Czego właściciele szukają na Twoim czeku kredytowym?

17 lutego 2021

Nie ma wątpliwości, że Twoja historia kredytowa wpływa na to, czy zostaniesz zatwierdzony do wynajęcia nieruchomości.

Ale czy wiesz, że według TransUnion SmartMove jest to czynnik numer 1? Problemy z płatnościami najemców są głównym zmartwieniem właścicieli, a 90% twierdzi, że zawsze sprawdzają zdolność kredytową.

Biorąc pod uwagę, że średni koszt eksmisji to 3500 dolarów, można zrozumieć, dlaczego zarządcy nieruchomości przeprowadzają tak dokładną weryfikację finansową, jak to tylko możliwe, przed zatwierdzeniem nowego najemcy.

Oznacza to, że nawet jeśli Twoja zdolność kredytowa jest przyzwoita, informacje w raporcie kredytowym mogą sabotować Twoje szanse na wynajęcie nie tylko wymarzonego miejsca, ale w ogóle dowolnego miejsca.

Właściciele zagłębią się w Twoją historię kredytową, aby wyszukać czerwone flagi, więc oto 6 najważniejszych rzeczy, których szukają, a które mogą działać przeciwko tobie.

Wcześniejsze eksmisje: eksmisje są trudne i kosztowne dla wszystkich zaangażowanych, a właściciele, podobnie jak Ty, chcą mieć pewność, że podejmują środki ostrożności w tej niefortunnej sytuacji. Jeśli eksmisja była historią starożytną, prawdopodobnie będzie miała mniejszy wpływ niż ta, która wydarzyła się niedawno.

Poważne problemy finansowe: Obejmuje to takie rzeczy, jak bankructwo, zwłaszcza jeśli jest w toku, a nie historia starożytna / wyładowane, posiadanie kont w windykacji i odpisy, które mają miejsce, gdy wierzyciel zdecyduje, że dług jest mało prawdopodobny. Dla wynajmującego te czerwone flagi oznaczają, że jesteś ryzykownym najemcą, który może nie płacić zgodnie z warunkami najmu.

Historia płatności : jest to nie tylko najważniejszy czynnik wpływający na Twoją zdolność kredytową (35%), ale jest to również logiczne miejsce, na którym właściciele mogą skupić się podczas przeglądania raportu kredytowego, aby zobaczyć swoje zachowanie w czasie. Szukają spójnych, terminowych płatności dla kilku rachunków i mogą również rozważyć, jak długo rachunki były otwarte. (Im dłużej, tym lepiej, ponieważ wykazuje niezawodność i stabilność).

Wykorzystanie kredytu : Innym ważnym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową (30%) jest wykorzystanie kredytu, dotyczy to głównie kont odnawialnych, takich jak karty kredytowe, na których masz limit kredytowy i musisz płacić co najmniej niewielką część tego, co jesteś winien każdego miesiąca . Wysokie wykorzystanie kredytu, które mierzy twój dostępny kredyt w porównaniu z wykorzystanym kredytem, ​​jest sygnałem ostrzegawczym, ponieważ pokazuje potencjalnym właścicielom, że możesz być winien więcej, niż jesteś w stanie spłacić. A jeśli już masz nad głową, dodanie nowej miesięcznej raty czynszu jest ryzykowne.

Obciążenie długiem : stosunek zaciągniętego długu do wysokości zarobków stanowi obciążenie długiem i podobnie jak wykorzystanie kredytu jest to dobry sposób dla właścicieli, aby stwierdzić, czy miesięczne płatności czynszu mogą nadwyrężyć Twój portfel. Z reguły właściciele nie chcą, aby więcej niż 50% dochodu brutto przeznaczane było na rachunki i czynsz.

Dane historii wynajmu: ponieważ jest to bezpośrednio związane z tym, co ocenia właściciel, przydatne są wszelkie dane dotyczące historii wynajmu – od adresów, w których mieszkałeś (aby można było skontaktować się z tymi zarządcami nieruchomości) po faktyczne płatności czynszu.

Chcesz uzyskać zatwierdzenie wniosku o wypożyczenie? Podejmij następujące kroki.

Nie panikuj, jeśli masz negatywne informacje na swoim raporcie kredytowym, ponieważ jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby udowodnić, że jesteś świetnym najemcą.

1. Nie bądź oślepiony; sprawdź swój raport kredytowy:Masz prawo do corocznego bezpłatnego raportu kredytowego z każdej z trzech największych biur kredytowych, a idealny moment na sprawdzenie tego jest, gdy masz zamiar wynająć nowe miejsce. Ważne jest, aby sprawdzić wszystkie trzy raporty z najlepszych agencji (Equifax, Experian i TransUnion), ponieważ ich informacje mogą się różnić, a wynajmujący mogą wykorzystać tylko jeden lub wszystkie raporty biur do oceny Twojej zdolności kredytowej.

2. Popraw błędy w raporcie kredytowym:Błędy się zdarzają – i często nie są one nawet twoją winą! Według sondażu przeprowadzonego przez LendU na podstawie publicznie dostępnych danych z Biura Ochrony Konsumentów (CFPB), 74% osób, które złożyły skargi, stwierdziło, że ich problem dotyczy niedokładnych informacji zapisanych w ich raportach kredytowych. Dzięki ustawie o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej masz prawo do walki z błędami w raporcie kredytowym. Jeśli jesteś w trakcie kwestionowania nieścisłości, możesz powiadomić wynajmującego, co się dzieje.

3. Uzyskaj list od obecnego pracodawcy potwierdzający Twoje wynagrodzenie i charakter.Bądź proaktywny i poproś pracodawcę o przedstawienie pisemnej dokumentacji dotyczącej Twoich zarobków. Podczas gdy ona jest na tym, silne odniesienie, które potwierdzi, że jesteś pracowitą, odpowiedzialną osobą, wzmocni twoje podanie. (Jest to również świetna strategia do wypróbowania, jeśli jest to twoje pierwsze mieszkanie lub jeśli masz cienką historię kredytową lub jej brak z innych powodów).

4. Ustaw współsygnatariusza:Jeśli masz słaby kredyt lub nie masz go wcale, jesteś w trakcie poszukiwania nowej pracy lub w inny sposób nie możesz łatwo udowodnić swoich dochodów, istnieje ryzyko, że zostaniesz zatwierdzony do wynajęcia mieszkania bez cosignera. Przygotuj się już mając na pokładzie cosignera, aby osoba mogła za Ciebie ręczyć. Pamiętaj tylko – będą na haku, aby zapłacić czynsz, jeśli nie możesz.

5. Zapytaj, czy istnieją inne sposoby, aby zostać zatwierdzonym jako najemca:Jest możliwe, że większa zaliczka w wysokości trzech lub więcej miesięcy czynszu z góry może pomóc w podpisaniu umowy. Możesz też poprosić o umowę miesięczną, aby zmniejszyć ryzyko dla właściciela i dla Ciebie. Warto o to zapytać, zwłaszcza jeśli masz pewność, że nowa rata czynszu nie będzie dla Ciebie problemem.

6. Po pomyślnym wypożyczeniu popraw stan kredytu i ogólny okres finansowy:Zgłaszanie płatności czynszu do wszystkich trzech biur kredytowych to sprytny sposób na zbudowanie oceny kredytowej, a także zapewnienie, że przyszli właściciele będą widzieć Twoje pozytywne wyniki jako najemcy. W niektórych przypadkach możesz nawet być w stanie zgłosić do dwóch lat wcześniejsze płatności czynszu, co jest świetnym sposobem na pokazanie nowemu właścicielowi, że jesteś odpowiedzialnym najemcą.

Jeśli korzystasz z RentTrack, nie tylko masz pewność, że Twoje odpowiedzialne płatności są zgłaszane, ale także zobaczysz swoją zdolność kredytową wraz z zestawieniem wszystkich czynników, które na nią wpływają. Możesz również zarejestrować się w celu otrzymywania natychmiastowych alertów Ochrony kredytu, więc w przypadku niesprawiedliwego zgłoszenia jakichkolwiek negatywnych informacji możesz podjąć natychmiastowe kroki w celu ochrony kredytu.

Kiedy już wiesz, czego właściciele szukają w raporcie kredytowym, jesteś o krok bliżej do znalezienia nowego miejsca do życia. Aktywne rozwiązywanie problemów finansowych może być po prostu paliwem, którego potrzebujesz, aby dotrzeć do wybranego miejsca docelowego: nowego mieszkania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy