Jakie stany nie zezwalają na dopłaty do kart kredytowych

17 lutego 2021

Opłaty – temat, który omówiliśmy w naszym poprzednim poście na blogu, to sytuacja, w której sprzedawca dodaje opłatę do transakcji kartą kredytową klienta. Praktyka polega na próbie zrekompensowania akceptantom opłat za przetwarzanie kart kredytowych / opłaty interchange, które muszą płacić firmom obsługującym karty kredytowe, gdy klienci korzystają z tego typu szyn płatniczych. Jednak nastawienie konsumentów do opłat dodatkowych różni się w zależności od demografii. Firmy obsługujące karty kredytowe mają również zasady dotyczące dopłat. Ale przy 50 stanowych prawach konsumenckich, z którymi trzeba się zmagać, legalność dopłat również różni się w zależności od stanu. Aby pomóc, zebraliśmy przegląd doładowań i ich legalności w całym kraju.

Jak konsumenci postrzegają dopłaty

W ankiecie przeprowadzonej przez CardFellow Consumer ponad połowa konsumentów (64,5%) stwierdziła, że ​​zaprzestałaby korzystania z kart kredytowych, gdyby akceptanci dołożyli dodatkowe opłaty do swoich transakcji. Obrzydzenie związane z dopłatami ma silny i potencjalnie negatywny wpływ na budowanie marki i utrzymanie klientów.

Dlaczego sprzedawcy dopłata

Opłaty interchange stanowią większość opłat za przetwarzanie kart kredytowych pobieranych od akceptantów przez główne karty kredytowe (Visa, Mastercard itp.). Jak omówiliśmy we wcześniejszym artykule na ten temat, termin „wymiana odnosi się do przelewu pieniężnego z banku przejmującego do banku wydającego dla każdej transakcji kartą kredytową. Banki pobierają opłaty interchange, aby zwrócić sobie odsetki utracone w okresie karencji płatniczej konsumenta, a opłaty bazują również na ryzyku akceptanta. W większości przypadków opłaty interchange nie podlegają negocjacjom. Aby koszty były jak najniższe, sprzedawcy chcą, aby większość transakcji znajdowała się w najniższych możliwych kategoriach – tak często, jak to tylko możliwe. Ponieważ w większości przypadków te opłaty interchange nie podlegają negocjacjom, akceptanci uciekają się do narzutów w celu odzyskania kosztów opłat.

Jakie stany zabraniają pobierania opłat dodatkowych

Od lutego 2017 r. Doładowanie jest zabronione w dziewięciu stanach. Następujące stany zabraniają dopłat do kart kredytowych, ponieważ uznają tę praktykę za niesprawiedliwą dla konsumentów:

  • Kolorado – Colo. Rev. Stat. §5-2-212
  • Connecticut – Conn. Gen. Stat. §42-133ffFloryda – Fla. Stat. §501.0117Kansas – Kan. Stat. Ann. §16a-2-403Maine – ja. Rev. Stat. Ann. cycek. 9-A, § 8-509Massachusetts – Mass. Gen. Laws Ann. rozdz. 140D, § 28ANowy Jork – NY General Business Law §518 (obecnie przedmiotem zaskarżenia)Oklahoma – Okla. Stat. cycek. 14A, §2-211 (1982)Teksas – Tex. Business & Commerce Code Ann. § 604A.001 i nast. (2015 Rozdział 113)Jednak Minnesota (Minn. Stat. §325G.051) ogranicza swój zakaz dopłat do sprzedawców, którzy wydają własne karty kredytowe. Ponadto Kalifornijski sąd w postępowaniu odwoławczym uznał, że prawo dotyczące dopłat jest niezgodne z konstytucją i jest obecnie przedmiotem przeglądu i nie podlega wykonaniu. Powyższe przepisy nie uniemożliwiają również akceptantom oferowania zachęt w postaci rabatów klientom, którzy płacą gotówką (lub czekiem) zamiast płatności kartą kredytową – chyba że prawo zabrania ich inaczej. Większe firmy powinny wiedzieć, że prowadzenie działalności w więcej niż jednym stanie może naliczać dopłaty do transakcji kartą kredytową w tych stanach, w których jest to legalne, mimo że niektóre transakcje kartą kredytową mają miejsce w jednym ze stanów, w których jest to nielegalne. Należy również pamiętać, że mówimy tylko o transakcjach kartą kredytową.Prawo federalne znane jako ustawa Dodd-Frank Wall Street Reform and Consumer Protection Act (Dodd-Frank) zabrania nakładania dodatkowych opłat za transakcje kartą debetową lub przedpłaconą.

    Zapewnij klientom swobodę płatności

    Dzięki PayStand możesz łatwo przetwarzać płatności z kart kredytowych / debetowych, a także ACH i eCheck. Możesz zapobiec obniżaniu się ROI przez wysokie opłaty za przetwarzanie kart kredytowych, płacąc hurtowe opłaty za przetwarzanie kart kredytowych / debetowych lub zachęcając klientów do płacenia za pomocą ACH i eCheck (nawet do 35 centów za transakcję). Osadzaj przyciski płatności na fakturach i połącz PayStand z popularnym oprogramowaniem księgowym, takim jak Xero i NetSuite. Zacznij koncentrować się na rozwoju swojej firmy i zacznij automatyzować proces rozliczania należności, aby szybciej otrzymywać płatności.

    Aby uzyskać więcej informacji na temat przetwarzania płatności i automatyzacji księgowania należności, skontaktuj się z nami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy