Co to jest pożyczka USDA? Czy kwalifikuję się do jednego?

17 lutego 2021

Pożyczki USDA to kredyty hipoteczne bez przedpłaty dla nabywców domów na obszarach wiejskich i podmiejskich. Są przeznaczone głównie dla kredytobiorców, którzy nie są zamożni i nie mogą uzyskać tradycyjnego kredytu hipotecznego.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Być może bardziej czujesz się na pastwiskach niż na chodnikach. Jeśli tak, kupno domu może być w zasięgu ręki, dzięki programowi kredytów hipotecznych Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. W rzeczywistości USDA może mieć jeden z najmniej znanych rządowych programów pomocy hipotecznej.

Pożyczka mieszkaniowa USDA to kredyt hipoteczny z zerową spłatą dla kwalifikujących się nabywców domów na obszarach wiejskich i podmiejskich. Pożyczki USDA są udzielane w ramach programu pożyczkowego USDA, znanego również jako Program pożyczek mieszkaniowych gwarantowanych dla rozwoju obszarów wiejskich USDA, przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych.

W 2017 r. W ramach programu rozwoju obszarów wiejskich USDA pomogło około 127 000 rodzin w zakupie i modernizacji domów. Program ma na celu „poprawę gospodarki i jakości życia na obszarach wiejskich w Ameryce. Oferuje niskie stopy procentowe i brak zaliczek, a możesz być zaskoczony, jak bardzo jest dostępny.

Mając do wyboru wszystkie rodzaje kredytów hipotecznych, skąd wiesz, czy pożyczka USDA jest dla Ciebie odpowiednia? Oto przegląd tego, jak to działa i kto się kwalifikuje:

Jak działają programy pożyczkowe USDA

Istnieją trzy programy pożyczek mieszkaniowych USDA:

Gwarancje kredytowe: USDA gwarantuje kredyt hipoteczny udzielony przez lokalnego pożyczkodawcę uczestniczącego w programie – podobnie jak pożyczka FHA i pożyczki zabezpieczone VA – co pozwala uzyskać niskie oprocentowanie kredytu hipotecznego, nawet bez zaliczki. Jeśli odłożysz niewiele pieniędzy lub nie odłożysz ich wcale, będziesz musiał zapłacić składkę za ubezpieczenie kredytu hipotecznego.

Pożyczki bezpośrednie: udzielane przez USDA, te kredyty hipoteczne są przeznaczone dla wnioskodawców o niskich i bardzo niskich dochodach. Progi dochodowe różnią się w zależności od regionu. W przypadku dotacji stopy procentowe mogą wynosić zaledwie 1%.

Pożyczki i dotacje na remont domu: Te pożyczki lub bezpośrednie nagrody finansowe pozwalają właścicielom domów na naprawę lub modernizację ich domów. Pakiety mogą również łączyć pożyczkę i stypendium, zapewniając pomoc w wysokości do 27 500 USD.

Kwalifikacja do gwarancji hipotecznej zabezpieczonej przez USDA

Limity dochodu kwalifikujące się do gwarancji kredytu mieszkaniowego różnią się w zależności od lokalizacji i zależą od wielkości gospodarstwa domowego. Aby znaleźć limit dochodu z gwarancji pożyczki dla hrabstwa, w którym mieszkasz, zapoznaj się z mapą i tabelą USDA.

Pożyczki mieszkaniowe z gwarancją USDA mogą finansować tylko główne domy zajmowane przez właścicieli. Inne wymagania kwalifikacyjne obejmują:

Obywatelstwo USA (lub stałe miejsce zamieszkania)

Miesięczna płatność – obejmująca kapitał, odsetki, ubezpieczenie i podatki – to 29% lub mniej Twojego miesięcznego dochodu. Inne miesięczne spłaty zadłużenia nie mogą przekroczyć 41% dochodu. Jednak USDA rozważy wyższe wskaźniki zadłużenia, jeśli masz zdolność kredytową powyżej 680.

Niezawodny dochód, zazwyczaj przez co najmniej 24 miesiące

Akceptowalna historia kredytowa, między innymi brak kont przekonwertowanych na windykacje w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jeśli możesz udowodnić, że na Twój kredyt wpłynęły okoliczności, które były tymczasowe lub poza Twoją kontrolą, w tym nagły wypadek medyczny, nadal możesz się kwalifikować.

Wnioskodawcy z punktacją kredytową 640 lub wyższą otrzymują usprawnione przetwarzanie. Poniżej musisz spełnić bardziej rygorystyczne standardy ubezpieczeniowe. Możesz także zakwalifikować się z nietradycyjną historią kredytową.

Wnioskodawcy z punktacją kredytową 640 lub wyższą otrzymują usprawnione przetwarzanie. Osoby z niższymi wynikami muszą spełniać bardziej rygorystyczne standardy ubezpieczania. A osoby bez zdolności kredytowej lub z ograniczoną historią kredytową mogą kwalifikować się jako „nietradycyjne referencje kredytowe, takie jak historia wynajmu i płatności za media.

Jak działają pożyczki mieszkaniowe udzielone przez USDA

Idąc o krok dalej w pomaganiu potencjalnym nabywcom domów, USDA udziela kredytów hipotecznych wnioskodawcom uznanym za najbardziej potrzebujących. Oznacza to osobę lub rodzinę, które:

Jest bez „przyzwoitego, bezpiecznego i higienicznego mieszkania

Nie jest w stanie uzyskać kredytu mieszkaniowego z tradycyjnych źródeł

Ma skorygowany dochód równy lub niższy od granicy niskiego dochodu na obszarze, na którym mieszkają

USDA zwykle udziela bezpośrednich pożyczek na domy o powierzchni 2000 stóp kwadratowych lub mniej, których wartość rynkowa jest poniżej limitu pożyczki obszarowej. Ponownie, jest to ruchomy cel w zależności od tego, gdzie mieszkasz. Pożyczki mieszkaniowe mogą sięgać nawet 500 000 USD lub więcej na drogich rynkach nieruchomości, takich jak Kalifornia i Hawaje, a nawet nieco ponad 100 000 USD w niektórych wiejskich rejonach Ameryki.

Kwalifikujące się lokalizacje domu

Obszary metropolitalne są generalnie wykluczone z programów USDA, ale na przedmieściach mogą istnieć kieszenie. Obszary wiejskie zawsze się kwalifikują.

Następne kroki

Aby ubiegać się o pożyczkę zabezpieczoną przez USDA, porozmawiaj z uczestniczącym pożyczkodawcą. Jeśli interesuje Cię bezpośredni kredyt hipoteczny lub pożyczka lub dotacja na ulepszenie domu w USDA, skontaktuj się z biurem USDA w swoim stanie.

Program sponsorowany przez USDA może wydawać się skierowany do rolników i ranczerów, ale Twój zawód nie ma nic wspólnego z procesem kwalifikacji. Kwalifikowalność to po prostu kwestia dochodów i lokalizacji. I nie, nie musisz odróżniać sorgo od soi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy