Który raport kredytowy pobiera Barclaycard?

17 lutego 2021

Jako jeden z największych wydawców kart kredytowych w kraju nie byłoby zaskoczeniem, że rozważasz kartę kredytową wydaną przez Barclaycard. Kiedy ubiegasz się o kartę kredytową Barclaycard, prawie gwarantuje się, że firma poprosi o kopię twojego raportu kredytowego od TransUnion . W niezwykle rzadkich przypadkach Barclaycard może skontaktować się z inną agencją kredytową.

Pamiętaj, że źródło informacji, że każde z trzech amerykańskich biur kredytowych jest takie samo: Twoje życie finansowe. Oznacza to, że zazwyczaj nie będzie dużej różnicy między raportami w każdej firmie. Mimo to istnieją przypadki, w których ważne jest, aby wiedzieć, które biuro zostanie odwołane.

Odkryliśmy, że Barclaycard współpracuje prawie wyłącznie z TransUnion, przeglądając 125 zgłoszonych przez konsumentów zapytań kredytowych między styczniem 2016 a grudniem 2017.

Skąd mamy dane

Zawsze jest stresujące, kiedy ubiegasz się o pożyczkę, niezależnie od tego, czy jest to pożyczka hipoteczna, pożyczka osobista, czy karta kredytowa. Rzadko zdarza się, że proces aplikacji jest przejrzysty i trudno jest wiedzieć, jaki będzie wynik, zanim faktycznie złożysz wniosek. Jedyne, co możesz zrobić, to wypełnić wniosek i mieć nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze.

Biorąc pod uwagę, jak nieprzejrzysty jest ten proces, nie powinieneś być zaskoczony, słysząc, że pożyczkodawcy nie mówią nam, z którymi biurami kredytowymi współpracują. Oznacza to, że musieliśmy zebrać te informacje bezpośrednio od osób, które ubiegały się o karty od Barclaycard.

Za każdym razem, gdy ubiegasz się o pożyczkę, niezależnie od tego, o jaki rodzaj pożyczki się ubiegasz, pożyczkodawca może pobrać kopię twojego raportu kredytowego z wybranego przez siebie biura informacji kredytowej. Za każdym razem, gdy wymagana jest kopia raportu, agencja kredytowa odnotowuje. Przechowuje zapisy tych „trudnych przypadków na Twoim koncie przez dwa lata od daty zapytania.

Każde mocne pociągnięcie, które pojawia się w raporcie, obniży twoją zdolność kredytową o kilka punktów. Ponieważ tylko biuro informacji kredytowej, z którego korzystał pożyczkodawca, nie zajmuje się zapytaniem, możemy wykorzystać te informacje, aby dowiedzieć się, z którego biura korzysta określony pożyczkodawca.

Użyliśmy bazy danych CreditBoards.com do zebrania większości tych danych. Ludzie korzystają z tej witryny, aby sprawdzić, jakie jest prawdopodobieństwo, że kwalifikują się do otrzymania określonej karty. Po złożeniu wniosku o kartę mogą podać informacje, takie jak dochód, ocena kredytowa i biuro, z którego korzystano, aby przyszli użytkownicy mogli lepiej ocenić swoje szanse.

Skorzystaliśmy z wyników tylko z ostatnich dwóch lat, abyśmy mogli podać najbardziej aktualne informacje.

Co oznaczają dla Ciebie nasze badania

Celem artykułu jest pomoc w określeniu, który raport kredytowy najprawdopodobniej wpłynie na Twoje szanse na uzyskanie zatwierdzenia z karty Barclaycard. Barclaycard współpracuje prawie wyłącznie z TransUnion, więc na tym raporcie należy się skupić.

Idealnie byłoby, gdyby wszystko, co zrobisz, aby poprawić swoją zdolność kredytową z jednym biurem, poprawi Twój wynik w każdym biurze. Mimo to skupienie się na jednym biurze kredytowym może ułatwić sprawę, zwłaszcza jeśli w raporcie są błędy.

Jak sprawdzić własne raporty kredytowe

Możesz bezpłatnie sprawdzić swój własny raport kredytowy. Powinieneś to robić regularnie, aby upewnić się, że Twój raport kredytowy jest wolny od błędów.

Zalecamy, abyś korzystał z AnnualCreditReport.com do sprawdzania raportów kredytowych. Jest to jedyna strona internetowa, na którą rząd Stanów Zjednoczonych uzyskał sankcje za sprawdzanie raportów kredytowych. Witryna nie zmusza Cię również do zapisania się do jakiegokolwiek rodzaju subskrypcji.

Korzystając z tej witryny, możesz poprosić o jedną kopię raportu od każdej agencji kredytowej raz w roku.

Jeśli chcesz przeglądać swój raport kredytowy częściej niż raz w roku, rozłóż swoje prośby między agencjami. W styczniu poproś firmę Experian o kopię swojego raportu. W maju poproś Equifax o przesłanie kopii raportu kredytowego. We wrześniu poproś o kopię swojego raportu od TransUnion. Dzięki tej strategii co roku otrzymujesz bezpłatnie trzy kopie raportu.

Na przykład: w styczniu poproś firmę Experian o kopię swojego raportu. W maju poproś Equifax o przesłanie kopii raportu kredytowego. We wrześniu poproś o kopię swojego raportu od TransUnion. Dzięki tej strategii co roku otrzymujesz bezpłatnie trzy kopie raportu.

Inną opcją jest uzyskanie bezpłatnej kopii raportu kredytowego od wystawcy karty kredytowej, u którego masz konto. Wielu emitentów, takich jak Citi, American Express i Discover, oferuje kopie Twojego raportu i aktualizuje je co miesiąc bezpłatnie.

Jeśli chcesz pobrać kopię swojego raportu z AnnualCreditReport.com, skorzystaj z tych wskazówek.

 • Podaj dokładne informacje i sprawdź je dwukrotnie. Błędy mogą Cię tymczasowo zablokować.
 • Zostaną zadane pytania weryfikacyjne. Niektóre z nich to podchwytliwe pytania. Czasami „żadne z powyższych nie jest poprawną odpowiedzią.Zapisz lub wydrukuj kopię raportu, gdy tylko go otrzymasz, w przeciwnym razie możesz go stracić, jeśli zamkniesz okno przeglądarki.Możesz również poprosić o raport telefonicznie, dzwoniąc pod numer 1-877-322-8228 lub pocztą, wysyłając formularz na adres:

  • Usługa żądania rocznego raportu kredytowego

   PO Box 105281 Atlanta, GA

   30348-5281Żądania zgłoszone telefonicznie i pocztą zostaną wysłane pocztą w ciągu 15 dni.

   Jak uzyskać dodatkowe raporty kredytowe od TransUnion

   Jeśli chcesz otrzymać dodatkowe kopie raportu z TransUnion, możesz je otrzymać za darmo lub ze zniżką. Ustawa Federal Fair Credit Reporting Act gwarantuje dostęp do raportu kredytowego każdego roku. Określa również inne sytuacje, w których masz prawo do bezpłatnej kopii raportu kredytowego.

   Możesz otrzymać bezpłatny raport kredytowy w następujących sytuacjach:

   Niektórzy pożyczkodawcy automatycznie podają Twój wynik, gdy odmówiono Ci wydania karty, ale tak samo jak wielu nie. Nie bój się skorzystać z prawa do kopii raportu kredytowego i poprosić pożyczkodawcę o przesłanie go, jeśli odmówiono ci pożyczki. Jeśli poprosisz o kopię raportu użytego do odrzucenia wniosku, pożyczkodawca musi ją dostarczyć.

   W niektórych stanach obowiązują surowsze przepisy, które mogą zapewniać dostęp do raportów TransUnion po obniżonej cenie. Lista tych stanów znajduje się poniżej:

   TransUnion: bezpłatne lub obniżone opłaty za raporty kredytowe Stan 1 wniosek Dodatkowe prośby Ramy czasowe Kalifornia 8 USD8 USDZawsze Kolorado Darmowy8 USDRok kalendarzowy Connecticut 5 USD7,50 USD12 miesięcy Gruzja DarmowyDarmowyZawsze Maine Darmowy5 USD12 miesięcy Maryland Darmowy5 USD12 miesięcy Massachusetts Darmowy8 USDRok kalendarzowy Minnesota 3 USD3 USDZawsze Mississippi DarmowyDarmowyZawsze Montana 8,50 USD8,50 USDZawsze New Jersey Darmowy8 USD12 miesięcy Portoryko Darmowy11,50 $Rok kalendarzowy Vermont Darmowy7,50 USD12 miesięcy Wyspy Dziewicze 1 $1 $ZawszeJak ulepszyć swój raport kredytowy

   Kiedy zobaczysz swój raport kredytowy, czas popracować nad jego ulepszeniem. Chociaż najlepszym sposobem na poprawę kredytu jest dokonywanie terminowych płatności przez długi czas, istnieje kilka krótkoterminowych strategii do wypróbowania.

   Napraw wszelkie błędyBłąd w raporcie kredytowym jest częstszy niż można by się spodziewać. Jeśli w swoim raporcie masz błąd, na przykład konto, którego nie otworzyłeś, usunięcie go może być łatwym sposobem na zwiększenie wyniku, zwłaszcza jeśli konto ma złą opinię.

   Każde biuro ma inne instrukcje dotyczące kwestionowania błędów, więc pamiętaj o dokładnym przestrzeganiu procedury.

   Usuń zaległe kontaJeśli w przeszłości nie spłacałeś kredytu, może to spowodować ogromny spadek wyniku. Skontaktuj się z pożyczkodawcą i negocjuj, prosząc o usunięcie zaległego konta z pliku w zamian za płatność.

   Spłacić istniejący długPożyczkodawcy chcą wiedzieć, czy będziesz w stanie dokonać spłaty nowej pożyczki. Jeśli jesteś już głęboko zadłużony, szanse na spłatę nowej pożyczki są niskie. Spłacaj długi, aby zwiększyć swoje szanse.

   Zwiększ swoje limity kredytowePożyczkodawcy dbają również o to, z jakiego procentu kredytu korzystasz. Jeśli maksymalizujesz swoje karty kredytowe, to nie wygląda dobrze. Poproś wystawców Twoich obecnych kart kredytowych o zwiększenie limitów kredytowych, aby uzyskać niewielki wzrost wyniku.

   Kiedy aktualizowany jest Twój raport kredytowy?

   Zwykle pożyczkodawcy aktualizują biura informacji kredytowej raz w miesiącu, na koniec każdego okresu rozliczeniowego. Oznacza to, że pojawienie się w raporcie wszelkich zmian na kontach może zająć kilka miesięcy. Jeśli spodziewasz się ubiegać się o ważną pożyczkę, zacznij pracować nad ulepszeniem swojego kredytu tak szybko, jak to możliwe.

   Twoje dochody i wydatki również są ważne

   Twoja zdolność kredytowa nie jest jedyną rzeczą, która ma znaczenie podczas ubiegania się o pożyczkę. Kredytodawcy zadbają również o Twoje dochody i wydatki.

   Kiedy ubiegasz się o kartę kredytową, Barclaycard może poprosić Cię o podanie rocznego dochodu i miesięcznej raty mieszkaniowej. Jeśli zarabiasz 12 000 USD rocznie i wydajesz 750 USD miesięcznie na czynsz, Barclaycard będzie wiedział, że masz niewielkie szanse na dokonanie płatności kartą kredytową. Jeśli zarabiasz 120 000 USD rocznie i wydajesz 2500 USD na czynsz miesięcznie, masz więcej miejsca w budżecie na płatności.

   Chociaż możesz pokusić się o kłamstwo, gdy zostaniesz zadany te pytania, nie rób tego. Barclaycard może poprosić o weryfikację w postaci rachunków za czynsz, deklaracji podatkowych lub wypłat. Jeśli podałeś nieprawidłowe informacje, Twoje zgłoszenie zostanie odrzucone lub jeśli konto jest już otwarte, zostanie zamknięte.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy