Przewodnik po bankowości gildii

17 lutego 2021
Category: Możesz Zrobić

O tym przewodniku

Ten przewodnik jest obszernym przewodnikiem po Banku Gildii. Jest to połączenie dwóch przewodników, Guide to Guild Banking autorstwa Rte oraz Guild Banks Be-All End-All Guide firmy Evol.

Potrzebujemy Twojej pomocy z tą stroną! Ta strona wymaga aktualizacji do aktualnych informacji, a także pewnych zmian formatowania (szczególnie w tytułach pierwszej części artykułu). Jeśli chcesz, możesz pomóc edytując.

Dlaczego ev Edit

Więc myślisz, że potrzebujesz banku gildii, ale od czego powinieneś zacząć? Edytować

W tej chwili w grze nie ma zaimplementowanego systemu Banku Gildii (choć krążą plotki, że jest on w toku), więc ludzie używają altów jako właścicieli banków. Będziesz musiał stworzyć lvl1 + alt i zabrać go do jednego z większych miast (staraj się trzymać go z dala od Rubieży, po prostu dlatego, że nie ma tam Domu Aukcyjnego). Dobrym pomysłem jest również wybranie miasta, w którym Skrzynka Pocztowa, Dom Aukcyjny i Bank znajdują się jak najbliżej siebie, może nie wygląda to zbyt wiele, ale wierz lub nie, na dłuższą metę zaoszczędzi ci to sporo czasu. Rozważ także zrobienie bankiera z jednego ze swoich altów wyższego poziomu, którym już nie grasz, posiadanie bankiera z 300+ zaklęciami jest bardzo przydatne :).

Teraz, gdy masz już swojego bankiera, musisz go wyposażyć. Będziesz potrzebował wszystkich przedziałów na torby wypełnionych ponad 14 torbami wrzutowymi, a najlepiej wykupionymi i wypełnionymi również wszystkimi miejscami bankowymi. Jeśli twoja gildia nie jest duża, możesz po prostu trzymać się najtańszych miejsc w bankach i 14 toreb wrzutowych, ale w przypadku większej gildii inwestowanie w ponad 18 toreb na automaty i wszystkie możliwe miejsca w bankach szybko się zwróci (pod względem oszczędności czasu).

Jeśli chcesz podzielić pracę związaną z utrzymaniem banku między 2 lub więcej osób, pamiętaj, że udostępnianie danych osobowych między 2 osobami, które nie są w tym samym gospodarstwie domowym, jest ściśle zabronione przez TOS / EULA, a karą jest zawieszenie konta. Dlatego też, aby nie utracić charakteru banku, a tym samym wszystkich posiadanych przez siebie przedmiotów, jedna osoba powinna obsługiwać konto o charakterze bankowym.

Teraz, gdy masz już skonfigurowaną bankowość, jesteś gotowy na otrzymanie pierwszej wpłaty, ale które wpłaty zaakceptować? Edytować

Cóż, nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko będzie zależeć od twojej gildii i członków. Mogę ci tylko powiedzieć, co działa w naszej gildii i co robią inni ludzie.

Przede wszystkim ogranicz wszystkie „bzdury z banku gildii. Wiem, że ludzie mogą mieć najlepsze intencje, wysyłając kolejny „Dagger of the Boar do Banku Gildii, ale wszystkie te śmieci są rzadko używane i po prostu zbierają kurz. Więc albo powiedz swoim gildiom, że zielone bzdury nie są akceptowane, albo po prostu odczaruj je na miejscu, maty zaczarowane są zawsze poszukiwane i nie zajmują tak dużo miejsca. Oczywiście wszystkie elementy biało-szare nie należą do banku :).

Oto lista rzeczy, które moim zdaniem powinny trafić do banku:

 • Boe blues / purples przekazał darowizny lub nie odebrał ich podczas nalotów.
 • Książki, schematy, wzory itp. Zostały przekazane lub pozostawione nieodebrane podczas nalotów.
 • Materiały rzemieślnicze, które można uzyskać poprzez raidowanie (skóry rdzeniowe itp.)
 • Materiały rzemieślnicze przekazane przez członków (zioła, rudy itp. Jeszcze raz, bez „śmieci).
 • Odczaruj materiały z nieodebranych przedmiotów z najazdów (kryształy Nexusa itp.).
 • Przedmioty związane z reputacją non-bop (bejues, monety itp.).
 • Złoto z darowizn.

Nie uważam, że wymuszanie darowizn z raidu (czy to złota od bossów, czy boe) jest dobrym pomysłem, dlatego zostawiłem wszystkie opcje darowizny na siłę.

Ponadto, w zależności od wielkości gildii, możesz chcieć stworzyć więcej niż jednego bankiera. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, najlepszym sposobem byłoby podzielenie „obowiązków między bankierów, to znaczy, aby bankierzy specjalizowali się w określonych rodzajach przedmiotów (np. Oddzielny bankier na sprzęt, materiały rzemieślnicze, przedmioty związane z reputacją itp.). Jeśli to zrobisz, pamiętaj, aby odpowiednio nazwać bankierów (np .: GBequipment, GBcraftmat itp.). Jeśli planujesz mieć więcej niż jeden bank toon, dobrym pomysłem może być posiadanie ponad 2 osób zarządzających nimi (nie zapominaj, że udostępnianie danych osobowych, takich jak hasło, jest zabronione przez EULA / TOS).

Skoro masz już całą konfigurację, w jaki sposób zachęcasz ludzi do przekazywania darowizn? Edytować

To pytanie również nie ma prostej odpowiedzi. Można to osiągnąć na kilka sposobów.

Najłatwiejszym i prawdopodobnie najlepszym sposobem byłby system „zaufania. Edytować

Zasadniczo każdy przekazuje niepotrzebne przedmioty z własnej woli i każdy może poprosić o dowolny przedmiot znajdujący się w Banku Gildii i otrzymać go. Mimo że ten system jest najłatwiejszy w obsłudze jako bankier, jest łatwy do wykorzystania i może nie mieć zastosowania do dużych gildii.

Innym logicznym rozwiązaniem jest system „punktowy. Edytować

W tym schemacie każdy, kto przekazuje przedmiot, otrzymuje określoną liczbę punktów na swoje konto w oparciu o jakość / wartość przedmiotu (ewentualnie powiązany z DKP). Następnie te punkty można wydać na „zakup przedmiotów z Banku Gildii, ponownie w oparciu o ich jakość / wartość. Ten system uniemożliwia ludziom czyszczenie banku gildii dla osobistych korzyści (nie możesz wyciągnąć więcej z banku, który włożyłeś). Jednak ten system bardzo obciąża bankiera: każdy element musi mieć przypisaną wartość (można to zrobić za pomocą jakiejś formuły matematycznej opartej na przykład na poziomie przedmiotu / jakości / itd.), Dzienniki wszystkich darowizn i wysłanych przedmiotów muszą konserwowany, system punktowy musi być skonfigurowany i używany, a także wiele innych mniejszych rzeczy.

Innym sposobem prowadzenia banku byłby system „uzurpatora. Edytować

W tym systemie wszystko, co nie jest bopem, które spada w rajdach, jest wysyłane do banku gildii i rozdawane przez bankiera (lub lidera gildii) najbardziej godnym (MT, OT, ludzie z wysokim DKP, niezależnie od przypadku). Ten system jest dość łatwy w użyciu, jednak spowoduje niepokój w szeregach gildii (zwłaszcza jeśli dystrybucja bogactwa opiera się wyłącznie na opinii GMów, a nie na jakiejś matematycznej formule). Powiedziałbym, że ten system powinien być używany tylko przez gildie, które bardzo poważnie podchodzą do rozwoju gildii (najazdy na koniec gry, pvp itp.).

Jeszcze innym sposobem jest system „na wskroś (dzięki Karin za pomysł). Edytować

Korzystając z tego systemu, Twój bank nie jest już bankiem, ale centrum pocztowym. W ten sposób prawie nie ma potrzeby posiadania toreb. Pozwól mi wyjaśnić, jak to działa. Jak tylko otrzymasz przedmiot pocztą, od razu wyślesz go do osoby, która najlepiej go wykorzysta (tj. Aktywnego członka z odpowiednim poziomem). Zaletą tego systemu jest to, że żaden przedmiot nie zbiera kurzu w banku, ale jest używany od razu i absolutnie nie jest wymagana żadna praca od przeciętnego członka, jest to najlepsze dla gildii zwykłej / awansującej. Wadą jest to, że będziesz musiał od razu poznać najbardziej zasłużonego członka na dany przedmiot (dodatek może ci w tym pomóc), również z tym systemem nie gromadzisz bogactwa. Jestem zdania, że ​​ten system najlepiej nadaje się do zielonych / niebieskich przedmiotów, ale nie do materiałów eksploatacyjnych.

Powyższe systemy nie obejmują wszystkich możliwości i nie wykluczają się wzajemnie, zachęcamy do eksperymentowania i / lub mieszania wielu powyższych sugestii.

Jak mogę poinformować moje gildie o tym, co jest dostępne w banku? Edytować

Można to zrobić na kilka sposobów:

 • Najpierw możesz użyć jednego z dodatków i / lub zasobów online wymienionych w części dotyczącej dodatków / zasobów tego przewodnika, aby wyświetlić zawartość na stronie swojej gildii.
 • Zawsze jest Zbrojownia Blizzarda (jest to wersja beta, ale nadal działa i wymaga 0 pracy: P)
 • Lub możesz użyć dodatku, który pozwoli osobom z tym samym zainstalowanym dodatkiem zobaczyć, co masz w banku (o ile jesteś online).
 • Zawsze istnieje możliwość ręcznego wprowadzenia pozycji, które masz na stronie internetowej lub w innym zasobie online.
 • Możesz poprosić Cię o pytanie, czy masz jakiś przedmiot w magazynie.

Osobiście wolę pierwszą opcję, po prostu dlatego, że jest bardziej konfigurowalna, zawsze dostępna dla użytkowników i nie wymaga od nikogo instalowania czegokolwiek (oprócz bankiera oczywiście).

Jak przyjmować i przetwarzać wnioski? Edytować

Po raz kolejny nie ma jednego najlepszego sposobu, jest ich wiele, po prostu wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twojej gildii.

Oczywiście, jeśli Twoja dystrybucja ma priorytet (MT, OT, najwyższe DKP itp.), Nie będziesz musiał się tym przejmować, po prostu rozdawaj rzeczy najbardziej „zasługującym przed rajdami, gdy tylko zgromadzisz wystarczająco dużo.

Dla typu prośby / odpowiedzi banku gildii najpierw będziesz musiał ustawić sposób zażądania przedmiotu. Coś w rodzaju tematu na forach gildii może być najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niemu masz listę gotową od razu i przed sobą.

Możesz także przyjmować prośby za pośrednictwem poczty w grze.

Lub nawet zaprojektuj własny internetowy system zamawiania lub użyj jednego z już istniejących.

Kilka rzeczy, które chciałbym zasugerować:

Ustal datę przetwarzania wniosków i wysyłania przedmiotów (raz w tygodniu wydaje się dobrym pomysłem). Zaoszczędzi ci to wielu kłopotów, zwłaszcza przed ludźmi typu „czy mogę teraz dostać ten sztylet?. Jeśli ustalisz datę, staraj się jej nie przegapić i nie wysyłaj przedmiotów w żaden inny dzień, w ten sposób wszyscy przyzwyczają się do Twojego harmonogramu i nie będą zbytnio niepokoić Cię w Internecie.

Cóż, to wszystko jest miłe i eleganckie, ale brzmi to jak DUŻO pracy, czy jest sposób, aby ułatwić życie bankiera? Edytować

Zdecydowanie tak.

Po pierwsze, pomyśl o podziale obowiązków banku między 2+ członków (nie zapomnij o ograniczeniach TOS / EULA dotyczących udostępniania haseł). Po drugie, istnieje wiele zgrabnych dodatków, które mogą zautomatyzować wiele nudnej, powtarzalnej pracy.

Przydatne dodatki: Edytuj

 • BankStatement pozwala zobaczyć zawartość banku i inwentaryzację swoich altów w dowolnym miejscu.
 • CT_MailModdodaje możliwość masowego wysyłania poczty do Twojej skrzynki pocztowej. Próbuje również dokończyć nazwę odbiorcy poczty z listy gildii.
 • CT_ExpenseHistory śledzi wszystkie Twoje wydatki.
 • Aukcjoner umożliwia wyświetlenie dostawcy i mediany ceny AH dla dowolnego przedmiotu.
 • RedBanker sugeruje członków najbardziej „zasługujących na daną pozycję w banku.

Zasoby do wyświetlania zawartości banku: Edytuj

 • Zbrojownia Blizzarda, piękno tej strony polega na tym, że jest ona dostarczana przez firmę Blizzard i dlatego jest aktualizowana automatycznie, nie musisz nic robić, jednak wadą jest to, że nie można jej dostosowywać.
 • GuildToolS to pakiet dodatków i plików wykonywalnych, które razem tworzą w pełni konfigurowalny plik HTML, który możesz przesłać na swoją stronę internetową. GTS umożliwia również wyświetlanie całego ruchu pocztowego dla bankierów w podobny sposób.
 • RPG Outfitter umożliwia przechowywanie zawartości Banku Gildii bezpośrednio na ich stronie internetowej i zapewnia narzędzie do aktualizacji. Możesz także bezpłatnie udostępnić im witrynę swojej gildii.
 • DuckieBank umożliwia każdemu przeglądanie zawartości GuldBank w grze. Wadą jest to, że aby przeglądać bank, musisz mieć zainstalowany dodatek.

Korzystaj z powyższych zasobów na własne ryzyko.

Ooooh, spoko, to działa! Przekazywane jest tak wiele fajnych rzeczy. Co teraz? Edytować

Po pewnym czasie podaż przerośnie popyt na niektóre przedmioty (najprawdopodobniej sprzęt i wzory) i utkniesz z mnóstwem nieużywanych drogich przedmiotów, których nikt już nie potrzebuje. Więc co powinieneś z nimi zrobić?

Ogólnie rzecz biorąc, przedmioty te można odczarować i / lub sprzedać w domu aukcyjnym. Jednak pozbywanie się niechcianych zapasów w ten sposób ma swój efekt uboczny – przynosi gotówkę i to dużo (nie powiedziałem, że efekt uboczny był zły). To jest czas, kiedy osoba zarządzająca Guild Bank przechodzi ostateczny test. Ale powiedzmy, że osoba, której powierzyłeś ciężar Guild Bank, okazała się godna zaufania, a gotówka pozostała nienaruszona. Co z tym zrobić? (Zwróć uwagę, że w dużych gildiach dochód gotówkowy może być znaczny, rzędu 10 lub nawet 100 tysięcy sztuk złota)

Część tej gotówki można schować na „deszczowy dzień, tj. Kiedy musisz naciskać, aby zabić bossa i każda mikstura się liczy.

To złoto może być również użyte do zakupu przedmiotów potrzebnych gildii w Domu Aukcyjnym, które mają być udostępnione w Banku Gildii.

Można go użyć do wypożyczenia członkom gildii (na przykład do zakupu wierzchowca).

Może być używany do sponsorowania wydarzeń gildii.

Lub nawet zagrać w AH, aby zdobyć jeszcze więcej złota.

Tylko pamiętaj, aby oddać pieniądze z powrotem do gildii (lub przynajmniej ich części), jak to zrobisz, zależy wyłącznie od Ciebie.

FAQ: Edytuj

Czy Blizz wdraża system Guild Bank? Edytować

Najwyraźniej tak, oto teaser dla Ciebie: http://img.photobucket.com/albums/v737/ia2ca/wow2.jpg (ogólnie skradziony z postu Madisor)

Czy banki gildii są legalne? Edytować

O ile przestrzegasz TOS / EULA, masz jasność.

To była niejasna odpowiedź co do legalności Guild Banks. Edytować

Jeśli powiem tak, a ty wyjdziesz i zrobisz coś przeciwko TOS / EULA, obwiniasz mnie, nie chcę tego. Radzę każdemu, aby sam przeczytał TOS / EULA, aby upewnić się, że nie robi niczego nielegalnego.

Dlaczego banki gildii? Edytować

Banki gildii zostały wprowadzone w patchu 2.3, aby pomóc zmniejszyć potrzebę tworzenia banków przez graczy, a także zmniejszyć pokusę „współdzielenia kont, która czasami zdarzała się w takim systemie.

Gdzie są banki gildii? Edytować

Banki gildii są dostępne poprzez Skarbce Gildii, znajdujące się w lub w pobliżu bankierów NPC, którzy są już w użyciu.

Jak działa Bank Gildii? Edytować

Lider gildii ma prawa do ustawiania uprawnień dla banku gildii w zakładce Informacje o gildii. Uprawnienia są ustalane według rangi, podobnie jak inne uprawnienia.

Lider gildii może ustawić maksymalną ilość złota, jaką można wypłacić dziennie, i może indywidualnie ustawić, czy ranga może przeglądać lub wpłacać do każdej dostępnej karty, a także ile przedmiotów lub stosów dziennie gracz może wypłacić.

Ile jest zakładek, ile przechowują i ile kosztują? Edytować

Dostępnych jest sześć zakładek, każda z 98 miejscami. Nie ma potrzeby posiadania toreb. Koszt pierwszej zakładki to 100g, a koszt rośnie z każdą kolejną zakładką (250g, 500g, 1000g, 2500g, 5000g)

Czy mogę użyć banku do napraw gildii? Edytować

Tak. NPC zajmujący się naprawami mają teraz dostępny przycisk „zapłać za naprawy z funduszy gildii, jeśli lider gildii ustawił uprawnienia umożliwiające Ci wypłatę środków z banku. Możesz użyć tego do naprawy do swojego dziennego limitu wypłat, jeśli masz takie uprawnienia.

W patchu 2.32 będziesz mógł ustawić uprawnienia do wycofywania tylko w celu naprawy:

Do kontroli banku gildii dodano przycisk „Tylko wypłata – naprawa. Jeśli jest to ustawione dla rangi gildii, ranga ta nie może w rzeczywistości wypłacić środków z banku gildii, ale nadal może wykorzystać tę dzienną kwotę pieniędzy na naprawy.

Czy istnieje sposób na śledzenie transakcji? Edytować

Tak. W grze każda karta przechowuje dziennik ostatnich 25 transakcji, który można wyświetlić, gdy odwiedzasz Skarb gildii. Ponadto zbrojownia (www.wowarmory.com) pokazuje zawartość każdej zakładki i rejestruje ostatnie 1000 transakcji.

Kiedy próbuję ustawić uprawnienia, ustawia wszystkich na Lidera Gildii. Jak to naprawić? Edytować

Spróbuj zalogować się bez włączonych modów, aby ustawić uprawnienia banku gildii. W niektórych modach jest błąd (nie zawęziliśmy jeszcze tego), który nie działa dobrze z interfejsem Blizzarda podczas ustawiania rang i uprawnień. Po ustawieniu uprawnień możesz je ponownie włączyć.

AKTUALIZACJA: Wygląda na to, że czasami zdarza się to bez zainstalowanych modów, ale rzadziej w przypadku niektórych graczy.

Czy mogę nazwać kartę inną niż karta 1? Edytować

W rzeczy samej. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę karty, aby ustawić nazwę i ikonę karty (podobnie jak podczas tworzenia makra).

Czy mogę przenosić elementy z jednej karty na drugą? Edytować

Jeśli masz wystarczające uprawnienia, możesz przenosić elementy z jednej karty do drugiej i jest to widoczne w pliku dziennika banku.

Dlaczego nie mogę otworzyć mojego banku gildii? Edytować

Zakładając, że masz prawa do jej przeglądania, jesteś we właściwym miejscu i klikasz na Skarbiec Gildii, niektóre mody zakłócają interfejs Banku Gildii. Na przykład, jeśli używasz dkpsystem.com, starszy profiler postaci został nazwany Guild Bank, co powoduje konflikt z nazwanym Bankiem Gildii w grze. W tym przypadku nowy mod został wydany pod inną nazwą (profiler dkp).

Jeśli masz ten problem, sprawdź, czy żaden z twoich modów nie ma w nazwie banku gildii i / lub spróbuj wyłączyć mody, aby zlokalizować konflikt, lub spróbuj wyłączyć wszystkie mody.

Czy muszę używać tego banku gildii? Edytować

Absolutnie nie. Jeśli masz już dobry system bankowy lub nigdy nie potrzebowałeś banku gildii, to nie ma powodu, abyś musiał go używać tylko dlatego, że jest w grze. Jeśli jednak zdecydujesz się z niego skorzystać, jest to wygodny sposób na udostępnienie przedmiotów swojej gildii.

Nie chcę, aby Bank Gildii był używany do opłat za naprawy. Jak to wyłączyć? Edytować

Ustaw ilość złota dostępnego do wypłaty dla każdej rangi na 0. W patchu 2.32 będzie również zezwolenie na tylko wypłatę i naprawę. Patrz wyżej.

Czy istnieje sposób, aby wyznaczyć kogoś innego do prowadzenia Banku Gildii poza Liderem Gildii? Edytować

Nie bezpośrednio, ale możesz ustawić dla nich rangę, która ma wszystkie uprawnienia. Lider gildii nadal będzie musiał ustawić uprawnienia do rang, a także do zakładek zakupów.

Jak mogę zapewnić rangi nieograniczoną wypłatę przedmiotów lub złota? Edytować

Technicznie rzecz biorąc, nie możesz. To, co możesz zrobić, to ustawić je z absurdalnie dużą liczbą wypłat (np. 100000) dla każdej karty plus wypłaty złota, a osiągniesz to samo.

UWAGA: Lider Gildii zawsze ma nieograniczoną liczbę wypłat.

Co stanie się z bankiem, jeśli lider gildii usunie swoją postać, przeniesie serwery lub rozwiąże gildię? Edytować

Nie możesz usunąć ani przenieść postaci lidera gildii, więc takie scenariusze nie mogą się wydarzyć.Jeśli przywództwo gildii zostanie przeniesione, nowy lider ma teraz pełny dostęp do banku gildii. Jeśli gildia zostanie rozwiązana, obecny lider gildii otrzyma wszystkie przedmioty z banku za pośrednictwem swojej skrzynki pocztowej. Jeśli lider gildii został zbanowany, najprawdopodobniej będziesz musiał skontaktować się z GM, aby otrzymać przeniesienie przywództwa.

Jak stworzyć bank gildii? Edytować

To już część gry. Musisz tylko ustawić uprawnienia w Guild Information i kupić zakładki z Guild Vault.

Czy muszę kupić kartę, aby korzystać z banku gildii? Edytować

Nie. Możesz korzystać ze współdzielonych funduszy banku bez kupowania żadnych miejsc. Jeśli jednak chcesz udostępniać przedmioty, musisz kupić plik

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy