Pełne portfolio Berkshire Hathaway

17 lutego 2021
Category: American Express

Wiadomości z USA i światowy raport | @usnews

12 maja 2020 godz. 00:00

 • Udostępnij to:
 • Udostępnij na Facebookupodziel się na Twitterzeudostępnij za pośrednictwem poczty elektronicznejwydrukować Aby inwestować jak Warren Buffett, zacznij od tych akcji.

  Znany inwestor i dyrektor generalny Berkshire Hathaway (BRK.A, BRK.B) Warren Buffett stał się żywą legendą na Wall Street ze względu na swój praktyczny styl inwestowania w wartość i niezwykle konsekwentne osiągnięcia na przestrzeni dziesięcioleci. Pokolenia inwestorów naśladowały „Oracle of Omaha. Buffett zaczął inwestować w wieku 11 lat i przez lata zamienił tę inwestycję 114 dolarów na około 68 miliardów dolarów. Ten rok przyniósł pewne problemy dla portfela Berkshire, który spadł o 54,5 miliarda dolarów; podczas gdy wprowadzono kilka zmian w szerszym udziale, Buffett sprzedał cały swój udział w American Airlines (oznaczenie: AAL), Delta Air Lines (DAL), Southwest Airlines (LUV) i United Airlines (UAL). Oto przegląd całego portfolio Berkshire do 31 marca 2020 r.

  Amazon.com (AMZN)

  Do czasu, gdy Berkshire zainwestował w Amazon po raz pierwszy w 2019 r., Gigant handlu elektronicznego i przetwarzania w chmurze miał prawie 25 lat i był wyceniany na ponad 1 bilion dolarów. Firma wygenerowała 49% całej sprzedaży e-commerce w USA w 2018 roku, zdobywając po drodze 5% udziału w rynku detalicznym w USA. Amazon jest również firmą macierzystą platformy do strumieniowego przesyłania gier wideo Twitch, platformy usług w chmurze Amazon Web Services oraz sieci spożywczej Whole Foods. Jego inteligentne głośniki i telewizory z obsługą Alexa również stają się wszechobecne. Akcje AMZN wzrosły o około 450% w ciągu ostatnich pięciu lat i 24% od początku maja do początku maja. Buffett prawdopodobnie chciałby mieć więcej AMZN, jednego z wyróżniających się wykonawców w portfolio podczas pandemii.

  Zasoby: 537 300 akcji

  Wartość zasobów Berkshire: 1,3 mld USD

  Jabłko (AAPL)

  Najbardziej znany z popularnych MacBooków i iPhone’ów, Apple jest jedną z największych giełdowych akcji na Wall Street z kapitalizacją rynkową wynoszącą 1,4 biliona dolarów po udanym wprowadzeniu na rynek iPhone’a 11. Apple jest także potęgą w dziedzinie oprogramowania, cyfrowych mediów i usług w wsparcie swoich popularnych urządzeń. Kalifornijska firma ma ponad 900 milionów klientów na całym świecie. Pomimo wzrostu około 140% w ciągu ostatnich pięciu lat, Apple nadal ma przyzwoite dochody do przodu, wielokrotność około 20 – chociaż przy jego wielkości sceptycy mogą się zastanawiać, czy może to uzasadnić.

  Zasoby: 250,9 mln akcji

  Wartość: 76,2 mld USD

  American Express Co. (AXP)

  American Express to globalna firma zajmująca się kartami kredytowymi, płatnościami i podróżami z siedzibą w Nowym Jorku. Założony w 1850 r. American Express jest holdingiem Buffett od 1991 r. Akcje AXP borykały się z problemami po pandemii, a ich akcje spadły o około 30% od początku maja do początku maja, gdy spadły wydatki konsumentów. To powiedziawszy, prawdopodobnie Berkshire wytrzyma ból: w poprzednich corocznych listach do akcjonariuszy Berkshire Buffett zauważył, że American Express jest jednym z głównych udziałów Berkshire na dłuższą metę. Akcje AXP są notowane przy skromnych dochodach forward, które są wielokrotnością około 12.

  Zasoby: 151,6 mln akcji

  Wartość: 13,2 mld USD

  Axalta Coating Systems (AXTA)

  Axalta Coating Systems jest światowym liderem w dziedzinie lakierów samochodowych i przemysłowych, generującym prawie 5 miliardów dolarów rocznych przychodów. Axalta jest także czwartym co do wielkości producentem powłok na świecie. Niestety słynny cykliczny rynek motoryzacyjny był jednym z najbardziej dotkniętych pandemią obszarów, uderzając w popyt ze strony producentów oryginalnego wyposażenia na powłoki AXTA. Chociaż siedziba firmy mieści się w Filadelfii, korzenie Axalta sięgają Niemiec w 1866 r., Kiedy Herberts Gmbh zaczął powlekać powozy przed przejściem na samochody. Akcje AXTA nie radziły sobie dobrze w 2020 r., A akcje spadły o około 35% do początku maja.

  Zasoby: 24,3 mln akcji

  Wartość: 460 mln USD

  Bank of America Corp. (BAC)

  Bank of America, którego kapitalizacja rynkowa wynosi około 200 miliardów dolarów, jest drugim co do wielkości bankiem w USA, a także drugim co do wielkości publicznym holdingiem Buffett. Buffett nabył swoje udziały w Bank of America w 2011 r., Kiedy objął 5 miliardów dolarów udziałów w uprzywilejowanych akcjach BAC, podczas gdy bank borykał się z płynnością. Po balansowaniu na krawędzi załamania podczas Wielkiej Recesji, Bank of America jest obecnie inwestycją o znacznie niższym ryzyku, biorąc pod uwagę jego silną bazę kapitałową. Akcje spadły o ponad 30% w 2020 r., Ale bezprecedensowa gotowość Rezerwy Federalnej i Departamentu Skarbu USA do wspierania gospodarki sprawia, że ​​BAC jest znacznie mniej ryzykownym holdingiem, niż byłoby w innym przypadku.

  Zasoby: 947,8 mln akcji

  Wartość: 21,7 mld USD

  Bank of New York Mellon Corp. (BK)

  Bank of New York Mellon działa na ponad 100 światowych rynkach. Bank z siedzibą w Nowym Jorku posiada aktywa o wartości 35,8 biliona dolarów w depozycie i 1,9 biliona dolarów w zarządzaniu. Jej dwie główne linie biznesowe to usługi inwestycyjne i zarządzanie inwestycjami. Akcje firmy spadły o około 30% od początku roku, ponieważ pandemia dość mocno uderzyła w cały sektor finansowy. Podobnie jak Bank of America, Berkshire posiada około 10% wszystkich akcji BK, które są wymieniane na zysk forward wielokrotności około 9. Podobnie jak większość innych akcji banków, których właścicielem jest Buffett, akcje BK również wypłacają przyzwoitą dywidendę w wysokości 3,5%.

  Zasoby: 88,13 mln akcji

  Wartość: 3,1 mld USD

  Biogen (BIIB)

  Biogen to jedna z dwóch najnowszych pozycji w portfelu Berkshire Hathaway, obie dodane w pierwszym kwartale. Biogen to biotechnologia z Cambridge w stanie Massachusetts. Nie jest to dokładnie branża, z której znany jest Buffett. Chociaż jest to stosunkowo niewielka część ciasta Berkshire, jest to prawdopodobnie pozycja początkowa, która z czasem będzie miała tendencję do wzrostu. Co prawda, nie oczekuje się, że Biogen osiągnie hitowy wzrost w nadchodzących latach, ale handluje przy zaledwie 10-krotnych zarobkach i może pochwalić się godną pozazdroszczenia ścieżką, z danymi z 11 średnich i późnych próbnych odczytów spodziewanych do końca przyszłego roku. Leki biopodobne były jasnym punktem w BIIB i powinny nadal wykazywać siłę w przyszłości.

  Posiadane: 648.447 akcji

  Wartość: 205 mln USD

  Komunikacja czarterowa (CHTR)

  Charter Communications jest drugim co do wielkości dostawcą telewizji kablowej w USA i jest najlepszą opcją czystej gry dla inwestorów, którzy nadal widzą wartość w tradycyjnym modelu telewizji. W obliczu ostrej konkurencji ze strony liderów streamingu, takich jak Netflix (NFLX), Charter ma bazę klientów liczącą 16 milionów abonentów wideo, 26 milionów abonentów Internetu i 10,5 miliona abonentów telefonicznych. Karta działa głównie w Nowym Jorku, Kalifornii, Karolinie, Florydzie, Ohio i Teksasie. Pomimo obaw związanych z przecinaniem linki, udziały CHTR wzrosły prawie trzykrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat.

  Zasoby: 5,4 miliona akcji

  Wartość: 2,8 miliarda USD

  Coca-Cola Co. (KO)

  Coca-Cola to największa i najcenniejsza marka napojów gazowanych na świecie, zdobywająca połowę światowego rynku napojów gazowanych i 43% rynku amerykańskiego. Coca-Cola to prawdziwie globalna firma, generująca ponad 70% swoich zysków poza Stanami Zjednoczonymi. Najważniejsze marki to Coca-Cola Classic, Sprite, Fanta i Minute Maid. Buffett od dawna jest fanem Coca-Coli, po raz pierwszy zainwestował w akcje w 1987 roku. Od tego czasu akcje KO wzrosły o prawie 2000%. Dziś akcje KO dają 3,5% dywidendy.

  Zasoby: 400 mln akcji

  Wartość: 18,4 mld USD

  Costco Wholesale Corp. (KOSZT)

  Costco to jeden z nielicznych zapasów prosperujących w czasie pandemii, który jest globalnym sprzedawcą detalicznym, który obsługuje około 785 magazynów na całym świecie w modelu członkostwa. 46% wzrost akcji w 2019 r. I późniejsze zyski na początku 2020 r. Spowodowały wielokrotność przyszłych zysków do ponad 34. Jednak Costco dodaje ponad 20 nowych sklepów rocznie, jego członkostwo stale rośnie, a ruch w sklepach rośnie. przed tegorocznym spadkiem, sprzedaż w tych samych sklepach wzrosła w styczniu o ponad 6% rok do roku. Costco utrzymało się nawet w kwietniu, przy wzroście handlu elektronicznego o prawie 88%, a ogólna sprzedaż firmy, z wyłączeniem benzyny, odnotowała zaledwie 0,5% spadek rok do roku.

  Zasoby: 4,3 mln akcji

  Wartość: 1,3 mld USD

  DaVita (DVA)

  DaVita to amerykański lider w dziedzinie dializ, prowadzący ponad 2600 klinik dializacyjnych i obsługujący ponad 200 000 pacjentów w kraju. W 2019 roku firma DaVita zakończyła sprzedaż swojej spółki zależnej DaVita Medical Group do UnitedHealth Group (UNH) za 4,3 mld USD. DaVita wykorzystała wpływy na spłatę zadłużenia i agresywne zwiększenie wykupu akcji, co doprowadziło do imponujących wyników rynkowych w zeszłym roku. Do początku maja roczny wzrost wyniósł 54%. Mimo to akcje DVA nadal są przedmiotem obrotu z zyskiem do przodu, który jest wielokrotnością mniejszą niż 13.

  Portfele: 38,1 mln akcji

  Wartość: 3,1 mld USD

  General Motors Co. (GM)

  General Motors to jeden z największych na świecie producentów samochodów, sprzedający prawie 8 milionów pojazdów rocznie. GM ma burzliwą przeszłość i jest prawie pewne, że obecny boom samochodowy w USA osiągnął szczyt, przynajmniej w najbliższej przyszłości. Na szczęście ostatnia restrukturyzacja GM w 2009 r. Wyeliminowała wiele problemów związanych z bilansem, a firma pozostawała rentowna nawet w niezwykle trudnym pierwszym kwartale. GM ponownie koncentruje swoją działalność na ciężarówkach i SUV-ach, a także intensywnie inwestuje w technologię pojazdów elektrycznych i autonomicznych, co wydaje się rozsądne w dłuższej perspektywie. Akcje GM mogą walczyć w perspektywie krótkoterminowej, ale Buffett nadal w to wierzy – na razie.

  Zasoby: 75 milionów akcji

  Wartość: 1,8 miliarda USD

  Globe Life (GL)

  Globe Life, która do sierpnia zeszłego roku była znana jako Torchmark, to towarzystwo ubezpieczeń na życie i uzupełniających ubezpieczeń zdrowotnych, które koncentruje się przede wszystkim na rynku o niskich i średnich dochodach. Globe Life ma siedzibę w McKinney w Teksasie i zatrudnia około 3100 pracowników. Podczas gdy łączna sprzedaż ubezpieczeń na życie nieznacznie spadła w 2018 r., Przychody wzrosły o 5% w 2019 r. I oczekuje się stałego wzrostu również w 2020 r. Buffett prawdopodobnie docenia stabilne zyski firmy, jej solidny bilans i wolne przepływy pieniężne. Ponadto jego wielokrotność przyszłych zarobków jest mniejsza niż 11.

  Zasoby: 6,3 mln akcji

  Wartość: 484 mln USD

  Grupa Goldman Sachs (GS)

  Goldman Sachs Group jest drugim co do wielkości amerykańskim bankiem inwestycyjnym oferującym pełną obsługę, zaraz za JPMorgan Chase & Co. (JPM). Goldman jest liderem na rynku fuzji i przejęć, subemisji akcji i obrotu akcjami. Goldman ma kapitalizację rynkową około 65 miliardów dolarów, po tym, jak akcje GS spadły o około 20% od początku maja. Buffet uniknął części tych strat w pierwszym kwartale, ponieważ Berkshire znacznie zmniejszył swoją ekspozycję na bank w czwartym kwartale, sprzedając 34% swoich udziałów. Akcje GS są notowane z zyskiem forward wielokrotności zaledwie 8,5.

  Zasoby: 12,4 mln akcji

  Wartość: 2,3 mld USD

  Johnson & Johnson (JNJ)

  Johnson & Johnson to globalna firma zajmująca się opieką zdrowotną, która opracowuje i sprzedaje produkty farmaceutyczne, wyroby medyczne i produkty konsumenckie. Wiodące marki firmy to Band-Aid, Neutrogena, Splenda i Tylenol. Akcje JNJ znajdowały się pod presją w 2018 roku w wyniku kilku procesów sądowych, w których zarzucano, że popularny proszek dla niemowląt firmy powoduje raka. JNJ rozstrzygnął jeden z tych procesów w marcu 2019 roku, płacąc 29 milionów dolarów i nie przyznając się do wykroczenia. Akcje JNJ są notowane z rozsądną 16-krotną wielokrotnością zysków do przodu. Dlaczego ekspozycja Berkshire na akcje tak stabilne i bogate w gotówkę jak JNJ jest tak mała, jest tajemnicą, ale tak jest: pozycja ta stanowi 0,01% portfela akcji giganta finansowego.

  Portfele : 327 100 akcji

  Wartość: 48,7 mln USD

  JPMorgan Chase & Co. (JPM)

  Buffett nie wstydzi się swojej miłości do akcji banków, a JPMorgan to największa ze wszystkich akcji banku, której kapitalizacja rynkowa sięga 300 miliardów dolarów. JPM powstała w wyniku fuzji Chase Manhattan i JP Morgan w 2000 roku. Firma jest liderem w zakresie bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej, a także zarządzania aktywami i majątkiem. Po utracie ponad 30% swojej wartości akcji od początku maja do początku maja, akcje JPM są notowane na mniej więcej poziomach sprzed trzech lat. JPM jest handlowany za około 10,4-krotny zysk forward i ma 4% stopę dywidendy.

  Portfele: 60,1 mln akcji

  Wartość: 5,6 mld USD

  Kraft Heinz Co. (KHC)

  Buffett nadal wyraża poparcie dla Kraft Heinz, mimo że zgniłe wyniki akcji pomogły obniżyć akcje BRK poniżej S&P 500 w tym roku. W lutym Kraft Heinz potwierdził dochodzenie księgowe SEC. Firma obniżyła dywidendę i dokonała odpisu w wysokości 15,4 miliarda dolarów na swoje marki Kraft i Oscar Mayer. Buffett mówi, że podstawowa działalność firmy jest nadal silna. „Możesz zmienić każdą inwestycję w zły interes, płacąc za dużo – mówi. Jak dotąd akcje KHC spadły w tym roku o około 10%.

  Zasoby: 325,6 mln akcji

  Wartość: 9,6 mld USD

  Kroger (KR)

  Biogen i Kroger to najnowsze akcje w portfelu Berkshire Hathaway. W przeciwieństwie do tego pierwszego, Kroger jest z pewnością typem nudnej firmy o niskim poziomie technologii, którą Buffett mógłby chcieć „kupić i trzymać na dłuższą metę. Chociaż artykuły spożywcze są rzeczywiście branżą, w której panuje ostrzejsza konkurencja i pewien poziom zakłóceń, Kroger ma dobrą pozycję w branży i robi coś, co uwielbiają Buffett i wiceprezes Charlie Munger: płaci przyzwoitą, trwałą dywidendę z możliwością wzrostu. W rzeczywistości Kroger ma doświadczenie w zwiększaniu wypłat, zwiększając kwartalną dywidendę corocznie przez ostatnie 11 lat.

  Zasoby: 18,9 mln akcji

  Wartość: 628 mln USD

  Liberty Global (LBTYA, LBTYK)

  Liberty Global ma wiele klas udziałów, a Buffett inwestuje w oba. Liberty jest największym operatorem telewizji kablowej w Europie, działającym głównie w Wielkiej Brytanii, Belgii i Europie Wschodniej. Akcje LBTYA klasy A mają prawo głosu, ale LBTYK C – nie. W rezultacie akcje klasy A są sprzedawane z niewielką premią, chociaż obie spadły o około 3% od początku roku.

  Zasoby: 19,8 mln akcji LBTYA, 7,3 mln akcji LBTYK

  Łączna wartość: 586 mln USD

  Liberty Latin America (LILA, LILAK)

  Liberty Latin America jest kolejnym członkiem rodziny Liberty Media z wieloma klasami udziałów. Liberty Latin America oddzieliło się od swojej firmy macierzystej w 2018 roku i jest czystą grą w biznesie telekomunikacyjnym w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Spinoff obsługuje 6,4 miliona domów w regionie, ma 3,7 miliona abonentów telefonii komórkowej i generuje roczne przychody w wysokości 3,9 miliarda dolarów. Buffett posiada zarówno akcje z prawem głosu klasy A, jak i akcje bez prawa głosu klasy C.

  Zasoby: 2,7 mln akcji LILA, 1,3 mln akcji LILAK

  Łączna wartość: 39,4 mln USD

  Grupa Liberty Sirius XM (LSXMK, LSXMA)

  Liberty Sirius XM Group Series C i A śledzą akcje reprezentujące udział kapitałowy Liberty Media w Sirius XM Holdings (SIRI). Akcje serii A dają prawo głosu, natomiast akcje serii C nie. Akcje śledzące stanowią 71,2% udziałów w Sirius XM, ale mają również ponad 1 miliard dolarów długu lidera transmisji strumieniowej Pandora Media i lidera naziemnego radia iHeartMedia (IHRT). Akcje śledzące handlują z dużym dyskontem w stosunku do wartości ich aktywów bazowych, a Sirius XM agresywnie odkupuje swoje akcje.

  Zasoby: 31,1 mln akcji LSXMK, 14,9 mln akcji LSXMA

  Łączna wartość: 1,5 mld USD

  Mastercard (MA)

  Wraz z Visa (V) i American Express, Mastercard uzupełnia ekspozycję Buffetta na trzy dominujące siły w globalnym biznesie kart kredytowych. Sieć Mastercard obejmuje miliardy klientów i miliony sprzedawców w ponad 210 krajach. Według raportu The Nilson, Mastercard obsługuje zarówno trzecią pod względem wielkości sieć kredytową, jak i debetową. Mastercard ma najwyższą wielokrotność zysków do przodu z trzech kart kredytowych na poziomie 31. Akcje MA wzrosły o około 140% w ciągu ostatnich trzech lat, przewyższając Visa i American Express o szeroką marżę.

  Zasoby: 4,9 mln akcji

  Wartość: 1,4 mld USD

  Moody’s Corp. (MCO)

  Moody’s jest główną agencją ratingową w USA, dostarczającą badania, narzędzia analityczne i rekomendacje finansowe inwestorom na całym świecie. Moody’s została założona w 1900 roku i ma siedzibę w Nowym Jorku. Moody’s Investors Services jest agencją ratingową firmy, która ocenia zarówno jakość zadłużenia, jak i jakość kredytową instytucji korporacyjnych i rządowych. Moody’s Analytics oferuje szereg usług i narzędzi, które umożliwiają inwestorom kwantyfikację i zarządzanie ryzykiem na światowych rynkach finansowych. Akcje MCO wzrosły o 29% w zeszłym roku, zwiększając swoje przyszłe zyski wielokrotność do 26.

  Zasoby: 24,7 mln akcji

  Wartość: 6,2 mld USD

  Mondelez International (MDLZ)

  Mondelez International to amerykańska firma z branży spożywczej z siedzibą w Deerfield w stanie Illinois. Mondelez składa się z międzynarodowych marek przekąsek i żywności, które kiedyś należały do ​​Kraft Foods przed wydzieleniem w 2012 roku północnoamerykańskiego biznesu spożywczego. Mondelez posiada kilka międzynarodowych marek żywności wartych miliardy dolarów, w tym Belvita, Chips Ahoy, Nabisco, Oreo i Ritz. Rynki rozwijające się odpowiadają za około 37% całkowitego wzrostu Mondelez, zapewniając doskonałą ekspozycję na międzynarodowe możliwości szybkiego wzrostu. Akcje MDLZ mają 2,3% dywidendy i rozsądną wielokrotność zysku forward na 18.

  Stan posiadania : 578 000 akcji

  Wartość: 29,2 mln USD

  M&T Bank Corp. (MTB)

  M&T Bank jest amerykańskim bankiem regionalnym z siedzibą w Buffalo w stanie Nowy Jork, którego suma aktywów wynosi 120 miliardów dolarów. M&T jest stosunkowo niewielka w porównaniu z niektórymi innymi bankami, których właścicielem jest Buffett, ledwo przekraczając wartość Fortune 500 na 462. M&T koncentruje się głównie na nieruchomościach komercyjnych i mieszkalnych, a jako jeden z zaledwie dwóch banków z indeksu S&P 500 nie obniżył dywidendy w trakcie kryzys finansowy z 2008 r. M&T ma zaledwie 780 oddziałów i do tej pory w tym roku pandemia dotknęła ją dość mocno, a jej akcje spadły o około 40% do początku maja. Na szczęście jest to stosunkowo małe gospodarstwo dla Berkshire.

  Zasoby: 5,4 mln akcji

  Wartość: 560 mln USD

  Occidental Petroleum (OXY)

  Pierwszy kwartał nie przyniósł wielu zmian, poza sprzedażą linii lotniczych, w portfolio BRK. Jednak w czwartym kwartale Berkshire zwiększył swój udział w Occidental o większy procent niż jakikolwiek inny udział w swoim portfelu (poza nowymi pozycjami). Jeśli chodzi o akcje, Berkshire zwiększył swój udział o 153% w czwartym kwartale. Buffett zawarł ukochaną umowę, aby sfinansować wykup przez Occidental giganta gazu ziemnego Anadarko w zeszłym roku, otrzymując uprzywilejowane akcje z wieczystym kuponem 8%, a także warrantami na akcje OXY. Odkąd akcje Occidental spadały w ostatnich miesiącach, wydaje się, że Berkshire po prostu uważa, że ​​umowa finansowa jest korzystna dla wszystkich.

  Posiadane: 36,2 mln akcji

  Wartość: 526 mln USD

  Procter & Gamble Co. (PG)

  Procter & Gamble to wiodąca amerykańska firma zajmująca się produktami konsumenckimi, która produkuje produkty kosmetyczne, pielęgnacyjne, zdrowotne i domowe oraz produkty do pielęgnacji dzieci i rodziny. Wiodące marki to Pampers, Tide, Bounty, Charmin i Gillette. Mnożnik zysków typu forward, wynoszący 21, nie jest szczególnie imponujący, ale jej 2,8% dywidenda i stosunkowo odporny na recesję biznes sprawiają, że jest to popularna gra defensywna. Jeszcze w 2016 roku Buffett miał 4,3 miliarda dolarów udziałów w akcji PG.

  Stan posiadania : 315400 akcji

  Wartość: 36,5 mln USD

  PNC Financial Services Group (PNC)

  PNC Financial Services to amerykański bank regionalny z siedzibą w Pittsburghu. PNC ma aktywa o wartości 393 miliardów dolarów i jest szóstym co do wielkości bankiem w USA pod względem depozytów. Oprócz bankowości detalicznej i biznesowej firma oferuje również usługi zarządzania majątkiem i aktywami. Podobnie jak inne akcje banków, które Buffett uwielbia, PNC ma atrakcyjną wielokrotność zysków terminowych 11,7 i hojną 4,5% dywidendę. Bank regionalny, podobnie jak wiele innych, odnotował spadek akcji na początku 2020 r., Ponieważ akcje PNC spadły o ponad 30% od początku roku.

  Zasoby: 9,8 miliona akcji

  Wartość: 1 miliard USD

  Phillips 66 (PSX)

  Phillips 66 jest zintegrowaną rafinerią ropy naftowej o wydajności 2,2 miliona baryłek dziennie, z czego ponad 80% znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Pomimo atrakcyjnych zysków z tytułu dywidendy wynoszących około 11 i 4,6%, Buffett agresywnie obniża swoją pozycję w ostatnich kwartałach. Na początku 2018 roku Buffett posiadał ponad 45 milionów akcji PSX, ale w tym roku spadł do zaledwie 227000 i może spaść do zera, zanim Berkshire złoży kolejny formularz ujawnienia 13-F.

  Stan posiadania : 227436 akcji

  Wartość: 17,2 mln USD

  Restaurant Brands International (QSR)

  Restaurant Brands International ma siedzibę w Ontario w Kanadzie i jest trzecią co do wielkości firmą restauracyjną na świecie pod względem całkowitej sprzedaży. Firmy franczyzowe, w tym Burger King, Tim Hortons i Popeyes, mają ponad 26 000 restauracji na całym świecie, z których ponad 99% to lokale franczyzowe. Burger King to druga co do wielkości sieć hamburgerów szybkiej obsługi na świecie. Przestrzeń restauracyjna była w ostatnich kwartałach trudna dla inwestorów; Od początku roku zapasy QSR spadły o około 20%.

  Zasoby: 8,4 miliona akcji

  Wartość: 432 miliony USD

  RH (RH)

  Berkshire podniósł swoje udziały w RH, firmie zajmującej się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz, znanej wcześniej jako Restoration Hardware. RH wyglądało na atrakcyjną inwestycję na początku roku, a analitycy spodziewali się gwałtownego wzrostu w ciągu najbliższych pięciu lat, a kurs akcji przy wskaźniku wzrostu ceny do zysku wynoszącym zaledwie 1,1. Wydaje się, że perspektywy te zmieniły się w ostatnich miesiącach ze względu na status RH jako spółki cyklicznej i niespokojną sytuację konsumentów w USA. Aby dać wyobrażenie o wielkości Berkshire, jest on właścicielem około 9% całej firmy RH, ale ta pozycja stanowi zaledwie 0,14% portfela Berkshire.

  Zasoby: 1,7 mln akcji

  Wartość: 268 mln USD

  Sirius XM Holdings (SIRI)

  Oprócz udziałów w akcjach śledzących Liberty Media Sirius XM, Buffett ma również bezpośrednią inwestycję w Sirius XM. Sirius XM jest operatorem radia satelitarnego, który oferuje ponad 140 kanałów muzyki i rozmów w całych Stanach Zjednoczonych. Na początku 2019 roku Sirius XM dokonał wykupu 3 miliardów dolarów lidera radia strumieniowego Pandora Media, co daje firmie duży udział zarówno w transmisji strumieniowej, jak i rynki radia satelitarnego. Pandora ma 70 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, a Sirius XM ma 36 milionów płatnych subskrybentów. Akcje SIRI wzrosły o około 17% w ciągu ostatnich trzech lat.

  Zasoby: 136,3 mln akcji

  Wartość: 775 mln USD

  StoneCo (STNE)

  StoneCo to założona w 2012 roku brazylijska firma zajmująca się technologiami finansowymi, która specjalizuje się w płatnościach elektronicznych. StoneCo twierdzi, że ma już 5,5% udziału w rynku w Brazylii. StoneCo miało pierwszą ofertę publiczną pod koniec 2018 r., Aw szczytowym momencie prawie podwoiło się w porównaniu z 24 USD ceny IPO w październiku 2018 r. STNE była jedną z niewielu spółek wzrostowych, które przyciągnęły uwagę Buffetta, ale wpływ pandemii był szczególnie brutalny na STNE, zwłaszcza gdy wirus rozprzestrzenia się w Brazylii.

  Zasoby: 14,2 mln akcji

  Wartość: 396 mln USD

  Store Capital Corp. (STOR)

  Store Capital to fundusz inwestycyjny zajmujący się inwestycjami w nieruchomości, który specjalizuje się w nabywaniu, inwestowaniu, posiadaniu i zarządzaniu nieruchomościami przeznaczonymi na dzierżawę netto. Jako REIT Store Capital jest doskonałym źródłem dochodu z dywidend, przynosząc 7% ​​dochodu. Ponadto Store Capital uniknął zakłóceń dla swoich najemców detalicznych, strategicznie unikając firm zagrożonych zakłóceniami w handlu elektronicznym. Jego długoterminowe umowy najmu zapewniają również większą stabilność finansową niż inne REIT-y. Pandemia zagroziła dotychczasowemu wskaźnikowi zajętości STOR na poziomie 99,7%, mimo że 75% najemców na początku roku posiadało kredyt na poziomie inwestycyjnym. Akcje STOR spadły o około 45% od początku roku.

  Zasoby: 18,6 mln akcji

  Wartość: 372 mln USD

  Energia Suncor (SU)

  Suncor to kanadyjska firma zajmująca się poszukiwaniem i produkcją ropy naftowej, która dziennie produkuje ponad 700 000 baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. Produkcja Suncor pochodzi głównie z piasków roponośnych, ale obejmuje również duże operacje naftowe. Ponadto Suncor ma 461 000 baryłek dziennie w kanadyjskich zdolnościach rafineryjnych. Akcje SU spadły o około 50% od początku roku wraz z ciągłym spadkiem światowego rynku ropy. Chociaż ekspozycja na Suncor jest stosunkowo ograniczona, jeśli chodzi o portfel Berkshire, szybki spadek SU nadal nie był piękny.

  Zasoby: 15 milionów akcji

  Wartość: 256 milionów USD

  Synchronizuj finanse (SYF)

  Synchrony Financial to amerykański bank internetowy z siedzibą w Stamford w stanie Connecticut, który posiada aktywa o łącznej wartości 105 miliardów dolarów. Podobnie jak M&T, Synchrony jest stosunkowo małym bankiem w porównaniu z niektórymi innymi bankami, których właścicielem jest Buffett. Synchrony działa wyłącznie online, bez fizycznych oddziałów. Synchrony specjalizuje się we współpracy z firmami takimi jak Amazon i Lowe’s (LOW) w zakresie kart kredytowych pod markami własnymi, a wcześniej była spółką zależną GE Capital, zanim została wydzielona w 2014 roku.

  Zasoby: 20,8 mln akcji

  Wartość: 383 mln USD

  Teva Pharmaceutical Industries (TEVA)

  Po przejęciu firmy Allergan w zakresie leków generycznych w 2015 roku, Teva Pharmaceuticals jest obecnie największym producentem leków generycznych na świecie. Akcje Teva zostały wbite w sierpniu 2017 r., Spadając o ponad 40% w ciągu trzech dni, kiedy spółka zgłosiła ogromne straty w zyskach i obniżyła prognozy i dywidendę. Od tego czasu kierownictwo zaczęło szaleć w zakresie cięcia kosztów i nadało priorytet kontrolowaniu poziomu zadłużenia firmy. W rezultacie wielokrotność przyszłych zysków Teva spadła do zaledwie 4,4, a kierownictwo spodziewa się, że firma powróci do skromnego wzrostu przychodów i zysku operacyjnego w 2020 roku.

  Zasoby: 43,2 mln akcji

  Wartość: 498 mln USD

  Firmy podróżnicze (TRV)

  Berkshire Hathaway jest w całości właścicielem kilku prywatnych firm ubezpieczeniowych, w tym Geico i Gen Re. Jednak Buffett posiada również udziały w publicznych firmach ubezpieczeniowych, takich jak firmy podróżnicze. Travellers ma siedzibę w Nowym Jorku i jest drugim co do wielkości wydawcą ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków w nieruchomościach komercyjnych w USA. Jest również trzecim co do wielkości wydawcą ubezpieczeń osobistych za pośrednictwem niezależnych agentów. Firma ma agentów terenowych w każdym stanie USA i wygenerowała 31,6 miliardów dolarów przychodów w ubiegłym roku. Akcje TRV spadły o około 30% rok do tej pory i pomimo handlu z zyskiem forward wielokrotności około 9, jest to jedna z najmniej ulubionych akcji Buffetta w portfelu ostatnich lat. W czwartym kwartale Berkshire sprzedał 94% swoich udziałów w Travellers.

  Stan posiadania : 312 379 akcji

  Wartość: 30 mln USD

  United Parcel Service (UPS)

  United Parcel Service zapewnia logistykę lotniczą, morską, naziemną i kolejową, fracht i usługi celne. UPS zatrudnia 444 000 pracowników w 220 krajach. Obsługuje flotę 237 samolotów i 110 000 pojazdów dostawczych, które dostarczają średnio 18 milionów paczek dziennie. UPS odniosło ogromne korzyści z rozwoju handlu elektronicznego w ciągu ostatnich 20 lat, ale inwestorzy są coraz bardziej zaniepokojeni tym, że wewnętrzna firma Amazon może wkrótce pochłonąć wolumen UPS. Akcje UPS są sprzedawane z zyskiem forward będącym wielokrotnością 13 i oferują 4,4% dywidendy.

  Posiadane: 59.400 akcji

  Wartość: 5,6 miliona USD

  US Bancorp (USB)

  US Bancorp jest piątym co do wielkości bankiem komercyjnym w USA z aktywami o wartości 460 miliardów dolarów. US Bancorp został założony w 1929 roku i ma siedzibę w Minneapolis. Akcje USB były czymś więcej niż tylko marnym rokiem na rynku, tracąc około 40%, gdy finanse zostały unicestwione. Wielokrotność przyszłych zysków akcji wynosząca 10,8 wraz z rentownością dywidendy na poziomie 4,9% wygląda dobrze, ale Buffett będzie uważnie obserwował finanse spółki pod kątem słabości, biorąc pod uwagę, że jest właścicielem 10% spółki. Niedawne odkupienie akcji przez US Bancorp spowodowało wzrost udziału Berkshire Hathaway do ponad 10%.

  Zasoby: 150,1 mln akcji

  Wartość: 5,2 mld USD

  Wiza (V)

  Buffett nie czuje potrzeby wybierania zwycięzcy, jeśli lubi całą branżę. W 2018 roku Buffett powiedział, że płatności to „ogromna sprawa na całym świecie, a Berkshire ma udziały we wszystkich głównych operatorach kart kredytowych, a także w kilku mniejszych firmach technologicznych. Visa obsługuje największą sieć płatności elektronicznych na świecie, w tym największą na świecie sieć kredytową pod względem wielkości i drugą co do wielkości globalną sieć debetową. Dochody Visa do przodu w okolicach 31 nie są szczególnie imponujące, ale gigant kart kredytowych odnotował wzrost wolumenu płatności o 5% w trudnym marcu.

  Zasoby: 10,6 miliona akcji

  Wartość: 2 miliardy dolarów

  Verisign (VRSN)

  Verisign jest firmą specjalizującą się w rejestracji nazw domen z siedzibą w Reston w stanie Wirginia. Verisign świadczy usługi w zakresie bezpieczeństwa internetowego, takie jak ochrona przed atakami typu „odmowa usługi, usługi wywiadowcze dotyczące bezpieczeństwa iDefense oraz zabezpieczenia nazw domen zarządzanych. Przy krzykliwej wielokrotności zysków do przodu wynoszącej 35, akcje VRSN nie są typowymi akcjami Buffetta. Buffett zawsze uwielbiał liderów rynku z silną realizacją biznesową, dwoma obszarami, w których Verisign przoduje. Akcje VRSN wzrosły ogółem o ponad 220% w ciągu ostatnich pięciu lat, w tym o 10% w ubiegłym roku.

  Zasoby: 13 milionów akcji

  Wartość: 2,8 miliarda USD

  Wells Fargo & Co. (WFC)

  Wells Fargo to jeden z czterech największych banków w USA. Wells Fargo z siedzibą w San Francisco posiada aktywa i usługi o wartości ponad 1,9 biliona dolarów w co trzecim gospodarstwie domowym w USA. W ostatnich latach bank borykał się z szeregiem problemów prawnych i public relations wynikających ze zbyt agresywnych praktyk marketingowych. Buffett generalnie trzymał się Wellsa Fargo w mrocznych czasach, chociaż jego cierpliwość może się wyczerpać; w czwartym kwartale Buffett zmniejszył swoje stawki w WFC o 14%. Ograniczenia Fed w zakresie ekspansji, a także to, co może być zbyt konserwatywną alokacją na straty kredytowe, spowodowały, że akcje od początku roku kraterowały; WFC spadł o ponad 50% do początku maja.

  Zasoby: 345,7 mln akcji

  Wartość: 8,8 mld USD

  Pełne portfolio Berkshire Hathaway:

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy