Oto najlepsze sposoby kupowania indeksu Dow Jones

17 lutego 2021
Category: Tego Samego

Fundusze ETF oferują inwestorom wiele różnych sposobów inwestowania w indeks Dow Jones po przystępnej cenie

Wielu inwestorów, zwłaszcza tych, którzy inwestują tylko na emeryturę, woli trzymać się z daleka od pojedynczych akcji. Wielu z tej grupy po prostu chce podążać za indeksami. Indeksy, takie jak S&P 500 lub Dow Jones Industrial Average w Stanach Zjednoczonych, stanowią barometr ogólnych wyników rynku akcji. Pomimo, że S&P obejmuje więcej akcji, popularność Dow 30 utrzymuje się. Na szczęście inwestorzy, którzy chcą zainwestować w Dow Jones, mogą wybierać spośród szerokiej gamy funduszy giełdowych.

Charles Dow, współzałożyciel Wall Street Journal i Dow Jones & Co., utworzył indeks w 1896 r. Obecnie indeks składa się z 30 spółek o dużej kapitalizacji, które definiują cały rynek. Jak sama nazwa wskazuje, na początku był indeksem akcji „przemysłowych. Gdy indeks zaczął reprezentować cały rynek, Dow Jones z czasem dodawał spółki nieprzemysłowe.

W indeksie odnotowano również dodawanie i usuwanie akcji wraz ze wzrostem lub spadkiem ich wielkości i znaczenia. Spółki takie jak Walgreens (NASDAQ: WBA ) i Apple (NASDAQ:AAPL) uzupełniają ostatnio indeks. Firmy takie jak AT&T (NYSE: T ) i Sears (NASDAQ: SHLD ) zostały usunięte z indeksu, ponieważ ich znaczenie spadło. Dow Jones wyeliminował z indeksu w tym roku ostatniego pierwotnego członka indeksu GE (NYSE: GE ).

Fundusze ETF oferują jedyną czystą grę na Dow Jones

Chociaż istnieją fundusze inwestycyjne, które mogą śledzić Dow Jones, fundusze ETF zwykle służą temu celowi po niższych kosztach. Na przykład dwa fundusze Rydex Dow Jones Industrial Average (MUTF: RYDAX , MUTF: RYDHX ) lokują nieco ponad 80% swoich aktywów w akcjach Dow 30. Pozostała część jest dzielona na instrumenty pochodne i środki pieniężne. Wymagają one minimalnej inwestycji w wysokości 2500 USD i pobierają opłaty przekraczające 1,55%. Te same problemy dotyczą odwrotnych funduszy Rydex, które obstawiają przeciwko Dow.

Jeśli chodzi o czystą grę Dow Jones, żaden fundusz nie jest bliżej niż SPDR Dow Jones Industrial Average ETF (NYSEARCA: DIA ). Global State Street Advisors utworzyli ten fundusz w 1998 r. Z wyjątkiem zakupu wszystkich 30 akcji w ich określonej wadze, akcje DIA są najbardziej zbliżone do dostępnego Dow Jones. Jak sama nazwa wskazuje, inwestuje 99,8% swoich aktywów we wszystkie 30 akcji Dow i naśladuje faktyczny indeks ważenia. Fundusz pobiera wskaźnik kosztów na poziomie 0,17%, prawie 90% mniej niż opłaty za utrzymanie RYDAX lub RYDHX.

Dostępne są również fundusze lewarowane i odwrotne Dow ETF

Inne indeksy działają jako wariacje na temat Dow. ProShares oferuje dwa lewarowane fundusze Dow ETF. W ProShares Ultra Dow30 (NYSEARCA: DDM ) odzwierciedla dwa razy dzienne osiągi Dow Jones. Osiąga to dzięki posiadaniu wszystkich akcji, a także instrumentów pochodnych i funduszy rynku pieniężnego. Osiągnięcie takiej wydajności wymaga bardziej aktywnego zarządzania. Stąd fundusz ten pobiera znacznie wyższy wskaźnik kosztów – 0,95%.

Z tego samego powodu ProShares UltraPro Dow30 (NYSEARCA: UDOW ) naśladuje trzykrotną wydajność dzienną w ten sam sposób. Wskaźnik kosztów również wynosi 0,95%. Na szczęście dla ich długoterminowych inwestorów czynniki spadku, które często wpływają na lewarowane fundusze ETF, nie spowodowały długoterminowego spadku tych funduszy. W rzeczywistości DDM osiągnął lepsze wyniki niż ogólny Dow Jones, nawet biorąc pod uwagę skutki kryzysu finansowego z 2008 roku. Mimo to, ogromne ruchy w górę mogą przekształcić się w poważne skoki w dół, gdy zmienia się pęd, więc podejdź ostrożnie do tych lewarowanych funduszy ETF.

ProShares oferuje również ETF dla tych, którzy chcą postawić zakład przeciwko Dow 30. Jak sama nazwa wskazuje fundusz ETF ProShares Short Dow30 (NYSEARCA: DOG ) porusza się w przeciwnym kierunku niż Dow. Jednak inwestorzy powinni kupować ten kapitał tylko w okresie bessy lub w jego pobliżu. Odkąd Dow odnotowuje stały wzrost od 2009 roku, stado DOG samo stało się psem. Po przekroczeniu poziomu 360 USD za akcję w marcu 2009 r., Notowania te systematycznie spadały w stosunku do rosnącej średniej Dow Jones. Obecnie DOG kosztuje około 57 USD za akcję.

Ostatnie przemyślenia na temat inwestycji w Dow Jones

Fundusze ETF oferują inwestorom wiele różnych sposobów inwestowania w indeks Dow Jones po przystępnej cenie. Takie fundusze pozwalają inwestorom inwestować w Dow bez kupowania wszystkich akcji Dow 30 po ich określonej wadze.

Chociaż inwestorzy mogą korzystać z funduszy inwestycyjnych, zazwyczaj pobierają wyższe opłaty i nie pokrywają indeksu tak dokładnie. Akcje DIA to jedyna prawdziwie czysta gra w inwestowaniu w Dow Jones. Jednak inne fundusze również pozwalają na inwestowanie przy wielokrotnościach indeksu lub jego skracanie.

Nie wszyscy inwestorzy chcą inwestować w Dow Jones. Jednak dzięki funduszom indeksowym ci, którzy chcą mieć tracker Dow, mogą inwestować w Dow 30 zgodnie z ich przekonaniami na temat jego przyszłych wyników i tolerancji na ryzyko.

W chwili pisania tego tekstu Will Healy nie zajmował stanowiska w żadnej z wyżej wymienionych akcji. Możesz śledzić Willa na Twitterze pod adresem @HealyWriting.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy