Jaka powinna być Twoja zdolność kredytowa, aby kupić dom?

17 lutego 2021
Category: Wynik Kredytowy

Jaka powinna być Twoja zdolność kredytowa, aby kupić dom? Oto, co musisz wiedzieć o swoim kredycie przed podpisaniem przerywanej linii w następnym domu.

Autor: Sarita Harbor

Jeśli zastanawiasz się nawet nad możliwością zakupu domu w najbliższej przyszłości, Twój umysł prawdopodobnie już tętni pytaniami o proces kupowania domu, pożyczanie na zakup domu i jak zapłacić za koszty, które pojawiają się po Twój. Jaka powinna być Twoja zdolność kredytowa, aby kupić dom? Jak najlepiej zapłacić za meble do nowego domu?

Mamy odpowiedzi! Oto, co musisz wiedzieć o kredycie i kupnie domu.

Jak Twój kredyt wpływa na zatwierdzenie kredytu hipotecznego

Dobry kredyt jest kluczem do zakupu domu. Dzieje się tak, ponieważ kredytodawcy postrzegają Twoją zdolność kredytową jako wskazówkę, jak dobrze radzisz sobie z odpowiedzialnością finansową. Ta trzycyfrowa liczba daje im wyobrażenie o tym, jak ryzykowne jest udzielenie ci pożyczki – w końcu chcą mieć pewność, że spłacisz to, co pożyczysz, szczególnie w przypadku dużego zakupu, takiego jak dom. Twój wynik może być różnicą między uzyskaniem zgody na kredyt hipoteczny a odrzuceniem.

Twój kredyt wpływa również na zatwierdzenie kredytu hipotecznego w inny sposób: może być wykorzystany do określenia stawki i warunków kredytu hipotecznego. Jeśli masz wyższą zdolność kredytową, możesz otrzymać niższe oprocentowanie lub bardziej elastyczne warunki płatności.

Jaka powinna być Twoja zdolność kredytowa, aby kupić dom?

W Kanadzie wyniki kredytowe wahają się od 300 do 900. Jeśli Twój wynik kredytowy nie jest w pobliżu 900, nie przejmuj się. Nie musisz mieć idealnego kredytu, aby otrzymać kredyt hipoteczny. W rzeczywistości, jeśli twoja ocena kredytowa mieści się w przedziale 600-700, powinna spełniać wymagania kredytowe dla wniosku o kredyt hipoteczny w jednej z głównych instytucji finansowych w Kanadzie. Jeśli Twój wynik jest niższy, możesz porozmawiać ze specjalistą od kredytów hipotecznych na temat zakwalifikowania się do kredytu hipotecznego od innego pożyczkodawcy.

Pamiętaj, że Twój wynik to tylko część wniosku o kredyt hipoteczny, a pożyczkodawca przejrzy również dochód gospodarstwa domowego i wszelkie zadłużenie, które musisz potwierdzić, aby potwierdzić, że możesz sobie pozwolić na spłatę kredytu hipotecznego.

Utrzymanie dobrego kredytu w całym procesie zakupu domu

Sprawdź swój kredyt wcześniej niż później. W ten sposób, jeśli znajdziesz jakieś problemy kredytowe w swoim raporcie, będziesz mieć czas, aby się nimi zająć i podnieść swoją zdolność kredytową, zanim pożyczkodawca hipoteczny sprawdzi Twój kredyt.

Ubieganie się o wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego, znalezienie domu, uzyskanie ostatecznego zatwierdzenia kredytu hipotecznego, a następnie ostateczne zamknięcie domu często zajmuje od sześciu tygodni do trzech miesięcy, ale należy się na to przygotować dłużej. W tym czasie ważne jest, aby utrzymać dobry kredyt, aby nic nie przeszkadzało w ostatecznym zatwierdzeniu kredytu hipotecznego.

Aby zapobiec problemom kredytowym, które mogą skutkować mniej korzystnymi warunkami kredytu hipotecznego, zapobiec ostatecznemu zatwierdzeniu lub uszkodzić kredyt, pamiętaj o wykonaniu następujących czynności.

  • Unikaj składania wielu wniosków o kredyt hipoteczny z różnymi pożyczkodawcami w krótkim czasie. Może to oznaczać Cię jako osobę poszukującą kredytu i obniżyć Twoją zdolność kredytową.
  • Powstrzymaj się z ubieganiem się o inny kredyt, taki jak kredyt samochodowy lub na sprzęt AGD, który może zwiększyć łączne miesięczne spłaty zadłużenia.Spłacaj wszystkie istniejące płatności kredytowe, w tym pożyczki samochodowe, leasing samochodów, pożyczki studenckie, karty kredytowe i linie kredytowe na czas iw całości.Korzystanie z kredytu na zakupy i utrzymanie związane z domem

    Kupno domu to coś więcej niż tylko spłata kredytu hipotecznego. Prosta prawda jest taka, że ​​kiedy jesteś właścicielem domu, będziesz mieć wydatki związane z domem. Jednak nie zawsze jest możliwe wyrzucenie dużych ilości gotówki na przedmioty o dużej wartości, takie jak nowe urządzenia, naprawy domowe lub konserwacja.

    • Korzystaj z karty kredytowej o niskim oprocentowaniu: jednym wygodnym sposobem opłacenia natychmiastowych, nieoczekiwanych lub awaryjnych kosztów domu jest karta kredytowa. Rozważ zakup karty o niskim oprocentowaniu, którą odłożysz w tym celu (i tylko w tym celu) podczas tworzenia funduszu awaryjnego. Pamiętaj jednak, aby ubiegać się o kartę po zamknięciu domu, aby nie wpływać na swój kredyt. Daje to możliwość natychmiastowego sfinansowania nieoczekiwanych kosztów mieszkaniowych. Używaj karty kredytowej do takich rzeczy, jak awaryjna naprawa pieca lub wezwanie serwisu urządzenia.
    • Skorzystaj z linii kredytowej: inną opcją na większe wydatki domowe lub naprawy jest linia kredytowa. Linia kredytowa działa jak karta kredytowa, ponieważ możesz pożyczyć do określonego limitu. Płacisz odsetki tylko od tego, co pożyczysz, a następnie dokonujesz miesięcznych płatności, aby to spłacić. Oprocentowanie linii kredytowej jest często niższe niż oprocentowanie karty kredytowej, a dobra ocena kredytowa może jeszcze bardziej obniżyć stawkę.Kupno domu jest ekscytujące, ale ważne jest również, aby wziąć pod uwagę wpływ, jaki ten duży i złożony zakup może mieć na Twoje finanse i kredyt. Jeśli kupujesz dom po raz pierwszy, ważne jest, aby uzyskać dokładne profesjonalne porady dotyczące kredytu i zakupu domu, więc zrób to powoli i dobrze. Wspaniały dom i dobry kredyt nie są daleko poza Twoim zasięgiem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy