Korzystanie z programu trudności związanych z kartą kredytową

17 lutego 2021
Category: Biur Informacji

Konsumenci borykający się z comiesięcznymi płatnościami kartą kredytową mogą być zaskoczeni, gdy dowiedzą się o pomocnym programie, o którym rzadko się mówi. Konsumenci ci prawdopodobnie szukali pomocy i porady od przyjaciół i rodziny, a nawet mogli szukać pomocy w Internecie lub w instytucjach finansowych. Jest jeden typ programu, który jest rzadko reklamowany, przez co trudno go znaleźć, ale może być właśnie tym, czego szukają zmagający się z problemami konsumenci. Nazywa się to programem trudności i prawie każdy wierzyciel go ma. Dla tych, którzy mają problemy w krótkim okresie, tego typu program może być świetną opcją. Omówimy podstawy, jak dowiedzieć się więcej o tych programach, jak zmaksymalizować ich skuteczność i jak uniknąć pewnych pułapek. Wyjaśnimy również kilka podobnych programów i spróbujemy wyjaśnić różnice.

Czym w ogóle jest program przeciwdziałania trudnościom z kartą kredytową?

Program trudności to forma krótkoterminowej ulgi w płatnościach, która jest czasami oferowana konsumentom, którzy mają trudności z wywiązaniem się ze swoich zobowiązań finansowych. Są one zwykle podawane w odpowiedzi na utratę pracy, sytuację medyczną lub inne nieprzewidziane trudności finansowe. Zwykle wierzyciel zapewnia niższą stopę procentową wraz z pewnymi innymi ulgami (na przykład zniesione opłaty). Programy te trwają zwykle od sześciu miesięcy do jednego roku i są zwykle przerywane, jeśli konsument nie dostanie płatności.

Program pozwala konsumentowi zachować realistyczny harmonogram płac i ogólny poziom zaangażowania finansowego. Jednocześnie pomaga wierzycielowi zapewnić, że nadal będzie otrzymywał stałe płatności od dłużnika, a wierzyciel ma nadzieję, że doprowadzi to do mniej komplikacji niż potrącenie rachunku, przekazanie rachunku do windykacji itp.

Jak zapisać się do programu dla osób cierpiących na trudności?

Z reguły programy dotyczące trudności nie są reklamowane. Jak możesz sobie wyobrazić, w interesie firm obsługujących karty kredytowe nie jest informowanie konsumentów „Jeśli nie możesz zapłacić, daj nam znać. Zamiast tego konsumenci muszą zadzwonić bezpośrednio do wierzyciela i zainicjować rozmowę. Ale to nie jest tak proste, jak się wydaje. Pytając o program trudności, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

# 1 Porozmawiaj z odpowiednią osobąKiedy zadzwonisz do wierzyciela, poproś o wydział trudnych sytuacji lub porozmawiaj z kimś z „obsługi klienta. W niektórych przypadkach na odwrocie lub na dole wyciągu z karty kredytowej może znajdować się numer programu dotyczącego trudności. Jeśli nie, użyj ogólnego numeru i zapytaj. Jeśli otrzymasz dziwne lub nieprzydatne odpowiedzi, rozłącz się i zadzwoń ponownie później.

Po rozmowie telefonicznej z kimś z programu trudności nadal chcesz mieć pewność, że otrzymasz potrzebną pomoc. Podobnie jak w przypadku większości działów, w procesie podejmowania decyzji istnieją hierarchie. Być może będziesz musiał poprosić o rozmowę z kimś wyżej lub spróbuj zadzwonić ponownie później.

# 2 Nie mów za dużoNie chcesz od razu ujawniać zbyt wielu informacji o swojej sytuacji. Potraktuj swoją pierwszą rozmowę jako zapytanie, a nie sfinalizowaną ofertę.

Zadawaj pytania dotyczące specyfiki planu, w tym, jakie ustalenia można poczynić dla kredytobiorców. Kiedy poczujesz się komfortowo, możesz zacząć rozmawiać o szczegółach swojej sytuacji (warto mieć pod ręką kopię budżetu). Pamiętaj tylko, że wierzyciele mogą być w stanie wprowadzić zmiany na Twoim koncie na podstawie przeprowadzonej rozmowy. Na przykład, jeśli wyrazisz trudności ze spłatą, Twój limit kredytowy może zostać obniżony lub dostęp do konta może być ograniczony. Ważne jest również, aby nie obiecać więcej, niż jesteś w stanie zapłacić.

# 3 Powiedz wystarczającoNie możesz ukryć specyfiki swojej sytuacji i dostać się na program trudności. Najważniejsze jest, aby najpierw zapytać, określić, jak program będzie pasował do Twojego budżetu, a następnie podjąć decyzję. Kiedy decydujesz się na trudną opcję, bądź konkretny i stanowczy. Zapamiętaj liczbę i bądź gotów powiedzieć „Na to mnie stać. Niektórzy wierzyciele mogą mieć swobodę współpracy w tej sprawie, podczas gdy inni mogą być bardziej sztywni i mniej skłonni do negocjacji.

# 4 Zapytaj o raportowanie kredytoweTo jedno z najważniejszych pytań, jakie możesz zadać, pytając o trudności. Jeśli jesteś na płocie, może to być decydujący czynnik.

Zapytaj konkretnie, jaki rodzaj notacji zostanie wysłany do biur informacji kredytowej. Wiedz również, że w większości przypadków wierzyciel zmusi Cię do zamknięcia konta, aby wziąć udział w tym programie. Chociaż może to doprowadzić do utraty zdolności kredytowej, uderzenie będzie nieco słabsze, jeśli konto zostanie zgłoszone jako „zamknięte przez konsumenta. Porozmawiaj z przedstawicielem i postaraj się, aby konto zostało zamknięte przez konsumenta, a nie „przez wierzyciela. Ponadto, jeśli wierzyciel zgłosi, że w ramach programu dokonujesz pełnych i terminowych płatności, Twój wynik powinien ponownie wzrosnąć.

Inne opcje zarządzania długiem

Program trudności to świetne źródło informacji dla konsumentów, którzy mają krótkoterminowe problemy z kredytem. Ale dla konsumentów, którzy są bardziej zadłużeni lub mają inne problemy finansowe, mogą istnieć lepsze opcje. Jedną z takich opcji jest to, co FDIC określa jako „program ćwiczeń, który jest zasadniczo programem trudności zaprojektowanym dla osób z długotrwałymi trudnościami.

Inną opcją jest plan zarządzania długiem, który może być faktycznie używany w połączeniu z programem przeciwdziałania trudnościom związanym z kartą kredytową. W planie zarządzania długiem w agencji doradztwa kredytowego typu non-profit, takiej jak Clearpoint, doradca kredytowy pełni rolę mediatora między dłużnikiem a wierzycielem. Jest to podobne do programu uciążliwego w tym sensie, że dłużnik stara się o zmodyfikowany program spłaty z pewnymi ustępstwami.

W Clearpoint mamy długotrwałe relacje z wieloma wierzycielami. Wiedzą, że kiedy konsumenci zwracają się do nas po pomoc, poważnie myślą o spłacie zadłużenia. Z tego powodu wierzyciele zazwyczaj oferują korzyści, takie jak obniżone stopy procentowe, zniesione opłaty za opóźnienie i zniesione opłaty za przekroczenie limitu. W niektórych przypadkach te korzyści są lepsze niż oferują konsumentom, którzy po prostu korzystają z programu uciążliwego. Jednak nadal istnieją wierzyciele, którzy nie zezwalają na korzystanie z planów zarządzania długiem i dokonują jedynie wewnętrznych ustaleń w formie programu trudności. Dlatego w wielu przypadkach konsumenci mogą skorzystać z połączenia zarządzania długiem i programu trudności.

Jeśli uważasz, że niższe odsetki i zniesione opłaty mogą pomóc Ci wrócić na właściwe tory finansowe, porozmawiaj z doradcą kredytowym, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do programu zarządzania długiem. Wszystko zaczyna się od bezpłatnej sesji doradczej i przeglądu budżetu.

Thomas Bright jest wieloletnim blogerem Clearpoint i miłośnikiem spłaty kredytów studenckich, który ma nadzieję, że jego pisanie może uprościć złożone tematy. Kiedy nie pisze, znajdziesz go wędrującego, biegającego lub czytającego filozofię. Możesz śledzić go na Twitterze.

Potrzebujesz pomocy w sprawie kredytu lub zadłużenia?

Nasze bezpłatne doradztwo kredytowe może pomóc w spłacie zadłużenia i osiągnięciu celów finansowych.

Zostań subskrybentem

Otrzymuj najnowsze wiadomości i wskazówki dotyczące zarządzania pieniędzmi od Clearpoint i Money Management International – wysyłane co tydzień do Twojej skrzynki odbiorczej.

Przeczytaj więcej podobnych do tego
 • Jak chronić swoje finanse przed niespodziewaną katastrofą
 • Jak poprosić wierzycieli o pomoc podczas pandemii koronawirusaJak działa odroczone odsetki i dlaczego należy zachować ostrożnośćNajgorsze błędy finansowe, jakie możesz popełnić podczas rozwoduOchrona kredytu podczas poważnego niepowodzeniaKomentarze

  Wystaw opinię lub zadaj pytanie.

  30 odpowiedzi na „Korzystanie z programu trudności z kartą kredytowąNicoleMój mąż i ja mamy problemy z cc, wszyscy są przestępcami. Mieliśmy serdeczność, mój mąż został zwolniony i musieliśmy zdecydować się na oszczędzanie domu, a nie płacenie rachunków za dom, teraz chcę tylko je opłacić, ale nie mogę sobie na to pozwolić żadnych pomysłów

  Emilie BurkeCześć Nicole! Bardzo mi przykro z powodu tej trudnej sytuacji. Proponuję skontaktować się z naszym zespołem i umówić się na bezpłatną sesję doradztwa kredytowego.

  Thomas

  nie odpowiedziałeś na pytanie Lisy Dipzinski. 7 miesięcy temu! js

  Marianelaustedes tiene alguien quien pueda informar mejor en Castellano

  gracias

  Emilie BurkeOla Marianela! Si, podemos ayudar en Castellano!

  jesse smithcześć .. czy to normalne być za 5 miesięcy w programie i saldo na karcie spadło tylko o 3 dolary .. wyjaśnij, że to nie twoja firma .. martwi mnie

  Emilie BurkeCześć Jesse! Wygląda na to, że możesz płacić opłaty lub coś podobnego. Zdecydowanie bardziej bym się w to zagłębił! Mam nadzieję, że to pomoże!

  Constance MeisterByłbym zadowolony z niższego RRSO i zrzekłbym się opłat, wtedy mogę dokonać podwójnej płatności, więc co muszę zrobić? Zadzwoń do każdej karty kredytowej i zapytaj, czy biorą udział w grogramie trudności?

  Thomas BrightTo dobry punkt wyjścia, chociaż mogą poprosić o weryfikację dochodów itp., Aby zakwalifikować się do swoich programów. W innych przypadkach możesz po prostu z nimi negocjować. Drugą opcją jest program zarządzania długiem, który oferuje Clearpoint. W takim przypadku Clearpoint zarządzałby relacjami z wierzycielami (oferując niższe stawki itp.), A Ty zapłaciłbyś symboliczną opłatę i przesłałby swoje płatności do Clearpoint.

  Po przeczytaniu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania nie rozumiem, w jaki sposób zamknięcie karty kredytowej nie wpłynęłoby na zdolność kredytową? Na pewno tak, zwłaszcza twoja historia kredytowa.

  Thomas BrightCzy odnosisz się do tej strony czy innej? Jedyne, o czym tutaj mówimy, to to, że istnieje nieco preferowany sposób zamknięcia konta w tej sytuacji – zaznaczenie, że Ty (konsument) zamknąłeś je zamiast wierzyciela.

  Nawet konsument zamyka go, co może mu zaszkodzić, zamykając je zbyt szybko lub zamykając zbyt wiele.

  Thomas BrightOczywiście zamknięcie może zdecydowanie zaszkodzić (innym powodem jest obniżenie średniego wieku kont). Jednak zapis „według konsumenta jest nadal preferowany.

  Lisa DipzinskiWspólnie podpisałem pożyczkę studencką dla moich siostrzeńców, a jego rata wynosi 1020 USD miesięcznie, a on zapytał pożyczkodawcę „Wells Fargo o możliwość obniżenia płatności. Poinformowali go o „opcji trudności. Ja, jako współsygnatariusz, również muszę się na to zgodzić. Moje pytanie brzmi, jak wpłynie to na moją zdolność kredytową. Mój wynik to obecnie 780.

  BonnieWłaśnie dostałem pismo lub dział świadczeń Po prostu chcę zamknąć konto za pomocą moich kart kredytowych, które mam lub pozostaną otwarte, jeśli to zrobię

  Thomas BrightPrzepraszam Bonnie, nie jestem pewien, czy rozumiem dokładnie to, co masz na myśli. Możesz wyjaśnić?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy