Czy możesz zrealizować czek bez dowodu tożsamości? Odpowiedział

17 lutego 2021

Zgubienie, zgubienie lub kradzież dokumentu tożsamości może utrudnić wykonanie niektórych codziennych czynności, w tym zrealizowanie czeku. Czy dowód osobisty jest wymagany do realizacji czeków? Nie, nie potrzebujesz dowodu tożsamości, aby zrealizować czek – jednak musisz użyć niekonwencjonalnej metody realizacji czeku, aby uniknąć używania dowodu tożsamości. Poniżej wyjaśniamy, jak zrealizować czek bez dowodu tożsamości.

Spis treści

Czy potrzebujesz dokumentu tożsamości, aby zrealizować czek?

Banki, sklepy realizujące płatności czekami i sklepy oferujące usługi realizacji czeków zazwyczaj wymagają jakiejś formy identyfikacji przed realizacją czeków dla klientów. Ta praktyka jest ustaloną normą i podczas realizacji czeków należy zawsze mieć przy sobie dowód tożsamości.

Na przykład, jeśli zrealizujesz czek w Walmart, będziesz musiał okazać ważny dowód tożsamości (stanowe prawo jazdy lub dowód tożsamości ze zdjęciem, dowód wojskowy, dowód osobisty lub paszport amerykański), niezależnie od tego, czy realizujesz go w kasie, czy w Walmart MoneyCenter. Nawet w przypadku sklepów oferujących przywileje realizacji czeków za pomocą karty sklepowej, na przykład w przypadku zasad wypłaty czeków firmy Giant Eagle, należy początkowo przedstawić ważny dowód tożsamości, aby aktywować uprawnienia do realizacji czeków. Podczas późniejszej realizacji czeków zostaniesz poproszony o okazanie dokumentu tożsamości i karty sklepowej.

Ustawa Patriot Act zawiera postanowienie „poznaj swojego klienta, które nakłada na firmy prowadzące określone rodzaje transakcji finansowych obowiązek żądania identyfikatora. Przedstawienie ważnego dokumentu tożsamości pomaga udowodnić Twoją legitymację jako klienta i zapobiega prawdopodobieństwu oszustwa, kradzieży tożsamości i prania pieniędzy.

Jakiego rodzaju dowodu tożsamości potrzebujesz, aby zrealizować czek?Większość banków i sklepów wymaga okazania jednego lub dwóch dokumentów tożsamości wydanych przez rząd przy realizacji czeków. Zawierają:

 • Prawo jazdy ze zdjęciem wydane przez państwo
 • Zezwolenie na fotografowanie wydane przez państwoStanowy dowód tożsamości ze zdjęciemWojskowy dowód tożsamości ze zdjęciemPaszport amerykańskiWiza amerykańskaInne formy dowodu tożsamości mogą być akceptowane w poszczególnych przypadkach, w zależności od oddziałów poszczególnych instytucji finansowych lub lokalizacji sklepów. Jeśli masz inny dokument tożsamości, którego nie wymieniono powyżej, przejrzyj naszą listę bankową poniżej lub skontaktuj się z bankiem lub sklepem w Twojej okolicy i zapytaj, czy akceptują Twój alternatywny identyfikator do realizacji czeków.

  Czy możesz zrealizować czek z wygasłym dowodem tożsamości?Jeśli masz nieważny dowód tożsamości, zostanie on uznany za nieważny i nie można go zaakceptować podczas realizacji czeku. Jeśli nie przedstawisz innej formy podstawowego identyfikatora, zostaniesz odrzucony.

  Czy możesz zrealizować czek bez dokumentu tożsamości wydanego przez rząd?W zależności od banku lub sklepu możesz użyć dodatkowej formy ważnego dokumentu tożsamości. Niektóre drugorzędne dokumenty tożsamości są wydawane przez władze, ale nie są to popularne typy wymienione powyżej. Dodatkowe dokumenty tożsamości obejmują również identyfikatory wydawane przez podmiot inny niż rząd, na przykład szkołę lub pracodawcę.

  Banki i sklepy, które akceptują dodatkowe identyfikatory, zazwyczaj wymagają przedstawienia dwóch formularzy dodatkowego identyfikatora w celu zakończenia transakcji. Tak więc, chociaż możesz być w stanie zrealizować czek bez jednego z wymienionych powyżej dokumentów tożsamości ze zdjęciem wydawanych przez rząd, prawdopodobnie nadal będziesz musiał pokazać coś, co pochodzi od rządu, nawet jeśli oznacza to akt urodzenia, dowód tożsamości lub tym podobne.

  Dodatkowy identyfikator może obejmować:

  • Karta rejestracyjna cudzoziemca
  • Dokument tożsamości ze zdjęciem uczelniDokument tożsamości ze zdjęciemBroń palna pozwala na dowód tożsamości ze zdjęciemDokument tożsamości ze zdjęciem zagranicznego prawa jazdyKarta ze zdjęciem stałego rezydentaAkt urodzenia w USAAmerykański dokument tożsamości ze zdjęciemDowód tożsamości ze zdjęciem opieki społecznejJak zrealizować czek, jeśli nie masz dowodu tożsamości

   Chociaż opcje są ograniczone, jeśli nie masz dokumentu tożsamości i musisz zrealizować czek, istnieje kilka obejść, które możesz wypróbować.

   Poproś zaufaną osobę o spieniężenie tego za CiebieJeśli musisz szybko zrealizować czek, ale nie masz odpowiedniego dokumentu tożsamości, możesz poprosić krewnego lub znajomego o zrealizowanie czeku jako osoba trzecia. Oznacza to, że podpiszesz im czek, a oni zrealizują go za Ciebie. Jest to stosunkowo łatwe; zobacz nasze wyjaśnienie, jak podpisać czek.

   Nie we wszystkich miejscach można zrealizować czek wystawiony przez osobę trzecią. Wśród tych, które to robią, niektóre miejsca wymagają, aby odbiorca (Ty) podpisał czek w obecności kasjera bankowego i przedstawił ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Zobacz nasze poprzednie badania dotyczące banków, które akceptują czeki innych firm (i tych, które tego nie robią).

   Skorzystaj z mobilnej aplikacji do obsługi czeków Twojego bankuJeśli masz konto w banku, który ma mobilną aplikację do realizacji czeków, pobierz ją na swój telefon komórkowy lub urządzenie cyfrowe. Aby ta metoda działała, musisz zarejestrować się w usługach bankowości internetowej. Otwórz aplikację i postępuj zgodnie z instrukcjami bankowymi dotyczącymi podpisywania, fotografowania czeku i wpłaty za pośrednictwem aplikacji. Jeśli Twój czek jest duży, prawdopodobnie będziesz musiał poczekać, aż zostanie on rozliczony – zwykle dzień lub dwa – zanim będziesz mógł uzyskać dostęp do wszystkich środków. Dowiedz się więcej o tym procesie z naszych badań dotyczących realizacji czeków online.

   Skorzystaj z mobilnej aplikacji do realizacji czeków onlineJeśli Twój bank nie ma aplikacji mobilnej do realizacji czeków lub jeśli nie masz konta bankowego w bankowości internetowej, nadal możesz realizować czeki za pomocą aplikacji mobilnej. Ingo Money to popularna aplikacja do realizacji czeków online, która jest łatwa w użyciu. Po prostu pobierz aplikację, utwórz profil użytkownika, połącz konto (karta przedpłacona, konto PayPal, karta debetowa wydana przez bank lub karta kredytowa) i zrób migawkę czeku. Możesz uzyskać szybki dostęp do swoich pieniędzy za opłatą lub możesz czekać dziesięć dni, aby uzyskać dostęp do swoich pieniędzy bez żadnych opłat.

   Uzyskaj kartę przedpłaconą z możliwością doładowaniaDoładowywane karty przedpłacone to alternatywna opcja przelewu środków bez konieczności okazywania dowodu tożsamości. Te karty działają tak samo, jak karty debetowe wydane przez bank, ale będziesz przesyłać pieniądze z czeku bezpośrednio na kartę, zamiast na konto bankowe. Karty przedpłacone można znaleźć w sklepach takich jak CVS (NetSpend), Walgreens (American Express, Green Dot, MyVanilla) i Walmart (MoneyCard). Po uzyskaniu karty postępuj zgodnie z instrukcjami rejestracji i aktywacji. Aby uniknąć kłopotów z wypłatą czeku, wybierz opcję bezpośredniej wpłaty, która przenosi środki z wypłaty na kartę. Możesz również doładować te karty pieniężne za pomocą gotówki podczas płatności w kasach sklepowych. Gdy środki są dostępne, możesz użyć karty do wypłaty gotówki w najbliższym bankomacie.

   Pamiętaj, że nie wszystkie karty przedpłacone można aktywować bez identyfikatora. Na przykład PayPal oferuje doładowywaną kartę przedpłaconą, ale możesz, ale nie musisz, okazać dowód tożsamości, aby ją otrzymać. PayPal gromadzi Twoje imię i nazwisko, adres, datę urodzenia i numer ubezpieczenia społecznego podczas wydawania karty przedpłaconej; możesz zostać poproszony o okazanie prawa jazdy lub innego dokumentu tożsamości w celu zweryfikowania tych informacji. Nie potrzebujesz konta PayPal, aby korzystać z karty PayPal Prepaid MasterCard; Jeśli jednak masz konto PayPal, możesz połączyć kartę ze swoim kontem, aby korzystać z dodatkowych usług. Dodaj pieniądze do tej karty za pomocą bezpośredniego depozytu lub natychmiastowego przelewu z konta PayPal.

   Uzyskaj stanowy dowód tożsamości ze zdjęciemMożesz również rozważyć uzyskanie dowodu tożsamości ze zdjęciem wydawanego przez stan – wszystkie stany go wydają. Proces ten zwykle obejmuje wizytę w lokalnym biurze Departamentu Pojazdów Samochodowych (DMV) lub Sekretarza Stanu (SOS), wypełnienie formularza wniosku oraz przedstawienie dowodu tożsamości i legalnej obecności w USA (akt urodzenia lub paszport amerykański). Prawdopodobnie będziesz również musiał przedstawić dowód zamieszkania w stanie, który często może być umową najmu lub rachunkiem za media z Twoim imieniem i nazwiskiem i adresem. Będziesz musiał zapłacić opłatę (zwykle około 30 USD, choć różni się w zależności od stanu). Większość biur DMV i SOS rozpatrzy Twój wniosek, zrobi zdjęcie i przedstawi państwowy dowód tożsamości ze zdjęciem tego samego dnia.

   Czy możesz zrealizować czek bez konta bankowego?

   Pod warunkiem, że masz ważny dowód tożsamości, możesz zrealizować czek bez konta bankowego w wielu miejscach. Istnieje wiele banków, sklepów spożywczych i sklepów realizujących gotówkę czeków, które realizują czek za opłatą. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszymi badaniami dotyczącymi realizacji czeków bez konta bankowego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy