Poradnik dla początkujących: jak zacząć inwestować w bitcoin?

17 lutego 2021
Category: Bitcoin Jest

Poradnik dla początkujących: jak zacząć inwestować w bitcoin?

Bitcoin to waluta cyfrowa, podobnie jak inne kryptowaluty, które mają wartość. Bitcoiny są używane jako środek wymiany między sieciami peer-to-peer i nie są zaangażowane żadne banki ani rząd centralny. System Bitcoin działa na technologii blockchain, która zapewnia, że ​​bitcoiny użytkownika są chronione przed oszustwami. Liczba bitcoinów znajdujących się obecnie w obiegu wynosi 21 milionów. System bitcoin został stworzony przez osobę lub grupę osób o imieniu Satoshi Nakamoto w 2009 roku. Główną ideą tworzenia bitcoinów było wyeliminowanie pośredników, którzy musieliby dokończyć transakcje; pośrednicy to „banki.

Rynek kryptowalut jest wysoce nieprzewidywalny. Po raz pierwszy dokonano transakcji, aby zapłacić za pizzę w zamian za 10 000 bitcoinów. W tym czasie wartość bitcoina była znikoma, ale w dzisiejszych czasach osiąga szczyt. Nawet eksperci nie potrafią przewidzieć ceny. Koszt bitcoina zależy od różnych czynników, ale najważniejszym z nich jest zaufanie inwestorów.

Jest wiele rzeczy, które nowy inwestor bitcoin musi wiedzieć, a te obejmują dokumenty osobiste, portfel cyfrowy, bezpieczne połączenie internetowe, konto bankowe do wymiany kryptowalut i wiele innych. Możesz również odwiedzić https://bigmoneyrush.io aby dowiedzieć się więcej o handlu bitcoinami.

W tym artykule zrozumiemy kroki, które obejmuje inwestowanie w bitcoiny. Jest to szczególnie przydatne dla początkujących inwestorów lub początkujących:

Zdobądź portfel bitcoin.

Pierwszym krokiem do inwestowania w bitcoin jest zdobycie portfela bitcoin. Portfel bitcoin to cyfrowy portfel, który wirtualnie przechowuje bitcoiny i śledzi wszystkie transakcje. Istnieje wiele różnych rodzajów portfeli bitcoin, a użytkownik może wybrać dowolnego według swoich potrzeb.

Dwa główne typy portfeli bitcoin to portfele sprzętowe i programowe. Portfele programowe są podobne do aplikacji mobilnych, które łączą się z kontem bankowym użytkownika. Coinbase to jeden z najbardziej znanych portfeli oprogramowania. Portfele sprzętowe są podobne do tradycyjnych portfeli, ale wiadomo, że są bezpieczniejsze, ponieważ są offline. Najlepsze rodzaje portfeli sprzętowych to Ledger i Trezor.

Połącz portfel z kontem bankowym

Aby kupić bitcoiny, użytkownik musi połączyć swój portfel z kartą debetową / kredytową i kontem bankowym. Te metody dokonywania płatności pełnią podobne funkcje. Transakcje dokonywane przy użyciu konta bankowego dla nowych inwestorów zwykle trwają ponad cztery dni. Ale gdy użytkownik połączy swoje konto bankowe z portfelem bitcoin, może łatwo kupić lub sprzedać bitcoiny.

Kiedy mówimy o kartach debetowych / kredytowych, pozwalają one na natychmiastowy zakup bitcoinów. Główną wadą korzystania z kart debetowych / kredytowych jest to, że są one używane do kupowania bitcoinów i nie pozwalają na sprzedaż bitcoinów i wpłacanie pieniędzy na konta bankowe.

Połącz giełdę bitcoinów

Giełda bitcoinów to internetowe miejsce do wymiany bitcoinów w celu wymiany tradycyjnych walut, takich jak wymiana bitcoinów na dolary. Kiedy użytkownik kupuje bitcoiny online, ma do wyboru dwie opcje. Żadne dwie giełdy bitcoin nie są takie same, a także oferują różne usługi. Różne giełdy Bitcoin różnią się niezawodnością, opłatami manipulacyjnymi, dostępnymi kryptowalutami, kursami wymiany, reputacją i bezpieczeństwem handlu. Użytkownik musi przeprowadzić odpowiednie badania przed ustaleniem wymiany bitcoin na wymianę.

Złóż zamówienie

Cała konfiguracja jest zakończona, a użytkownik może teraz zacząć kupować i sprzedawać bitcoiny. Kupujący po raz pierwszy muszą pamiętać, że bez wątpienia wartość bitcoina wynosi około tysiąca dolarów, ale nadal mogą zostać podzieleni z dokładnością do miejsc dziesiętnych. Analitycy ustalili najmniejszą jednostkę bitcoina jako Satoshi. Bitcoin to rynek jest bardzo zmienny, ale jeśli ceny sięgną nieba, nadal możesz kupić niewielką część zwaną Satoshi.

Wymienione powyżej kroki są dla początkujących, którzy wkraczają w świat kryptowalut i chcą zainwestować w bitcoiny. Warto znać każdy fakt i każdy krok związany z inwestowaniem w bitcoiny. Inwestowanie w bitcoin wiąże się również z pewnymi kwestiami bezpieczeństwa i technicznymi; Dlatego inwestorzy powinni wiedzieć o każdym szczególe, zanim zaczną inwestować w bitcoiny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy