Co to jest prywatne konto bankowe? I jak go zdobyć

17 lutego 2021
Category: Obsługi Klienta

Ostatnia aktualizacja: 25 lipca 2020 r

Dateline: Warszawa, Polska

Jednym z największych wyzwań w świecie strategii offshore i teorii flag jest to, z którym boryka się wiele innych firm.

Pojawienie się Internetu umożliwiło każdemu, w każdym zakątku planety, rozmowę na tematy tak wyrafinowane i ważne, jak bankowość offshore. Oczywiście jestem zwolennikiem wolności słowa i cieszę się, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z umiędzynarodowienia konta bankowego.

Jednak rzeczywistość jest taka, że ​​istnieje nieskończona ilość podejrzanych postaci obiecujących wszystko, od tanich paszportów dyplomatycznych po całkowicie tajne prywatne konta bankowe.

Jeśli tylko im zapłacisz, otworzą dla Ciebie anonimowe konto w „Banku X (oczywiście z chęcią podają prawdziwe nazwisko, ale z jakiegoś powodu naprawdę nie mogą).

Z powodu tego zamieszania dotyczącego różnych typów zagranicznych rachunków bankowych, warto omówić dokładnie, czym jest prywatne konto bankowe, czym nie jest i dlaczego, jak i gdzie należy lub nie powinno się go założyć.

Co to jest bankowość prywatna?

Na początek bankowość prywatna nie oznacza bankowości anonimowej. W rzeczywistości stare numerowane rachunki bankowe w stylu szwajcarskim już nie istnieją. W dzisiejszych czasach powszechnych standardów raportowania i FACTA po prostu nie możesz już ukrywać pieniędzy.

Jedynym sposobem na znalezienie takiego rodzaju prywatności na koncie bankowym jest legalna rezygnacja ze statusu podatnika w domu i przeniesienie się w miejsce, które nie dba o to, co robisz ze swoimi pieniędzmi.

Nie jest to łatwa opcja, ale jeśli tego rodzaju prywatnej bankowości szukasz, warto zrzec się obywatelstwa i udać się tam, gdzie jesteś najlepiej traktowany.

Ale bankowość prywatna, o której tutaj mówimy, odnosi się do rachunków zarządzania majątkiem prowadzonych przez zamożne osoby, które chcą bankowości z wyższym poziomem obsługi klienta i praktycznym zarządzaniem . Często relacje w ramach bankowości prywatnej obejmują inwestycje klientów dokonywane przez urzędników bankowych.

Początki tego typu relacji z bankami prywatnymi sięgają XVI lub XVII wieku zarówno w Szwajcarii, jak iw Wielkiej Brytanii. Jeszcze zanim ten termin istniał, biznesmeni w Wenecji przyjmowali i ponownie inwestowali pieniądze od zamożnych rodzin, które chciały zachować swoje bogactwo.

Pierwsze banki prywatne były spółkami nieposiadającymi osobowości prawnej, które oprócz aktywów deponentów w banku zaciągały zobowiązania z majątku osobistego komplementariuszy.

Z biegiem czasu wiele z tych banków zostało zarejestrowanych i zaczęły przypominać banki, które znamy dzisiaj. W rzeczywistości główne różnice między bankiem prywatnym a zwykłym bankiem to po prostu minimalna wymagana wpłata i świadczone usługi.

Jak otworzyć konto w banku prywatnym

Główną barierą wejścia w celu uzyskania prywatnego konta bankowego jest minimalny depozyt, którym bank będzie wtedy zarządzał za Ciebie.

Dla mnie najniższy minimalny poziom depozytu, który należy wziąć pod uwagę, to około 250 000 USD (należy zastąpić „dolary odpowiednio „frankami lub „euro). W Szwajcarii jest kilka banków, które oferują przyzwoitą obsługę na tym poziomie, w tym jeden otwarty dla osób z USA, o ile mieszkają za granicą.

W Stanach Zjednoczonych JP Morgan wkracza na rynek banków półprywatnych za pośrednictwem sieci banków detalicznych z minimum 250 000 USD (oczywiście Chase jest najgorszym bankiem, jeśli chcesz wyjść na rynki zagraniczne).

Podobnie jak w przypadku wyłączności kart platynowych, termin „bankowość prywatna został nieco osłabiony. Podzieliłem się swoją historią o HSBC Premier, który oferuje quasi-prywatne usługi bankowe za minimum około 100 000 USD w większości krajów.

Jednak obsługa w HSBC Premier pozostawia wiele do życzenia.

Chociaż doszedłem do wniosku, że HSBC jest raczej nieatrakcyjny, a ich poziom usług dla tego poziomu depozytów raczej niski, nie można oczekiwać, że usługi na poziomie prywatnego banku są niskie, jeśli chodzi o sześć cyfr.

Gdy osiągniesz poziom 1 miliona dolarów, otworzy się przed tobą więcej opcji. W Singapurze jest kilka banków, które prowadzą legalną bankowość prywatną na tym poziomie, chociaż banki azjatyckie coraz częściej podnoszą wartości minimalne.

Jeśli chcesz być akceptowany w praktycznie wszystkich prywatnych bankach, potrzebujesz kilku milionów dolarów. Prywatne banki zagraniczne często żądają nawet więcej; Na przykład HSBC Private Bank żąda 5 milionów dolarów depozytów w swoim oddziale offshore na Wyspach Cooka lub w krajach takich jak Wielka Brytania.

Skąd wziąć bankowość prywatną

Rośnie liczba banków oferujących „najlepsze i „prywatne rachunki bankowe w krajach od Singapuru przez Szwajcarię po Monako i Bliski Wschód. Możesz również znaleźć prywatne banki w bardziej „offshore lokalizacjach, takich jak CSB ​​Bank na Wyspach Cooka.

Podczas badania banków prywatnych należy zwrócić uwagę na obsługę klienta. Jak dobrze pracownicy banku mówią po angielsku? Jak dobrze jesteś traktowany? Może się to wydawać oczywiste, ale kiedy przekazujesz dużą sumę pieniędzy, chcesz mieć pewność, że bank dotrzyma końca umowy i nie potraktuje cię jak zwykłej liczby.

Jeden z trendów, który widzę, to fakt, że banki azjatyckie coraz częściej narzucają wyższe minimum, ponieważ coraz bardziej zamożni Chińczycy napływają do banków w miejscach takich jak Hongkong. Bankowość prywatna w bardzo konserwatywnych bankach lokalnych w Hongkongu jest w dużej mierze zarezerwowana dla mieszkańców i posiadaczy HKID.

Przy tak dużym popycie lokalnym nie potrzebują dużo pieniędzy.

Innym dużym celem bankowości prywatnej jest Bliski Wschód, na którym znajdują się jedne z najsilniejszych banków na świecie. Ponownie, jest tam tak dużo bogactwa, że ​​wielu ludzi z Zachodu może być zaskoczonych, wiedząc, że ich 500 000 dolarów jest tam kroplą w morzu.

Czy potrzebujesz prywatnego konta bankowego?

Niezależnie od tego, czy wybierzesz bank zagraniczny, gdy „stajesz się prywatny, czy też trzymasz się swojego kraju, prywatne konto bankowe będzie zawierać oczekiwanie, że bank będzie zarządzał Twoimi pieniędzmi za Ciebie.

Zwłaszcza banki szwajcarskie chcą widzieć jak najmniej transakcji przychodzących i wychodzących z konta. Prywatne konto bankowe nie jest tym, czego potrzebujesz, jeśli chcesz otrzymywać wypłaty, brać udział w losowaniach biznesowych lub płacić osobom trzecim.

Jeśli jednak masz pieniądze, które są w pobliżu – przychody ze sprzedaży firmy, majątku rodzinnego lub cokolwiek innego – relacja z prywatnym bankiem może zapewnić ci lepszą obsługę i własnego opiekuna w banku.

Jeśli jesteś na krawędzi kwalifikacji do bankowości prywatnej, sugerowałbym otwarcie tradycyjnego konta detalicznego lub nawet priorytetowego konta bankowego w wybranym banku, a następnie przejście na konto główne lub prywatne później, jeśli będziesz zadowolony. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest przelanie wszystkich pieniędzy do banku, którego nie lubisz.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiedniego banku, skontaktuj się z naszym zespołem, abyśmy mogli określić najlepsze opcje w ramach spersonalizowanego i całkowicie legalnego planu offshore.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy