Dlaczego warto inwestować na giełdzie? Ponieważ może to być bardziej niebezpieczne

17 lutego 2021

Personal Finance Insider pisze o produktach, strategiach i wskazówkach, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące pieniędzy. Możemy otrzymać niewielką prowizję od naszych partnerów, takich jak American Express, ale nasze raporty i zalecenia są zawsze niezależne i obiektywne.

 • Dlaczego warto inwestować na giełdzie? Ponieważ chociaż przeszłe zyski nie mogą przewidzieć przyszłości, historia pokazuje, że bardziej niebezpieczne jest nie inwestowanie. Przez długi czas S&P 500 zwracał średnio 10% rocznie.
 • Badania pokazują, że 40% millenialsów nie inwestuje na giełdzie, a ci, którzy uczestniczą, zainwestowali mniej niż poprzednie pokolenia – co oznacza, że ​​tracą zyski. W perspektywie krótkoterminowej rynek akcji może być ryzykowny i niestabilny, ale zazwyczaj jest to właściwe miejsce do inwestowania w długoterminowe zyski.Odwiedź stronę główną Business Insider, aby uzyskać więcej artykułów.Ukończyłem studia w 2007 roku.

  Podobnie jak wielu innych millenialsów, którzy rozpoczęli karierę pod koniec ostatniej dekady, moje pierwsze konto w planie 401 (k) zaczęło się u progu największej recesji finansowej w Stanach Zjednoczonych od czasu Wielkiego Kryzysu. Dla milionów stosunkowo nowych inwestorów krach giełdowy z 2008 roku wystarczył, by na dobre odstraszyć ich od giełdy.

  To zły plan. Umieszczenie całej swojej emerytury i innych funduszy na koncie oszczędnościowym zamiast na giełdzie może kosztować miliony dolarów w trakcie Twojej kariery.

  Chociaż giełda z pewnością wiąże się z ryzykiem, nie powinno być tak przerażające, że unikniesz tego wszystkiego razem.

  Milenialsi boją się giełdy

  Niedawna publikacja Rezerwy Federalnej w Saint Louis wskazuje, że zaledwie trzech na pięciu millenialsów w jakikolwiek sposób inwestuje na giełdzie. Oznacza to, że brakuje 40% millenialsów. Spośród zainwestowanych saldo jest znacznie niższe niż w pokoleniu X i innych poprzednich pokoleniach.

  To ogromny problem dla tych milenialsów, których brakuje. Odkąd giełda osiągnęła dno, wróciła z Wielkiej Recesji, a potem trochę. Jeśli zrezygnowałeś z inwestowania, przegapiłeś inwestycję w najdłuższą hossę w historii. Rynki zaczęły rosnąć 9 marca 2009 r. I pobiły rekord 3.453 dni wzrostu we wrześniu 2018 r. Rynek ten wciąż rośnie.

  Dlaczego warto inwestować na giełdzie? To bezpieczne miejsce do inwestowania w długoterminowe cele

  Jednym z największych powodów, dla których ludzie boją się giełdy, jest to, że jej nie rozumieją. Podczas gdy filmy takie jak Wall Street, Boiler Room i The Wolf of Wall Street sprawiają, że giełda wygląda zabawnie i seksownie, w rzeczywistości eksperci twierdzą, że inwestowanie powinno być bardzo nudne.

  S&P 500 daje inwestorom możliwość zakupu 500 największych firm w USA za jednym zakupem. Jeśli spojrzysz na indeks S&P 500 z niemal dowolnego długiego okresu, dostarczy on około 10% rocznych zwrotów.

  Są lata dobre i złe. Na rynkach z pewnością istnieje zmienność. Ale jeśli masz cel, który jest oddalony o dziesięć lat lub więcej, taki jak emerytura, giełda jest najlepszym miejscem do lokowania pieniędzy.

  Gotówka na cele krótkoterminowe powinna iść na oszczędności

  Są sytuacje, w których millenialsi i inni inwestorzy sprytnie unikają giełdy. Jeśli pieniądze, które chcesz zwiększyć, są przeznaczone na przykład na zaliczkę na dom, możesz nie mieć czasu na pokonanie wahań na giełdzie, zanim zechcesz kupić. W przypadku stosunkowo krótkoterminowych celów, najlepszym rozwiązaniem jest konto oszczędnościowe o wysokim dochodzie.

  Gdy zbliżasz się do emerytury, ogólnie zaleca się zmianę strategii inwestycyjnej z jednej ciężkiej w akcje na jedną z większą w obligacjach i innych inwestycji o stałym dochodzie. Jeśli będziesz potrzebować gotówki za kilka lat lub krócej, to zdecydowanie nie powinno trafiać na giełdę.

  Dlatego większość wszechstronnych planów dotyczących finansów osobistych obejmuje mieszankę akcji, obligacji i oszczędności gotówkowych. Mam swój awaryjny fundusz w gotówce, a także rosnący fundusz, aby ostatecznie kupić nieruchomość inwestycyjną. Większość innych aktywów mojej rodziny jest inwestowana w kombinację kont emerytalnych i podlegających opodatkowaniu rachunków inwestycyjnych przeznaczonych na cele długoterminowe. Na dzień dzisiejszy około 80% płynnych aktywów mojej rodziny jest inwestowanych na giełdzie. Pozostałe 20% to gotówka.

  Zróżnicowane, długoterminowe inwestycje są zazwyczaj bezpiecznym zakładem

  Tak, giełda obarczona jest ryzykiem. Kluczem do sukcesu na giełdzie jest zróżnicowany, długoterminowy plan inwestycyjny, który będzie Ci dobrze służył bez względu na to, co przyniesie przyszłość. Dla wielu osób prosty portfel złożony z funduszy indeksowych jest idealny. Nie ma potrzeby wybierania pojedynczych akcji ani komplikowania inwestycji.

  Jeśli nie masz pojęcia, od czego zacząć, rozważ fundusz docelowej daty, w którym profesjonalny menedżer inwestycyjny wybiera kombinację tanich funduszy indeksowych w oparciu o docelowy wiek emerytalny. Aplikacje inwestycyjne, takie jak Acorns i robo-doradcy, takie jak Betterment i Schwab Intelligent Portfolio, również są dobrymi opcjami, aby wybrać inwestycję za Ciebie.

  Cokolwiek robisz, nie ignoruj ​​giełdy ani nie siadaj z boku. Jeśli to zrobisz, możesz dużo kosztować siebie, gdy nadejdą twoje złote lata.

  Powiązane artykuły z Jak zrobić wszystko: pieniądzeJak zacząć inwestowaćJak obliczyć zwrot z inwestycjiJak inwestować w nieruchomościJak inwestować w fundusze indeksoweUwaga redakcyjna: ta treść nie jest dostarczana przez Goldman Sachs. Wszelkie opinie, analizy, recenzje lub zalecenia wyrażone w tym artykule należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez Goldman Sachs.

  Ujawnienie: Ten post został wysłany przez zespół Personal Finance Insider. Czasami zwracamy uwagę na produkty i usługi finansowe, które mogą pomóc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji za pomocą pieniędzy. Nie udzielamy porad inwestycyjnych ani nie zachęcamy do przyjęcia określonej strategii inwestycyjnej. To, co zdecydujesz zrobić ze swoimi pieniędzmi, zależy od Ciebie. Jeśli podejmiesz działania w oparciu o jedną z naszych rekomendacji, otrzymamy niewielką część przychodów od naszych partnerów handlowych. Nie ma to wpływu na to, czy przedstawiamy produkt lub usługę finansową. Działamy niezależnie od naszego zespołu sprzedaży reklam.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy