Przegląd aspiracji 2020

17 lutego 2021
Category: Konta Bankowego

Co to jest aspiracja?

Aspiration to amerykańska firma brokerska założona w 2013 roku, świadcząca usługi finansowe, w tym bezoddziałowe produkty bankowe i inwestycyjne. Jego szczególną cechą jest skupienie się na działaniach świadomych społecznie i środowiskowo, wspieraniu i nagradzaniu przedsiębiorstw, które spełniają te warunki, a nie wykorzystywaniu funduszy klientów do finansowania projektów paliw kopalnych. W połowie 2019 roku miał 1,5 miliona klientów, a wśród inwestorów znajdują się takie gwiazdy jak Leonardo di Caprio i Orlando Bloom.

Aspiration nie jest bankiem, więc nie posiada licencji bankowej, ale jest zarejestrowanym w SEC brokerem-dealerem, a depozyty są ubezpieczone przez FDIC za pośrednictwem banków partnerskich Aspiration.

Aspiracja to dobry wybór, jeśli jesteś mieszkańcem USA i szukasz etycznego banku, który wspiera trwałe cele i nie przeszkadza ci posiadanie tylko prostych, ograniczonych usług bankowych, które nie są zbyt konkurencyjne w porównaniu z tym, co oferuje większość innych neobanków.

Mam również stronę internetową opartą na prowizjach i oczywiście zarejestrowałem się w Interactive Brokers przez Ciebie.

Szczególnie łatwa do zrozumienia tabela opłat była świetna!

Przegląd aspiracji 2020

Zalety i wady aspiracji

Plusy

 • Sam ustalasz opłatę (może wynosić 0 USD)
 • Świadome społecznie usługi bankowe – sadzenie drzew, kupowanie kompensacji emisji dwutlenku węgla, wspieranie zrównoważonego biznesu i celów charytatywnych, brak finansowania projektów dotyczących paliw kopalnych za pomocą własnych pieniędzy
 • Bezpłatne wypłaty z bankomatów w sieci
 • Do 3-5% zwrotu gotówki po zakupach

Cons

 • Dostępne tylko dla mieszkańców USA
 • Długi proces otwierania konta, wymagany minimalny depozyt w wysokości 10 USD
 • Ograniczone, nieprzyjazne cyfrowo usługi bankowe (skomplikowane płatności osobiste, przelewy)

Przegląd

aspiracji 2020 Opłaty za aspiracje

Opłata za otwarcie i prowadzenie konta

Na aspiracją, otwarcie konta jest bezpłatne , natomiast za utrzymanie konta , A „Pay Co jest sprawiedliwe zasada jest stosowana. Oznacza to, że decydujesz, ile chcesz płacić miesięcznie w przedziale od 0 do 20 USD. Aby otworzyć konto czekowe, wymagany jest również minimalny depozyt w wysokości 10 USD .

Opłaty za karty

Otrzymanie karty bankowej Aspiration, w tym dostawa, jest bezpłatne , podobnie jak wymiana skradzionej lub zgubionej karty.

Aspiration nie pobiera opłaty za transakcje międzynarodowe za pomocą Twojej karty Aspiration, chociaż musisz uiścić 1% opłaty za transakcje zagraniczne pobieraną przez Mastercard. Istnieje również lista krajów, w których nie możesz używać swojej karty.

Opłaty bankomatowe

W Aspiration wypłaty w sieci bankomatów Allpoint (ponad 55 000 bankomatów) są bezpłatne . W przypadku bankomatów spoza tej sieci, a także bankomatów międzynarodowych, zostanie naliczona opłata ustalona przez dostawcę usług bankomatowych.

Ponadto, jeśli zarejestrujesz się w usłudze premium Aspiration Plus, otrzymasz rabat w wysokości jednej opłaty za bankomat poza siecią (krajową lub międzynarodową) miesięcznie. Jednak Aspiration nie zwraca opłat za przeliczenie waluty stronom trzecim ani 1% opłaty za transakcje zagraniczne pobieranej przez Mastercard.

Istnieje dzienny limit wypłat z bankomatów w wysokości 500 USD przez pierwsze 30 dni po otwarciu konta, który później wzrasta do 1000 USD.

Opłata za przelew

Elektroniczne przelewy bankowe, tj. Automated Clearing House (ACH) z konta Aspiration, są bezpłatne. Wychodzące przelewy bankowe kosztują 4,50 USD w Stanach Zjednoczonych i 19,50 USD w przypadku transakcji międzynarodowych, natomiast za wszystkie transakcje przychodzące pobierana jest opłata w wysokości 2,06 USD . Pamiętaj jednak, że nie możesz wykonać wychodzącego przelewu bankowego przez pierwsze 3 miesiące po otwarciu konta.

Opłata za doładowanie

Aspiration nie pobiera opłaty, gdy wpłacasz pieniądze na swoje konto. Jednak opcje są ograniczone, ponieważ nie możesz używać karty bankowej ani wpłacać gotówki, możesz dodawać środki tylko za pomocą przelewu elektronicznego (ACH), bezpośrednich wpłat, czeków mobilnych lub za pośrednictwem aplikacji innych firm, takich jak PayPal i Venmo.

Przegląd aspiracji 2020

Aspiracja kontra dzwonek

Dążenie Kurant
Typ karty Karta MasterCard Wiza
Opłaty za wypłaty z bankomatów Bezpłatnie w sieci, w przeciwnym razie obowiązuje opłata dostawcy Bezpłatnie w sieci, w innym przypadku 2,50 USD
Minimalny depozyt 10 USD 0 USD
Opłata za międzynarodowy przelew bankowy 19,50 USD na
Odsetki od oszczędności (RRSO) 0% (do 1% tylko dla klientów premium) 0,25%

Przegląd aspiracji 2020

Otwarcie konta aspiracji

Otwarcie konta aspiracji jest dość skomplikowanym i długotrwałym procesem, trwającym kilka dni. Można ją uruchomić online na stronie internetowej Aspiration lub przez aplikację, a nową kartę bankową Aspiration należy mieć w ręku w ciągu 7-10 dni.

Kraje aspiracji

Aspiracja jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, dla obywateli lub stałych mieszkańców.

Proces otwierania konta aspiracji

Otwarcie konta w Aspiration, od złożenia pierwszego wniosku do faktycznego uzyskania dostępu do konta i zainicjowania transakcji, trwa kilka dni. Oto kroki, które przeszliśmy, aby otworzyć konto:

 1. Podaj swoje dane (imię i nazwisko, adres e-mail, numer ubezpieczenia społecznego, numer konta bankowego) na stronie internetowej lub po pobraniu aplikacji.
 2. Aby zweryfikować Twoje konto bankowe, Aspiration wysyła niewielką kwotę (kilka centów) na konto, co zajmuje około 2 dni.
 3. Musisz sprawdzić, czy otrzymałeś odpowiednią kwotę i przelać minimalny depozyt w wysokości 10 USD na swoje konto Aspiration.
 4. Następnie, aby zweryfikować swoją tożsamość, musisz zeskanować dokument tożsamości, taki jak prawo jazdy lub paszport, zrobić sobie zdjęcie i wysłać je do Aspiration. Sprawdzenie aspiracji może zająć kolejne 1-2 dni.
 5. W tym momencie możesz z jakiegoś powodu zostać oflagowany (my byliśmy) i poprosić o przesłanie dodatkowej dokumentacji, takiej jak wyciągi bankowe. Ta dodatkowa weryfikacja może zająć kolejne kilka dni.
 6. Po zakończeniu procesu weryfikacji i otrzymaniu minimalnej wpłaty możesz zacząć korzystać z konta aspiracji.

Waluty aspiracji

W Aspiration swoje konto bankowe możesz otworzyć tylko w USD. Połączone rachunki wydatków, oszczędzania i inwestycji są również dostępne tylko w USD.

Bezpieczeństwo

Czy Twoje pieniądze są bezpieczne w Aspiration? Tak, to jest bezpieczne. Nawet jeśli sam Aspiration nie jest bankiem i nie posiada licencji bankowej, Twoje depozyty są bezpieczne, ponieważ pieniądze są przechowywane w kilku bankach partnerskich, które są ubezpieczone przez Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC).

Na koniec każdego dnia salda gotówkowe na kontach Wydawaj i Oszczędzaj są „przenoszone do (rozdzielane) do jednego lub więcej banków partnerskich Aspiration (Banki Programowe), do kwoty 246 500 USD na bank. W chwili pisania tego tekstu oznacza to, że do 2,46 mln USD Twoich depozytów, w tym odsetek, jest ubezpieczonych w Aspiration. Całkowity zakres może się zmienić, gdy Aspiration dodaje lub usuwa banki partnerskie, a ponadto masz możliwość wykluczenia banków z listy banków partnerskich.

Karta debetowa aspiracji jest wydawana przez Coastal Community Bank z siedzibą w stanie Waszyngton, podczas gdy Aspiration przypisze do Twojego konta określoną listę priorytetową banków. Oto lista obecnych banków programu Aspiration , wszystkich członków FDIC:

 • Coastal Community Bank
 • EagleBank
 • Ion Bank
 • Bremer Bank, NA
 • ProgressBank
 • Bank of New Hampshire
 • Bank Producentów
 • C3Bank, NA
 • Bank Wolności Wirginii
 • Bridgewater Bank
 • Nano Banc

Przegląd kart aspiracji

Jaki rodzaj karty zapewnia Aspiracja? Karty aspiracji są dostarczane przez Mastercard . Jest tylko jeden rodzaj fizycznej karty – karta debetowa.

Ile czasu minęło, zanim otrzymam kartę aspiracji? Po złożeniu zamówienia karta dotrze na adres domowy w ciągu około 7–10 dni roboczych. Po otrzymaniu karty możesz ją aktywować za pomocą aplikacji Aspiration, na stronie internetowej lub telefonicznie.

Czy Aspiration oferuje kartę cyfrową? Tak! Możesz zacząć korzystać z tej cyfrowej karty, gdy Twój depozyt początkowy stanie się dostępny, nawet przed nadejściem fizycznej karty. Ma inny numer niż fizyczna karta debetowa, ale działa w ten sam sposób i jest powiązany z saldem konta wydatków. Musisz aktywować tę funkcję w aplikacji. Możesz również użyć karty cyfrowej zawsze, gdy nie masz przy sobie fizycznej karty.

Co się stanie, jeśli moja karta aspiracji zostanie zgubiona lub skradziona? Jeśli Twoja karta Aspiration zostanie zgubiona lub skradziona, możesz to zgłosić za pośrednictwem aplikacji, strony internetowej lub telefonicznie. Zostanie dezaktywowana, a zastępcza karta debetowa zostanie automatycznie wysłana na Twój zarejestrowany adres za darmo .

Czy mogę używać mojej karty Aspiration za granicą? Tak, możesz używać swojej karty debetowej Aspiration poza Stanami Zjednoczonymi do dokonywania płatności i wypłacania pieniędzy z bankomatów. Musisz jednak włączyć podróże międzynarodowe w Ustawieniach na swoim koncie, logując się na stronie internetowej. Możesz także dodać swoją cyfrową kartę debetową do Apple, Samsung lub Google Pay, aby ułatwić korzystanie z niej. Pamiętaj, że Mastercard pobiera również 1% od wszystkich transakcji międzynarodowych , a istnieje również lista zablokowanych krajów gdzie żadne transakcje nie będą działać. Jeśli korzystasz z planu Aspiration Plus, otrzymasz również zwrot jednej opłaty za korzystanie z bankomatu za granicę według stałej stawki 4 USD. Aspiration nie zwraca jednak opłat za przeliczenie waluty stronom trzecim ani 1% opłaty za transakcje zagraniczne Mastercard.

Konta aspiracji premium

Aspiration oferuje konto premium o nazwie Aspiration Plus . Opłata za tę usługę wynosi 7 USD miesięcznie lub 69 USD rocznie.

Zalety Aspiration Plus to:

 • 10% zwrotu gotówki u wybranych partnerów
 • 1 rabat na opłatę za korzystanie z bankomatów poza siecią miesięcznie
 • do 1% odsetek od pierwszych 10000 $ na koncie (obowiązują dodatkowe warunki)
 • kompensacja emisji dwutlenku węgla dla wszystkich zakupów gazu dzięki funkcji Planet Protection
 • karta bankowa wykonana z plastiku pochodzącego z recyklingu

Metody uzupełniania aspiracji

W Aspiration możesz skorzystać z następujących metod doładowania, czyli wpłaty pieniędzy na swoje konto:

 • Bezpośredni depozyt od pracodawcy
 • Elektroniczny przelew bankowy (ACH): Możesz wpłacić pieniądze na swoje konto Aspiration za pomocą elektronicznego przelewu (ACH) z banku macierzystego, co powinno zająć 3-4 dni robocze. Przelewy ACH są bezpłatne, ale obowiązuje dzienny limit 1000 USD.
 • Przelew : jest to szybszy sposób wpłaty pieniędzy, ponieważ powinien dotrzeć w ciągu 1 dnia, ale za przychodzące przelewy krajowe pobierana jest opłata w wysokości 2,06 USD.
 • Mobilna wpłata czeku : możesz użyć aplikacji do wpłacania czeków na telefon komórkowy, z czasem przetwarzania wynoszącym 1-2 dni (w ciągu pierwszych 30 dni obowiązuje 5-dniowe wstrzymanie).
 • Gotówka : nie możesz wpłacać gotówki bezpośrednio, ale firma Aspiration proponuje obejście polegające na kupowaniu przekazu pieniężnego za pomocą gotówki i wpłacaniu go za pomocą funkcji wpłaty czekiem mobilnym.
 • Aplikacje innych firm, takie jak Venmo i PayPal.

Aspiration Review 2020

Funkcje bankowe aspiracji

Aspiration oferuje ograniczony wybór funkcji bankowych:

 • Twoje oszczędności są przechowywane oddzielnie na Twoim Koncie Oszczędnościowym, aby ułatwić przegląd i zarządzanie.
 • Dostępne są wspólne konta .
 • Możesz skonfigurować Apple Pay Google Pay lub Samsung Pay.
 • Możesz także połączyć swoje konto z aplikacjami innych firm, takimi jak PayPal, Venmo, Mint, Square Cash, Uber, Lyft, Acorns i Zelle.

Aspiration nie ma jednak wielu funkcji, które oferują niektórzy jej konkurenci:

 • Nie możesz zobaczyć swoje wydatki categoriz ed od rodzaju transakcji (np zakupy, restauracje).
 • Nie można zdobyć zainteresowanie na oszczędności w ramach normalnego planu, tylko jeśli jesteś w składce aspiracją Plus planu.
 • Nie możesz ustawić budżetów miesięcznych ani celów wydatków.
 • Nie możesz wysyłać pieniędzy do innych użytkowników Aspiration natychmiast i za darmo. Możliwe jest płacenie przyjaciołom za pomocą aspiracji („Płatności), ale jest to niezwykle uciążliwe, powolne i wcale nie zgodne z wymaganiami ery cyfrowej – do odbiorcy zostanie wysłany czek papierowy, który dotrze w ciągu 5- 7 dni roboczych. Wysłanie przelewu jest podobnie skomplikowane, ponieważ musisz zadzwonić do Aspiration przez telefon i poprosić agenta o pomoc.
 • Nie możesz wysyłać próśb o pieniądze do znajomych lub kontaktów ani używać aplikacji do dzielenia rachunków.
 • Istnieje inteligentna funkcja oszczędzania, w której wydatki zostaną zaokrąglone w górę do najbliższego dolara , ale różnica nie przejdzie do oszczędności, a zamiast tego zostanie przekazana na oddzielne konto aspiracji i posadzona w kierunku sadzenia drzewa (usługa Zasadź zmianę) .
 • Debet nie jest możliwy.
 • Płatności online 3D Secure nie są obsługiwane.

Aspiration Review 2020

Dodatkowe funkcje Aspiration

Możesz korzystać z Aspiration za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub na komputerze stacjonarnym za pośrednictwem strony internetowej Aspiration.

Głównym motywem Aspiration jest misja bycia „bankiem etycznym, co oznacza, że ​​jest świadomy społecznie i środowiskowo w swoich działaniach i usługach, a także oferuje swoim klientom różne możliwości prowadzenia bankowości w bardziej zrównoważony sposób i wspierania organizacji charytatywnych non-profit organizacje. Oto lista sposobów, w jakie Aspiracja koncentruje się na „robieniu dobrze, robiąc dobrze:

 • Do 3-5% dodatkowego zwrotu gotówki : Aspiration oferuje standardowy zwrot gotówki w wysokości 0,05% przy wszystkich zakupach. Bank stosuje również wynik pomiaru wpływu aspiracji (AIM), za pomocą którego ocenił tysiące firm na podstawie ich wpływu na społeczeństwo i środowisko – dla tych z najwyższymi wynikami AIM otrzymujesz zwrot gotówki w wysokości 0,5%. Aby uzyskać dodatkowe nagrody, możesz użyć swojej karty aspiracji u członków banku „Conscience Coalition, wybranej grupy partnerów z wysokim wynikiem AIM, gdzie otrzymasz 3-5% zwrotu gotówki za wszystkie zakupy lub 10%, jeśli jesteś zarejestrowany w Aspiration Plus.
 • Na podstawie użycia karty bankowej możesz zobaczyć swój własny wynik zrównoważonego rozwoju aby zobaczyć wpływ, jaki wywierasz na planetę.
 • Zakup gazu z kompensacją emisji dwutlenku węgla : rejestrując się w programie Planet Protection (dostępnym tylko po uaktualnieniu do Aspiration Plus), Aspiration automatycznie zrównoważy emisję dwutlenku węgla powodującą zmiany klimatyczne z każdego galonu zakupionego gazu.
 • Brak finansowania z paliw kopalnych : firma Aspiration nie wykorzysta Twoich oszczędności do finansowania projektów związanych z paliwami kopalnymi.
 • 10% na cele charytatywne : Poprzez „Dimes Worth of Difference Aspiration zobowiązuje się do przekazywania 10% swoich dochodów na cele charytatywne.
 • Zasadź swoją zmianę : dzięki tej opcjonalnej funkcji Aspiracja zaokrągla wszystkie zakupy do najbliższego dolara, a różnica pójdzie w kierunku sadzenia nowych drzew. Nagrody pieniężne otrzymujesz po osiągnięciu określonych kamieni milowych (np. 5 dolarów po posadzeniu 30 drzew, 10 dolarów po 100).
 • Darowizny : Aspiration udostępnia na swojej stronie internetowej wybraną listę zweryfikowanych organizacji non-profit, podzieloną na siedem przyczyn, którym możesz łatwo przekazywać darowizny na cele charytatywne online.

Możesz również otworzyć rachunek inwestycyjny w Aspiration, za pośrednictwem którego możesz inwestować w fundusz Aspiration Redwood Fund, fundusz ESG (Environmental, Social and Governance), który nie inwestuje w paliwa kopalne ani firmy zajmujące się bronią palną. Aspiration oferuje również konta emerytalne ( IRA ).

Możesz otrzymać bezpłatne ubezpieczenie telefonu komórkowego jeśli opłacasz miesięczny rachunek za telefon komórkowy fizyczną kartą debetową Aspiration.

Klienci Aspiration otrzymują również zwrot kosztów w wysokości do 1000 USD w celu pokrycia strat wynikających z oszustwa tożsamości.

Aspiracja nie ma żadnych dodatkowych funkcji, takich jak karty wirtualne lub handel kryptowalutami, a ubezpieczenie podróżne lub pożyczki nie są również dostępne bezpośrednio w aplikacji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy