Przewodnik dla początkujących po wydobywaniu kryptowalut

17 lutego 2021
Category: Tylko Wtedy

Czy warto poświęcić czas na wydobywanie kryptowalut?

 • Ćwierkać
 • Dzielić
 • E-mail

Wydobywanie kryptowalut to wyścig zbrojeń, który nagradza pierwszych użytkowników. Bitcoin, pierwsza zdecentralizowana kryptowaluta, została wydana na początku 2009 roku. Od tego czasu podobne waluty cyfrowe wkradły się na światowy rynek, w tym jako spin-off z Bitcoin o nazwie Bitcoin Cash.

Które alternatywne monety należy wydobywać?

Gdybyś zaczął wydobywać bitcoiny w 2009 roku, do tej pory mógłbyś zarobić tysiące dolarów. Jednocześnie istnieje wiele sposobów, w jakie możesz stracić pieniądze. Bitcoiny nie są dobrym wyborem dla początkujących górników, którzy pracują na małą skalę. Obecne początkowe koszty inwestycji i konserwacji – nie wspominając o samej matematycznej trudności procesu – nie sprawiają, że jest to opłacalne dla sprzętu konsumenckiego. Obecnie wydobywanie bitcoinów jest zarezerwowane tylko dla operacji na dużą skalę.

Z drugiej strony, Litecoins, Dogecoins i Feathercoins to trzy kryptowaluty oparte na Scryptach, które są najbardziej opłacalne dla początkujących.

Dogecoiny i Feathercoins przyniosłyby nieco mniejszy zysk z tym samym sprzętem do wydobywania, ale z dnia na dzień stają się coraz bardziej popularne. Peercoiny również mogą być rozsądnym zwrotem z inwestycji czasu i energii.

Ponieważ coraz więcej osób dołącza do pośpiechu kryptowalut, Twój wybór może stać się trudniejszy do wydobycia, ponieważ do odkrycia monet będzie wymagany droższy sprzęt. Będziesz zmuszony albo mocno zainwestować, jeśli chcesz nadal wydobywać tę monetę, albo będziesz chciał odebrać swoje zarobki i przejść na łatwiejszy kryptowalut. Zrozumienie trzech najlepszych metod wydobywania bitcoinów jest prawdopodobnie tym, od czego musisz zacząć; ten artykuł skupia się na wydobywaniu monet „scrypt.

Czy warto kopać kryptowaluty?

Jako przedsięwzięcie hobby, wydobywanie kryptowalut może generować niewielki dochód w wysokości około dolara lub dwóch dziennie. W szczególności wymienione powyżej waluty cyfrowe są dostępne dla zwykłych ludzi, a osoba może odzyskać 1000 USD kosztów sprzętu w ciągu około 18-24 miesięcy.

Jako drugi dochód, wydobywanie kryptowalut nie jest niezawodnym sposobem na zarobienie znacznych pieniędzy dla większości ludzi. Zysk z wydobywania kryptowalut staje się znaczący tylko wtedy, gdy ktoś jest skłonny zainwestować od 3000 do 5000 USD w koszty sprzętu z góry, w którym to momencie możesz potencjalnie zarobić 50 USD dziennie lub więcej.

Ustal rozsądne oczekiwania

Jeśli Twoim celem jest zarobienie znacznych pieniędzy jako drugi dochód, lepiej kupować kryptowaluty za gotówkę, zamiast je wydobywać, a następnie chować je w nadziei, że wzrosną na wartości jak złoto lub srebro. Jeśli Twoim celem jest zarobienie kilku cyfrowych dolarów i jakoś je wydać, możesz po prostu mieć powolny sposób na zrobienie tego z wydobyciem.

Inteligentni górnicy utrzymują koszty energii elektrycznej poniżej 0,11 USD za kilowatogodzinę; wydobycie z 4 kartami graficznymi GPU może przynieść około 8,00 USD do 10,00 USD dziennie (w zależności od wybranej kryptowaluty) lub około 250-300 USD miesięcznie.

Te dwa połowy to:

 1. Inwestycja z góry w zakup 4 procesorów ASIC lub 4 procesorów graficznych AMD Radeon
 2. Wartość rynkowa kryptowalut

Obecnie istnieje niewielka szansa, że ​​w pewnym momencie wybrana przez Ciebie waluta cyfrowa wzrośnie wraz z Bitcoinem. Wtedy, być może, możesz znaleźć się w kryptowalutach o wartości tysięcy dolarów. Nacisk kładziony jest tutaj na „małą szansę, o małym znaczeniu „nieco lepsze niż wygrana na loterii.

Jeśli zdecydujesz się wypróbować wydobywanie kryptowalut, kontynuuj jako hobby z niewielkim zyskiem. Pomyśl o tym jak o „zbieraniu złotego pyłu zamiast zbierania prawdziwych bryłek złota. Zawsze, zawsze, szukaj informacji, aby uniknąć oszustwa.

Jak działa wydobywanie kryptowalut

Górnictwo koncentruje się na trzech rzeczach:

 • Świadczenie usług księgowych w sieci monet. Górnictwo to zasadniczo całodobowa księgowość komputerowa zwana „weryfikacją transakcji.
 • Otrzymaj niewielką nagrodę za usługi księgowe, otrzymując ułamki monet co kilka dni.
 • Ogranicz koszty osobiste, w tym energię elektryczną i sprzęt.

Lista pralni: co będzie potrzebne do wydobywania kryptowalut

Do wydobywania Litecoinów, Dogecoinów lub Feathercoinów potrzebujesz ośmiu rzeczy.

 1. Bezpłatna prywatna baza danych o nazwie portfel na monety . Jest to kontener chroniony hasłem, który przechowuje Twoje zarobki i prowadzi księgi transakcji w całej sieci.
 2. Darmowy pakiet oprogramowania do wydobywania , taki jak ten od AMD, zwykle składający się z cgminer i warstwy.
 3. Członkostwo w internetowej puli wydobywczej , która jest społecznością górników, którzy łączą swoje komputery w celu zwiększenia rentowności i stabilności dochodów.
 4. Członkostwo w internetowym kantorze wymiany walut , w którym możesz wymienić swoje wirtualne monety na konwencjonalną gotówkę i odwrotnie.
 5. Niezawodne stałe połączenie internetowe , najlepiej 2 megabitów na sekundę lub szybsze.
 6. Komputer stacjonarny lub niestandardowy komputer przeznaczony do wydobywania. Możesz użyć obecnego komputera do uruchomienia, ale nie będziesz mógł korzystać z komputera, gdy górnik jest uruchomiony. Osobny dedykowany komputer jest idealny. Nie używaj laptopa, konsoli do gier ani urządzenia przenośnego do kopania. Te urządzenia po prostu nie są wystarczająco skuteczne, aby generować dochód.
 7. Procesor graficzny ATI (GPU) lub wyspecjalizowane urządzenie przetwarzające zwane górniczym układem ASIC. Koszt będzie wynosił od 90 USD do 3000 USD za każdy układ GPU lub ASIC. GPU lub ASIC będzie koniem roboczym świadczenia usług księgowych i prac wydobywczych.
 8. Dom wentylator wiać chłodne powietrze całej komputerze górniczego. Wydobycie generuje znaczne ilości ciepła, a chłodzenie sprzętu ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu.

Absolutnie potrzebujesz silnego apetytu na osobistą ciekawość do czytania i ciągłego uczenia się, ponieważ zachodzą ciągłe zmiany technologiczne i nowe techniki optymalizacji wyników wydobywania monet. Najskuteczniejsi górnicy monet spędzają godziny każdego tygodnia na studiowaniu najlepszych sposobów dostosowania i poprawy wydajności wydobywania monet.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy