Kto może mi pomóc w zdobyciu kredytu?

17 lutego 2021

Jakie firmy polecasz do budowania kredytu?

Drogi SIP

Nie musisz zatrudniać firmy do pomocy w budowaniu kredytu. Istnieje wiele sposobów na rozpoczęcie budowania historii kredytowej i możesz to zrobić samodzielnie, za darmo.

Pierwszym krokiem, który zalecamy, jest pobranie kopii raportów kredytowych, abyś mógł zobaczyć, co jest zgłaszane. Możesz poprosić o bezpłatny raport kredytowy Experian.

Powinieneś także rozważyć zamówienie darmowego wyniku FICO od Experian. Uzyskanie zdolności kredytowej jest kluczowe, ponieważ wraz z nią otrzymasz listę najważniejszych czynników negatywnie wpływających na Twoją zdolność kredytową, znanych jako czynniki ryzyka. Pracując nad zajęciem się czynnikami ryzyka, będziesz pracować nad poprawą swoich wyników kredytowych.

Jak zacząć budować kredytJeśli dopiero zaczynasz i ustalasz kredyt po raz pierwszy, możesz mieć tak zwany „cienki plik. Cienki plik kredytowy jest ogólnie definiowany jako plik zawierający pięć lub mniej rachunków. Kilka wskazówek dotyczących ustalania kredytu, gdy masz cienki plik:

  • Złóż wniosek o kartę kredytową. Jeśli jeszcze go nie masz, dobrym pomysłem jest złożenie wniosku i rozpoczęcie korzystania z karty kredytowej. Karty kredytowe zapewniają pożyczkodawcom duży wgląd w sposób zarządzania zadłużeniem, ponieważ pozwalają na swobodę decydowania o wysokości opłat i spłaty każdego miesiąca. Najważniejsze jest, aby nie przepłacać ani nie dokonywać opóźnionych płatności. Idealnie byłoby, gdybyś co miesiąc spłacał całą saldo.
  • Otwórz zabezpieczoną kartę kredytową. Jeśli masz cienki plik, możesz nie kwalifikować się samodzielnie do tradycyjnej karty kredytowej. W takim przypadku rozważ otwarcie zabezpieczonej karty. Są one łatwiejsze do zakwalifikowania, ponieważ wpłacasz depozyt podczas otwierania konta, więc ryzyko dla pożyczkodawcy jest mniejsze. Zapytaj wystawcę, czy zgłasza zabezpieczone konta kart do trzech głównych biur kredytowych (Experian, TransUnion i Equifax). Nawet jeśli tego nie zrobią, bank może w końcu zamienić konto na tradycyjną niezabezpieczoną kartę kredytową, jeśli wszystkie płatności dokonasz na czas. Poproś członka rodziny o wspólne podpisanie. Jeśli masz szczęście, że masz członka rodziny ze świetnym kredytem, ​​który jest skłonny podpisać z Tobą kartę kredytową lub pożyczkę ratalną, może to być świetny sposób na rozpoczęcie ustanawiania kredytu na Twoje nazwisko. Pamiętaj, że wszelkie nieodebrane płatności pojawią się również w raporcie kredytowym Twojego cosignera, szkodząc zarówno jego zdolności kredytowej, jak i Twojej. Poproś kogoś o dodanie Cię jako autoryzowanego użytkownika . Inną opcją jest zostanie autoryzowanym użytkownikiem na koncie znajomego lub członka rodziny. Jako autoryzowany użytkownik możesz używać karty do robienia zakupów, ale nie jesteś odpowiedzialny za dokonywanie płatności. Jeśli pożyczkodawca zgłasza konta autoryzowanych użytkowników firmom sporządzającym raporty kredytowe, dodanie do konta może pomóc w rozpoczęciu budowania kredytu. Zarejestruj się, aby otrzymywać raporty o płatnościach za media i telefon komórkowy . Experian ma teraz bezpłatną usługę o nazwie Experian Boost . Ta usługa pozwala na dodanie miesięcznych płatności za media, telefon komórkowy i inne płatności telekomunikacyjne na czas do raportu kredytowego. Proces rejestracji jest szybki, łatwy i bezpieczny. Może to być szczególnie korzystne dla osób z cienkimi plikami kredytowymi lub z wynikami kredytowymi poniżej 680. Możesz dowiedzieć się więcej o Experian Boost tutaj.Kiedy zaczniesz budować kredyt, pamiętaj, aby dokonywać wszystkich płatności na czas, utrzymywać niskie saldo karty kredytowej i nie ubiegać się o zbyt wiele produktów kredytowych w krótkim czasie. Zarządzanie kredytem w ten sposób może pomóc w ustaleniu kredytu i poprawieniu wyników kredytowych, aby pomóc Ci osiągnąć cele finansowe.

    Dziękuję za pytanie

    Jennifer White, specjalista ds. Edukacji konsumenckiej

    To pytanie pochodziło z niedawnej sesji Periscope, którą prowadziliśmy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy