Dlaczego studenci biorą pożyczki, których nie mogą spłacić

17 lutego 2021

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Studenci zaciągają dług na uczelni w najlepszych intencjach. Powiedziano im, że dyplom ukończenia studiów jest biletem do sukcesu. Że powinni realizować swoje marzenia. Ten dług studencki to dobry dług.

Ale jak sprytni studenci mogą spłacić dług, którego nie mogą spłacić? Oto trzy powody oraz sposoby uniknięcia tych pułapek finansowych.

Powiedziano im, że to „dobry dług

W liceum uczniowie słyszą, że powinni zdobyć dyplom ukończenia studiów wyższych, aby mieć dobrze płatną i udaną karierę.

„Jako społeczeństwo mamy obowiązkowe wyższe wykształcenie – mówi Daniel T. Kirsch, autor książki „Sold My Soul for a Student Loan. „Zachęcamy wszystkich do zaciągania długów i nazywamy to„ dobrym długiem .

Ale dług studencki nie jest dobry, jeśli twój dyplom nie prowadzi do pracy, która zarabia wystarczająco dużo, aby go spłacić.

Tak jest w przypadku 36-letniej Jennifer Atkins z Jacksonville na Florydzie. Wierzyła, że ​​jako studentka pierwszego pokolenia dyplom uniwersytecki pomoże jej osiągnąć sukces.

„Miałem wtedy nastawienie, że robię to, co powinienem robić w życiu – mówi Atkins, który zdobył trzy stopnie naukowe, w tym tytuł magistra zarządzania organizacją non-profit w 2014 roku.

Teraz Atkins ma dwoje dzieci, ponad 100 000 dolarów zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego i jest bezrobotny. Rzuciła pracę w 2017 roku z powodu komplikacji związanych z drugą ciążą i nie znalazła pracy na tyle lukratywnej, aby uzasadniała opłacanie opieki nad dzieckiem.

Unikaj tej pułapki: ogranicz pożyczanie, aby przyszłe miesięczne płatności nie przekraczały 10% wynagrodzenia pobieranego do domu. Zgodnie z tym standardem, według kalkulatora przystępności kredytu studenckiego NerdWallet, ktoś, kto spodziewa się zarabiać 50 000 dolarów rocznie, mógłby pozwolić sobie na miesięczną spłatę około 279 dolarów. Przy obecnym oprocentowaniu federalnych pożyczek studenckich na poziomie 4,53%, płatność ta pokryłaby dług uczelni w wysokości około 26 800 USD.

Pożyczki nie wydają się prawdziwe

Niektórzy studenci są gotowi zaciągnąć duże kwoty na studia, ponieważ nie mają związku z faktem, że w końcu będą musieli spłacić je z odsetkami. Jest to zgodne z tym, co ekonomiści behawioralni nazywają „obecnym nastawieniem, czyli ideą, że ludzie często dokonują wyborów, które przynoszą im krótkoterminowe korzyści i pomijają przyszłe konsekwencje.

Atkins pamięta przyjmowanie pożyczek studenckich w małych ratach przez 10 lat studiów – 3000 dolarów tutaj, 5000 dolarów tam. Pracowała przez całą szkołę, ale pożyczki były kluczowe, by związać koniec z końcem.

„Wtedy nic z tego nie było dla mnie realne – mówi Atkins. „Nie miałem problemu z kliknięciem„ zaakceptuj przy tych pożyczkach studenckich.

Z perspektywy czasu Atkins mówi, że żałuje, że nie odbyła obowiązkowej sesji doradczej, aby przeprowadzić ją przez liczby i zrozumieć jej dług w kontekście przyszłych zarobków i wydatków.

Takie doradztwo mogło pomóc. Wyobrażanie sobie własnej przyszłości może pomóc nam przezwyciężyć obecne uprzedzenia – mówi Jeff Kreisler, współautor książki o ekonomii behawioralnej „Dollars and Sense.

„Jeśli sprecyzujesz przyszłość, możesz się z nią połączyć – mówi.

Unikaj tej pułapki: obliczaj na bieżąco. Każdy pożyczony dolar będzie musiał zostać spłacony wraz z odsetkami. Możesz jednak pożyczyć mniej, niż ci zaoferowano. Może być kuszące, aby zaakceptować pełną kwotę, ale w przyszłości będziesz mieć niższą miesięczną płatność, jeśli pożyczysz tylko tyle, aby pokryć czesne i podstawowe koszty utrzymania.

Brakuje im informacji

W wielu przypadkach studentom brakuje wykształcenia finansowego potrzebnego do podjęcia decyzji o zaciągnięciu pożyczki.

Susan Dawson, lat 47, która ma doktorat z historii i pracuje jako historyk w agencji federalnej, może sobie pozwolić na spłatę pożyczki studenckiej dzięki drugiej pracy jako nauczycielowi na zajęciach online i federalnemu planowi spłaty, który ogranicza jej miesięczne płatności do określonego procentu jej dochodu. Ale mówi, że gdyby znała potencjał zarobkowy w swojej dziedzinie, wybrałaby inną karierę.

„Czuję się głupio, ponieważ nie wiedziałem, jakie pytania zadać – mówi Dawson, który ma sześciocyfrowe saldo kredytu studenckiego i mieszka i pracuje w Waszyngtonie.

Rzeczy, o które chciałaby zapytać, to:

Typowe zarobki w jej dziedzinie.

Jej przyszłe miesięczne spłaty kredytu studenckiego.

Jak działają odsetki od kredytu studenckiego.

Unikaj tej pułapki: zapoznaj się z podręcznikiem Occupational Outlook Handbook Bureau of Labor Statistics, aby sprawdzić płace i wymagania edukacyjne w różnych dziedzinach. Użyj kalkulatora kredytu studenckiego, aby oszacować przyszłe miesięczne płatności. Odsetki narastają, gdy jesteś w szkole – chyba że masz dotowane pożyczki – ale możesz spłacać odsetki w szkole, aby nie narastać salda.

Ten artykuł został napisany przez NerdWallet i pierwotnie został opublikowany przez The Associated Press.

Również w kredytach studenckichZanurz się jeszcze głębiej w kredyty studenckiePrzewodnik FAFSA: Jak zdobyć darmowe pieniądze na studia

Złóż wniosek o stypendia i granty, które nie wymagają spłaty, a także o kredyty studenckie, składając FAFSA.

Refinansuj swoje pożyczki studenckie

Refinansowanie pożyczek studenckich może zaoszczędzić tysiące lub obniżyć miesięczne raty. Porównaj teraz oferty niestandardowe.

Opcje spłaty kredytu studenckiego: znajdź najlepszy plan

Ryan Lane, Teddy Nykiel

Spłata standardowa lub uzależniona od dochodów jest prawdopodobnie najlepszym planem dla Ciebie, w zależności od Twoich celów finansowych.

Znajdź sposoby oszczędzania dzięki NerdWalletNaprawdę poznaj swoje pieniądze i znajdź gotówkę, którą możesz odłożyć i rozwinąć.

Zastrzeżenie: NerdWallet dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Te informacje mogą się różnić od tych, które widzisz, gdy odwiedzasz instytucję finansową, usługodawcę lub witrynę konkretnego produktu. Wszystkie produkty finansowe, produkty i usługi związane z zakupami są prezentowane bez gwarancji. Podczas oceny ofert zapoznaj się z Regulaminem instytucji finansowej. Wstępnie zakwalifikowane oferty nie są wiążące. Jeśli znajdziesz rozbieżności w swojej ocenie kredytowej lub informacjach w raporcie kredytowym, skontaktuj się bezpośrednio z TransUnion®.

Usługi w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych oferowane za pośrednictwem NerdWallet Insurance Services, Inc .: Licencje

NerdWallet Compare, Inc. Identyfikator NMLS nr 1617539

Kalifornia: Pożyczki udzielone przez pożyczkodawcę finansowego w Kalifornii zaaranżowane na mocy licencji dla pożyczkodawców Departamentu Nadzoru Biznesowego nr 60DBO-74812

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy