Przenoszenie mil, punkty między liniami lotniczymi nie są dozwolone

17 lutego 2021
Category: Karty Kredytowej

Podsumowanie

Nie możesz przenieść mil z programu lojalnościowego jednej linii lotniczej do innej, więc dokonaj porównania i ostrożnie dokonaj początkowego wyboru

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Szanowni Państwo

Mam Delta American Express z około 71 000 SkyMiles. Chciałbym przelać wszystko na kartę Capital One Venture, aby móc wykorzystać swoje mile w dowolnym miejscu. Próbuję zaoszczędzić na wycieczkę na Hawaje, a Delta nie pozwala mi ich wykorzystać, żeby tam pojechać. Czy możesz przenieść wszystkie swoje mile? – Alice

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Droga Alice

Twoje jest częstym pytaniem. Często ludzie rejestrują się w celu uzyskania karty kredytowej i towarzyszącego jej programu nagród linii lotniczych, ale kiedy idą wykorzystać mile, są rozczarowani dostępnością miejsc premiowych. Następnie zastanawiają się, czy mogą zamienić te mile na inną formę waluty nagrody, z której mogą korzystać.

Niestety, odpowiedź zwykle brzmi „nie. Jeśli gromadzisz mile w programie dla często podróżujących pasażerów, takim jak Delta’s, nie możesz po prostu przenieść ich do programu konkurencyjnych linii lotniczych lub programu prowadzonego przez bank (taki jak Capital One). Prawda jest taka, że ​​jeśli masz dużo mil w programie linii lotniczej, jesteś ograniczony do wykorzystania ich głównie do latania tą linią lotniczą lub jednym z jej międzynarodowych oddziałów, co prawdopodobnie również znacznie ogranicza miejsca premiowe.

To zamieszanie prawdopodobnie pojawia się, ponieważ często słyszysz, jak ludzie mówią o przenoszeniu mil lub punktów do różnych programów. Ale tego rodzaju transfery mają głównie związek z programami lojalnościowymi prowadzonymi przez banki, takimi jak Membership Rewards American Express i Chase’s Ultimate Rewards. Na przykład od stycznia 2015 r. Można przenosić punkty Membership Rewards do 17 linii lotniczych i czterech sieci hotelowych.

Jak już prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, Alice, warto spróbować zrozumieć to wszystko, zanim zarejestrujesz się w celu uzyskania karty kredytowej. Karty lotnicze mają swoje zalety: premie za rejestrację mogą być lukratywne i mogą obejmować korzyści, które ułatwiają podróżowanie, takie jak pierwszeństwo wejścia na pokład i bezpłatne bagaże rejestrowane. Jednak dużą wadą jest to, że często ograniczają one dostępność miejsc premiowych lub przynajmniej pobierają znacznie więcej mil niż poziomy minimalne.

W przypadku podróży na Hawaje nowa tabela nagród Delta 2015 mówi, że podróż autokarem w obie strony zajmie od 45 000 do 90 000 mil. Nie wiem, skąd lecisz, ale szukałem dostępności w lipcu – szczytowym czasie podróży – z Chicago do Honolulu i znalazłem bilety-nagrody, które są zwykle dostępne na odległość od 60 000 do 70 000 mil w obie strony. We wrześniu większość biletów kosztuje od 50 000 do 60 000 mil. Wygląda na to, że powinieneś być w stanie wymienić swoje mile Delta na jeden bilet na Hawaje, jeśli masz tylko odrobinę elastyczności.

Delta twierdzi, że nowa tabela nagród zwiększa dostępność miejsc premiowych na najniższych poziomach. Być może nie zauważyłeś tej dostępności, jeśli szukałeś w 2014 r.

Delta zmieniła również sposób, w jaki klienci zdobywają mile lotnicze na płatnych lotach – teraz będziesz je otrzymywać na podstawie kwoty, jaką zapłacisz za przelot, a nie odległości lotu. Nie ma nic o zarabianiu zmian Delta SkyMiles dla osób, które gromadzą mile za pomocą kart kredytowych American Express Delta, jednak: to nadal jedna mila za wydanego dolara lub dwie mile za dolara za zakupy Delta.

Przepraszam, Alice, nie możesz przenieść tych mil. Ale dzięki nowej liście nagród Delta możesz wykorzystać SkyMiles na hawajskie wakacje lub przynajmniej inną ekscytującą podróż.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy