Dlaczego warto inwestować w międzynarodowe fundusze? To tajemnica

17 lutego 2021
Category: Wziąć Pod Uwagę

Europejski Bank Centralny (EBC) we Frankfurcie w Niemczech. (Zdjęcie: BORIS ROESSLER, EPA)

Świat jest pełen tajemnic. Jak Egipcjanie budowali piramidy? Jakie było nazwisko Karola Wielkiego? Czy wiatr woła „Mary, a jeśli tak, to dlaczego?

Bardziej irytujące pytanie dla inwestorów brzmi: dlaczego inwestorzy z USA wrzucili tyle pieniędzy do międzynarodowych funduszy?

Według Investment Company Institute, grupy handlowej funduszy, tylko w zeszłym roku inwestorzy przelali około 228 miliardów dolarów netto w międzynarodowe fundusze. Włożyli zaledwie 35 miliardów dolarów w amerykańskie fundusze akcji.

Im dalej się cofasz, tym większa dysproporcja. Od początku hossy w marcu 2009 r. Inwestorzy wyciągnęli 421 miliardów dolarów netto z amerykańskich funduszy giełdowych, ale zainwestowali 342 miliardy dolarów netto w fundusze międzynarodowe.

5 rzeczy, które inwestorzy funduszy powinni wiedzieć na 2015 rok

W normalnym toku wydarzeń inwestorzy mają tendencję do inwestowania pieniędzy w to, co zarabia. Ale od marca 2009 r. Rynki zagraniczne pozostają w tyle. Indeks giełdowy Standard and Poor’s 500 wzrósł o 191%, a dywidendy zostały ponownie zainwestowane. Indeks MSCI Europe, Australasia and Far East Index (EAFE) zyskał 103%.

Fundusze międzynarodowe były szczególnie rozczarowujące w 2014 roku. Średni międzynarodowy fundusz podstawowy dużych spółek stracił 4,8%, podczas gdy jego krajowy odpowiednik dużych spółek zyskał 11,3%. Oba fundusze rozczarowały w stosunku do średniego funduszu akcyjnego S&P 500, który podskoczył o 13,1%.

Istnieją trzy powody, dla których fundusze międzynarodowe zdołały opóźnić fundusze krajowe:

Japonia.W teorii przeciętny międzynarodowy zarządzający funduszem mógłby pobić indeks MSCI po prostu udając, że Japonia nie istnieje. Japonia pogrążona jest w recesji i powolnym wzroście od prawie trzech dekad. S&P 500 zyskał 109% w ciągu ostatniej dekady, włączając reinwestowane dywidendy. Japoński indeks MSCI zyskał 79%. To jest w jenach. Za chwilę dowiemy się, dlaczego nie jest to ważne dla inwestorów z USA. Niemniej jednak większość funduszy międzynarodowych ma przynajmniej pewien udział w Japonii.

Europa.Firmy europejskie są dużo milsze dla pracowników niż inwestorów. Czy to dobrze, czy nie, przejdziemy do sekcji komentarzy. Niemniej jednak europejskie firmy rozwijają się wolniej niż firmy amerykańskie, a stopy zwrotu z akcji to pokazują. Indeks MSCI Europe zyskał 72% w ciągu ostatniej dekady, mierzony w euro.

Dolar.To, ile akcje zarabiają we własnej walucie, naprawdę nie ma znaczenia dla inwestorów amerykańskich. Międzynarodowe fundusze giełdowe wyceniane są w dolarach każdego dnia (lub w przypadku funduszu giełdowego, co sekundę). Kiedy dolar zyskuje na wartości, zmniejsza się zyski z międzynarodowych funduszy. Dla amerykańskiego inwestora japoński indeks giełdowy MSCI zyskał zaledwie 34% w ciągu ostatniej dekady, a indeks giełdowy w Europie tylko 54%.

Przyjrzyjmy się temu ostatniemu fragmentowi. Załóżmy, że kupiłeś 100 euro w kwietniu 2011 r., Kiedy każde euro kosztowało 1,48 USD. Zapłaciłeś 148 USD. Dziś decydujesz się je sprzedać. Osoba przy kantorze na lotnisku uśmiecha się chłodniej niż talerz sardeli i wręcza 116 dolarów, ponieważ euro kosztuje teraz 1,16 dolara. Straciłeś 32 USD, czyli 21%, ponieważ euro straciło na wartości w stosunku do dolara.

W każdym razie, aby międzynarodowy fundusz pokonał Stany Zjednoczone, potrzebne są dwa czynniki. Po pierwsze, rynki międzynarodowe muszą radzić sobie lepiej niż amerykański. Po drugie, potrzebujesz, aby dolar spadł w stosunku do walut obcych. Innymi słowy, dodajesz ryzyko walutowe do i tak już znacznego ryzyka inwestowania w akcje.

Chcesz zobaczyć, jak radził sobie Twój fundusz w zeszłym roku? Chcesz się dowiedzieć, co robić w tym roku? Sprawdź listę kontrolną funduszu powierniczego USA TODAY.

Ale czy fundusze międzynarodowe pomagają Twojemu portfelowi? Jeśli chodzi o zwrot, trudno argumentować, że mają, przynajmniej w ramach doświadczenia większości inwestorów. W ciągu ostatnich 25 lat amerykańskie fundusze o dużej kapitalizacji zyskały średnio 691% w porównaniu z 338% w przypadku funduszy międzynarodowych. Fundusze amerykańskie pokonały międzynarodowe fundusze w ciągu ostatnich pięciu, 10, 15, 20 i 25 lat.

Można argumentować, że europejskie akcje są tanie w porównaniu z amerykańskimi, co jest całkiem prawdą. Ale z drugiej strony prawie zawsze tak jest, ponieważ nie rosną tak szybko. Można również argumentować, że jest więcej firm zagranicznych niż firm amerykańskich, a inwestowanie w nie zapewnia szerszą ekspozycję na rynku. To też prawda. Z drugiej strony firmy z indeksu S&P 500 uzyskują 46,2% swoich dochodów z zagranicy, a to wystarczająca międzynarodowa ekspozycja dla każdego.

Dlaczego inwestorzy z USA rzucili się do międzynarodowych funduszy? Po części dlatego, że większość zakupów w amerykańskich funduszach powierniczych jest kontrolowana przez doradców finansowych, a powszechna opinia jest taka, że ​​około 20% aktywów w portfelu akcji powinno znajdować się w akcjach międzynarodowych. Według stanu na koniec listopada około 25% wszystkich funduszy inwestycyjnych typu ogrodniczego znajdowało się w akcjach międzynarodowych, w porównaniu z około 8,6% w 2000 r. Doradcy wykonują swoją pracę.

Jeśli uważasz, że spadek euro (a także Europy, Japonii i jena) oznacza, że ​​zagraniczne akcje to okazja, rozważ zainwestowanie w fundusze takie jak Artisan International (ticker: ARTIX), Fidelity International Capital Apprestruction (FIVFX) lub T. Rowe Price International (PRITX). Wszystkie mają dobre długoterminowe rekordy w porównaniu z innymi międzynarodowymi funduszami i stosunkowo niskie wydatki bieżące. Fani indeksu powinni wziąć pod uwagę fundusz giełdowy SPDR World Ex-US (GWL) lub Vanguard Developed Markets (VTMGX).

Jeśli nie czujesz uroku inwestowania za granicą, to w porządku. W końcu na razie nic nie przegapiłeś, biegając ze stadem.

Sprawdź przegląd funduszu powierniczego USA TODAY:

Co zrobić ze swoim portfolio w nowym roku

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy