Czy powinieneś refinansować prywatne pożyczki studenckie?

17 lutego 2021
Category: Naszych Partnerów

Refinansowanie prywatnych pożyczek studenckich ma niewielką wadę, jeśli kwalifikujesz się do niższej stopy procentowej.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Masz federalne pożyczki studenckie?

Prywatne refinansowanie pożyczek oznacza, że ​​rezygnujesz z obecnej i potencjalnie przyszłej ulgi w przypadku COVID-19.

Powinieneś refinansować prywatne pożyczki studenckie, jeśli kwalifikujesz się do lepszej stopy procentowej. Kredytodawcy refinansujący zazwyczaj nie naliczają kosztów z góry, więc niższa stawka pozwala płacić mniej każdego miesiąca, oszczędzać na odsetkach lub jedno i drugie.

Oto trzy potencjalne korzyści z refinansowania prywatnych kredytów studenckich.

1. Oszczędzaj pieniądze

Najlepszym powodem refinansowania prywatnych kredytów studenckich jest oszczędność pieniędzy. Obniżenie stopy procentowej może zmniejszyć miesięczne płatności, kwotę, którą spłacasz, lub jedno i drugie.

Na przykład załóżmy, że masz prywatną pożyczkę w wysokości 35 000 USD z 12% stopą procentową i 10 latami do spłaty. Twoje płatności wyniosłyby około 502 USD każdego miesiąca, a spłacasz łącznie 60 258 USD wraz z odsetkami.

Dzięki refinansowaniu z 7% stopą procentową i wybraniu 10-letniego okresu spłaty, Twoje miesięczne płatności spadną do około 406 USD, a całkowita kwota spłaty spadnie do 48 766 USD – oszczędzając łącznie ponad 11 000 USD.

2. Zmień warunki spłaty

Refinansowanie prywatnych kredytów studenckich może być dla Ciebie odpowiednie, jeśli chcesz zmienić sposób spłacania pożyczek:

Uprość spłatę. Jeśli masz więcej niż jedną prywatną pożyczkę studencką, możesz połączyć je w jedną pożyczkę refinansowaną z jedną płatnością. Kredytodawcy mogą nazywać ten prywatny kredyt konsolidacją, ale oznacza to to samo, co refinansowanie.

Rozłóż spłatę, aby zmniejszyć miesięczne płatności. Oprócz obniżenia stopy procentowej, refinansowanie może zmniejszyć Twoje miesięczne płatności, wydłużając okres spłaty nawet do 20 lat. Płacenie mniej w każdym miesiącu może uwolnić pieniądze na niezbędne zakupy lub inne cele, takie jak oszczędzanie na emeryturę lub zaliczka na dom. Jednak wydłużenie okresu spłaty prawdopodobnie spowoduje, że zapłacisz więcej, ponieważ narosną większe odsetki.

Skróć spłatę, aby zaoszczędzić na odsetkach. Jeśli chcesz szybko spłacać pożyczki studenckie, możesz je refinansować i wybrać krótszy harmonogram spłat niż obecnie. Prawdopodobnie zwiększy to Twoje miesięczne płatności. Możesz również przyspieszyć spłatę, płacąc więcej za istniejącą pożyczkę prywatną. Pożyczkodawcy kredytów studenckich nie naliczają kar za przedpłaty.

3. Wybierz innego pożyczkodawcę

Jeśli nie jesteś zadowolony z obsługi klienta lub opcji spłaty Twojego obecnego posiadacza pożyczki, możesz przełączyć się na innego pożyczkodawcę poprzez refinansowanie. To nie jest sam w sobie mocny powód do refinansowania – zwłaszcza jeśli zmiana oznacza płacenie większej ilości pieniędzy.

Ale możesz cieszyć się większymi korzyściami u innego kredytodawcy. Na przykład możesz wcześniej zwolnić osobę podpisującą umowę lub skorzystać z różnych planów płatności lub odroczeń. Niektórzy pożyczkodawcy oferują jeszcze bardziej wyjątkowe dodatki, takie jak premie za polecenie, indywidualny coaching kariery i rabaty przedpłaty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy