Czy rachunki za media mogą pomóc w zwiększeniu kredytu? – Jak spóźnione i terminowe płatności wpływają na Twoją zdolność kredytową

17 lutego 2021

Data modyfikacji: 16 kwietnia 2019 r

Możesz pomyśleć, że za każdym razem, gdy płacisz na czas rachunki za media, pomaga to w budowaniu kredytu. W przypadku pożyczek i płatności kartą kredytową to prawda. Ale wiele rachunków – w tym czynsz i opłaty za media – nie jest rutynowo zgłaszanych biurom kredytowym, jak płatności kartą kredytową i pożyczką.

Niestety terminowe opłacanie czynszu i mediów nie pomoże w budowaniu kredytu. Jednak brak tych płatności może prowadzić do działań windykacyjnych, które prawie na pewno zniszczą Twój kredyt. Jeśli zalegasz ponad miesiąc lub dwa z jakimkolwiek rachunkiem – od kabla po prąd – firma może przesłać Twoje zaległe konto do agencji windykacyjnej. Jak tylko to zrobią, agencja windykacyjna może (i zwykle będzie) powiadomić biuro informacji kredytowej. To zła wiadomość, ponieważ podjęcie działań windykacyjnych w raporcie znacznie obniży Twoją zdolność kredytową i może pozostawić czarny ślad na raporcie kredytowym na okres do siedmiu lat.

Konkluzja? Płać WSZYSTKIE rachunki na czas, niezależnie od tego, czy rutynowe płatności są zgłaszane do biur kredytowych!

Jeśli szukasz sposobów na zbudowanie kredytu bez zaciągania pożyczek lub otwierania kart kredytowych, istnieje ograniczona liczba sposobów na odzwierciedlenie płatności na czas w raporcie kredytowym, ale ostatecznie nie są one tego warte . Wyjaśnimy dlaczego.

Dlaczego płatności za rachunki za media nie są zgłaszane do biur kredytowych?

Nie ma prawa, które mówi, że firmy użyteczności publicznej muszą lub nie muszą zgłaszać agencji informacji kredytowej o Twojej dobrej historii płatności – więc to naprawdę kwestia wyboru.

Jeśli jednak tak się stanie, podlegają ustawie o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej. Zgodnie z ustawą masz prawo kwestionować niedokładne lub niekompletne informacje. Jeśli zakwestionujesz zgłoszenie, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej będą musiały przeprowadzić kosztowne dochodzenia i skorygować informacje. Żadne przedsiębiorstwo użyteczności publicznej nie chce poświęcić czasu i pieniędzy na naprawienie Twojego zgłoszenia, więc po prostu decyduje się nie zgłaszać płatności.

Właściciele i firmy zarządzające nieruchomościami również zazwyczaj nie zgłaszają Twoich terminowych płatności, ponieważ wiąże się to z opłatą. Z drugiej strony zarówno właściciel, jak i przedsiębiorstwo użyteczności publicznej chcą otrzymać zapłatę, dlatego zgłaszają opóźnienia w płatnościach, niezależnie od tego, czy jest to opłata, czy nie.

Jakie opóźnienia w płatnościach są zgłaszane?

Za każdym razem, gdy firma lub osoba fizyczna zdecyduje się skorzystać z agencji windykacyjnej w celu uzyskania pieniędzy, które jesteś im winien, opóźniona płatność zostanie zgłoszona i wpłynie negatywnie na Twoją zdolność kredytową.

Dotyczy to rachunków za leczenie, spłat pożyczek, wyciągów z kart kredytowych, a nawet biletów parkingowych, więc upewnij się, że nie pomijasz. Bilet o wartości 20 $ będzie Cię kosztował o wiele mniej, niż gdyby stał się negatywną oceną Twojej zdolności kredytowej.

Ale nie martw się, jednorazowa wpadka lub zapomniana płatność prawdopodobnie nie trafi do agencji windykacyjnej.

Istnieje różnica między spóźnioną a zaległą płatnością. Płatność nie staje się zaległa (co może ostatecznie negatywnie wpłynąć na zdolność kredytową), dopóki nie jest opóźniona o 30 dni. Więc chociaż możesz zostać obciążony wysoką opłatą za opóźnienie, jeśli zapłacisz rachunek z karty kredytowej dwa tygodnie po jego wymagalności, nie zostanie to zgłoszone do agencji windykacyjnej. Jeśli jednak zaczekasz zbyt długo lub po prostu przestaniesz płacić rachunki za kartę kredytową, wtedy Twoje zaległe płatności zostaną wysłane do agencji windykacyjnych.

Rodzaj rachunku, z którym się spóźnisz, decyduje również o tym, czy zostanie on szybko zgłoszony. Większość firm udzielających kredytów hipotecznych nakłada opłatę za zwłokę w przypadku spóźnienia krótszego niż 30 dni, ale po upływie 30 dni ryzykujesz zgłoszenie się do agencji windykacyjnej, a tym samym do biur kredytowych.

Narzędzia działają inaczej. Chociaż otrzymasz opóźnioną płatność, jeśli przegapisz termin płatności rachunku, zazwyczaj masz 60-dniowy okres karencji, aby nadrobić zaległości. Jeśli dojdziesz do punktu, w którym firmy elektryczne lub wodociągowe wyłączą twoje media, jest to zły znak i prawdopodobnie oznacza, że ​​masz opóźnienia z płatnościami. To zostanie zgłoszone do agencji windykacyjnych.

Niektóre usługi zgłaszają płatności za wynajem

Niektóre firmy zgłaszają terminowe płatności czynszu biurom kredytowym, ale będzie to kosztować Ciebie (lub właściciela).

Witryny te, w tym PayYourRent i RentTrack, umożliwiają płacenie czynszu i opłat za media za pośrednictwem witryny (ale tylko wtedy, gdy właściciel jest zarejestrowany), a płatności te są wysyłane do agencji kredytowych.

Biuro informacji kredytowej Experian zaczęło niedawno zachęcać właścicieli nieruchomości do zgłaszania terminowych płatności, ale nadal jesteśmy daleko od tego, by być to normą.

Jeśli uda Ci się przekonać wynajmującego lub firmę zarządzającą nieruchomościami, że korzystanie z usługi śledzenia czynszu jest korzystne, być może zapłacą za to. Jeśli nie, możesz zaoferować zapłatę. Ale prawdopodobnie najlepiej będzie, jeśli wydasz tę dodatkową gotówkę na inne możliwości budowania kredytu.

Rozważ budowanie kredytu na inne sposoby

Ponieważ zgłaszanie rachunków za media do biur kredytowych jest bardziej kłopotliwe niż warte, powinieneś pomyśleć o innych sposobach budowania kredytu.

Oto kilka niezawodnych sposobów na poprawę zdolności kredytowej

Zdobądź zabezpieczoną kartę kredytową: mając co najmniej 200 USD, prawie każdy może otworzyć zabezpieczoną kartę kredytową, niezależnie od aktualnego stanu kredytu. Aby to zrobić, musisz wpłacić trochę pieniędzy na konto oszczędnościowe jako depozyt zabezpieczający. Karta działa jak każda inna karta kredytowa. Tak długo, jak będziesz płacić rachunek na czas każdego miesiąca, Twoja zdolność kredytowa będzie się poprawiać. Kiedy zamkniesz konto lub bank przekaże je na niezabezpieczoną kartę kredytową, otrzymasz zwrot depozytu wraz z odsetkami.

Opłacaj rachunki za kredyt studencki na czas. Spłaty kredytu studenckiego prawie zawsze zgłaszane są do biur kredytowych, więc ich terminowe spłacanie za każdym razem jest pierwszym krokiem do dobrego kredytu.

Nie spiesz się z zamykaniem rachunków kart kredytowych po ich spłaceniu. Powszechnym błędem jest przekonanie, że mniejsza liczba kart kredytowych jest lepsza dla Twojej zdolności kredytowej. Prawda jest taka, że mniejszy dług jest dobry dla twojej zdolności kredytowej, ale posiadanie kilku więcej niż jednego lub dwóch otwartych rachunków – zwłaszcza jeśli były otwarte przez wiele lat – może w rzeczywistości pomóc twojemu kredytowi, nawet jeśli nigdy ich nie używasz.

Jeśli potrzebujesz pożyczki, ale nadal jesteś w trakcie naprawiania kredytu, będziesz potrzebować cosignera z dobrym kredytem.

Znajdź członka rodziny, któremu ufasz (zazwyczaj jest to rodzic) i poproś go o spłacenie pożyczki. Nie zostawiaj ich jednak na lodzie. Upewnij się, że możesz na czas opłacić czynsz i samochód. Jeśli prawdopodobnie spóźnisz się lub nie zapłacisz wszystkich płatności razem, trudno będzie znaleźć kogoś, kto będzie chętny do współpracy.

Podsumowanie

Większość firm użyteczności publicznej i innych wystawców (np. Firmy kablowe i operatorzy sieci bezprzewodowych) nie zgłasza rutynowych płatności do biur kredytowych ze względu na koszty i kłopoty z tym związane. To samo dotyczy większości właścicieli i firm zarządzających nieruchomościami. Oznacza to, że terminowe płacenie rachunków za media nie pomaga w budowaniu kredytu. Jeśli jednak jesteś sztywny jedną z tych firm, będą prawdopodobnie wysłać swoje konto do agencji windykacyjnej, a które będą szkodzić swój wynik kredytowej.

Istnieją firmy zewnętrzne, które za opłatą zgłaszają płatności czynszu i opłat za media do agencji sporządzających sprawozdania kredytowe, ale może być lepiej, jeśli zbudujesz kredyt w bardziej tradycyjny sposób.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy