Jak mądrze zainwestować 250 000 dolarów

17 lutego 2021
Category: Jeśli Nie Masz

Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2020 r., Paul Moyer

Możliwość zainwestowania 250 000 dolarów to wielka sprawa. Gratulacje!

Podejmowanie właściwych decyzji przy takiej ilości pieniędzy może zmienić życie. Problem, z którym boryka się większość ludzi, polega na tym, gdzie zaczynasz inwestować, mając 250 000 $?

Te sposoby inwestowania i pomysły na dywersyfikację pomogą Ci mądrze inwestować, aby Twoja inwestycja rosła.

Sposoby inwestowania 250 000 $

Konto oszczędnościowe

Konta oszczędnościowe nie są najseksowniejszym ani najbardziej interesującym przedmiotem inwestycji, ale istnieją dwa powody, aby je rozważyć, gdy masz do zainwestowania 250 000 USD.

Pierwsza dotyczy funduszu awaryjnego. Jeśli nie masz zaoszczędzonych sześciu miesięcy na wydatkach, powinieneś poświęcić część z 250 000 $ na uporządkowanie domu finansowego.

Po drugie, trzeba być gotowym na okazję. Posiadanie pieniędzy na czas dobrej inwestycji to najlepszy sposób na zarobienie jak największych pieniędzy. Najwyższe oprocentowanie oszczędności to:

Doskonalenie

Betterment to robo-doradca zaprojektowany, aby zapewnić ludziom korzyści doradcy finansowego bez ponoszenia kosztów. Zamiast pracować z osobą, odpowiadasz na krótką serię pytań, które określają najlepszą kombinację inwestycji dla Twojej tolerancji na ryzyko.

Następnie przelewasz pieniądze na swoje konto, a platforma inwestuje za Ciebie. Betterment może zrównoważyć Twój portfel i wziąć pod uwagę, jak podatki mogą wpłynąć na Twoje ruchy.

Jeśli szukasz samodzielnego inwestowania z wygodą doradcy, najlepszym rozwiązaniem powinien być Betterment.

Fundrise

Fundrise zajmuje się inwestowaniem w nieruchomości i ułatwia to. Zamiast szukać informacji, kupować i zarabiać na nieruchomościach, możesz pozwolić komuś zrobić wszystko za siebie.

Fundrise robi to, umożliwiając Ci inwestowanie w ich REIT (fundusze inwestycyjne w nieruchomości). Setki inwestorów finansują trusty, a pieniądze są następnie wykorzystywane w inwestycjach w nieruchomości w całym kraju.

Fundrise pozwala na posiadanie nieruchomości bez żadnych kłopotów związanych z posiadaniem nieruchomości.

Fundusze typu Exchange-Traded Funds (ETF) umożliwiają inwestowanie w setki lub tysiące różnych inwestycji poprzez zakup akcji, tak jak w przypadku zakupu poszczególnych akcji.

Zarządzający funduszem zarządza funduszami lub możesz kupować fundusze ETF, które podążają za dużymi indeksami, takimi jak S&P 500. Możesz nawet kupować i badać wyniki funduszy ETF bez opłat transakcyjnych od Ally Invest i innych bezpłatnych brokerów.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne to niedrogi sposób na dywersyfikację inwestycji. Mogą się one różnić między funduszami giełdowymi i indeksowymi, funduszami obligacji, funduszami nieruchomości i wieloma innymi.

Fundusze inwestycyjne działają, umożliwiając wielu ludziom „wzajemne finansowanie zestawu inwestycji. Zarządzający funduszem określa te inwestycje. Możesz zobaczyć pełną historię wyników funduszy inwestycyjnych z domu maklerskiego, takiego jak AllyInvest.

Więzy

Obligacje są uważane za bezpieczniejszą inwestycję niż akcje. Są inwestycją w dług rządu lub przedsiębiorstwa.

Obligacje rządu Stanów Zjednoczonych można kupić w TreasuryDirect.gov, natomiast obligacje stanowe i komunalne można kupić na tych rządowych stronach internetowych.

Obligacje korporacyjne można kupić bezpośrednio za pośrednictwem brokera lub w ramach funduszu ETF lub funduszu inwestycyjnego. Możesz uzyskać 5% zwrotu z obligacji korporacyjnych za pośrednictwem WorthyBonds.com, co ułatwia uzyskanie zabezpieczonych obligacji korporacyjnych.

Nieruchomość

Posiadanie 250 000 USD do zainwestowania sprawia, że ​​nieruchomość jest opłacalnym wyborem dla części Twojej inwestycji. W wielu częściach kraju można znaleźć tanie mieszkania do kupienia za znacznie mniej niż 250 000 USD.

Możesz kupić i wynająć te domy lub odwrócić je z zyskiem. Tak czy inaczej, upewnij się, że przeprowadziłeś badania i wiesz, jakie są koszty naprawy, aby wiedzieć, że masz wystarczająco dużo pieniędzy.

Biznes

Niezależnie od tego, czy masz zajęcie uboczne, chcesz powiększyć, czy poznać małą firmę, która mogłaby wykorzystać kapitał, i dostajesz udział we własności. Inwestowanie w biznes może być świetnym sposobem na wykorzystanie inwestycji 250 000 USD.

Dobroczynność

Wiele osób nie zgodzi się, że darowizny na cele charytatywne to inwestycja. Jednak uważam, że odwdzięczenie się organizacjom charytatywnym to inwestycja w społeczeństwo i siebie.

Nie tylko inaczej patrzymy na świat, gdy wychodzimy poza nasz pas ruchu, ale także zmienia to coś w nas, aby nadać wartościowej sprawie.

W naszej rodzinie oddajemy 10% całego dochodu naszemu lokalnemu kościołowi, a kiedy możemy, dodatkowe pieniądze na cele, w które wierzymy. To moja ulubiona inwestycja każdego miesiąca.

Dyby

Wiele osób lubi akcje. Podczas gdy większość ludzi inwestuje w akcje za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych lub ETF, można zarobić duże pieniądze, jeśli osiągniesz biegłość w kupowaniu pojedynczych akcji.

Oznacza to również, że zakup poszczególnych akcji wiąże się ze znacznym ryzykiem, więc upewnij się, że jesteś przygotowany na wzloty i upadki. Raz jeszcze, Ally Invest jest doskonałym domem maklerskim na początek, ponieważ nie ma opłat za transakcje na akcjach.

Przejście na emeryturę

Konta emerytalne pozwalają inwestować na emeryturę, unikając lub opóźniając opodatkowanie.

Składki na konto przed opodatkowaniem są potrącane z podatku dochodowego w bieżącym roku, rosną wolne od podatku, a kiedy wypłacasz pieniądze na emeryturze, musisz płacić podatki. Dobrym przykładem może być konto 401 (k), SEP-IRA lub tradycyjne konto IRA.

Składki na konto po opodatkowaniu wliczają się do podatku dochodowego w bieżącym roku, rosną bez podatku, ale nie musisz płacić żadnych podatków, kiedy wypłacasz pieniądze na emeryturze. Dobrym przykładem może być każde konto, które ma w nazwie słowo „Roth.

Spłata zadłużenia nie jest dokładnie inwestycją, ale powstrzymuje Cię przed działaniem odsetek przeciwko tobie. To również łagodzi stres związany z posiadaniem tego długu na plecach każdego miesiąca.

Gdybym patrzył na to, jak teraz zainwestować 250 000 dolarów, zlikwidowałbym wszelkie wysokoprocentowe długi, ponieważ uzyskanie stóp procentowych porównywalnych z tym, za które płacisz, jest prawie niemożliwe.

Uczenie się

Niezależnie od tego, czy musisz wrócić do szkoły, czy też przejść nowe szkolenie, aby poprawić swoją obecną pracę, warto zainwestować we własną wiedzę. Dodanie nowych umiejętności lub certyfikatów może być szybkim sposobem na zarobienie większej ilości pieniędzy.

Innym sposobem inwestowania w naukę jest rozpoczęcie planu 529 dla dziecka. Te plany oszczędnościowe uczelni rosną bez podatku i nie są naliczane żadne podatki, gdy wycofujesz się na wydatki edukacyjne.

kryptowaluty

Kryptowaluta to gorący temat, zarówno jako technologia, jak i inwestycja. Ponieważ kryptowaluta jest wciąż bardzo młoda w swoim rozwoju, nie włożyłbym tutaj tony gotówki, ale warto zainwestować w naukę, jak działają giełdy.

Możesz dość szybko zacząć korzystać z Coinbase z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

Jak zainwestowałbym 250 000 dolarów

Bez względu na to, ile pieniędzy planujesz zainwestować, ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób iw co chcesz zainwestować.

W tym celu przeglądam wiele opcji na papierze, zanim odłożę pieniądze. Oto, jak zainwestowałbym 250 000 $

Działalność charytatywna (25 000 USD)

Jak wspomniałem powyżej, dawanie 10% wszystkiego, co zarabiamy, jest w naszym domu priorytetem. To była najłatwiejsza inwestycja 25 000 dolarów na tej liście.

Betterment (30 000)

Betterment daje mi pasywne podejście do inwestowania. Inwestycja w wysokości 30 000 USD pozwala mi w łatwy sposób wejść na rynki akcji i obligacji bez konieczności samodzielnego przeprowadzania badań.

Fundrise (50 000 USD)

Fundrise pozwoliłoby mi zająć się nieruchomościami i zdywersyfikować inwestycje. Chociaż zainwestowanie 50 000 USD w Fundrise jest największą pojedynczą inwestycją, jaką wykonuję na tej liście, kilka innych inwestycji opiera się na akcjach.

To daje mi bardziej zdywersyfikowany portfel, a tym samym dużą liczbę.

Zapasy (40 000 USD)

Nie jestem dużym inwestorem w pojedyncze akcje, ale zacząłem się uczyć. Rozpoczęcie od zainwestowania 40 tysięcy dolarów w kapitał początkowy pozwoliłoby mi pogłębić wiedzę na temat prowadzenia badań i wybierania dobrych akcji.

Emerytura (20 000 USD)

Aby zainwestować 20 000 USD na konta emerytalne, musisz mieć połączenie planów indywidualnych i sponsorowanych przez pracodawcę. Mam konta Roth IRA zarówno dla mojej żony, jak i dla mnie oraz SEP IRA dla moich bocznych zarobków.

Możesz założyć prawie każde konto emerytalne w Ally Invest i cieszyć się darmowym obrotem ETF i Akcjami.

Konto oszczędnościowe (70 000 USD)

To całkiem pokaźna kwota, którą można wpłacić na konto oszczędnościowe o wysokim dochodzie, ale czuję, że zainwestowanie 70 tysięcy dolarów na boku pozwoliłoby mi być gotowym na transakcję na rynku nieruchomości lub coś innego istotnego.

Crypto (15 000 USD)

Inwestycja w kryptowaluty o wartości 15 000 USD stanowi mniej niż 10% mojego portfela. Uczyłem się, jak wymieniać te waluty, a tak dużo pieniędzy tylko przyspieszyłoby moją krzywą uczenia się.

Ostatnie przemyślenia na temat inwestowania 250 000 dolarów

Niezależnie od tego, czy jest to inwestycja o wartości 250 000 czy 2000 USD, chcesz mieć pewność, że rozumiesz, w co inwestujesz, i że możesz zdywersyfikować jak najwięcej.

Każdy, kto inwestuje w coś, czego nie rozumie lub inwestuje tylko w jedną rzecz, prosi o kłopoty.

Zdobywaj wiedzę w ramach wielu inwestycji, a będziesz mógł obserwować, jak inwestycje z 250 000 USD rosną do 500 000 USD.

Pierwsza publikacja 30 marca 2020 r. Zapisano pod: Inwestowanie

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy