Kto ma najwięcej bitcoinów?

17 lutego 2021
Category: Bitcoin Jest

Według Statista, od pierwszego kwartału 2014 r. Do trzeciego kwartału 2017 r. Liczba użytkowników Bitcoin stale rośnie od momentu jego powstania w 2009 r. Łączna liczba na wrzesień 2017 r. To 15 milionów użytkowników portfela.

Sieć Bitcoin ma ponad 11 milionów adresów, a ich saldo na kontach przekracza 1 USD.

Faktem jest, że użytkownicy mogą zachować więcej niż jeden adres, a tym samym stosunkowo zmniejszyć liczbę użytkowników Bitcoin.

Poniżej znajduje się lista osób posiadających najwięcej Bitcoinów na swoich kontach.

Satoshi Nakamoto

Uważa się, że założyciel Bitcoin posługuje się pseudonimem Satoshi Nakamoto i jest postrzegany jako osoba lub grupa osób, które pozostają anonimowe od czasu jego powstania.

Satoshi posiada łącznie 1 milion Bitcoinów, a według MONEY, korzystając z aktualnych kursów wymiany, wynalazca ma fortunę wartą ponad 15 miliardów dolarów w grudniu 2017 roku.

To absurd, że Satoshi do tej pory wydał mniej niż 500 Bitcoinów.

Rząd Stanów Zjednoczonych

Według WIRED, FBI kontroluje 144 000 monet o wartości ponad 100 milionów dolarów. Monety te zostały przejęte z Silk Road, znanego internetowego rynku narkotykowego, który został stworzony i zarządzany przez Amerykanina Rossa Ulbrichta.

Bitcoin uczynił z systemu federalnego drugie miejsce w posiadaniu najważniejszych portfeli Bitcoin w historii kryptowalut.

Bliźniaczki Winklevoss

Zostali postawieni w centrum uwagi z powodu zaciekłego sporu z Markiem Zuckerbergiem o początkowe założenie Facebook Inc.

Według badania przeprowadzonego przez NY Times, bliźniacy zainwestowali łącznie 11 milionów dolarów w Bitcoiny, co czyni ich jednymi z najbogatszych osób w klubie Bitcoin. Wyceniane są na 400 milionów dolarów.

W październiku 2015 roku bracia założyli Gemini Trust Co., platformę wymiany walut cyfrowych.

Charlie Shrem

Charlie po raz pierwszy dowiedział się o Bitcoinie w 2011 roku, kiedy był seniorem w Brooklyn College. Kupił ponad 500 monet po 3 dolary za sztukę zamiast wydobywać, co było wówczas normą. Kiedy cena waluty wskazywała na 20 dolarów, kupił nawet tysiące.

Później zaprezentował Bit Instant, firmę, która umożliwiła użytkownikom kupowanie Bitcoinów w ponad 700 000 sklepów, w tym gigantów Walmart i Duane Reade. Od tego czasu firma triumfalnie dokonała transakcji na ponad 14 milionów dolarów w bitcoinach. Bitcoiny Charliego są szacowane na 45 milionów dolarów.

Jered Kenna

Jered to znany przedsiębiorca Bitcoin i były marine. W 2011 roku założył platformę wymiany znaną jako Tradehill, która rywalizowała z nieistniejącym panem Goxem.

Jered dokonał świetnego wejścia do Bitcoin, kupując kilka monet po cenie 0,2 USD za sztukę. Później sprzedał je po zawrotnej cenie 258 dolarów, uzyskując zysk w wysokości 257 dolarów na każdej monecie. To była jedna z jego ogromnych partii. Jered jest wart 30 milionów dolarów.

Tony Gallippi

Tony jest założycielem Bit Pay, platformy płatności w wirtualnej walucie. Po ujawnieniu Bit Pay w 2011 r. Pełnił funkcję CEO do maja 2014 r., A później objął stanowisko Prezesa Wykonawczego. Gallippi posiada tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii mechanicznej na słynnym Georgia Institute of Technology.

Tony Gallippi jest właścicielem Bitcoinów o wartości ponad 20 milionów dolarów. Uważa się jednak, że jest on wyższy, tak jak większość milionerów Bitcoin jest nieugięta w ujawnianiu swojej prawdziwej wartości netto.

Yifu Guo

Jest jednym z nielicznych, którzy wydobyli bitcoiny na miliony fortun. Yifu Guo, który porzucił szkołę, rozpoczął wydobywanie bitcoinów, będąc jeszcze studentem New York University, aby opłacić czynsz i rachunki.

Później opracował pierwszy przełomowy układ scalony specyficzny dla aplikacji (ASIC), firmę produkcyjną dla Bitcoin o nazwie Avalon. Jego układy ASIC były uważane za 50 razy szybsze niż jakakolwiek karta graficzna i opłacalne. Pojedynczy górnik o wartości 1500 USD w serwisie eBay kosztował aż 20000 USD.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy