Kiedy wygasa słoneczna ulga podatkowa? Jak z tego skorzystać, póki jeszcze możesz

17 lutego 2021
Category: Ulgi Podatkowej

Być może ulga podatkowa na energię słoneczną jest jednym z kluczowych czynników przy podejmowaniu decyzji o zainwestowaniu w energię słoneczną w domu, a może dopiero teraz się o tym dowiadujesz. Tak czy inaczej, ulga podatkowa na energię słoneczną może pomóc odzyskać znaczną część kosztów projektu układu słonecznego.

Dzisiaj omówimy, czym jest ulga podatkowa na energię słoneczną, kiedy wygasa i jak upewnić się, że otrzymujesz pieniądze, na które zasługujesz, póki jeszcze możesz.

Omówienie federalnej ulgi podatkowej na energię słoneczną

Ulga ta, nazwana Solar Investment Tax Credit, powstała z Ustawy o polityce energetycznej z 2005 r. Pierwotnie ulga podatkowa miała wygasnąć w 2007 r. Ale ponieważ była tak popularna i zainspirowała tysiące amerykańskich właścicieli domów do zainwestowania w słoneczna, przedłużali ją wielokrotnie.

Na czym więc polega ta ulga podatkowa? Cóż, 26% całkowitych kosztów projektu – które obejmują sprzęt, pozwolenia, instalację i inne koszty poniesione w celu ukończenia projektu, takie jak pokrycie dachu, wycinka drzew itp. – można ubiegać się o ulgę w następnym federalnym zeznaniu podatkowym. Zasadniczo ta ulga podatkowa jest obniżeniem należnego podatku dochodowego.

Aby zakwalifikować się do kredytu, musisz być właścicielem systemu. Tak więc, jeśli go leasingujesz, niestety nie kwalifikujesz się i nie będziesz mógł skorzystać z kredytu.

Kiedy wygasa ulga podatkowa na energię słoneczną?

Technicznie rzecz biorąc, ulga podatkowa na energię słoneczną wygasa dopiero w 2022 r. Nie oznacza to jednak, że powinieneś czekać, aż się o nią zwrócisz. To dlatego, że rok 2020 jest ostatnim rokiem, w którym możesz odebrać całe 26%.

Jeśli zaczekasz do 2021 r., Aby ubiegać się o ulgę podatkową od energii słonecznej, procent, który otrzymasz, spadnie do 22% całkowitego kosztu projektu. W 2022 roku odsetek ten spada do 0%. Jeśli więc złożyłeś już zeznanie podatkowe za 2020 rok, nie panikuj. Nadal będziesz w stanie odzyskać znaczną część swojej inwestycji.

Należy zauważyć, że chociaż 2021 jest ostatnim rokiem, w którym właściciele domów mogą ubiegać się o dowolną część ulgi podatkowej, projekty komercyjne mogą nadal uzyskać 10% ich początkowej inwestycji w 2022 r.

Ubieganie się o federalną ulgę podatkową na energię słoneczną

Pierwszym krokiem ubiegania się o ulgę w podatku słonecznym jest śledzenie / zbieranie wszystkich wpływów z projektu. Rząd wymaga szczegółowej papierowej ścieżki ich ulg podatkowych, a ta nie jest inna.

Następnym krokiem będzie złożenie formularza 5695 wraz z indywidualnym zeznaniem podatkowym 1040. Jeśli jesteś winien podatki i jesteś właścicielem układu słonecznego, powinieneś mieć prawo do wypełnienia tego formularza. Wypełnij formularz i zsumuj kredyty na energię odnawialną, a następnie dodaj te informacje o kredytach do formularza 1040.

Po złożeniu zeznania podatkowego w ciągu kilku następnych tygodni powinieneś dowiedzieć się, czy Twój wniosek został zaakceptowany. I jeśli złożyłeś je poprawnie, powinieneś otrzymać kredyty, na które zasługujesz. Trzymanie paragonów z projektu do czasu potwierdzenia, że ​​roszczenie zostało zatwierdzone, jest dobrym pomysłem, ponieważ będziesz mieć fizyczny ślad papierowy, aby udowodnić IRS, że wydatki zostały poniesione w przypadku audytu.

Decyzja o włączeniu energii słonecznej do domu to fantastyczna inwestycja, zwłaszcza w przypadku federalnej ulgi podatkowej. Upewnij się, że złożyłeś wniosek o kredyt solarny przy następnym zeznaniu podatkowym, aby ta inwestycja była jeszcze lepsza!

Ostatnie Artykuły

7 środków oszczędzania energii, które każdy właściciel domu może podjąć dzisiaj

Oszczędzanie energii jest jedną z najważniejszych rzeczy, które właściciel domu może zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze i pozytywnie wpłynąć na środowisko. Właściciele domów mogą zmniejszyć produkcję energii na dwa sposoby, zmniejszając zużycie wody i energii elektrycznej. Dziś skupiamy się na elektryczności. Właściciele domów mogą być bardziej […]

Zrównoważone życie: co to jest i jak możesz żyć bardziej w sposób zrównoważonyZrównoważony styl życia zyskuje każdego dnia na popularności. Ale co dokładnie oznacza życie w sposób zrównoważony? W Sun Badger Solar wierzymy, że zrównoważony rozwój zaczyna się od energii, którą zużywa Twój dom. Jednak na tym się nie kończy. Zrównoważony rozwój to także ubrania, które nosisz, jedzenie, które jesz i wiele więcej. Zasadniczo wiedząc, co się dzieje […]

Kalkulator zwrotu z inwestycji w energię słoneczną: znajdowanie rzeczywistego zwrotu z inwestycji w panel słonecznyInwestowanie w energię słoneczną to duży krok. Jednak zwrot z inwestycji w energię słoneczną jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na włączenie energii słonecznej do swoich domów. Aby pomóc Ci znaleźć zwrot z inwestycji w projekt solarny, przygotowaliśmy kalkulator zwrotu z inwestycji w energię słoneczną. Często zadawane są pytania dotyczące […]

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy