Dlaczego możesz nie potrzebować REIT-ów ASX do dywidendy

17 lutego 2021
Category: Nasz Zespół

Ken Hall | 7 października 2020 10:32 | Więcej informacji: A200 FMG MGR NHC SCG ASX 200

Wielu inwestorów lubi fundusze inwestycyjne na rynku nieruchomości (REIT) w zamian za dywidendy. Jednak może nie być konieczne koncentrowanie swojego portfela w firmach takich jak Mirvac Group (ASX: MGR), jeśli zależy Ci na dochodach.

Dlaczego możesz nie potrzebować REIT-ów ASX do dywidendy

Aussie REIT są zobowiązane do wypłaty ponad 90 procent swoich zarobków każdego roku w ramach struktury zaufania. To historycznie uczyniło z nich mocne akcje z dywidend ASX, które są uwielbiane przez inwestorów dochodowych.

Istnieje jednak wiele innych akcji ASX, które mają wysokie stopy zwrotu powyżej i powyżej REIT ASX.

Obejmuje to firmy takie jak Fortescue Metals Group Limited (ASX: FMG) z 10,5% i New Hope Corporation Limited (ASX: NHC) z 11,7%.

Myślę, że istnieją inne akcje z dywidendami ASX poza ofertami nieruchomości, co oznacza, że ​​inwestorzy mają wiele opcji.

A jeśli chcę zainwestować w nieruchomości?

Inwestowanie w ASX REIT ma większy sens, jeśli chcesz przydzielić nieruchomości. Kupno nieruchomości prywatnych jest drogie w wielu częściach kraju i wiąże się ze znacznymi podatkami i kosztami transakcyjnymi.

Oznacza to, że akcje takie jak Scentre Group (ASX: SCG) mogą być dobrą ekspozycją. Jednak w przeciwieństwie do nieruchomości prywatnych inwestycje te nie są korzystnie opodatkowane, co jest dużym minusem.

Istnieje również argument, że masz dużą ekspozycję na ASX REIT za pośrednictwem szerokiego rynku giełdowego (ETF). Kupowanie czegoś takiego jak BetaShares Australia 200 ETF (ASX: A200) zapewnia ekspozycję na prawie wszystkie te same inwestycje, co indeks S & P / ASX 200 (ASX: XJO).

Obejmuje to Twoje ulubione REIT ASX, a także jeszcze bardziej zróżnicowaną ekspozycję na inne sektory.

Głupie na wynos

Jeśli chcesz ukierunkowanej ekspozycji, REIT ASX może być Twoim przyjacielem. Możesz po prostu zainwestować w nieruchomości komercyjne, mieszkalne, biurowe, handlowe i wiele innych, w zależności od swoich wyborów.

Jeśli jednak szukasz tylko mocnej dywidendy, nie sądzę, abyś musiał patrzeć tylko na REIT-y.

Te akcje dywidend mogą być twoimi następnymi królami gotówki (DARMOWY RAPORT)

Eksperci ds. Dywidend Motley Fool Australia opublikowali niedawno zupełnie nowy BEZPŁATNY raport ujawniający 3 akcje z dywidendami z dywidendami JUICY, które mogą wypłacać Ci solidne dywidendy przez wiele lat.

Nasz zespół inwestorów uważa, że ​​te 3 akcje z dywidendami powinny być „koniecznością dla każdego doświadczonego inwestora w dywidendę. Ale co ważniejsze, może potencjalnie uczynić australijskich inwestorów kupą pasywnego dochodu.

Nie przegap okazji! Po prostu kliknij poniższy link, aby pobrać bezpłatną kopię i już teraz odkryć te 3 akcje o wysokim przekonaniu.

Zwroty od 6 października 2020 r

Współautor Motley Fool, Ken Hall, nie ma pozycji w żadnej z wymienionych akcji. Motley Fool Australia nie ma pozycji w żadnej z wymienionych spółek. Być może my, głupcy, nie wszyscy mamy te same opinie, ale wszyscy uważamy, że biorąc pod uwagę różnorodny zakres spostrzeżeń, jesteśmy lepszymi inwestorami. Motley Fool ma politykę ujawniania informacji. Ten artykuł zawiera tylko ogólne porady inwestycyjne (pod AFSL 400691). Autoryzacja: Scott Phillips.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy