Inwestujesz w firmę? 6 rzeczy do zbadania, zanim to zrobisz

17 lutego 2021
Category: Mogą Pomóc

Te wskazówki mogą pomóc w uniknięciu pułapek i zrozumieniu typów firm, które w przeszłości okazały się dochodowe.

Kupowanie akcji firmy to duże ryzyko, ale przy dokonywaniu właściwych wyborów może okazać się całkiem korzystne. Aby zminimalizować ryzyko, ważne jest, abyś dokładnie zbadał firmę, w którą planujesz zainwestować. Choć może się to wydawać proste, większości inwestorów wciąż nie udaje się zidentyfikować kluczowych wskaźników kiepskiej firmy, tracąc w ten sposób swoje inwestycje. Jeśli chcesz zainwestować w firmę odnoszącą sukcesy, która przyniesie duże zyski i taką, której akcje nie stracą na wartości, warto dokładnie przeanalizować trendy finansowe firmy. Oto kilka wskazówek, jak przeprowadzić udane badanie firmy, w którą chcesz zainwestować:

Prezes firmySzef organizacji jest jak kapitan statku; to oni kierują firmą i mogą doprowadzić ją do sukcesu lub porażki. Znajomość prezesa firmy i jego wcześniejszych osiągnięć pomoże Ci przewidzieć, czy mają szansę poprawić dochody firmy. Przyjrzyj się ich biografii, polityce, powiązaniom z firmą i doświadczeniu w prowadzeniu podobnej branży. Nie wybieraj też firmy, która jest zbyt zależna od dyrektora generalnego, tak że jeśli opuści firmę, zostanie uznane za ruinę.

Model biznesowyJest to specyficzna strategia, którą firma wykorzystuje, aby zwiększyć swoje zyski. Na przykład firma skoncentruje się na oferowaniu tańszych towarów, aby pokonać swoich konkurentów. Inny może preferować maksymalizację jakości i sprzedawać produkty po wyższej cenie. Obliczaj obliczenia w zależności od następnych kilku lat i oblicz ryzyko w zależności od oczekiwanej frekwencji gospodarczej. Czy model biznesowy może pomóc firmie w czasie recesji? Czy strategia firmy może pomóc zmaksymalizować zyski w okresie boomu gospodarczego?

Przewaga konkurencyjnaZnany również jako fosa gospodarcza, wtedy firma ma przewagę nad konkurentami. Może to być spowodowane mocą marki, technologią, doskonałymi produktami lub wydajnością operacyjną. Inwestowanie w firmę posiadającą przewagę konkurencyjną zapewni Ci bezpieczeństwo i pewny zysk, ponieważ konkurentom trudno jest zdobyć udział w rynku.

DochódTo praktycznie kwota gotówki zarobiona na sprzedaży usług lub produktów przez firmę. Przychody określają, czy firma osiąga zyski, czy straty. Firma o malejących rocznych dochodach wskazuje czerwoną flagę; może to oznaczać, że firmie trudno jest sprzedawać swoje produkty lub usługi. Jednak firma, która utrzymuje swoje przychody lub corocznie je zwiększa, może być dobrym miejscem do inwestowania.

Dochód nettoTo jest zysk firmy. W szczególności jest obliczany na podstawie zarobków pozostałych po potrąceniu podatków i wydatków. Aby poznać dochód netto firmy, sprawdź jej rachunek zysków i strat. Pomoże Ci to poznać tempo rozwoju firmy i czy ma ona potencjał, aby skutecznie konkurować w branży w ciągu najbliższych kilku lat. Firma o rosnącym dochodzie netto oznacza, że ​​ma kontrolę nad swoimi kosztami operacyjnymi. Może również łatwo sprzedawać swoje usługi i produkty oraz ma wiarygodną bazę klientów. Tego typu firma może się okazać dominującą na rynku i w razie potrzeby osiągać jeszcze wyższe ceny, co może okazać się opłacalne nawet w czasie recesji.

Wskaźnik zadłużenia do kapitału własnegoWażne jest, aby wiedzieć, w jakim zadłużeniu jest firma i porównać je z kapitałem, jakim dysponują jej akcjonariusze. Pozwoli ci to określić zdolność firmy do spłaty zadłużenia w przypadku kryzysu finansowego. Im niższy wskaźnik zadłużenia spółki do kapitału własnego, tym bezpieczniej w nią inwestować.

Podsumowując, nie ma gwarancji, że te warunki będą narzucać firmie zwrot z inwestycji. Widzieliśmy, jak słabo działające firmy nieoczekiwanie rosły, a dobrze działające firmy pogarszały się. Jednak te wskazówki mogą pomóc w uniknięciu pułapek i zrozumieniu typów firm, które w przeszłości okazały się dochodowe. Podsumowując, upewnij się, że inwestujesz w branżę, w której dobrze znasz i której zasady dobrze znasz; może być kluczem do udanego inwestowania.

OŚWIADCZENIE: Ten artykuł został napisany przez osobę trzecią i nie odzwierciedla opinii Born2Invest, jego kierownictwa, personelu ani współpracowników. Zapoznaj się z naszym zastrzeżeniem, aby uzyskać więcej informacji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy