Najlepsze branże do inwestowania: trzy wskazówki

17 lutego 2021

3 grudnia 2019 21:48 EST

W jakie branże warto inwestować?

To jest dosłownie pytanie za milion dolarów. Profesjonalni inwestorzy poświęcają temu swoje kariery. Ci, którzy odnieśli sukces, mogą zarobić miliony, a nawet miliardy. Ustalanie, rok po roku, gdzie będą płynąć pieniądze… to wielka sprawa.

Oczywiście nie oznacza to, że próba znalezienia silnych branż inwestycyjnych dla własnego portfela jest beznadziejna. Ale to znaczy, że powinieneś przyjmować porady na ten temat z przymrużeniem oka. Oto trzy wskazówki, które należy wziąć pod uwagę, wybierając najlepsze branże do inwestowania.

Uwaga dla czytelników – wszystkie porady zawarte w tym artykule należy traktować jako czysto edukacyjne i nie należy ich interpretować jako osobistych porad inwestycyjnych. Wszystkie określone branże są podane TYLKO w celach demonstracyjnych. Aby uzyskać praktyczne rekomendacje dotyczące własnego portfela, skontaktuj się z uwierzytelnionym doradcą finansowym.

Po pierwsze: zachowaj spójną strategię

Jednym z największych błędów popełnianych przez inwestorów detalicznych (takich jak Ty i ja) jest aktywne zarządzanie portfelem. Staramy się grać na rynku, mierzyć czas akcji i przesuwać pieniądze, aby ścigać najnowszy gorący sektor. Zwykle skutkuje to stratami, a inwestorzy, którzy nie tracą pieniędzy, generalnie zarabiają mniej, niż mieliby przy odrobinie cierpliwości.

Nie ma nic złego w odkładaniu puli pieniędzy na spekulacje, ale większość twojego portfela powinna być zbudowana wokół strategii. Inwestujesz wokół celów; zrównoważyć wzrost ze zdolnością do odbudowy po stratach; zachować zdrową różnorodność aktywów i branż; i planuje trzymać większość inwestycji przez lata.

Długo o tym pisaliśmy w naszym artykule o zastosowaniu lekcji Warrena Buffeta do własnego portfolio. Inteligentni inwestorzy koncentrują się na długoterminowym wzroście i kupują papiery wartościowe za realną wartość aktywów bazowych. Nie pytaj, co rynek zrobi z tymi akcjami w przyszłym miesiącu, zapytaj, czy firma, która je sprzedaje, ma solidny model biznesowy.

I nie zakłócaj tego w poszukiwaniu następnej gorącej rzeczy.

Szukając najlepszych branż do inwestowania, zacznij od skupienia się na swojej strategii. Nie zmieniaj swojego podejścia do inwestowania, aby ścigać coś, co wygląda na gorące. Nie ma nic złego w wydawaniu pieniędzy spekulacyjnych na tego rodzaju inwestycje, ale poza tym wybierz branże, które uzupełniają Twój portfel.

Po drugie: inwestuj w fundusze indeksowane sektorowo

Jeśli chcesz zainwestować w konkretną branżę, najlepszym sposobem na to jest skorzystanie z tak zwanego „funduszu sektorowego.

Fundusze sektorowe są formą funduszu indeksowego, portfela aktywów zbudowanych w taki sposób, aby jego całkowity wzrost odzwierciedlał benchmark strony trzeciej. Na przykład fundusz indeksowy S&P 500 zostałby zbudowany z pakietu aktywów, tak aby portfel ogólnie śledził wzrost i straty indeksu S&P 500 (w tym przypadku zazwyczaj po prostu kupując udziały spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 ). Jako inwestor kupujesz udziały w tych funduszach, posiadając część ich ogólnych wyników w taki sam sposób, jak kupujesz akcje.

Możesz w nie inwestować za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych lub funduszy giełdowych, z których każdy ma własny zestaw reguł i procesów.

Wiele funduszy jest indeksowanych do określonych branż. Nazywa się to funduszami sektorowymi. Te produkty są tworzone w celu śledzenia wydajności określonych branż. Na przykład fundusz sektora finansowego mógłby próbować śledzić ogólne zyski i straty sektora bankowego i pożyczkowego, podczas gdy fundusz sektora technologicznego próbowałby odzwierciedlić wyniki firm technologicznych.

To najlepszy sposób, aby zaprezentować swoje portfolio całej branży. Inwestowanie w określone akcje pomaga wyłapać część zysków z danego sektora, ale zwrot z kapitału na ogół będzie miał więcej wspólnego z tym, jak ta konkretna firma radzi sobie niż na całym rynku. Jeśli chcesz zainwestować w branżę, najlepszym sposobem na to jest fundusz branżowy.

Fundusze sektorowe wymagają więcej analiz niż typowe fundusze indeksowe, ponieważ nie ma jednoznacznego wzorca do śledzenia przez fundusz. W przypadku czegoś takiego jak S&P 500 lub Dow Jones Industrial Average, fundusz może wykorzystać istniejącą liczbę, aby ocenić, jak dokładnie wykonał. Nie ma jednak uniwersalnego wzorca, który mierzyłby konkretny sektor przemysłu, więc fundusze te są zestawiane w oparciu o najlepszą ocenę zarządzających funduszami. W związku z tym przed dokonaniem inwestycji należy zapoznać się z historycznymi wynikami dowolnego funduszu.

Po trzecie: wybierz branżę

Na koniec wybraliśmy najlepszą branżę do zainwestowania. Dlaczego?

To dlatego, że absolutnie nie możemy przecenić znaczenia podstaw. Najlepszą radą, jaką możemy udzielić inwestorowi, jest długoterminowe zarządzanie swoimi pieniędzmi. Dobrze zdywersyfikowany portfel, zbudowany z myślą o wartości aktywów bazowych przez lata, będzie Ci służyć znacznie lepiej niż ten, który stara się zmaksymalizować wskazówki dotyczące akcji. Podkreślamy to, ponieważ inwestorzy często pomijają te podstawy. Są znacznie mniej ekscytujące niż uzyskiwanie szybkich zysków z dużych zakupów, ale nudne rzeczy działają.

Nie oznacza to, że wybór konkretnej inwestycji jest nieistotny. Daleko stąd. Mądre zarządzanie konkretnymi zakupami nadal ma duże znaczenie. W zależności od tego, co chcesz zrobić w swoim portfolio, niektóre sektory będą dla Ciebie bardziej odpowiednie niż inne. Oto kilka przykładów, które możesz wziąć pod uwagę budując własne inwestycje.

Inwestorzy wzrostu: technologia

Nie ma innego sposobu, aby to powiedzieć, technologia to obecnie sektor wzrostu. Największe zyski często skupiają się wokół produktów zaawansowanych technologicznie, a firmy takie jak Apple ( AAPL ) – Get Report, Google ( GOOGL ) – Get Report i Facebook ( FB ) – Get Report stały się wiodącymi na świecie firmami z większą gotówką niż wiele rządów państwowych . W rezultacie firmy te wykazują tendencję do szybkich zysków, co może być bardzo dobre dla portfeli zorientowanych na wzrost.

Uważaj jednak. Wzrost wiąże się z ryzykiem. Rynek już zaczął wykazywać oznaki problemów, jakie czekają ten sektor, ponieważ jednorożce cyfrowej przestrzeni startupowej walczyły o przekształcenie swojego ogromnego sukcesu rynkowego w rzeczywiste zyski. Firmy z pierwszej dekady XXI wieku, takie jak Amazon ( AMZN ) – Get Report, Facebook i Google zarobiły więcej pieniędzy niż większość firm w historii ludzkości. Firmy ostatniej dekady, takie jak Uber ( UBER ) – Get Report, WeWork i Bird… nie.

Inwestorzy w stabilność: produkty konsumenckie

Podstawowe produkty konsumenckie to żywność, odzież, higiena i inne produkty, których wszyscy używamy na co dzień.

W tym sektorze obowiązuje odwieczna zasada, że ​​jeśli chodzi o pieniądze, nudne jest dobre. Ekscytujący księgowy to jeden z największych błędów życia, grając w „zgadnij diagnozę i zabawne małe niespodzianki związane z pedałem hamulca. Zszywki konsumenckie spełniają te wymagania. Podstawowy popyt na te produkty zwykle nie zmienia się zbytnio w zależności od warunków finansowych, więc jest to historycznie jeden z najbardziej stabilnych sektorów, w które można inwestować. Nie zapewni gwałtownego wzrostu, ale raczej nie zaskoczy.

Inwestorzy ekonomiczni: konsumenci według uznania

Wielu inwestorów buduje swój portfel wokół ogólnych wyników rynku akcji. W tym celu inwestują znaczne środki w akcje z indeksami rynkowymi, które śledzą indeksy, takie jak S&P 500 i Dow Jones Industrial Average.

Możesz rozszerzyć tę strategię na ogólne inwestowanie w gospodarkę, próbując indeksować swój portfel zgodnie z ogólnym wzrostem gospodarki USA. Sektor konsumencki jest dobrym wyborem inwestycyjnym dla inwestorów, którzy chcieliby to zrobić. Podobnie jak podstawowe produkty konsumenckie, ta branża reprezentuje wydatki konsumenckie, ale w przeciwieństwie do swojego odpowiednika koncentruje się na produktach, których ludzie nie potrzebują. Ten indeks sektorowy będzie próbował uchwycić wydatki na produkty takie jak rozrywka, dobra luksusowe, elektronika użytkowa i inne towary, na które istnieje duże zapotrzebowanie i które są mało potrzebne.

Zwykle dobrze współgra z ogólnymi wynikami gospodarki USA, odzwierciedlając zaufanie i siłę nabywczą ogółu konsumentów.

Inwestorzy niskiego ryzyka: opieka zdrowotna

Sektor opieki zdrowotnej generalnie odzwierciedla firmy zaangażowane w świadczenie opieki zdrowotnej, takie jak te, które produkują leki i urządzenia medyczne, oraz prywatne podmioty świadczące usługi medyczne.

Jest to zwykle bardzo stabilny sektor, ponieważ zapotrzebowanie na opiekę zdrowotną nie ma żadnego związku z całą gospodarką. Ludzie potrzebują opieki zdrowotnej w stałym, stabilnym tempie, które będzie rosło wraz z dalszym wzrostem populacji. Chociaż inicjatywy w zakresie zdrowia publicznego mogą potencjalnie wpłynąć na ten popyt i chociaż reformy opłat za opiekę zdrowotną mogą wpłynąć na pewien stopień dochodów, ostatecznie jest to branża, która zawsze będzie musiała zapewniać stabilny poziom wysokiej jakości produktów i usług.

Wraz ze starzeniem się pokolenia wyżu demograficznego na emeryturę, w nadchodzących latach będzie to szczególnie duże. To nie jest branża dla dużych zysków, ale dla kogoś, kto chce zminimalizować ryzyko.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy