Czy pożyczki studenckie można wykorzystać do opłacenia czynszu?

17 lutego 2021
Category: Zwłaszcza Jeśli

Czy pożyczki studenckie można wykorzystać na opłacenie czynszu?

Pożyczki studenckie można wykorzystać na opłacenie pokoju i wyżywienia, które obejmują zarówno mieszkania na terenie kampusu, jak i poza nim. Krótka odpowiedź brzmi: tak, studenci mogą wykorzystać pieniądze z pożyczki na opłacenie miesięcznego czynszu za mieszkania i inne formy zamieszkania poza kampusem.

Jednak lokalizacja mieszkania, którą wybiera student, może dramatycznie wpłynąć na koszt edukacji w college’u. Według Forbesa, zadłużenie z tytułu kredytów studenckich jest najwyższe w historii, a studenci mieli około 1,5 biliona dolarów pożyczek studenckich w lutym 2019 r. A przy rosnących kosztach czesnego i mieszkania, liczba pożyczkobiorców kredytów studenckich – obecnie szacowana na 44 miliony – prawdopodobnie nadal będzie rosła w całym kraju. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, studenci muszą przedłużyć swoje pożyczki na studia tak dalece, jak to możliwe, aby pokryć jak największą część czesnego i wydatków mieszkaniowych.

Kluczowe wnioski
 • Pożyczki studenckie można wykorzystać na opłacenie pokoju i wyżywienia dla uprawnionego studenta.
 • Szkoły opłacają czesne i opłaty związane ze szkołą z pożyczki studenckiej przed uwolnieniem jakichkolwiek środków na wydatki związane z mieszkaniem.Mieszkania na terenie kampusu są zazwyczaj bardziej przystępne cenowo, ponieważ eliminują potrzebę zakupu mebli, kaucji i opłat za media.Studenci powinni rozważyć koszty życia na kampusie i poza nim oraz to, ile mogą sobie pozwolić.Zrozumienie kredytów studenckich i kosztów mieszkaniowych

  Wiele osób bierze pożyczki studenckie, aby zrównoważyć koszty związane z edukacją pomaturalną, w tym koszty mieszkania. Średnia kwota zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego, jaką mieli pożyczkobiorcy z klasy z 2017 roku, to prawie 29 tys. W rezultacie ważne jest, aby porównać koszty życia na terenie kampusu i poza nim.

  Chociaż pożyczka studencka może zostać wykorzystana na pokrycie kosztów zakwaterowania na terenie kampusu lub poza nim, wybór akademika może pomóc zaoszczędzić trochę pieniędzy. Większość dormitoriów jest umeblowana – przynajmniej w łóżko, biurko i biurko w pokoju, co eliminuje potrzebę kupowania mebli. Niektóre szkoły wliczają nawet żywność do kosztów mieszkania. W rezultacie, poza okazjonalnymi przekąskami o północy i dodatkowymi posiłkami, większość uczniów powinna zostać objęta ubezpieczeniem. Ponadto mieszkania poza kampusem, takie jak mieszkanie, zazwyczaj wymagają kaucji, a studenci są odpowiedzialni za media, takie jak ciepło i elektryczność. Jednak akademiki nie wymagają kaucji, a opłaty za media są wliczone w całkowity rachunek za mieszkanie ze szkoły.

  Koszty zakwaterowania w akademiku a koszty zakwaterowania poza kampusem

  Według My College Guide, średni koszt życia w akademiku w szkole publicznej w USA wynosi 8887 USD lub 10 089 USD w szkole prywatnej. Ta liczba może być wyższa, jeśli zdecydujesz się zamieszkać w domu braterskim lub studenckim. Porównaj to ze średnim czynszem za mieszkanie z jedną sypialnią w kraju, który wynosi 959 USD miesięcznie. Kwota czynszu nie obejmuje posiłków, mebli, mediów i innych wydatków związanych z mieszkaniem.

  Poza tym mieszkania poza kampusem są zazwyczaj droższe w miastach i jest o wiele większa konkurencja. Na przykład, jeśli uczęszczasz do znanej uczelni w metropolii, takiej jak Nowy Jork, Chicago, Boston lub Los Angeles, spodziewaj się, że dostaniesz duży rachunek – nie tylko za czesne, ale także za dodatkowe koszty, takie jak mieszkaniowy. Jeśli jesteś obywatelem USA lub uprawnionym obcym obywatelem, możesz ubiegać się o fundusze federalne, pod warunkiem, że masz dyplom ukończenia szkoły średniej lub równoważne świadectwo i musisz być zapisany do kwalifikującej się szkoły.

  Im szybciej dowiesz się, gdzie chcesz mieszkać – na terenie kampusu lub poza nim – tym szybciej możesz ocenić, ile pieniędzy potrzebujesz. Ważne jest, aby wypełnić federalny wniosek o bezpłatną pomoc dla studentów (FAFSA) jak najwcześniej w poprzednim roku akademickim.

  Wypłaty kredytu studenckiego

  Więc dostałeś zgodę na pożyczkę studencką. Świetny! Ale nie polegaj jeszcze na wykorzystaniu wszystkich tych pieniędzy na mieszkanie. Pamiętaj, że instytucje szkolnictwa wyższego wpłacają czesne i inne opłaty związane ze szkołą, zwłaszcza jeśli nie otrzymujesz żadnej innej pomocy finansowej, takiej jak dotacje Pell lub stypendia. Szkoła prawdopodobnie pobierze pieniądze z wpływów z pożyczki na opłacenie mieszkania na terenie kampusu, jeśli mieszkasz w akademiku.

  Szkoły płacą czesne i inne opłaty związane ze szkołą przed przekazaniem uczniowi wszelkich pozostałych środków.

  Po opłaceniu tych wydatków instytucja wysyła wszelkie pozostałe pieniądze z pożyczki – zwykle w formie bezpośredniej wpłaty na konto bankowe. Kwota ta może oczywiście zostać wykorzystana na czynsz, co oznacza, że ​​możesz zacząć wypisywać czeki czynszowe, jeśli zamierzasz mieszkać poza kampusem.

  Jeśli planujesz wziąć pełny kurs i nie masz innej pomocy finansowej niż pożyczki studenckie, powinieneś zdać sobie sprawę, że może nie wystarczyć pieniędzy na pożyczkę, aby zapłacić miesięczny czynsz za cały semestr lub rok akademicki. Ważne jest planowanie z wyprzedzeniem i zapewnienie wystarczającej pomocy finansowej na pokrycie czesnego, opłat i czynszu.

  Obsługa opóźnień w wypłatach

  Działy pomocy finansowej uczelni zwykle nie wypłacają pozostałych pieniędzy z pożyczki studenckiej przed rozpoczęciem roku akademickiego, a właściciele zawsze chcą na czas kaucji i miesięcznego czynszu. Jeśli szukasz mieszkania poza kampusem, powinieneś upewnić się, że masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby pokryć te koszty, czy to ze składek rodzinnych, czy pracy w niepełnym wymiarze godzin, do czasu otrzymania wypłaty pożyczki studenckiej. Alternatywnie możesz poszukać współlokatora do mieszkania poza kampusem. Dzieląc swoją przestrzeń życiową, możesz zmniejszyć miesięczne zadłużenie z tytułu czynszu, a także wszelkie inne wydatki związane z mieszkaniem, takie jak media i żywność.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy