Co to jest mieszkaniowy kredyt energetyczny

17 lutego 2021
Category: Ulga Podatkowa

Podziel się tym postem

Każdego roku IRS i rząd federalny oferują właścicielom domów szereg ulg podatkowych w zależności od tego, jak wytwarzają i zużywają energię w swoim domu. Im bardziej wydajny jest Twój dom, tym większy kredyt otrzymasz.

Kredyty te zmieniają się z roku na rok, w miarę jak rząd federalny weryfikuje i poprawia swoje inicjatywy w zakresie efektywności energetycznej. Jako właściciel domu musisz zwracać uwagę na dostępne ulgi podatkowe, aby otrzymać maksymalny zwrot, do którego jesteś uprawniony podczas składania zeznania podatkowego.

Na szczęście w sezonie podatkowym 2015 Homeselfe Cię obejmuje!

Duże ulgi podatkowe na podatek od energii domowej

Istnieją dwa rodzaje głównych kredytów dostępnych dla właścicieli domów: kredyt na energooszczędną nieruchomość mieszkaniową i kredyt na nieruchomość energetyczną dla osób niebędących przedsiębiorcami. Kredyty te są oferowane w zależności od rodzaju i skali ulepszeń efektywności energetycznej dodanych do Twojego domu.

Ulga podatkowa na efektywne energetycznie nieruchomości mieszkalneUlga podatkowa na energooszczędne nieruchomości mieszkalne ma na celu wynagrodzenie właścicieli domów, którzy wykorzystują energię odnawialną do zasilania domu. Obejmują one…

 • Geotermalne pompy ciepła:Energia geotermalna jest stałym, niezawodnym i odnawialnym źródłem energii. Jednak dotarcie do niego może być kosztowne. Ta ulga podatkowa ma na celu ułatwienie zakupu.
 • Małe turbiny wiatrowe (mieszkalne):Chociaż nie ma zastosowania w każdym regionie, energia wiatrowa może być dość pomysłowa. Małe turbiny wiatrowe mogą wytwarzać energię dla domu indywidualnego przy użyciu czystej, wolnej od emisji energii.
 • Panele energii słonecznej:obecnie jedna z najpopularniejszych opcji efektywności energetycznej, energia słoneczna jest w nieskończoność odnawialna.
 • Podgrzewacze wody zasilane energią słoneczną:Podczas gdy wykorzystanie paneli fotowoltaicznych do przechwytywania energii jest najpopularniejszą formą wydajności energii słonecznej, wykorzystanie energii słonecznej do zasilania dużych urządzeń, takich jak podgrzewacz wody, również przyniesie ulgę podatkową.
 • Ogniwa paliwowe:w nadchodzących latach coraz większe prawdopodobieństwo, że wodór będzie potężnym źródłem energii, a ogniwa paliwowe są kluczowym elementem magazynowania wytwarzanej energii.Ci, którzy się zakwalifikują, otrzymają30% kosztu sprzętu, w tym instalacji, bez górnego limitu. Jeśli kwota ulgi podatkowej jest większa niż należna, jest przenoszona na następny rok.

  Większość tych ulg podatkowych ma minimalny wymóg efektywności energetycznej, a niektóre są dostępne tylko w przypadku głównych mieszkań. Aby sprawdzić, czy spełniasz wymagania, sprawdź tę tabelę:

  Kredyt na nieruchomość energetyczną dla innych firmZ drugiej strony ulga podatkowa na nieruchomości energetyczne dla osób niebędących przedsiębiorcami wynagradza właścicieli domów za instalację materiałów i sprzętu, które spełniają normy efektywności energetycznej określone przez Departament Energii.Te kredyty mają zastosowanie tylko do istniejących domów, które służą jako Twoje główne miejsce zamieszkania.Nowe domy nie mogą skorzystać.

  Dostępne są dwie kategorie ulepszeń, które określają ilość dostępnych kredytów. Pierwsza kategoria obejmuje…

   • Izolacja:Izolacja pomaga zapobiegać marnowaniu energii, utrzymując ciepło tam, gdzie jest potrzebne. Ponieważ często z czasem się zużywa, jeśli chcesz zmaksymalizować wydajność, musisz wymienić izolację.
    • Drzwi zewnętrzne:W przeciwieństwie do ścian, większość drzwi nie ma dużo izolacji, więc ciepło często przechodzi przez nie. Wymiana swoje drzwi z tymi, któreniemają wystarczającej poprawy izolacji sprawia, że w celu skorzystania z ulgi podatkowej.
     • Okna zewnętrzne:okna mogą przepuszczać dużo energii, podobnie jak drzwi. Świetliki mogą również kwalifikować się do ulg podatkowych.
     • Pokrycia dachowe:energooszczędne dachy mogą pomóc upewnić się, że Twój dom nie marnuje zbyt dużo energii, na przykład izolacji.Modernizacje tych obszarów w Twoim domu są uważane za„kwalifikowaną poprawę efektywności energetycznej.

      Druga kategoria obejmuje…

       • Elektryczne pompy ciepła
        • Elektryczne podgrzewacze wody z pompą ciepła
         • Piece na paliwo z biomasy
          • Centralne systemy klimatyzacji
           • Piec na gaz ziemny, propan lub olej
           • Gaz ziemny, propan lub olejowy podgrzewacz wody lub kocioł… Są znane jako„kwalifikowana poprawa efektywności energetycznej.Oto podział:

            Aby dowiedzieć się, czy przedmiot lub ulepszenie spełnia normy Departamentu Energii, możesz skontaktować się z producentem.

            Sama ulga podatkowa obejmuje 10% kosztów kwalifikowanej poprawy efektywności energetycznej i 100% kosztów nieruchomości mieszkalnych. Istnieje kilka ograniczeń dotyczących obu kategorii, w tym…

             • Maksymalnie500 dolarówkredytu na wszystkie lata łącznie, od 2006 do chwili obecnej.
              • W przypadku okien można użyć tylko do200 USD.
               • Na piec lub kocioł można przeznaczyć tylko do150 USD.
               • Tylko do300 USDmożna wykorzystać na dowolny inny koszt energii mieszkaniowej.Zarówno kredyt mieszkaniowy na rzecz efektywności energetycznej, jak i kredyt na nieruchomość energetyczną dla osób niebędących przedsiębiorcami mają wygasnąć pod koniec 2016 r., Ale rząd może je odnowić.

                Inne ulgi podatkowe na podatek od energii domowej

                Ulgi podatkowe są również oferowane na poszczególne energooszczędne produkty, takie jak urządzenia z certyfikatem ENERGY STAR. Obejmują one…

                 • Elektryczne podgrzewacze wody
                  • Gazowe podgrzewacze wody
                  • Okna, drzwi i świetliki… A także materiały izolacyjne i uszczelniające, które spełniają standardy efektywności energetycznej. O wszystkie te ulgi podatkowe można się ubiegać, korzystając z formularza IRS 5955, Residential Energy Credits. Aby zobaczyć pełną gamę ulg i wymagań dotyczących podatku od energii dla domu, zapoznaj się z naszą pełną infografiką „Czy kwalifikujesz się do ulgi podatkowej na energię w domu? poniżej!

                   Jeśli jeszcze nie dokonałeś żadnych ulepszeń w swoim domu, ale chcesz zaplanować z wyprzedzeniem, aby skorzystać z zeznań podatkowych w 2016 r., Wybierz opcję Homeselfe i zidentyfikuj obszary w domu, które najbardziej wymagają poprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat efektywności energetycznej w domu i innych sposobów oszczędzania, wracaj na blog Homeselfe.

                   Uwaga:Informacje na tej stronie służą wyłącznie celom informacyjnym i nie powinny być traktowane jako substytut porady od IRS lub specjalisty podatkowego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy