Czy Bitcoin jest martwy?

17 lutego 2021

Niektórzy wpływowi technicy i finanse, a także kilku ekspertów kryptowalut, twierdzą, że „Bitcoin jest martwy i nie jest w stanie zmienić globalnego rynku. Czy to prawda, czy też nie doceniają największej kryptowaluty na świecie? Dowiedzmy się tego.

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od analizy cen Bitcoinów. Na tym wykresie cen wszech czasów widzimy, jak dochodowa jest moneta. Z ROI wynoszącym prawie 6000%, Bitcoin stał się jedną z najbardziej udanych kryptowalut pod względem opłacalności inwestycji.

Wszechczasowy wykres cen BTC

Rok 2019 był dla BTC bardzo udany. W styczniu jego cena wynosiła około 3500 USD, ale 26 czerwca Bitcoin osiągnął poziom 13000 USD (najwyższy kurs od półtora roku). Po starcie pod koniec 2017 roku, kiedy BTC zanotował rekordowy wzrost do 19 tysięcy dolarów, kurs wymiany spadał i utrzymywał się na poziomie 3000 dolarów przez kilka miesięcy. Zwiększył się również udział Bitcoinów w rynku kryptowalut – stanowi on około 60% kapitalizacji rynkowej, choć 8 miesięcy temu było to prawie o połowę mniej. Oznacza to, że Bitcoin jest kupowany częściej niż inne kryptowaluty.

Ostatni wzrost z 3200 do 13 000 USD bezpośrednio wskazuje, że istnieje popyt na aktywa. Ale co dokładnie przyczyniło się do wzrostu aktywów?

 1. Po pierwsze infrastruktura Bitcoin jest coraz bliżej doskonałości : tworzone są legalne giełdy, a kontrakty terminowe na Bitcoin prawdopodobnie zostaną wcześniej czy później potwierdzone przez SEC.
 2. Po drugie duzi gracze na rynku kryptowalut z dużymi kapitałami nie zniknęli ale nadal zdobywali pozycje długoterminowe.Po trzecie, popularność zyskuje na popularności . BTC jest stopniowo wprowadzane jako regularny środek płatniczy. Wystarczy się rozejrzeć: kraje rozwinięte sprzedają towary i usługi dla kryptowalut, a liczba sklepów przyjmujących przelewy BTC stale rośnie.Trudno jest nazwać Bitcoin martwym, kiedy widzimy tak duży wzrost i rozwój na scenie kryptowalut.

  Prognozy śmierci Bitcoin według roku

  Mimo wszystko niektórzy ludzie nie chcą wierzyć w potencjał Bitcoina i przewidują, że wartość kryptowaluty jest warta zero. Odkąd pojawił się Bitcoin, hejterzy powtarzali „Bitcoin i krypto nie żyje rok po roku.

  Nowy nekrolog z Bitcoinem autorstwa Petera Schiffa – hej CT – Bitcoin is Dead 10/19/19. RIP BTC 🙀 https://t.co/bdi82iYWso

  Na tej stronie możesz zobaczyć pełną listę pochwał związanych z Bitcoinem, napisanych przez różnych dziennikarzy i wpływowych osób. Jak dotąd żadne z tych przewidywań się nie spełniło.

  2010 – Bitcoin nie może być walutą„Takie pętle negatywnego sprzężenia zwrotnego są w zasadzie homeostazą. Z natury pozytywne pętle sprzężenia zwrotnego, takie jak istnieją w przypadku Bitcoin, są zabójcze; jedyną rzeczą, która nawet utrzymywała Bitcoin przy życiu tak długo, jest jego nowość. Albo pozostanie nowością na zawsze, albo zmieni status ze stanu nowości na martwy szybciej, niż możesz mrugnąć . – The Underground Economist

  2011 – Dlaczego Bitcoin zawiedzie?„Podobnie jak w przypadku standardu złota, udany Bitcoin przeniósłby naszą gospodarkę z powrotem w ciemne czasy. . . . Nawet gdyby stał się popularny, rządy zmiażdżyłyby go z powodu nr 1 i dlatego, że lubią być u władzy. . . . W przypadku Bitcoin pojedyncza awaria kryptosystemu może spowodować całkowite załamanie się całej sieci finansowej . – Apenwarr

  2013 – Bitcoin jest skazany na niepowodzenie„Twórcy bitcoina próbują pokazać, że pieniądze można z powodzeniem sprywatyzować. Upadną, ponieważ pieniądze, które nie są emitowane przez rządy, są zawsze skazane na niepowodzenie. . . . Bitcoin lub coś podobnego będzie się rozwijał, dopóki władze nie osiągną lepszych wyników . – The New York Times

  2016 – 1000 portfeli Bitcoin nie zastąpi jednej rewolucji finansowej„Na tym etapie cyklu życia bitcoina strach, niepewność i wątpliwość (FUD) oraz wmawianie, które słyszeliśmy, są w większości prawdziwe. Sieć jest potwornie powolna. Przypadki użycia są na wpół upieczone, a konsumenci nie uzyskają żadnych ukrytych korzyści z bitcoina, powiedzmy, przeciągając kartę Visa. Krótko mówiąc, eksperyment Bitcoin 1.0 dobiegł końca. – Coindesk

  2018 – Żadne strategie inwestycyjne nie są gorsze niż kryptowaluty„Prosta prawda jest taka, że ​​praktycznie nie ma strategii inwestycyjnych, które byłyby gorszymi pomysłami niż kryptowaluty. „Inwestowanie w bitcoiny i inne kryptowaluty to czysta, nieskażona spekulacja. W nawiasach umieściłem inwestowanie, ponieważ to nie jest inwestowanie, to spekulacja. Kryptowaluty to „Tulipmania XXI wieku – Robert R. Johnson

  Czy kryptowaluta jest martwa?

  Nawiasem mówiąc, Bitcoin nie był najlepiej prosperującą kryptowalutą w 2019 roku. Od stycznia do czerwca 2019 roku największy wzrost odnotowano wśród takich monet jak Binance Coin (+ 488%), Holo (+ 376%) i Ravencoin (+ 308%) . Litecoin (267%), Bitcoin Cash (171%) i Ether (98%) również zyskały na wartości.

  Wzrosła również kapitalizacja rynkowa głównych kryptowalut:

  Litecoin kapitalizacja 2018-2019 Ethereum kapitalizacja 2018-2019 Binance Coin kapitalizacja 2018-2019

  W ten sposób wiele altcoinów zdołało podnieść cenę i kapitalizację rynkową, a niektóre z nich kilkakrotnie pomnożyły swój koszt.

  Martwe Altcoiny

  W 2018 roku CNBC poinformowało, że około 800 kryptowalut pojawiających się po pierwszej ofercie monet (ICO) można teraz nazwać „martwymi, ponieważ są sprzedawane po cenach poniżej 0,01 USD. W 2019 roku liczba ta wzrosła

  Według zasobów analitycznych specjalizujących się w „martwych kryptowalutach, takich jak Deadcoins i Coinopsy, w 2018 roku upadło około 1000 różnych kryptowalut. Wiele „martwych projektów kryptograficznych okazało się oszukańczymi programami podszywającymi się pod ICO, a niektóre po prostu nie wytrzymały presja bessy pod koniec 2018 roku.

  Najpopularniejsze martwe monety to Bitconnect, XEM, Bitcoin Diamond, Universa i Emercoin. Możesz sprawdzić listę martwych monet tutaj i tutaj.

  Dlaczego monety i projekty kryptograficzne za nimi umierają?

  1. Ponad 80% monet wydaje się być oszustwem i przestaje istnieć, gdy założyciele zgromadzą pieniądze.
  2. Zespołom brakuje wiedzy lub funduszy na rozwijanie i promowanie swoich projektów.Niektóre projekty po prostu nie wytrzymują presji – konkurencja na rynku kryptowalut jest duża.Monety żartów są zwykle skazane na porażkę (Dogecoin jest wyjątkiem od reguły).Niektóre monety są po prostu porzucane przez ich twórców.Wpływ na rynek Bitcoin

   Według CoinMarketCap obecna dominacja Bitcoin wynosi 66,5%. Latem 2019 roku udało mu się skoczyć do poziomu 90%. Możliwe, że dominacja BTC powróci do przedziału 50-60% do końca 2019 roku. Dominacja BTC była poniżej 60% przez długi okres (od maja 2017 do czerwca 2019).

   Wielu znanych analityków kryptowalut twierdzi, że do końca tego roku altcoiny nie będą w stanie odrodzić się po tak dramatycznym spadku (który w BTC jest nawet silniejszy niż w USD). Jednocześnie analitycy Binance Research twierdzą, że w krótkim okresie Bitcoin prawdopodobnie utrzyma 70% dominację na rynku kryptowalut.

   Oto jeszcze jedna miarodajna opinia na temat krótkoterminowej przyszłości Bitcoin:

   Spodziewamy się, że S&P 500 wkrótce przebije się w górę, co umożliwiłoby również wybicie #bitcoina.

   – podczas gdy wielu spodziewa się recesji, Stany Zjednoczone były uparcie odporne.

   – Wyprzedaż $ BTC i nastroje ostygły (dobrze)

   Statystyki sieci i rynku Bitcoin

   Jeśli nadal wątpisz w siłę i potencjał Bitcoin, sprawdź statystyki rynku BTC:

   Statystyki rynku Bitcoin

   Wolumen obrotu BTC jest ogromny i stale rośnie.

   Transakcje BTC dziennie (2019 vs 2018)

   Liczba transakcji BTC dziennie również wzrosła w 2019 r. Przykładowo w październiku 2019 r. Dokonywano około 300-345 tys. Transakcji dziennie.

   Liczba transakcji BTC

   W październiku 2018 r. Wolumen codziennych transakcji BTC wyniósł około 266 tys. Tym samym liczba codziennych transakcji BTC wzrosła o

   Całkowita liczba aktywnych portfeli Bitcoin

   Ciekawostka: całkowita liczba aktywnych portfeli Bitcoin zmniejszyła się od 2018 r. W styczniu 2018 r. Liczba aktywnych portfeli BTC przekroczyła 1 mln, ale wraz z zakończeniem słynnego hossy liczba ta zmalała.

   Changelly wstrzymał 480 000 $ w EOS i 76 000 $ w XRP skradzionym BithumbW 2019 roku liczba aktywnych portfeli BTC wahała się od 560 tys. Do 850 tys.

   Rozwój sieci Lightning i transakcji poza łańcuchem

   Sieć Lightning jest uważana za jedno z najbardziej obiecujących rozwiązań drugiego poziomu dla sieci Bitcoin. W szczególności powinno pomóc uporać się z problemem skalowania i szybkości transakcji, aby zwiększyć liczbę masowych płatności przez Bitcoin.

   Sieć Lightning szybko się rozwija i ewoluuje nawet podczas niedawnej „krypto-zimy. Od listopada 2018 do kwietnia 2019 roku liczba użytkowników wzrosła z 12500 do ponad 44 000. Pojemność sieci wzrosła 7-krotnie, do prawie 1065 BTC. Oznacza to, że aktywność płatnicza w Lightning Network naprawdę rośnie.

   Liczba transakcji altcoin również ogólnie wzrosła od 2018 roku:

   • BCH – od 42 tys. Do 72 tys. Transakcji dziennie;
   • ETH – od 690 tys. Do 960 tys. Transakcji dziennie;LTC – od 30 tys. Do 34 tys. Transakcji dziennie;XRP – od 3,7 tys. Do 5,6 tys. Transakcji dziennie.Wskaźniki inflacji i deflacji Bitcoin

    Obecna stopa inflacji Bitcoin wynosi 0,01%. Najwyższy wskaźnik odnotowano w styczniu 2014 r., Kiedy osiągnął 0,038%, a rekordowo niski 0,009% w grudniu 2018 r. Inflacja BTC jest więc 150-160 razy niższa niż stopa inflacji największych krajowych aktywów fiducjarnych (USD, EUR, jen).

    Ponieważ całkowita podaż Bitcoinów jest ograniczona do 21 mln BTC, cena tej monety powinna wzrosnąć dzięki deflacji. Kilku analityków, w tym Max Keiser z RT, akademik z Harvardu Dennis Porto i Kay Van Petersen (starszy analityk w Saxo Bank), udowodnili, że cena Bitcoina przekroczy 100 000 USD w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Aby Bitcoin osiągnął 100 000 USD, jego kapitalizacja rynkowa musiała przekroczyć 2,1 bln USD.

    Obecnie wielu inwestorów i handlowców uważa Bitcoin za bezpieczny składnik aktywów. Bitcoin rozwija się jako technologia i zamienia się w niezawodną sieć finansową, więc wkrótce będzie konkurował z walutami rezerwowymi, istniejącymi systemami bankowymi i tradycyjnymi aktywami, takimi jak złoto.

    Czy więc Bitcoin wreszcie nie żyje w 2019 roku?

    Jak mówią: „Hejterzy będą nienawidzić. Niektórzy ludzie będą nadal mówić o przyszłych niepowodzeniach Bitcoina, nawet pomimo argumentów i statystyk

    Bitcoin był wielokrotnie uznawany za martwy pic.twitter.com/FefdNP6whD

    Bitcoin nie żyje. Eter pochłonie wszystko.

    🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥ponieważ nikt nie potrzebuje Bitcoina, jest to chińska bańka, a jeśli wydobycie ⛏ farmy wyłączają Bitcoin jest martwy 💀 pic.twitter.com/M9XFrSsO26

    Ale jak dotąd nie było wyraźnych dowodów na to, że bańka Bitcoin pęknie. Kryptowaluta kwitnie, podobnie jak jej posiadacze i handlowcy.

    Podsumowanie

    Jak każdy genialny pomysł, Bitcoin zawsze będzie miał wrogów i przeciwników wśród poszczególnych osób i całych krajów. Sami posiadacze BTC uwielbiają rozpowszechniać plotki o niepowodzeniach Bitcoin, które sprowokowały duże wyprzedaże BTC.

    Tak czy inaczej, Bitcoin pozostaje jednym z najbardziej perspektywicznych projektów finansowych XXI wieku i obiecuje wstrząsnąć światowym rynkiem finansowym w nadchodzących latach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy