Dlaczego warto rozważyć inwestowanie w nieruchomości jako przedsiębiorca

17 lutego 2021

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który nie odważył się jeszcze inwestować w nieruchomości, warto się nad tym zastanowić, a oto dlaczego. Wiele osób słyszało o niezmiennie lukratywnym ROI z nieruchomości na prawie każdym rynku – inwestycji, która będzie nadal przynosić, nawet w obliczu dzisiejszej niepewności gospodarczej. Jak przypomniała mi Sofia Castro, współzałożycielka Grupy Kapitałowej Ortsac: „Każdy potrzebuje gdzieś mieszkać. Mówi, że jest to powód, dla którego nieruchomości wielorodzinne mogą nadal przynosić pomyślne zyski nawet w przypadku pandemii. „W tej chwili rynek wynajmu kwitnie, a podczas kryzysu możesz znaleźć świetne oferty – zauważyła, co oznacza, że ​​teraz może być idealny moment na rozważenie inwestycji.

Sofia zbudowała imperium nieruchomości o wartości 400 milionów dolarów i teraz chce pomóc innym w budowaniu bogactwa pokoleniowego, robiąc to samo. Castro dał mi wgląd w to, dlaczego nieruchomości są okazją, z której warto skorzystać, zwłaszcza dla zapracowanych kobiet i / lub matek, które szukają nowych źródeł dochodów, które nie będą stanowić znaczącej inwestycji czasowej.

Inwestowanie w nieruchomości nie wymaga fortuny. Na wczesnych etapach inwestycji Sofii zaczęła kupować domy jednorodzinne i wynajmować je. Nie zaczęła od zakupu dużych aktywów, które obecnie posiada w swoim portfelu. Sofia przedstawiła następujące spostrzeżenia na temat tego, dlaczego nieruchomości są tak opłacalną inwestycją i jak zacząć.

Dlaczego warto rozważyć inwestowanie w nieruchomości jako przedsiębiorca | Stephanie Burns

1. Możesz zacząć od małego – i powinieneś

Wszystko, co musisz wiedzieć o marszu kobiet 17 październikaIndian Matchmaking Stars Netflixa, Ankita i Gayatri Mallika Bansal, Denim Empire TAM! Wybucha na całym świecie3 błędy marketingowe powstrzymujące Cię przed trafieniem 7 liczbNiektórzy obawiają się, że rozpoczęcie inwestowania w nieruchomości wymaga kupowania ogromnych nieruchomości, takich jak wielopiętrowe budynki mieszkalne lub budowanie społeczności od podstaw. Chociaż obejmuje to część inwestycji w nieruchomości, z pewnością nie jest to cały obraz i nie musisz inwestować w te obszary, aby uzyskać zwrot z inwestycji.

„Zawsze mówię początkującym, aby zaczynali od małych inwestycji, inwestując w wynajem dwupoziomowy, czteropiętrowy lub nawet jednorodzinny – powiedział Castro. „Nie powinieneś zaczynać od wielkich. Nawet jeśli masz pieniądze, aby pójść na coś większego, zachowaj te pieniądze na przyszłe inwestycje lub broń Boże na wypadek sytuacji kryzysowych – powiedziała. Domy jednorodzinne mogą wymagać niektórych z najmniejszych depozytów gotówkowych z góry, co oznacza, że ​​zwroty mogą być bardziej znaczące, w zależności od tego, co zrobisz z nieruchomościami. W ten sposób możesz dostać się na niższą barierę wejścia i zacząć szybciej. Jedną z największych korzyści z samego początku jest wiedza, którą zdobywa się na wczesnym etapie. Nigdy nie nauczysz się naprawdę, jeśli nie zaczniesz.

2. Reinwestować dochód z nieruchomości w jednostki wielorodzinne

Gdy pieniądze zaczną napływać, powstrzymaj się od ich natychmiastowego wydania. „Kluczem do przekształcenia tego przedsięwzięcia na rynku nieruchomości w imperium jest nie wydawanie gotówki zarobionej na pierwszej inwestycji – nalegała Sofia. Zamiast tego mówi, aby wziąć te pieniądze i zainwestować je w inne jednostki wielorodzinne, które można traktować jako drugi szczebel drabiny imperium nieruchomości. W ten sposób imperium zaczyna się budować – gotówka z każdej początkowej inwestycji prowadzi do większych inwestycji.

„Inwestując w wielostanowiskowe aktywa, jeśli jeden najemca się wyprowadzi, nadal masz udział innych w ogólnych kosztach. To jedna z największych przewag wielorodzinnych nad inwestycjami jednorodzinnymi – mówi Castro.

3. Kiedy już zaczniesz inwestować, możesz pójść dalej

Castro zdecydowała się na outsourcing zarządzania, gdy przeszła do inwestowania w większe aktywa i zauważa, że ​​nie jest wymagane codzienne przebywanie w nieruchomości. Brzmi to jak dużo pracy z góry, a gdy tak jest, gdy nieruchomość jest uruchomiona i znajdziesz najemcę (-ów), masz czas na zrobienie wszystkiego, co tylko zechcesz. Sofia sugeruje na początku, że inwestorzy powinni samodzielnie zarządzać swoimi jednostkami, aby zdobyć jak najwięcej wiedzy i zaoszczędzić na kosztach zarządzania. „Po zbudowaniu infrastruktury nieruchomości (a zwrot z inwestycji zapewnia, że ​​kierownictwo może zostać zatrudnione do obsługi wszelkich potrzeb lub problemów na miejscu), możesz usiąść wygodnie i obserwować napływ gotówki, stwierdza Castro.

„Przekonałem się, że jako matka mam więcej czasu do spędzania z dziećmi i wnukami, ponieważ zleciłem zarządzanie jednostkami na zewnątrz – zauważa Castro. „Dlatego inwestowanie w nieruchomości to wspaniała okazja dla każdego, kto jest zajęty lub chce realizować inne przedsięwzięcia. Po prostu zainwestuj trochę czasu i pieniędzy z góry i zobacz zwrot z inwestycji zarówno w gotówce, jak i więcej czasu na to, co chcesz – co może obejmować rozszerzenie portfela nieruchomości – radziła. Szczególnie chce, aby żony i matki wiedziały, jak łatwo jest zrównoważyć budowanie bogactwa pokoleniowego w inwestowaniu w nieruchomości, a jednocześnie spędzać czas z rodziną.

Zrozumienie, na czym polega inwestowanie w nieruchomości i w jaki sposób wejście na „parter (poprzez inwestowanie w niewielki składnik aktywów) jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie, może być bodźcem, którego potrzebują aspirujący założyciele lub inwestorzy. Castro wytycza drogę do łatwiejszego włamania się do branży i wykorzystania swobody, jaką zapewnia ten rodzaj inwestowania.

Stephanie Burns jest założycielką Chic CEO, źródła dla kobiet-przedsiębiorców zakładających firmy. Pobierz bezpłatny szablon biznesplanu i śledź Chic CEO na Twitterze i Instagramie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy