Koniec wydobycia: przejście Ethereum na dowód stawki

17 lutego 2021
Category: Jeśli Jesteś

Kiedy jego algorytm Proof of Stake Caster zostanie uruchomiony w 2018 roku.

10 marca 2018 r

Kiedy zakończy się wydobywanie Ethereum?

W sierpniu tego roku (2017) Vitalik Buterin, twórca Ethereum, opublikował przewodnik po implementacji pierwszej wersji Caspera.

Jako hybrydowy algorytm dowodu stawki (PoS) / dowodu pracy (PoW), Casper v1 zmniejszy (i ostatecznie zakończy) rentowność górników Ethereum.

Szacuje się, że data premiery będzie miała miejsce w 2018 roku jako część hard fork w Konstantynopolu i zanim to się stanie, trzeba się wiele nauczyć:

 • Co to jest Casper?
 • Co to jest „bomba zegarowa trudności?Jak to wpływa na górników?Co to jest Casper?

  Casper to algorytm PoS, który ma zostać wydany w sieci Ethereum w 2018 roku . Począwszy od hybrydy z obecnym algorytmem PoW, pierwsza wersja Casper będzie używać konsensusu PoS tylko do walidacji każdego 100 bloku, zwanego „punktami kontrolnymi .

  Po sprawdzeniu punktu kontrolnego nie ma możliwości powrotu i użycia łańcucha bez niego. Nawet jeśli 99% górników obsługuje łańcuch, który nie zawiera bloku punktów kontrolnych, wszyscy klienci w sieci nadal będą używać tego z punktami kontrolnymi. To usuwa znaczną część mocy, którą obecnie posiadają górnicy.

  Społeczność Ethereum stawia hipotezę, że przejście na PoS pomoże rozwiązać problemy ze skalowaniem, z którymi obecnie boryka się sieć. Algorytm powinien umożliwiać szybsze tworzenie nowych bloków, jednocześnie umożliwiając wydajniejsze skalowanie sieci dzięki dzieleniu na fragmenty. Sharding to poziome partycjonowanie dużej bazy danych na mniejsze i łatwiejsze w zarządzaniu części.

  Poza tym algorytmy PoS zużywają również mniej energii do obsługi sieci, zmniejszają centralizację i utrudniają 51% ataków.

  Co to jest „bomba zegarowa trudności?

  Wraz z nadchodzącym hard fork potencjalnie mogą istnieć trzy forki Ethereum:

  1. Ethereum PoS
  2. Ethereum PoWEthereum ClassicA jeśli jesteś górnikiem, możesz pomyśleć: „Nic wielkiego, po prostu będę kontynuował kopanie i będę wspierać rozwidlenie Ethereum PoW.

   Twórcy Ethereum oświadczyli, że wkrótce po wdrożeniu Caspera wypuszczą to, co nazywają „bombą zegarową trudności w łańcuchu PoW. Mówiąc prościej trudność bomby zegarowej zwiększa wykładniczo trudność wydobycia, aż łańcuch stanie się niemożliwy do wydobycia – wydarzenie zwane „Ethereum Ice Age.

   Wdrożenie tej strategii powinno zapobiec tworzeniu trzeciego rozwidlenia, ponieważ wsparcie dla oryginalnego widelca PoW po prostu przesunie się na nowy widelec PoS. Początkowo bomba zegarowa miała wybuchnąć pod koniec 2017 roku, ale została przesunięta o półtora roku. W tej chwili nie ma dokładnego oszacowania, kiedy zostanie wydany .

   Jak to wpływa na górników?

   Jeśli jesteś górnikiem, możesz zacząć szukać bardziej dochodowych monet do wydobywania. Mimo że do całkowitego przejścia na algorytm PoS jest jeszcze rok lub dwa, jasne jest, że społeczność Ethereum jest prawie jednomyślna w tej decyzji.

   Gdy nagrody blokowe spadają z 5 ETH do 3 ETH, a każdy 100 blok zostanie wkrótce zweryfikowany przez PoS, powinieneś sprawdzić wydobywanie innych monet, takich jak Monero lub nawet Ethereum Classic.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy