Co się stanie, jeśli odmówiono przedłużenia kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021
Category: Twój Kredyt

Kiedy Twój obecny okres spłaty kredytu hipotecznego osiągnie datę zapadalności, będziesz musiał odnowić saldo należności na kolejny okres. Jest to proces, który prawdopodobnie będziesz wykonywać kilka razy, zanim spłacisz w całości kredyt hipoteczny.

Tuż przed upływem terminu Twój obecny pożyczkodawca wyśle ​​Ci pocztą ofertę odnowienia. Oferta będzie zawierać nową stopę procentową kredytu hipotecznego, zazwyczaj na taki sam okres, jak obecny okres, a także potwierdzenie, które można podpisać i odesłać. Chociaż może to być wygodne, nie oznacza to, że zostaniesz zatwierdzony. W dłuższej perspektywie może Cię to również kosztować więcej, dlatego sugerujemy zmianę dostawcy w momencie odnowienia.

Więc co się stanie, jeśli odmówiono przedłużenia kredytu hipotecznego? Przede wszystkim nie panikuj – jest kilka kroków, które możesz podjąć. Oto, co zrobić, jeśli odmówiono przedłużenia kredytu hipotecznego.

Czy twój bank cię odrzuca?Porozmawiaj z pośrednikiem hipotecznym, który może pomóc

Dlaczego odmówiono przedłużenia kredytu hipotecznego Zacznijmy od omówienia dwóch sposobów odrzucenia wniosku o przedłużenie kredytu hipotecznego, w zależności od tego, z kim pracujesz.

1. Odnowienie odmówione przez obecnego pożyczkodawcę

Jednym z dobrych powodów, aby pozostać przy obecnym pożyczkodawcy, jest to, że nie musi on ponownie kwalifikować Cię (na przykład określać wskaźniki obsługi zadłużenia). Zazwyczaj, o ile spłacasz wszystkie spłaty kredytu hipotecznego przez cały okres, nie ma powodu, dla którego obecny pożyczkodawca odmówiłby złożenia wniosku o przedłużenie kredytu hipotecznego.

Jednak Twój pożyczkodawca nadal sprawdzi Twoją obecną sytuację finansową i sprawdzi, czy zaciągnąłeś więcej długów, niż sądzi, że możesz sobie pozwolić na spłatę, uzyskałeś trafioną zdolność kredytową lub czy sytuacja w zakresie zatrudnienia uległa pogorszeniu. Jeśli cokolwiek w Twoich finansach dotyczy Twojego obecnego pożyczkodawcy, może on zdecydować, że nie odnowi Cię.

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić przed okresem odnowienia, jest uruchomienie obecnego kredytu hipotecznego za pomocą naszego kalkulatora spłaty kredytu hipotecznego. Jeśli możesz mieć trudności z dokonywaniem płatności przy aktualnych stopach procentowych, możesz być narażony na ryzyko odmowy przedłużenia kredytu hipotecznego.

2. Odnowienie odmówione przez nowego pożyczkodawcę

Jeśli Twój obecny pożyczkodawca odmawia przedłużenia kredytu hipotecznego lub po prostu chcesz poszukać lepszej oferty, możesz spróbować odnowić kredyt hipoteczny u nowego pożyczkodawcy (możesz skontaktować się z brokerem lub agentem hipotecznym, aby pomóc Ci znaleźć nowego pożyczkodawcę ). Niestety, Twoje szanse na odrzucenie przez nowego pożyczkodawcę są w rzeczywistości wyższe niż w przypadku pozostania z obecnym pożyczkodawcą. Dzieje się tak, ponieważ wraz z odnowieniem musisz złożyć zupełnie nowy wniosek o kredyt hipoteczny.

Nowy pożyczkodawca nie wie nic o Twojej sytuacji finansowej poza niespłaconym saldem kredytu hipotecznego, o którym będzie wiedział dopiero po przejrzeniu dokumentu przedłużenia dostarczonego przez obecnego pożyczkodawcę. W związku z tym będzie musiał zweryfikować Twoje dochody i upewnić się, że spełniasz określone wymagania kredytowe, zanim będzie mógł zatwierdzić Twój wniosek. Będziesz narażony na wysokie ryzyko odmowy przez nowego pożyczkodawcę, jeśli przegapiłeś spłatę kredytu hipotecznego lub znacznie pogorszyłeś swoją zdolność kredytową. W takim przypadku najlepiej będzie pozostać przy obecnym pożyczkodawcy, ponieważ nie musi on ponownie kwalifikować Cię.

Jeśli masz trochę czasu przed datą odnowienia kredytu, skorzystaj z naszego kalkulatora przystępności kredytu hipotecznego, aby zobaczyć, ile mógłbyś pożyczyć, gdybyś szukał dziś nowego kredytu hipotecznego. Nowy pożyczkodawca użyje tego rodzaju informacji, aby zatwierdzić lub odrzucić wniosek.

Chcesz lepszej oprocentowania kredytu hipotecznego?Porównaj najlepsze dostępne oprocentowanie kredytów hipotecznych

Co zrobić, jeśli odmówiono nam przedłużenia kredytu hipotecznego OK, więc odmówiono Ci przedłużenia kredytu hipotecznego – jaki jest następny krok?

Jeśli zostałeś odrzucony przez nowego pożyczkodawcę: Załóżmy, że próbowałeś rozejrzeć się za lepszą ofertą, ale nowy pożyczkodawca odmówił. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to porozmawiać z obecnym pożyczkodawcą , aby sprawdzić, czy odnowi on Twój kredyt hipoteczny.

Jeśli zostałeś odrzucony przez obecnego pożyczkodawcę: Jeśli zarówno potencjalny nowy pożyczkodawca, jak i obecny pożyczkodawca odmawiają przedłużenia kredytu hipotecznego lub jeśli obecny pożyczkodawca odrzuci podpisany dokument odnowienia, musisz spojrzeć na inne opcje.

Opcje odmowy przedłużenia kredytu hipotecznego:

Jeśli Twój obecny pożyczkodawca odmówił przedłużenia kredytu hipotecznego, oto opcje, od najlepszej do najgorszej:

1. Znajdź pożyczkodawcę B.Jeśli pierwotny kredyt hipoteczny był zaciągnięty u pożyczkodawcy grupy A, np. Banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, możesz porozmawiać z pożyczkodawcami B o swojej sytuacji. Pożyczkodawcy B to zazwyczaj firmy powiernicze lub instytucje pożyczkowe o złych kredytach. Są bardziej skłonni do udzielania pożyczek osobom o niższych wynikach kredytowych i / lub większym zadłużeniu niż pożyczkodawcy typu A.

2. Porozmawiaj z prywatnym pożyczkodawcąJeśli Twoja zdolność kredytowa jest wyjątkowo niska, pożyczkodawca B może nawet odmówić. Jeśli tak się stanie, możesz porozmawiać z prywatnym pożyczkodawcą. Jest to dalekie od ideału, ponieważ prywatni pożyczkodawcy mają jedne z wyższych oprocentowania kredytów hipotecznych na rynku, co z czasem może kosztować cię znacznie więcej odsetek.

3. Sprzedaj swój domJeśli nie możesz uzyskać kredytu hipotecznego, który odpowiada Twoim finansom, być może będziesz musiał rozważyć sprzedaż domu. Jest to najgorsza z możliwych opcji, ponieważ będzie wymagała sprzedaży i przeprowadzki w krótkim czasie. Jeśli zbliża się data przedłużenia kredytu hipotecznego, możesz nie mieć czasu na zakończenie sprzedaży przed upływem terminu. W tej sytuacji może być konieczne zaciągnięcie krótkoterminowego lub otwartego kredytu hipotecznego, aby Cię związać, prawdopodobnie od pożyczkodawcy B lub prywatnego pożyczkodawcy.

Nie wiesz, gdzie się zwrócić?Porozmawiaj z pośrednikiem kredytów hipotecznych, aby uzyskać bezpłatną poradę eksperta

Podsumowując Chociaż rzadko zdarza się, aby proces odnowienia kredytu hipotecznego dotarł do punktu, w którym będziesz musiał sprzedać swój dom, może się to zdarzyć, jeśli Twoja sytuacja finansowa drastycznie zmieni się na gorsze. Dlatego tak ważne jest, aby spłacać miesięczne spłaty kredytu hipotecznego i utrzymywać dobrą zdolność kredytową. W ten sposób nigdy nie powinieneś mieć problemu ze skłonieniem przynajmniej obecnego pożyczkodawcy do przedłużenia kredytu hipotecznego na kolejny okres.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy