Gdzie powinieneś trzymać pieniądze?

17 lutego 2021
Category: Pytania Dotyczące

W dzisiejszym niestabilnym środowisku gotówka odgrywa szczególną rolę w życiu finansowym i portfelu – może zapewnić płynność, stabilność i elastyczność.

Ale gdzie trzymasz pieniądze? Ostatecznie sposób, w jaki zamierzasz wykorzystać gotówkę, pomoże ci określić najmądrzejsze miejsce na jej umieszczenie. Istnieje wiele możliwości wyboru, a ostateczny wybór zależy od takich czynników, jak horyzont czasowy, łatwość dostępu, ubezpieczenie i zysk.

Oto nasz przewodnik, który pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie miejsce zarówno na codzienną gotówkę, jak i na oszczędności i gotówkę inwestycyjną .

Codzienna gotówka

Codzienna gotówka to pieniądze potrzebne na codzienne wydatki, opłacanie rachunków i inwestowanie. Zazwyczaj najważniejsza jest łatwość dostępu. Należy wziąć pod uwagę kilka typów kont.

 • Konto czekowe mogą pomóc pokrywa codziennie spędzać potrzeb, check-pisanie i wykorzystanie ATM. Rachunki czekowe bankowe są ubezpieczone przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), niezależną agencję rządu Stanów Zjednoczonych, przed utratą do 250 000 USD na deponenta na ubezpieczony bank, w zależności od rodzaju rachunku (np. Rachunki wspólne), jeżeli FDIC -ubezpieczony bank miał upaść.
 • Rachunku maklerskiego . Niezainwestowane środki pieniężne z tego typu konta przynoszą odsetki i są dostępne do inwestowania lub zarządzania wydatkami. Trzymanie gotówki w tym miejscu jest odpowiednie, jeśli planujesz wydać pieniądze w ciągu kilku dni lub chcesz szybko dokonać transakcji. Aktywa na Twoim rachunku maklerskim są chronione do 500 000 USD na inwestora, w tym maksymalnie 250 000 USD w gotówce, przez Securities Investor Protection Corporation (SIPC) na wypadek, gdyby broker będący członkiem SIPC upadł.Oszczędności i gotówka inwestycyjna

  Oszczędności i gotówka inwestycyjna to pieniądze potrzebne na fundusz awaryjny (trzy do sześciu miesięcy wydatków na życie) lub określony cel krótkoterminowy, taki jak samochód lub zaliczka na dom. Może być również używany jako kluczowy element zdywersyfikowanego portfela, aby pomóc zmniejszyć ryzyko portfela i zapewnić stabilność.

  Istnieje kilka opcji, które należy wziąć pod uwagę w przypadku oszczędności i potrzeb inwestycyjnych.

  • Uzyskano wydajność nośna konto oszczędnościowe w banku może być używane za gotówkę, które zostały odłożone na awaryjnych lub że planujesz przeniesienie na konto czekowe wkrótce. Opłacalne konto oszczędnościowe prawdopodobnie nie zapewni najwyższego zysku, ale będziesz mieć dostęp do gotówki natychmiast (chociaż wypłaty i przelewy na inne konta są ograniczone do sześciu miesięcznie, z wyjątkiem pewnych wyjątków). Rachunki oszczędnościowe są ubezpieczone przez FDIC od utraty pieniędzy do 250 000 USD na deponenta, na bank ubezpieczony przez FDIC, w zależności od rodzaju konta.
  • Nabył fundusz pieniędzy jest rodzajem funduszu zaprojektowany, aby utrzymać stabilny i płynny kapitał. Fundusze takie inwestują przede wszystkim w wysokiej jakości krótkoterminowe papiery dłużne. Jeśli chcesz czekać dzień, aby uzyskać dostęp do gotówki, możesz rozważyć zakup środków pieniężnych w ramach zdywersyfikowanego portfela, ponieważ mogą one oferować wyższe zyski niż konto oszczędnościowe. Chociaż dochody są zmienne, takie fundusze starają się zachować wartość Twojej inwestycji. To powiedziawszy, fundusze pieniężne nie są ubezpieczone przez FDIC. Świadectwo depozytowe (CD) to rodzaj konta oszczędnościowego wydane przez bank, który oferuje stałą stopę zwrotu w zamian za blokowanie dala swoje fundusze przez określony okres czasu ( „Dzień dojrzałość), zazwyczaj od 3 miesięcy i 5 lat. Płyty CD mogą być odpowiednie, jeśli masz długi horyzont czasowy lub wiesz, że nie będziesz potrzebować natychmiast pieniędzy. Z reguły rentowność płyty CD jest tym wyższa, im dłużej inwestujesz środki pieniężne, i zazwyczaj, choć nie zawsze, jest wyższa niż rentowność poszczególnych obligacji skarbowych USA lub zakupionych środków pieniężnych. Jeśli jednak będziesz musiał wypłacić pieniądze wcześniej niż oczekiwano, możesz zostać obciążony karą za wcześniejszą wypłatę. Płyty CD są ubezpieczone przez FDIC od utraty pieniędzy do 250 000 $ na deponenta, na bank ubezpieczony przez FDIC.Co możesz zrobić dalejPoznaj gamę rozwiązań gotówkowych Schwab.

   Masz pytania dotyczące rozwiązań gotówkowych? Zadzwoń pod numer 800-355-2162.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy