji inwestycyjnych lub wyjątkowych korzyści, jednak pozostawienie 401 (k) za sobą rzadko ma sens.

  Według Bureau of Labor Statistics przeciętny pracownik w USA zmienia pracę 12 razy w ciągu całej kariery. Jeśli zostawisz plan 401 (k) w każdej pracy i przejdziesz na emeryturę, będziesz musiał przejrzeć ścieżkę planów, aby dowiedzieć się, co masz. Ponadto ryzykujesz przepłacenie za zbyt wiele niepotrzebnych inwestycji.

  Dla pewności, jeśli przeszedłeś zwolnienie i nie jesteś pewien swojego następnego kroku, trzymanie środków 401 (k) u byłego pracodawcy może mieć sens w perspektywie krótkoterminowej.

  Przenieś pieniądze do 401 nowego pracodawcy (k)

  Jeśli zaczynasz nową pracę, która oferuje plan 401 (k), możesz mieć możliwość przeniesienia starego planu i skonsolidowania go z nowym bez ponoszenia strat podatkowych. Jeśli nowy plan ma świetne opcje inwestycyjne, może to być świetne posunięcie.

  Utrzymujesz również w jednym miejscu rosnące fundusze emerytalne, co z czasem ułatwia zarządzanie.

  Dodatkowo, jeśli twój nowy pracodawca oferuje pożyczki w ramach planu 401 (k), możesz pożyczyć większe saldo.

  Przelej pieniądze na indywidualne konto emerytalne

  Inną opcją jest otwarcie tak zwanego „rollover IRA, konta emerytalnego, które istnieje w celu skonsolidowania innych kont emerytalnych w jednym miejscu. To jak kosz, do którego możesz wrzucić wszystkie stare 401 (k). Pieniądze przeniesione na rolowaną IRA pozostają odroczone podatkowo na emeryturę i możesz je zainwestować w dowolny sposób.

  W ramach rollover IRA oszczędzający mają dostęp do niezliczonych opcji inwestycyjnych, w tym akcji, obligacji, funduszy inwestycyjnych i funduszy inwestycyjnych w nieruchomości. Jeśli brzmi to przytłaczająco, możesz zamiast tego wybrać fundusz cyklu życia, który wybiera inwestycje dla Ciebie zgodnie z docelową datą przejścia na emeryturę.

  Wypłać z planu

  Jeśli istnieje jedna opcja, której należy zasadniczo unikać, jest to całkowite wycofanie pieniędzy 401 (k). Nawet jeśli wydaje się to łatwym pieniądzem lub prezentem w czasie, gdy gotówka jest bardzo potrzebna, prawdopodobnie później będziesz tego żałować. Dzieje się tak dlatego, że jeśli zdecydujesz się na wypłatę przed osiągnięciem wieku emerytalnego 59 ½, będziesz zobowiązany do federalnego podatku dochodowego od tych pieniędzy, plus wszelkie obowiązujące podatki stanowe i lokalne.

  Ponadto prawdopodobnie zostaniesz obciążony 10% opłatą karną za wcześniejszą wypłatę. (Chociaż w niektórych przypadkach można odstąpić od opłaty karnej.) W sumie jest to wysoka cena do zapłacenia, która zagraża Twoim długoterminowym oszczędnościom emerytalnym.

  Ostrożnie rozważ swoje opcje

  Nie ma jednego właściwego ruchu 401 (k) dla wszystkich, ale badając dostępne opcje, możesz określić, który jest odpowiedni dla Ciebie.

  Przed podjęciem decyzji dokładnie rozważ swoje wybory i porozmawiaj z przedstawicielami działu kadr i administratorami planów w swojej starej i nowej pracy.

  Co najważniejsze, jeśli zdecydujesz się przenieść pieniądze z jednego planu do drugiego, zwróć uwagę na zasady transferu aktywów, aby uniknąć przekroczenia terminu lub nieoczekiwanej dystrybucji podlegającej opodatkowaniu.

  Podsumowanie Rozważ dokładnie dostępne opcje: 401 (k) zanim podejmiesz decyzję, co z tobą zrobić, dokładnie przejrzyj wszystkie opcje i rozważ zasięgnięcie porady doradcy finansowego.

  Wypłata 401 (k): Pamiętaj, że za wcześniejsze wypłaty z kont emerytalnych grożą kary.

  Poznaj terminy: dowiedz się, ile czasu masz na przekazanie pieniędzy.

  Informacje zawarte w tym artykule nie stanowią porady finansowej ani prawnej i nie zastępują takiej porady. Przepisy stanowe i federalne często się zmieniają, a informacje zawarte w tym artykule mogą nie odzwierciedlać przepisów stanowych lub najnowszych zmian w prawie.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy