Dlaczego oprocentowanie kredytów hipotecznych jest tak wysokie?

17 lutego 2021
Category: Swój Kredyt

MSE NEWSFLASH 06/10

Dlaczego oprocentowanie kredytów hipotecznych jest tak wysokie?Obecna stopa bazowa: 0,5%. Mój kredyt hipoteczny: 4%. Najlepsze, co mogę zrobić w MoneySupermarket: 3,5%. Jest to odpowiednio ośmiokrotna i siedmiokrotna aktualna stopa bazowa lub stopa bazowa + 3 / 3,5%. Kiedyś można było uzyskać kredyty hipoteczne na poziomie podstawowym + 0,5%.

Tak więc mój obecny kredyt hipoteczny kosztuje mnie 550 funtów miesięcznie przy 4%, ale bank musi spłacać tylko jedną ósmą tej kwoty, czyli 70 funtów miesięcznie.

Co się stało z wolnym rynkiem? Dlaczego nie ma tam żadnych banków udzielających kredytów hipotecznych na kwotę podstawową + 1% lub mniej? Po pierwsze byliby zalewani.

Odpowiedzi

Dlaczego myślisz, że banki pożyczają według stopy bazowej?

Obawiam się, że to tak nie działa.

Łatwy dostęp ISA 1,6% reklamowany na tej samej stronie.

Nie ma magicznego drzewa pieniędzy. Jak wielu uważa. Pieniądze, które pożyczasz, to oszczędności kogoś innego.

Jest wielu pożyczkodawców oferujących kredyty hipoteczne w przedziale 1,5% -2,0%. Jednak około 2 lata ustalono umowy, a maksymalny wskaźnik LTV wynosi 60%.

Jak myślisz, jak długo bank przetrwałby pożyczanie ludziom pieniędzy na poziomie 1%, a oszczędzającym lub inwestorom (za pośrednictwem rynków pieniężnych) 3%?

Pożyczone pieniądze muszą być finansowane. Finansowane przez oszczędzających / inwestorów. Stawka podstawowa jest tylko trochę przed dodaniem do niej marży.

Obecnie remortgating, 3,15% i mieliśmy tylko 15% depozytu, kiedy zaczynaliśmy 2 lata temu.

Nie sądzę, aby oprocentowanie kredytów hipotecznych było szczególnie wysokie, mogę pokonać tę stopę oszczędnościami! :piwo:

Wysokie oprocentowanie kredytów hipotecznych. Dobrze pamiętam dni, kiedy oprocentowanie kredytów hipotecznych osiągało 13%, a przejęcia i ujemny kapitał były powszechne.

Przez lata ciężko pracowałem, aby spłacić swój kredyt hipoteczny, a stawka wynosiła około 6 +%, kiedy ostatnio miałem kredyt hipoteczny, więc stawki oferowane w dzisiejszych czasach wydają mi się super niskie. Prawie gratisy!: Rotfl:

Im większa okazja, tym lepiej się czuję.

Powinienem wspomnieć, że jestem tylko jeden, nie myl mnie z innymi o tym samym imieniu.

W 1991 roku (tak mi się wydaje) wróciłem do domu i zobaczyłem płaczącą żonę. Oprocentowanie kredytu hipotecznego, które płaciliśmy, wynosiło 15,5%.

Ciągle pytam dlaczego oprocentowanie kredytów hipotecznych jest tak niskie?

Szybkie linki

DARMOWY e-mail oszczędzający pieniądze

Pobierz tębezpłatną cotygodniową wiadomość e-mailpełną ofert, przewodników i bez spamu

Narzędzia i kalkulatoryTani klub energetycznyZapewniamy najtańszą taryfę

Kwalifikowalność pożyczekWszystkie najlepsze niezabezpieczone pożyczki osobiste

Kwalifikowalność karty kredytowejNarzędzia dla różnych typów kart kredytowych i zakupów

Najlepsze zakupy hipotecznePorównuje tysiące kredytów hipotecznych

Kalkulator hipotecznyOsiem rachunków za wszystkie kwoty kredytu hipotecznego

Bezpłatne narzędzie do składania skargResolver – zautomatyzowany system reklamacji

Jak działa ta witrynaUważamy, że ważne jest, abyś zrozumiał mocne strony i ograniczenia witryny. Jesteśmy dziennikarską witryną internetową i staramy się zapewnić najlepsze przewodniki, wskazówki, narzędzia i techniki dotyczące oszczędzania pieniędzy, ale nie możemy zagwarantować, że będą doskonałe, więc pamiętaj, że korzystasz z informacji na własne ryzyko i nie możemy przyjąć odpowiedzialności, jeśli coś poszło źle.

  • Te informacje nie stanowią porady finansowej, zawsze przeprowadź własne badania, aby upewnić się, że są one odpowiednie dla konkretnych okoliczności i pamiętaj, że koncentrujemy się na stawkach, a nie usługach.

  • Zgodnie z ogólną polityką nie badamy wypłacalności wspomnianych firm (jakie jest prawdopodobieństwo, że upadną), ale istnieje ryzyko, że każda firma może walczyć i rzadko jest upubliczniana, dopóki nie będzie za późno (patrz rozdział 75 przewodnik dotyczący ochrony wskazówki).
  • Zwróć uwagę, chociaż zawsze staramy się podawać dokładne informacje o produkcie w momencie publikacji, niestety cena i warunki produktów i ofert mogą być później zmienione przez dostawcę, więc najpierw sprawdź dokładnie.

  • Często podajemy linki do innych witryn internetowych, ale nie możemy odpowiadać za ich zawartość.

    Zawsze pamiętaj, że każdy może publikować posty na forach MSE, więc może się to bardzo różnić od naszej opinii.MoneySavingExpert.com jest częścią MoneySuperMarket Group, ale jest całkowicie niezależna od redakcji. Jej stanowisko, zgodnie z którym konsumenci są na pierwszym miejscu, jest chronione i zapisane w prawnie wiążącym Kodeksie redakcyjnym MSE.

    Więcej narzędzi zMartin Lewis jest zarejestrowanym znakiem towarowym należącym do Martin S Lewis.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy