Co to jest limit kredytu odnawialnego?

17 lutego 2021
Category: Jesteś Winien
Dołącz do społeczności
Limit kredytu odnawialnego to linia kredytowa otwarta do uzgodnionego limitu, który możesz pożyczyć. Jest to powszechne w przypadku dwóch rodzajów pożyczek, kart kredytowych i niektórych pożyczek pod zastaw domu. Chociaż możesz mieć do dyspozycji maksymalny limit kredytu, można to nazwać „odnawialnym, ponieważ spłata wszystkiego, co pożyczyłeś, pozostawia ci stały dostęp do kredytu.

Mężczyzna wspinający się po linie

Większość kart kredytowych działa na zasadzie odnawialnego limitu kredytowego. Masz określony limit kredytu. Dopóki dokonujesz płatności lub spłacasz cokolwiek jesteś winien, nadal masz dostęp do kredytu do wysokości jego limitu.

Ten limit jest odnawialny, ponieważ dostęp do pożyczonych pieniędzy zależy od spłaty tego, co jesteś winien, a zatem limity kredytowe ulegną zmianie. Załóżmy na przykład, że masz kartę kredytową tego typu. Na karcie można pożyczyć maksymalnie 1000 dolarów amerykańskich (USD). Wydałeś już 500 USD. Twój limit kredytowy, czyli kwota, którą możesz obecnie pożyczyć pod warunkiem dokonywania regularnych płatności, wynosi teraz 500 USD.

Jeśli dokonasz płatności w wysokości 250 USD na kwotę 500 USD, którą jesteś winien, Twój dostępny kredyt zmieni się teraz na 750 USD. Jeśli spłacisz całą należną kwotę, możesz ponownie pożyczyć do 1000 USD. Z drugiej strony, jeśli nie dokonasz płatności, bank może obniżyć Twój limit, zadeklarować zaleganie z płatnością i odmówić dalszego kredytu. Masz dostęp do kredytu tylko wtedy, gdy przestrzegasz warunków umowy z pożyczkodawcą.

Inną formą odnawialnego limitu kredytowego jest kapitał własny w domu. Nazywa się to pożyczką zabezpieczoną, a nie niezabezpieczoną. Kiedy pożyczasz pieniądze, pożyczkodawca jest teraz właścicielem części kapitału w twoim domu, dopóki go nie spłacisz. Kiedy ludzie mają dużo kapitału w swoich domach, mogą czasami korzystać z tej formy kredytu, zamiast korzystać z niezabezpieczonej pożyczki udzielonej przez firmę obsługującą karty kredytowe.

Eksperci finansowi ostrzegają przed korzystaniem z kredytu, gdy nie jest to absolutnie konieczne. Właściciele domów, którzy pożyczają na kapitał własny, mogą mieć bardzo niewielki kapitał w swoich domach, gdy przepłacą. Może to spowodować kryzys finansowy, jeśli nagle nie będziesz w stanie dokonać płatności na podstawie odnawialnego limitu kredytowego lub domu. Zwłaszcza, gdy rynki mieszkaniowe stają się niestabilne, możesz być winien więcej z tytułu swojego domu, niż jest to rzeczywiście warte, jeśli weźmiesz z domu zbyt dużo kapitału.

Jeśli planujesz korzystać z odnawialnego limitu kredytowego, który jest dostarczany z kapitału własnego w Twoim domu, dobrym pomysłem jest ustawienie maksymalnego limitu wydatków na dość niskim poziomie. Sprzeciwiaj się także ofertom banków, aby zwiększyć ten limit. Z pewnością zdarzają się sytuacje, w których może być konieczne zaciągnięcie pożyczki pod zastaw domu, ale można to osiągnąć taniej poprzez refinansowanie domu, w którym obniżasz oprocentowanie domu, niż w przypadku stałej pożyczki odnawialnej Bank. Kredyt odnawialny często stwarza wielką pokusę, aby przepłacić.

Tricia ukończyła literaturę na Uniwersytecie Stanowym Sonoma i przez wiele lat często udzielała się w mądryGEEK. Szczególnie pasjonuje się czytaniem i pisaniem, choć jej inne zainteresowania to medycyna, sztuka, film, historia, polityka, etyka i religia. Tricia mieszka w Północnej Kalifornii i obecnie pracuje nad swoją pierwszą powieścią.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy