Najlepsze firmy ubezpieczeniowe na rok 2020

17 lutego 2021

Jeff Rose, CFP® | 04 sierpnia 2020

Ubezpieczenie rentowe jest jednym z najbardziej niezrozumiałych produktów na rynku, dlatego tak niewiele osób, które go potrzebują, faktycznie je posiada. Jednak wybór ubezpieczenia na wypadek inwalidztwa może być najważniejszą decyzją, jaką możesz podjąć dla swojej rodziny. Czemu? Ponieważ ubezpieczenie inwalidzkie chroni twoją zdolność do zarabiania, jeśli nie możesz pracować z powodu obrażeń lub nawet trwałego inwalidztwa.

Kiedy ubezpieczenie inwalidzkie może się opłacić? Przejdźmy przez hipotetyczną sytuację.

Prawdziwa historia życia

Neurochirurg pod koniec trzydziestki, który właśnie skończył miejsce zamieszkania, z dwójką małych dzieci, długiem w szkole medycznej i milionami dolarów potencjału zarobkowego miał udar i nigdy więcej nie przeprowadzi operacji. Jego rodzina jest chroniona, ponieważ dostał odpowiednią polisę od najlepiej ocenianego ubezpieczyciela.

Spis treści
 • Rozpocznij wycenę od tych polecanych ubezpieczycieli
 • Dlaczego możesz potrzebować ubezpieczenia na wypadek inwalidztwaNajważniejsze czynniki przy zakupie ubezpieczenia na wypadek inwalidztwaNajlepsze firmy ubezpieczeniowe na wypadek inwalidztwa w 2020 rokuJak znaleźliśmy najlepszych ubezpieczycieli na wypadek inwalidztwa w 2020 rokuIle potrzebuję z tytułu niepełnosprawności?Długoterminowe a krótkoterminowe ubezpieczenie na wypadek inwalidztwaInne sposoby uzyskania zasiłku inwalidzkiegoPodsumowanie: Najlepsze firmy ubezpieczeniowe na rok 2020Rozpocznij wycenę od tych polecanych ubezpieczycieli

  Dlaczego możesz potrzebować ubezpieczenia na wypadek inwalidztwa

  Kiedy jesteś stosunkowo młody lub zdrowy, łatwo uwierzyć, że nie potrzebujesz żadnego ubezpieczenia inwalidzkiego. Jesteś praktycznie niezwyciężony, prawda? Niestety, tego rodzaju myślenie rok po roku stawia miliony Amerykanów w tarapatach finansowych, głównie dlatego, że nie mają oni żadnej siatki bezpieczeństwa, gdy dojdzie do poważnej choroby lub urazu.

  Dla jasności, brak ubezpieczenia na wypadek inwalidztwa może prowadzić do katastrofalnych konsekwencji dla Twojej rodziny, jeśli okaże się, że nie jesteś w stanie pracować. Bez wypłaty prawdopodobnie miałbyś trudności z opłaceniem rachunków i utrzymaniem jedzenia na stole, a nawet mógłbyś stracić dom. Gdybyś miał współmałżonka lub partnera, mógłby on zostać wyznaczony jako jedyny dostawca dla twojego gospodarstwa domowego w przyszłości, co może być w ogóle realistyczne lub nie.

  Niestety, niepełnosprawność występuje częściej, niż mogłoby się wydawać. Według Council for Disability Awareness, ponad 25 procent dzisiejszych 20-latków może spodziewać się niezdolności do pracy przez co najmniej rok z powodu urazu lub choroby przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Co więcej, 5,6 procent amerykańskich pracowników będzie miało jakąś krótkoterminową niezdolność do pracy w danym roku, przy czym prawie wszystkie najczęstsze sytuacje mają podłoże „niezwiązane z pracą zawodową.

  W rzeczywistości najczęstsze sytuacje, które prowadzą do krótkich zrywów z pracy lub nawet długotrwałej niepełnosprawności, to ciąża (25%), zaburzenia mięśniowo-szkieletowe (20%), zaburzenia trawienia (7,8%), problemy ze zdrowiem psychicznym, w tym depresja i lęk ( 7,7%) oraz urazy, takie jak złamania, skręcenia i nadwyrężenia mięśni i więzadeł (7,5%).

  Chociaż znaczny procent pracowników ma ubezpieczenie inwalidzkie za pośrednictwem swojego pracodawcy, nie jest ich tak wielu, jak mogłoby się wydawać. Dane Biura Statystyki Pracy pokazują, że tylko 42 procent pracowników miało krótkoterminową rentę inwalidzką za pośrednictwem prywatnych pracodawców w 2018 r., W porównaniu z zaledwie 26 procentami pracowników zatrudnionych w rządach stanowych lub lokalnych. Jeśli chodzi o długoterminowe ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa, 34 procent pracowników w sektorze prywatnym objęto ubezpieczeniem poprzez pracę, w porównaniu z 38 procentami osób zatrudnionych przez władze stanowe i lokalne.

  Rzeczywistość jest taka, że ​​większość ludzi w ogóle nie jest ubezpieczona od krótkoterminowej lub długotrwałej niepełnosprawności lub przynajmniej drastycznie niedostatecznie ubezpieczona. Ostatnie raporty pokazują, że co najmniej 51 milionów pracujących dorosłych nie ma żadnego innego ubezpieczenia inwalidzkiego niż potencjalnie kwalifikujący się do ubezpieczenia społecznego. Wszyscy wiemy, że większość Amerykanów nie ma wystarczających oszczędności, aby pokryć rachunki, gdyby nagle stracili dostęp do swoich dochodów.

  Najważniejsze czynniki przy zakupie ubezpieczenia na wypadek inwalidztwa

  Tam, gdzie krótkoterminowe ubezpieczenie z tytułu niezdolności do pracy jest zazwyczaj oferowane przez pracodawcę i zwykle trwa tylko od 3 do 6 miesięcy lub do jednego roku, długoterminowe ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa może trwać od dwóch lat do osiągnięcia wieku emerytalnego.

  Inny rodzaj ubezpieczenia od inwalidztwa, zwany ubezpieczeniem na wypadek niezdolności do kredytu hipotecznego lub ubezpieczeniem spłaty kredytu hipotecznego, obejmuje spłaty kredytu hipotecznego, jeśli nie możesz pracować z powodu urazu lub niepełnosprawności.

  Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy to rodzaj ubezpieczenia, który możesz wykupić, aby wypełnić lukę między ubezpieczeniem z tytułu niezdolności do pracy Twojego pracodawcy a rzeczywistymi potrzebami finansowymi. Dodatkowe polisy dotyczące niepełnosprawności, o których prawdopodobnie słyszałeś, obejmują te z Aflac.

  Zanim zdecydujesz się na zakup polisy dla osób niepełnosprawnych, upewnij się, że rozumiesz, jakie ubezpieczenie już masz od pracodawcy (jeśli takie masz). Jeśli Twój pracodawca oferuje solidne ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa krótkoterminowego i długoterminowego, możesz potrzebować jedynie dodatkowej polisy lub ubezpieczenia hipotecznego.

  Najlepsze firmy ubezpieczeniowe na wypadek inwalidztwa w 2020 roku

  Każda z firm na tej liście jest szanowana i wysoko oceniana przez główne agencje rankingowe, co oznacza, że ​​możesz liczyć na to, że zgodnie z obietnicą wypłacą Ci odszkodowanie. Jeśli jesteś na rynku ubezpieczeń dla niepełnosprawnych, powinieneś rozpocząć wyszukiwanie tutaj.

  Bryza
 • Wbudowane funkcje obejmują częściową niepełnosprawność, przypuszczalną niepełnosprawność, modyfikację domu, rentę rodzinną, rehabilitację zawodową i świadczenie dla dawców narządów.

  Ubezpieczenie inwalidzkie z sercem

  Breeze to internetowa firma zajmująca się ubezpieczeniami na wypadek niezdolności do pracy, której celem jest zapewnienie możliwości uzyskania długoterminowego ubezpieczenia inwalidzkiego i niedrogiego. Możesz złożyć wniosek online w mniej niż 15 minut, a ta firma nie obiecuje żadnych formalności, bólu ani presji podczas całego procesu.

  Długoterminowe polisy na wypadek inwalidztwa są dostępne dla osób w wieku od 18 do 60 lat i mogą obowiązywać okresy oczekiwania od 30 dni do jednego roku. Możesz również wykupić ubezpieczenie o wartości od 500 do 20000 USD, a Twoja polisa jest odnawialna do 65 lub 67 lat.

  Dlaczego ta firma znalazła się na naszej liście: Wbudowane cechy polityk dotyczących niepełnosprawności firmy Breeze obejmują częściową niepełnosprawność, przypuszczalną niepełnosprawność, modyfikację domu, rentę rodzinną, rehabilitację zawodową i świadczenie dla dawców narządów. Możesz również dodać jeźdźców z katastrofalną kalectwem, gwarantowaną ubezpieczeniem, krytyczną chorobą i nie tylko.

  BezpieczeństwoUbezpieczenie to jedna z najpopularniejszych opcji ubezpieczenia rentowego. Ta firma oferuje kilka różnych opcji ubezpieczenia na wypadek niezdolności do pracy, w tym opcje, które mogą chronić Cię na krótko lub długoterminowo, jeśli nagle doznałeś urazu lub stałeś się niepełnosprawny i nie możesz pracować. Assurity działa również na rynku od ponad 120 lat, więc ta firma ma długą i sprawdzoną historię wywiązywania się ze swoich zobowiązań.

  Dlaczego ta firma znalazła się na liście: Jednym z powodów, dla których Assurity wyróżnia się na tle konkurencji, są opcje ubezpieczenia inwalidzkiego dla osób pracujących na własny rachunek. Jeśli jesteś właścicielem firmy lub samozatrudniony, Assurity to doskonała firma, od której możesz rozpocząć wyszukiwanie.

  Możesz kupić plan zapewniający przystępne miesięczne pokrycie i elastyczność w zakresie otrzymywania świadczeń. Niektóre z ich polis dotyczących niepełnosprawności wypłacą się nawet wtedy, gdy nie możesz pracować w starej pracy przez okres do dwóch lat, ale nadal możesz podjąć inną pracę w innym miejscu.

  Życie opiekunaGuardian Life to niemała operacja. Mają ponad 2750 agentów i 58 agencji w całym kraju. Zanim zaczniesz szukać ubezpieczenia na wypadek inwalidztwa, powinieneś wiedzieć, że plany ubezpieczenia na wypadek inwalidztwa są faktycznie oferowane przez jedną z ich spółek zależnych, Berkshire Life Insurance Company of America. Berkshire Life ma cztery rodzaje ubezpieczeń na wypadek niepełnosprawności: plany indywidualne, plany grupowe, ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa dla właścicieli firm oraz plany dodatkowe.

  Dlaczego ta firma znalazła się na liście: Guardian została założona w 1860 roku i ma najlepsze oceny zarówno od AM Best, jak i BBB. Nie tylko mają świetne oceny, ale są również globalną firmą świadczącą usługi finansowe z listy Fortune 250.

  Illinois MutualMożliwe, że wcześniej nie słyszałeś o Illinois Mutual, ale musisz uwzględnić je w swoim wyszukiwaniu pokrycia niepełnosprawności. Jak można się domyślić z nazwy, powstały one w Peorii w stanie Illinois ponad 100 lat temu. Obecnie Illinois Mutual ma ponad 1000 niezależnych agentów ubezpieczeniowych w całym kraju.

  Dlaczego ta firma znalazła się na naszej liście: Ich polisa ubezpieczeniowa na wypadek niezdolności do pracy może pomóc w pokryciu miesięcznych wydatków, jeśli ubezpieczenie społeczne nie wystarczy. Podobnie jak w przypadku większości innych planów, ich polisa jest odnawialna do ukończenia 67 lat. Dopóki płacisz składki, nie mogą one anulować Twojej polisy.

  Co więcej, plan Business Expense Power tej firmy zapewnia ubezpieczenie od inwalidztwa dla właścicieli firmy. Gdyby coś ci się stało, czy twoja firma została zamknięta? Ten plan zapewni firmie pieniądze na pokrycie wszelkich wydatków biznesowych, aby otworzyć drzwi i upewnić się, że wszystko działa sprawnie.

  PIU (Petersen International Underwriters)Petersen International Underwriters jest prawdopodobnie najmniej znaną firmą na naszej liście, ale nie powinieneś przeoczyć ich, jeśli chodzi o ubezpieczenie inwalidzkie. Pomimo braku rozpoznawalności nazwy w całym kraju PIU ma szlachetną historię, a także ocenę A + w Better Business Bureau (BBB).

  Dlaczego ta firma znalazła się na naszej liście: PIU przoduje w oferowaniu ubezpieczeń rentowych dla osób o wysokich dochodach, co oznacza, że ​​specjalizują się w pracy z klientami, którzy straciliby dużo dochodów, gdyby nie mogli już pracować. Inną kategorią, w której PIU świeci, są klienci, którzy już mają schorzenie w momencie składania wniosku. Jasne, stawki mogą nie być najniższe, ale PIU oferuje polisy dla osób niepełnosprawnych, których inne firmy nie.

  MassMutualMassMutual nie jest nowością na rynku ubezpieczeniowym i faktycznie działa od 1851 roku. Nie tylko istnieją od ponad 100 lat, ale mają również oceny jakości, w tym A + od AM Best i BBB.

  Podstawy ich ochrony obejmują okresy eliminacji od 60 dni do 730 dni, okresy zasiłkowe od 2 lat do 10 lat i maksymalny wiek 70 lat. Ta firma definiuje również niepełnosprawność jako odnoszącą się do Twojego własnego zawodu, co oznacza, że ​​jesteś zbyt ranny, aby wykonywać swoje praca, a nie byle praca. Dzięki MassMutual możesz zdobyć prawdziwego zawodnika z prawdziwego zdarzenia, który zmienia kwalifikacje do opłacania planu.

  Dlaczego ta firma znalazła się na naszej liście: Unikalnym czynnikiem planów MassMutual jest powtarzająca się niepełnosprawność. Jeśli skończysz z nową niepełnosprawnością związaną z poprzednim roszczeniem, okres eliminacji zostanie zniesiony.

  Wzajemne OmahaMutual of Omaha pojawił się na Good Financial Cents kilka razy i nie bez powodu. Co sprawia, że ​​Mutual of Omaha jest tak wyjątkowy? W większości ta firma wyróżnia się dodatkowymi zaletami i zawodnikami.

  Dlaczego ta firma znalazła się na naszej liście: Mutual of Omaha ma kilka różnych korzyści wbudowanych w swoje plany i inne, które możesz dodać do swojej polisy, jeśli chcesz uzyskać większy zasięg. Ich długoterminowe polisy ubezpieczeniowe na wypadek inwalidztwa obejmują świadczenie z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, zrzeczenie się składki na pasażera, proporcjonalną rentę inwalidzką i są gwarantowane do przedłużenia do ukończenia 67 lat.

  Po ukończeniu 67 roku życia nadal możesz uzyskać ubezpieczenie do 75 roku życia, jeśli nadal pracujesz w pełnym wymiarze godzin. To tylko kilka z wbudowanych funkcji, ale istnieje wiele innych, w tym świadczenie z tytułu nieuleczalnej choroby, świadczenie rehabilitacyjne, świadczenie w razie śmierci żywiciela i nie tylko. Możesz także dodać jeźdźców, aby uwzględnić koszty utrzymania, poważną chorobę i zwrot składki. Jeśli szukasz firmy, która ma dostosowywalny plan, Mutual of Omaha jest doskonałą opcją.

  Ohio NationalOhio National otrzymuje doskonałe rankingi od agencji zewnętrznych, w tym ocenę A + od AM Best, BBB i S&P. Pocieszające jest wiedzieć, że te zewnętrzne firmy oceniające uznały Ohio National za dostawcę bezpiecznego finansowo.

  Spójrzmy na polisę ContinuOn Income Solutions Ohio National, długoterminową polisę ubezpieczeniową na wypadek inwalidztwa dostępną dla każdego w wieku od 18 do 70 lat. Niniejsza polisa jest nieodwołalna i gwarantowana odnawialna. Mają okresy eliminacji od 60 do 365 dni i minimalny dochód w wysokości do 30 000 USD.

  Dlaczego ta firma znalazła się na naszej liście: Oprócz podstawowej ochrony dochodu, jej plan obejmuje również dodatkowe korzyści, takie jak pozostały pasażer, który może wypłacić część polisy, jeśli nadal możesz pracować, ale tracisz dochody. Otrzymują również świadczenie z tytułu opieki hospicyjnej, a jeśli ubezpieczony jest niepełnosprawny, okres eliminacji jest uchylany, jeśli otrzymują świadczenia hospicyjne.

  Główna grupa finansowaHistoria firmy Principal sięga 1879 roku, co oznacza, że ​​firma istnieje od dawna. W swojej długiej historii otrzymali kilka nagród, w tym nagrodę Adviser’s Choice Award za wsparcie doradców.

  Indywidualne ubezpieczenie rentowe dyrektora jest dostępne zarówno jako program indywidualny, jak i jako świadczenie pracownicze. Unikalną cechą tych zasad jest to, że są one dostępne dla pracowników, którzy pracują co najmniej 20 godzin, co jest mniej restrykcyjne niż oferują niektóre konkurencyjne firmy.

  Dlaczego ta firma znalazła się na naszej liście: dzięki zleceniodawcy otrzymujesz uproszczony ubezpieczenie do 6000 USD miesięcznie. Jeśli chcesz zapewnić sobie większą ochronę, musisz przejść przez pełne ubezpieczenie. Każdy kandydat jest inny i każda osoba otrzyma inne stawki, ale dyrektor podaje kilka kuszących przykładowych ofert na polisę 1000 USD miesięcznie. Jeśli jesteś 40-letnim mężczyzną, który chce wykupić polisę, zapłacisz około 25 USD miesięcznie.

  Kobieta w tym samym wieku i tyle samo zdrowia zapłaci blisko 40 dolarów. Są to doskonałe stawki za taką ilość ochrony.

  Standard
 • Spójrz na Family Care Benefit – coś, czego nie znajdziesz nigdzie indziej

  Wierzymy, że masz znaczenie

  Jeśli szukasz opcji, Standard Cię obejmuje. Ten dostawca ubezpieczeń na wypadek inwalidztwa oferuje kilka opcji do wyboru, chociaż jego podstawową opcją w przypadku indywidualnego ubezpieczenia na wypadek niezdolności do pracy jest Platinum Advantage.

  Jedną z rzeczy, która wyróżnia tę polisę na tle innych, są bezpłatne pasażerowie i świadczenia, w tym Family Care Benefit. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał zwolnić się z pracy, aby opiekować się członkiem rodziny z poważną chorobą i stracić 20% swoich dochodów, możesz otrzymać miesięczny zasiłek. To korzyść, której nie znajdziesz nigdzie indziej.

  Dlaczego ta firma znalazła się na naszej liście: Inni zawodnicy, których ta firma uwzględnia dla kwalifikujących się kandydatów, to jeźdźcy automatycznie zwiększający i zwiększający korzyści. Automatycznie zwiększający rider będzie zwiększał miesięczne świadczenie o 4% każdego roku przez pierwsze sześć lat.

  Rider zwiększający świadczenia umożliwia zakup dodatkowego ubezpieczenia co trzy lata po zakupie planu bez konieczności ponownego przechodzenia przez proces ubezpieczenia medycznego.

  AmeritasFirma Ameritas została założona w 1887 roku pod inną nazwą, Old Line Bankers Life Company of Nebraska. Połączyły się z Acacia Life i Union Central Mutual Holding Company z Cincinnati, Ohio. Po dwóch połączeniach firma stała się znana jako Ameritas.

  Obecnie Ameritas sprzedaje dwa rodzaje ubezpieczeń rentowych: DInamic Foundation i DInamic Fundamental.

  Plan DInamic Foundation zawiera kilka funkcji wbudowanych w polisę, z których możesz korzystać, w tym funkcję obrażeń niezwiązanych z niepełnosprawnością, która pokryje koszty leczenia.

  Innym unikalnym aspektem planu jest świadczenie COBRA Premiums, które zwróci składki w przypadku utraty ubezpieczenia zdrowotnego z powodu niepełnosprawności.

  Druga opcja, DInamic Fundamental, jest podobna do polityki Fundacji, ale ma uproszczony proces gwarantowania, który ułatwia szybkie uzyskanie zatwierdzenia. Jeśli jednak chcesz kwalifikować się do zasad podstawowych, musisz pracować co najmniej 30 godzin tygodniowo na pracy, która nie jest uważana za obarczoną wysokim ryzykiem.

  Dlaczego ta firma znalazła się na naszej liście: Ameritas ma doskonałe rankingi zewnętrzne, w tym ocenę A + z BBB, ocenę A z AM Best i ocenę A + w Standard & Poor’s.

  Jak znaleźliśmy najlepszych ubezpieczycieli na wypadek inwalidztwa w 2020 roku

  Najlepsze towarzystwa ubezpieczeniowe od inwalidztwa mają kilka cech, które pomagają im się wyróżnić, w tym doskonałe rankingi agencji zewnętrznych, takich jak Better Business Bureau, AM Best i Standard & Poor’s. Na potrzeby naszego rankingu przyjrzeliśmy się tylko dostawcom, którzy mają solidne rankingi pod względem siły finansowej i długiej historii doskonałości biznesowej.

  Podczas gdy każda z profilowanych przez nas firm świadczących usługi dla osób niepełnosprawnych oferuje własny wybór polis o różnych wymaganiach i funkcjach, preferowaliśmy dostawców, którzy oferują jasne, dokładne opisy swoich polis online, a także możliwość rozmowy z ubezpieczycielem i zadawania pytań telefonicznie lub za pośrednictwem czatu online.

  Uważamy, że wszyscy ubezpieczyciele na wypadek niezdolności do pracy w naszym rankingu oferują polisy, które mogą Cię chronić w przypadku poważnego inwalidztwa lub obrażeń, które uniemożliwiają Ci pracę i otrzymywanie wypłaty. Ponieważ każda firma oferuje inne zawarcie polisy, limity i plany, będziesz chciał poświęcić trochę czasu na porównanie wszystkich opcji i poszukanie ofert ubezpieczenia inwalidzkiego.

  Ile potrzebuję z tytułu niepełnosprawności?

  Kwota ubezpieczenia inwalidzkiego, jakiej potrzebujesz, zależy od wielu różnych czynników, w tym od Twoich dochodów, zobowiązań i rachunków w każdym miesiącu oraz liczby osób pozostających na Twoim utrzymaniu. Jednak w większości przypadków powinieneś starać się wykupić wystarczające ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa, aby Twoja rodzina mogła pokryć Twoje rachunki w przypadku, gdy nie będziesz w stanie pracować i regularnie otrzymywać wypłatę.

  Chociaż nie istnieje „właściwa kwota ubezpieczenia inwalidzkiego dla wszystkich, większość ludzi powinna starać się zapewnić ubezpieczenie wystarczające do zastąpienia co najmniej 50 procent ich dochodów w przypadku długotrwałej niepełnosprawności lub obrażeń.

  Pamiętaj również, że będziesz potrzebować krótkoterminowego ubezpieczenia inwalidzkiego, jeśli nie masz go w pracy. Możesz wykupić krótkoterminową polisę inwalidzką we własnym zakresie lub ubezpieczyć się samemu, mając odpowiednią kasę na wypadek sytuacji kryzysowych i odkładając co najmniej sześć miesięcy na utrzymanie.

  Przed zakupem polisy ubezpieczeniowej na wypadek niepełnosprawności może ona pomóc w sporządzeniu listy regularnych rachunków i comiesięcznych wydatków na takie rzeczy, jak artykuły spożywcze, gaz, rozrywka i media. Powinieneś upewnić się, że wykupiłeś wystarczającą ochronę, aby pokryć wszystkie główne miesięczne wydatki, ale spróbuj obłożyć polisę dodatkową opłatą, jeśli możesz.

  Długoterminowe a krótkoterminowe ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa

  Istnieją dwa główne rodzaje ubezpieczeń na wypadek niezdolności do pracy, o których powinieneś wiedzieć, ochrona, która obejmuje krótkoterminowe i długoterminowe ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa. Prawdopodobnie możesz odgadnąć różnicę na podstawie nazw, ale przed zakupem własnego ubezpieczenia musisz dokładnie wiedzieć, jak działają te plany.

  W przeważającej części krótkoterminowe ubezpieczenie od niezdolności do pracy ma na celu zastąpienie Twojej wypłaty na pierwsze kilka tygodni lub miesięcy po urazie lub chorobie. Te polisy są zwykle oferowane przez pracodawców, chociaż można również kupić własne.

  Z drugiej strony długoterminowe ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy ma zacząć obowiązywać po wygaśnięciu krótkoterminowej polisy ubezpieczeniowej. Plany długoterminowe mają zapewnić Ci dochód na opłacenie kredytu hipotecznego, artykułów spożywczych i innych rachunków, jeśli nie pracujesz przez miesiące, a nawet lata. Niektóre plany długoterminowego ubezpieczenia na wypadek niezdolności do pracy trwają tylko kilka lat lub dziesięć lat, podczas gdy inne mogą obowiązywać do osiągnięcia wieku emerytalnego.

  Ubezpieczenie z tytułu krótkoterminowej niepełnosprawności Ubezpieczenie z tytułu długoterminowej niepełnosprawności
  Długość okresu obowiązywania Zwykle 3-6 miesięcy lub rok 2 lata, 5 lat, 10 lat lub do wieku emerytalnego
  Kwota pokrycia Zwykle do 80 procent miesięcznego dochodu brutto Zwykle od 40 do 60 procent miesięcznego dochodu brutto
  Średni koszt 1% do 3% rocznego wynagrodzenia 1% do 3% rocznego wynagrodzenia
  Dostępność Uzyskaj ubezpieczenie od pracodawcy, ubezpiecz się samodzielnie lub wykup polisę Uzyskaj ubezpieczenie od pracodawcy lub wykup polisę
  Jakiego rodzaju ubezpieczenia na wypadek inwalidztwa potrzebujesz? Mówiąc najprościej, prawdopodobnie potrzebujesz obu. Wspomnieliśmy już, jak można ubezpieczyć się na wypadek krótkotrwałej niepełnosprawności, jeśli masz duży fundusz awaryjny, ale tak naprawdę nie ma sposobu, aby ubezpieczyć się na wypadek długoterminowej niepełnosprawności, chyba że jesteś niezależnie bogaty.

  Jeśli Twoim celem jest ochrona rodziny teraz i później, proponuję sprawdzić, jakie polisy oferuje Twój pracodawca, a następnie wykupić dodatkowe ubezpieczenie inwalidzkie, aby wypełnić luki.

  Inne sposoby uzyskania zasiłku inwalidzkiego

  Podczas gdy Twój pracodawca może oferować ubezpieczenie inwalidzkie jako część Twojego pakietu odszkodowawczego, wielu z nich pozwala również na zakup dodatkowego ubezpieczenia inwalidzkiego jako dobrowolnego świadczenia. W takim przypadku najprawdopodobniej zapłaciłbyś za większe ubezpieczenie inwalidzkie poprzez odliczenie od wynagrodzenia, co może być dość wygodne. Jedną z korzyści wynikających z zakupu dodatkowego ubezpieczenia za pośrednictwem pracodawcy jest fakt, że jego polisy mogą być tańsze, ponieważ kupują ubezpieczenie po obniżonej cenie grupowej.

  Jeśli należysz do stowarzyszenia zawodowego ze względu na swój zawód, możesz również wykupić ubezpieczenie inwalidzkie za pośrednictwem tego stowarzyszenia. Na przykład American Dentists Association (ADA), American Bar Association (ABA) i Financial Planning Association (FPA) oferują opcjonalne ubezpieczenie inwalidzkie, które ich członkowie mogą wykupić.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy